Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

Witam!
Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z Egmontem?
Zakupiłem Potwory w Tokio (nowe, w sklepie). Wszystkie kostki wyglądają jakby grano nimi na drobnym papierze ściernym.
Najgorsze jest jednak to, że są źle odlane i 2 z nich mają "niedolany" plastik. Jedna na samym rogu, druga na jednej z krawędzi.

Do reszty komponentów nie mam zastrzeżeń.
Czy ktoś wymieniał u nich kości? Są z tym jakieś problemy?

Napisałem do nich w poniedziałek. Póki co odpowiedzi brak. Szczerze mówiąc po tym jak przeczytałem jak inne wydawnictwa bezproblemowo załatwiają takie sprawy, spodziewałem się że już w we wtorek dostanę maila z prośbą o adres. Obawiam się jednak, że będę musiał zacisnąć zęby i uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DarkBogas »

Chciałbym w tym miejscu pochwalić 3 Trolle, zakupiłem tam Agricole na prezent i gra parę tygodni spędziła w szafie po sprezentowaniu i rozpakowaniu okazało się że w pudle brakuje drewna surowców. Trolle ;) bez zająknięcia zajęli się sprawą i w niecały tydzień drewno znalazło się u mnie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

DarkBogas pisze:że w pudle brakuje drewna surowców
Nie było znaczników drewna, czy nie było w ogóle drewnianych znaczników surowców?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DarkBogas »

Nie było drewnianych dysków reprezentującego surowce (drewno, trzcina, kamień, marchewki etc.) reszta drewna była.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

Przy okazji zakupu nowego dodatku do Carcassonne zrobiłem inwenturę i okazało się, że nie mam startowego kafelka od podstawki...


wypełniłem formularz na stronie wydawnictwa Rebel i kafelek przyszedł listem priorytetowym ( bez odpowiedzi czy informacji) - to tak ...:)


dzięki Rebel :)
kfkuba
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 18:07

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kfkuba »

możesz podać link do tego formularza bo jakoś nie mogę znaleźć... dzięki :)
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: myszor »

W "Światowym konflikcie" wydawnictwa FoxGames rewers jednej z kart miał odpryśniętą farbę drukarską (bolesne, zwłaszcza w tej grze). Napisałem maila z załączonymi fotkami, "poganiający" komentarz na fb - chyba trafiłem na sezon urlopowy, bo odpowiedź dostałem po jakimś czasie. W każdym razie bezproblemowo otrzymałem kurierem nowy egzemplarz gry i (pewnie bonusowo za upierdliwość) pudełko z "Voodoo". Sprawa miała swoje szczęśliwe zakończenie i jestem rad z profesjonalnego podejścia wydawnictwa do klienta.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b3r53rk3r »

Cześć wszystkim :)

1. Czy dobrze rozumiem, że nawet jeżeli kupię grę gdzieś na allegro czy w markecie, to mogę się zgłosić do Polskiego/zagranicznego wydawcy i poprosić o sprzedanie/wysłanie mi brakujących elementów? Muszę okazywać jakiś paragon czy coś?

2. Czy jeżeli przez niezdarność (swoją lub znajomego) zostanie zalane kilka kart (np. Dixit, Potworów z Tokio - niestety znam to z autopsji) to można spróbować domówić/kupić pojedyncze karty? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie w kwestii kontaktu z Hobbity.eu i Egmontem?
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

b3r53rk3r pisze: 1. Czy dobrze rozumiem, że nawet jeżeli kupię grę gdzieś na allegro czy w markecie, to mogę się zgłosić do Polskiego/zagranicznego wydawcy i poprosić o sprzedanie/wysłanie mi brakujących elementów? Muszę okazywać jakiś paragon czy coś?
Możesz, ale nikt nie gwarantuje sukcesu. Czasem potrzebna jest fotka wadliwego elementu. O dowód zakupu też ktoś może poprosić.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

Kostki (na miejsce tych "mocno niedoskonałych") do Potworów w Tokio z Egmontu doszły.
Przy okazji poprosiłem o dodatkowe 11 kart, których nie dostałem przy zakupie gry.

W ostatniej chwili przypomniałem sobie też że mam złamaną kartę w Pędzących żółwiach i również nieodpłatnie mi ją dosłano.

Kontakt z osobą po stronie Egmontu bardzo miły :]
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Fiszu »

gacek9 pisze:Nie mogę znaleźć tego formularza...pomoże ktoś?
a jakiego formularza szukasz?
do reklamacji i zgłoszeń braków? to rzadko gdzie jest,
Trzeba po prostu wysmarować uprzejmy e-mail do wydawcy/sklepu, z czym problem, adres gdzie mają wysłać, ew jakieś zdjęcia uszkodzeń i już.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: BartP »

To bot.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Zagubił mi się bumerang z gry Bumerang. Niby nic wielkiego - można zastąpić czymkolwiek, ale fajnie mieć zawsze komplecik. Więc napisałem do Granny. Dostałem odpowiedź, że niestety nie mają bumerangów na stanie. No cóż - trudno, to tylko bumerang i to taki który sam gdzieś posiałem.

No i dziś (po jakimś miesiącu) w skrzynce znalazłem paczkę z Granny zawierającą komplet żetonów bumerangów (i jeszcze na dodatek, komplet żetonów terenu). Teraz mogę gubić sobie komponenty do woli. :wink:
Wielki plus (i za pamięć i za kompleksowość obsługi) :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Przemek Bard.pl »

rastula pisze:Przy okazji zakupu nowego dodatku do Carcassonne zrobiłem inwenturę i okazało się, że nie mam startowego kafelka od podstawki...


wypełniłem formularz na stronie wydawnictwa Rebel i kafelek przyszedł listem priorytetowym ( bez odpowiedzi czy informacji) - to tak ...:)


dzięki Rebel :)
możesz podać link do tego formularza bo jakoś nie mogę znaleźć... dzięki :)
Tak między bogiem a prawdą to chodziło o formularz na stronie naszego wydawnictwa :) (Bard)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kdsz »

Zaginęła mi najmniejsza żółta płytka z gry Blokus w edycji Mattela. Czy ktoś z Was kontaktował się kiedyś z tym molochem w podobnej sprawie? Można dokupić pojedyncze elementy?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Ja próbowałem znaleźć do nich kontakt w takiej samej sprawie, ale mi się nie udało. A klocków brakuje coraz więcej, bo to klubowa gra. Skończy się tak, że kupię wersję "strategic game" jako materiały na uzupełnienia.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kdsz »

kwiatosz pisze:Ja próbowałem znaleźć do nich kontakt w takiej samej sprawie, ale mi się nie udało. A klocków brakuje coraz więcej, bo to klubowa gra. Skończy się tak, że kupię wersję "strategic game" jako materiały na uzupełnienia.
Jeśli w Waszym egzemplarzu nie brakuje najmniejszego żółtego elementu, to się mogę dołożyć do zakupu nowej kopii. Serio
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Teraz nie pamiętam, w piątek mogę sprawdzić dopiero. Przy czym zaznaczam, że zakup klubowy to przejście całej drogi administracyjno-urzędniczej, to może być dość długo ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

Przemek Bard.pl pisze:
rastula pisze:Przy okazji zakupu nowego dodatku do Carcassonne zrobiłem inwenturę i okazało się, że nie mam startowego kafelka od podstawki...


wypełniłem formularz na stronie wydawnictwa Rebel i kafelek przyszedł listem priorytetowym ( bez odpowiedzi czy informacji) - to tak ...:)


dzięki Rebel :)
możesz podać link do tego formularza bo jakoś nie mogę znaleźć... dzięki :)
Tak między bogiem a prawdą to chodziło o formularz na stronie naszego wydawnictwa :) (Bard)


mój blamaż :)


przepraszam - a za kafelek dziękuję :D
morsik01
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2013, 14:33
Lokalizacja: Wawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: morsik01 »

A co zrobić z brakiem w używanej grze?
Czy mozna gdzieś dokupic braki?
Dodam, że chodzi o znaczniki (kolorowe kostki) a nic szczególnego do konkretnej gry?
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Fiszu »

Standardowe kostki do gier to spokojnie można kupić,
szukaj w działach akcesoria w sklepach planszowych
np. w planszomanii
był jakiś sklep który miał same znaczniki do gier, ale wypadła mi nazwa z głowy.

lub na naszym forum
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Fuser.exe »

kupiłem Pret-a-porter ale sprzedający nie ma 10 poprawionych kart dosyłanych za darmo przez wydawnictwo.

1) myślicie, że mogę zażądac obnizki?

2) skad moglbym je wziac? napisalem do rebel (nie maja) i portalu (nie odpisuja wiec pewnie tez nie maja)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kdsz »

Fuser.exe pisze:kupiłem Pret-a-porter ale sprzedający nie ma 10 poprawionych kart dosyłanych za darmo przez wydawnictwo.
Wydaje mi się, że były to dodatkowe karty (a nie poprawione!), wysyłane w prezencie do polskich graczy przy okazji premiery edycji angielskiej. Trudno w takiej sytuacji żądać zniżki.

http://podgk.pl/kontuar/oswiadczenie-w- ... -a-porter/

Pisałem do Portalu w sprawie tych kart ze dwa lata temu. Już nie mieli, więc nie sądzę, żeby teraz coś się pod tym względem zmieniło. Może uda Ci się wyhaczyć na rynku wtórnym.

Przy okazji pochwalę Portal za błyskawiczne dosłanie brakującej gałęzi do Osadników.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

kdsz pisze:Przy okazji pochwalę Portal za błyskawiczne dosłanie brakującej gałęzi do Osadników.
To i ja się dołączę :) Także ekspresowo dostałem zamiennik za kilka uszkodzonych znaczników z gry Osadnicy: Narodziny Imperium.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

Chciałbym pochwalić Privateer Press (wydawca gry "Level 7: omega protocol").

Jedna z moich czarnych kości miała defekt na "czystej" stronie. Nieestetyczną, płytką dziurę o nieregularnym kształcie. Wypełniłem formularz na stronie producenta, dzień później otrzymałem informacje, że przesyłka już została do mnie nadana. 10 dni później ją otrzymałem. Zamiast jednej nowej kostki, otrzymałem 3 :D
ODPOWIEDZ