(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

My graliśmy dwa razy - raz ludźmi, raz kosmitami. Rozgrywka kosmitami była ciekawsza, bo każdy miał inne właściwości.
Co do samej gry to zawsze pozostaje niedosyt bo gra jest krótka (te 9 tur) i nachodzi nas zaraz chęć zagrania znowu, bo cośtam można zrobić lepiej, bo wtedy mogłem to, a jakbym wtedy tamto itp. ...ale...
dla mnie ta gra jest turbo losowa - heksy, technologie i kości. Na początku bolą heksy, ktoś dociągnie najlepsze i jest zdecydowanie z przodu (pozbywamy się kostek za darmochę), drugi etap gry to technologie - akurat jest nasza kolejka pojawia się jeden żeton nowej technologii bierzemy i rządzimy...inni patrzą na pozostałe śmieci i nas przeklinają...
nawet jak uważacie, ze to nie ma znaczenia, czy da się to kontrolować (nie da się przecież, wszystko to losowe) to potem zostaje epicka walka na turlanie - nie wiem czy wiecie ale Zwierz w tym jest specjalistą...mając ekstra statki trafiające na 4-6 przegrywał bo dostawał od przeciwników same szóstki, sam rzucał dwójki. W walce ze mną np. 4/4 dwójki hehe.

Gra jest w miarę szybka i daje fun (szczególnie do momentu walk) ale na dłuższa metę nie widzę tam nic, co mógłbym zrobić, żeby było lepiej. No nie mój typ gry bo naprawdę losowość wszelakiej maści wypacza tutaj bardzo dużo. Wiadomo ja wolę drewno i niską losowość, a tutaj jest klimaaat i ogromna losowość.
Mój głos ws. Eclipse jako eurodziewczynka: wolę suche drewno na ziemi niż gorący plastik w kosmosie ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

ma ktos ochote na partyjke w cos jutro?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

ozy pisze:a RasTa musiał by iść na mnie.
było to przedmiotem moich rozważań, ale z racji dostępnej ścieżki i braku jakichkolwiek przeciwwskazań atak na bazę turka był po prostu najbardziej oczywisty
Bartuś pisze:ostatecznie z moimi statkami mogłem przelecieć się przez całą galaktykę, zostawiając dymiące zgliszcza... i byłby fajnie do momentu, aż ktoś nie zniszczyłby moich, bezbronnych wtedy, planet;)
tylko takie działanie ma znikomy sens strategiczny, podbój militarny nic tak naprawdę nie daje oprócz zajebistej dozy satysfakcji :wink:

ogólnie tak jak piton pisze, jak ktoś by tu chciał optymalizacje drewna robić to lepiej żeby poszedł do domu od razu, tutaj niestety tak jak ozy pisze trzeba grać tak jak nam na to gra pozwoli a nie tak jakbyśmy chcieli.
ma ktos ochote na partyjke w cos jutro?
jutro to ja zaprawę robię :twisted:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

zoltarro pisze: ma ktos ochote na partyjke w cos jutro?
RasTa pisze:jutro to ja zaprawę robię :twisted:
jako człowiek renesansu proponuje bołt :mrgreen: i jestem chętny na coś jutro, azaliż stara prawda mówi: jak se pościelesz, to trzeba wypić :?: or something.
Zagadnę w trakcie dnia jak się sytuacja (destylat ) wyklaruje.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

zoltarro pisze:ma ktos ochote na partyjke w cos jutro?
Ja chętnie!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Przypominam, że 7 stycznia czeka nas 5. OSzGP w bibliotece :)
Musimy te plakaty zawiesić w bibliotekach. Jakby co jestem Wollny do pomocy :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari pisze:
tylko takie działanie ma znikomy sens strategiczny, podbój militarny nic tak naprawdę nie daje oprócz zajebistej dozy satysfakcji :wink:
też tak myślałem, ale...
wyobraź sobie, że rozwalasz przeciwnikowi większość jego systemów pod sam koniec gry, przy okazji odbierając mu sporą część kasy. ok, nie masz już dysków, żeby je przejąć, ale on też nie, a każdy stracony przez niego punkt, to punkt zyskany przez Ciebie. oczywiście pod warunkiem, że była to gra 2 osobowa albo ten przeciwnik wygrywał z Tobą na punkty. w pozostałych wypadkach jest tak jak mówisz :D
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

to ja proponuje wieczorkiem ok 16?
jakies propozycje co do miejsca?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Proponowałbym bardziej koło 17. Co do lokalu, to ewentualnie można u mnie jak nie znajdziemy lepszej alternatywy.
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

piton mowil ze wolalby blizej 18, da znac apropos szczegolow
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

z tego co widzę w startowych w GoTcie to jest lekki miszung względem ed.1.(chyba że dodatki coś zmieniały?)

I tak dla Lannisterów to jest teraz 2 Żelazny, 6 Lennicy i 1 Kruk
a Greyjoy to 5 Żelazny, 1 Lennicy i 6 Kruk
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
antenka108
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:47

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: antenka108 »

witam!grał ktoś z Was kiedyś w "RICE WARS"?szczerze, mamy kłopot z tą grą i potrzebujemy pomocy, aby ktoś z nami zagrał...czekamy na chętnych...:)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

antenka108 pisze:szczerze, mamy kłopot z tą grą i potrzebujemy pomocy, aby ktoś z nami zagrał...czekamy na chętnych...:)
ja niestety nie pomogę bo nie miałem kontaktu, to po pierwsze, po drugie zapraszam w każdą środę na polibudę do "łącznika" o 17.30 mamy spotkania stałe, jak też zapraszam teraz w sobotę (7.01.12) do biblioteki miejskiej w Opolu przy Placu Wolności na planszowanie :mrgreen: ogólnie jesteśmy dziwni ale po bliższym poznaniu wychodzą z nas ludzie :wink:

co w środę robaczki?
Eclipse czy GoTowanie? jak mam głosować to jestem za kosmosem bo GoTował będę na wsi we czwartek :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Mogę zagrać w eurocosmos :)
Mam też opcję B: Gears of War
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

mnie w środę nie ma (L4), mam nadzieję, że do soboty będę już na chodzie...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Można już promować: https://www.facebook.com/events/149320981844733/ :)

W środę przyniosę prototyp nowej gry ekonomicznej Adama Kałuży i nową armie do Neuroshimy HEX do testów.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

hiro23 pisze:mnie w środę nie ma (L4), mam nadzieję, że do soboty będę już na chodzie...
+ 1

:(
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Mnie prawdopoodbnie w środe nie będzie. Albo dojadę ale późnoooo
Natomiast będe na pewno w sobotę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

W sobotę mnie nie ma - szkoła, może Ada podejdzie jak będzie zdrowa.

Dzisiaj to też nie wiem jak będzie - jakże popularne w tym roku choróbsko trzyma :/ ale jak dam(-y) radę to trza w coś zagrać <NIE ECLIPSE> i oczywiście podzielić się zarazkami ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

piton pisze:Dzisiaj to też nie wiem jak będzie - jakże popularne w tym roku choróbsko trzyma :/ ale jak dam(-y) radę to trza w coś zagrać <NIE ECLIPSE> i oczywiście podzielić się zarazkami ;)
Jakby zarazy i innej maści szkodni jednak opuściły Ciebie dzisiaj to przynieś mi Magnum Sal z łaski swojej :) Przyda się na sobotę.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

kurde skoro nie ma ekipy do kosmosu to Lordzie Plastyku weź ze sobą Gearsa, a jeśli i ciebie nie będzie, to o zgrozo, zagram w jakieś drewno :shock: :wink:

@Tycjan ja też mam MS i przyniosę je w sobotę.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Jeśli ktoś chce przyjść wcześniej to poproszę o tel. 888 272 878. Standardowo otwieram o 16:30, ale jestem od rana na miejscu więc mogę nawet o 15:00 podejść i pograć bardzo chętnie :D
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

czy nie da rady wydluzyc troche sobotniej imprezy?
ewentualnie czy ma ktos ochote na jakies after granie ; )
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Nie da się wydłużyć. Biblioteka się po prostu zamyka około 17...
Ja pewnie byłbym chętny na after granie, bo podejrzewam że nie pogram w bibliotece...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Tycjan pisze:
piton pisze:Dzisiaj to też nie wiem jak będzie - jakże popularne w tym roku choróbsko trzyma :/ ale jak dam(-y) radę to trza w coś zagrać <NIE ECLIPSE> i oczywiście podzielić się zarazkami ;)
Jakby zarazy i innej maści szkodni jednak opuściły Ciebie dzisiaj to przynieś mi Magnum Sal z łaski swojej :) Przyda się na sobotę.
Przyniese, przyniese, pamiętam :) nawet jak nie będę grał to przylezę oddać grę. A jak się zaraz wyśpię to będę w formie na granie :P
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ