(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:Nie da się wydłużyć. Biblioteka się po prostu zamyka około 17...
Potwierdzam Zolti :(

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Ha! Automobile zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie! Nie wiem czemu w głowie stworzyłem sobie obraz tej gry pokroju Ticket to Ride... :?: :? :oops: Po rozgrywce, nie odczułem zmęczenia umysłowego (jak przy BRASS) a przyjemne ciepełko pod oponami mózgowymi. Bo po graniu w BRASS'a to czuję zawsze swąd palonych opon... :twisted:

Dzięki Wollny za porządny tutorial!

A na koniec walnęliśmy partyjkę Rekinów Biznesu 8) :lol: Był niezły ubaw... Szczególnie jak chciałem Mateusza wpuścić w maliny i podbić mu cenę Przemysłu Tytoniowego, tymczasem on nie podjął walki i sam się w te maliny wpuściłem...
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Pudelek »

Witam

zaglądam tutaj od czasu do czasu... uwielbiam planszówki, ale od jakiegoś czasu grywam głównie w stałym gronie - teraz doszedłem do wniosku, że należałoby popykać sobie w jakimś innym towarzystwie ;) rozumiem, że w tą sobotę gracie w MBP? od 12? pytam, bo na ich stronach cisza...

śledząc wątek widzę też, że w środy gracie na Polibudzie - regularnie? trzeba się będzie w końcu wybrać na jakieś spotkanie, postaram się być już w sobotę :) MBP zapewnia gry, czy trzeba przynieść swoje? ogólnie to raczej grywam w jakieś bardziej lajtowe gierki, rzadko wielkie strategię, mam nadzieję, że znajdzie się tam też coś takiego, ale chętnie nauczę się nowych gierek :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Cześć
Tak, w sobotę (każdą pierwszą sobotę miesiąca) od 12 do 17 spotkanie w bibliotece. Gry my zapewniamy. Coś na pewno będzie.
Na politechnice regularnie co środę o 17:30, w łączniku.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wczoraj ja z Lordem Plastyku odcięliśmy się grubą kreską od drewnooptymalizatorów i zasiedliśmy do Gears of War. Pierwszy scenariusz i od razu gruby wpierdol, podchodziliśmy dwa razy i dwa razy polegliśmy już w drugim z pięciu pomieszczeń, przez które się trzeba przebić, tak więc za trzecim razem zmieniliśmy bohaterów i przeszliśmy jak burza przez misję. Jakie wrażenia? Przede wszystkim losowość jak ja pierdole, pierwsze dwa scenariusze to była miazga, rzuty wołające o pomstę do nieba, a jak nawet już się udało wyrzucić jakieś obrażenia szarańcza pięknie to blokowała (osoba aktywna rzuca za bohatera, druga osoba za szarańczę), do tego układ planszy za pierwszym razem dłuuuuuugi korytarz, za drugim jeden łuk na wejściu i dopiero za trzecim ładna "L-ka", mam wrażenie że w tym pierwszym scenariuszu układ planszy ma kolosalne znaczenie (nie pomijając rzutów :lol: ). Na początku ogarnianie kart było trochę trudne bo nie mogłem sobie tego w głowie poukładać, ale za trzecim razem już piękna mechanika wchodziła i nawet można było klimat GoWa poczuć (grałem trochę w jedynkę). Ciekawe jak się będzie na 4 osoby grało. Szału nie ma ale jako przerywnik pomiędzy grubszymi AT czy skirmishami to całkiem spoko :D

w sobotę będzie GoTowanie, jak na razie chęci zgłosili:
Ja, zwierzu, wollny, hiro i gregoo z Brzegu więc jakby co to jest jeszcze jedno wolne miejsce.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Pudelek »

cezner pisze:Cześć
Tak, w sobotę (każdą pierwszą sobotę miesiąca) od 12 do 17 spotkanie w bibliotece. Gry my zapewniamy. Coś na pewno będzie.
Na politechnice regularnie co środę o 17:30, w łączniku.
w takim razie prawie na pewno zjawię się w sobotę, a potem się zobaczy ;) ile tam osób zagląda w MDK-u? raczej młodzież czy również dojrzalsi zawodnicy?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Jeśli uznamy że młodzież to człowiek do 36 roku, to przychodzi prawie sama młodzież :lol: Ale kilku starców też się znajdzie...
RasTafari pisze: w sobotę będzie GoTowanie, jak na razie chęci zgłosili:
Ja, zwierzu, wollny, hiro i gregoo z Brzegu więc jakby co to jest jeszcze jedno wolne miejsce.
A gry to kto będzie tłumaczył??!! Skończycie w 5 godzin? :-)
No to Eclipse nie ma sensu brać :-(
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Czarek pisze:Skończycie w 5 godzin? :-)
no daj nam boże :lol:
Czarek pisze:A gry to kto będzie tłumaczył??!!
i tak nikt nie przyjdzie to nie będzie komu tłumaczyć i będzie się można emocjonującą rozgrywką pasjonować :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:
Czarek pisze:Skończycie w 5 godzin? :-)
no daj nam boże :lol:
Czarek pisze:A gry to kto będzie tłumaczył??!!
i tak nikt nie przyjdzie to nie będzie komu tłumaczyć i będzie się można emocjonującą rozgrywką pasjonować :mrgreen:
Czarek ... przecież GoT'a można zrobić w 2 godziny ... reszta ro czysta paplanina kto, kogo i dlaczego ma najechać, dlaczego nie mnie a jak mnie zdradzisz to pożałujesz, jak nie w tej to innej grze :D

Więc ja między ruchem a ruchem będę cykał fotki ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wollny pisze:reszta ro czysta paplanina kto, kogo i dlaczego ma najechać, dlaczego nie mnie a jak mnie zdradzisz to pożałujesz, jak nie w tej to innej grze :D

Więc ja między ruchem a ruchem będę cykał fotki ;)
no to już wiemy kto będzie 'zwierzyną' :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

ja chce pograc w drewno : P
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Ja chętnie w GoTa. :D

Przynieść coś? Helvetię, Ankh-Morpork?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Pudelek
Posty: 650
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Pudelek »

przybyłem, zobaczyłem i... głównie dostawałem w tyłek :evil: ale fajnie było, trzeba będzie kiedyś w środę zawitać :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

W środę mnie nie ma niestety. Ale może ktoś ma ochotę na piątkowe granie u mnie?
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 037&type=1

Fotorelacja gotowa, można się nią chwalić ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

co do GoTa to jednak ja się jebłem jeśli chodzi o licytację Żelaznego Tronu i jest tak jak było, czyli po licytacji żeton IT idzie do nowego króla i ten nowy już rozpatruje lenników i kruka, sory mój błąd :oops:

co do ataku dzikich to jest tak, bo taka sytuacja wystąpiła (w instrukcji jest napisane że sporadycznie :lol: ),jeśli po odkryciu wszystkich trzech kart westeros, jest Atak Dzikich na jednej a były na wcześniejszych jakieś symbole dzikich to zlicza się wszystkie symbole dzikich i kolejno przesuwa znacznik, gdy dojdzie do 12 dzicy natychmiast atakują (to jeden z warunków ich ataku) ale już się nie dodaje pozostałych (jeśli takie nadmiarowe były) i rozpatruje się atak, potem znacznik leci na '0' i dodaje się te nadmiarowe (jeśli były) i dochodzi do drugiego ataku który jest trigerowany z karty. Ostatnio tak mieliśmy a ja też nie przejrzałem instrukcji do porządku :wink:

co do najazdów i najazdu z gwiazdką bo nie pamiętam jak było w 1.ed, teraz jest tak że jak najazdem palisz koronkę to ty zyskujesz koronkę natomiast przeciwnik MUSI ODRZUCIĆ koronkę od siebie do puli, natomiast palenie z gwiazdką działa jak palenie ale może jeszcze palić obronę.

w środę GoTujemy? przyniosę garnki ;p
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

O, to z paleniem koronek to bardzo bolesne. Mniej ich będzie przez to na planszy, większe ryzyko.

Ja GoTa chętnie, skoro E-klipsów nie będzie, w sensie Czarka.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

@ozy
dlatego nie wiem czy nie pozostać przy starych rulsach co do koronek, się zobaczy.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze: w środę GoTujemy? przyniosę garnki ;p
No to ja trzeci ;) Nie wiem czy nie ograniczyć miejsc do czterech by w ogóle to skończyć w 4 godziny... ale pewnie i tak będzie ośmiu chętnych :D
Awatar użytkownika
Rewer
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Rewer »

Czy jeszcze 2 osoby mogą dołączyć się do GoTowania? Szczerze, jesteśmy na strasznym głodzie.
W grze o tron zwyciężasz albo giniesz. Nie ma ziemi niczyjej. - Cersei LannisterSkromna lista gier na BGG.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Rewer pisze:Czy jeszcze 2 osoby mogą dołączyć się do GoTowania?
looźno, pięć/sześć, jeszcze jedno wolne, kto pierwszy ten lepszy.

i jak gramy? do 6.tej tury? :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Nie, gramy normalnie. Da się skończyć od 17.30 do 22. Dawaliśmy radę. Tylko żeby wszyscy punktualnie przyszli, tłumaczenia zasad nie było, i myślenie trzeba będzie tępić. Tylko działanie. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Ewentualnie też bym zagrał, ale jutro mogę się spóźnić gdzieś do pół godziny (wywiadówka :mrgreen: )
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

ja mogę zagrać. chyba, że będą chętni do dłuższego grania w magica. wtedy mogę ustąpić miejsca przy garach ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

żebyśmy tylko znowu w 7 osób nie grali :wink: (choć też było spoko :mrgreen: )

dogłębniejsza lektura instrukcji miała miejsce i tak:

żetony władzy jednak są jawne i tajne stają się tylko na moment licytacji ale mi osobiście fajnie się grało jak były całkowicie tajne.

co do portów to ozy miałeś rację jednak, to że dają koronkę gdy wychodzi Gra o Tron to już sam doczytałeś ale można też wrzucać na nie rozkazy umocnienia władzy i traktuje się to jak obszar lądowy bez wydrukowanej koronki (ergo zbierzesz jedną koronkę za taki obszar) jedynym zastrzeżeniem jest to że trzeba posiadać statek na takim obszarze (w pierwszym przypadku też) a drugie obostrzenie to to, iż na sąsiednim obszarze morski nie może być jednostki wroga.

i nie wiem jak graliśmy jeśli chodzi o neutralne miasta (po prostu nie pamiętam a to jest dla mnie nowość :wink: ) ale w czasie ich zdobywania nie można używać Ostrza z Valyriańskiej Stali.

jak coś gdzieś jeszcze doczytam to się podzielę wiedzą :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
ODPOWIEDZ