The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

To, że jest praktyką normalną nie znaczy, że musi być aprobowane.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ink »

Galatolol pisze:To, że jest praktyką normalną nie znaczy, że musi być aprobowane.
Nie musi. Z drugiej strony jeśli tak działają wielcy w branży, to robienie afery z tego, że CDP robi podobnie jest trochę niepoważne.

Zasadnicza kwestia jest taka - jeśli było podpisane/umówione NDA, to wina jest bez wątpliwości po stronie łamiącego umowę.
Jeśli NDA nie było, to zgadzam się, że wyskakiwanie po fakcie z żądaniami usunięcia jest "mocno nieeleganckie".
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
LooZ^
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:29
Lokalizacja: Opole

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LooZ^ »

Na pewno pisanie krytycznej pseudorecenzji na blogach w oparciu o pojedyncze wpisy nie pomogło temu, żeby CDPR inaczej sprawę załatwiał. Doskonale wiecie, że z sieci nic nie znika i jakaś niezerowa liczba osób nawet po premierze i samych super ocenach będzie trafiać na stronę z pseudorecenzją wczesnej wersji gry.
trzewik

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: trzewik »

Podczas instalacji gry pojawia się informacja, że to jest beta i jakiś tekst, którego oczywiście nie chciało mi się czytać, więc klikałem wszystko OK bo byłem bardzo ciekaw gry i szybko ją instalowałem. Pewnie to była właśnie informacja, że to jest beta, i że to jest zamknięte. Nie wiem, nie czytałem :)

Jestem daleki od bronienia FFG, bo praktyki w stylu GW są mi bardzo obce, ale jeśli podczas instalacji gry jest wyraźna informacja, że produkt jest zamkniętą betą, to jestem przekonany, że należy to szanować.

Inna sprawa, że recenzja tego użytkownika była bardzo pozytywna, więc sytuacja jest nieco kuriozalna. :)

*

W tą sobotę gra będzie zaprezentowana na PORTALkonie i przyznaję, że też jest ona obostrzona szeregiem warunków do wydawcy, które musiałem zaakceptować. Zarówno FFG jak i CDP podchodzą bardzo poważnie i ostrożnie do udostępniania informacji o grze - jakiekolwiek wycieki informacji, recenzje i opinie na podstawie wersji beta, na podstawie prototypów itp. mogą budować nieprawdziwy obraz finalnego produktu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: schizofretka »

No mam nadziejęx, że to łamanie nda chodziło a nie o 'prawa autorskie' w stylu GW. Wiedźmina trzewika kupuję w ciemno, jak będzie mięsisty dla siebie, jak leciutki da brata. Nie kupię jednak nic od GW ani w ich sklepach, ani od firm stosujących podobne praktyki. Chcą tajemnicy ich prawo, nie ma problemu, ale jeśli się nie zastrzegali z góry, to wywalanie z netu efektów pracy fana jest niefajne. Każdy produkt ktoś zjedzie na Onecie lub na własnej stronie jak go wyrzucą, nie da się mieć średniej 5/5 i jacyś pół idioci nez researchu zawsze z jakiegoś powodu puszczą bąka, niemam jednak najmniejszych wątpliwości, że gra się obroni, sprzeda i spotka z przychylnym przyjęciem. My tutaj tylko zastanawiamy się, czy będzie wybitna ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hiu »

trzewik pisze:...mogą budować nieprawdziwy obraz finalnego produktu.
Uwazam to za "slowo klucz"

Dla przykladu: Karcianka od FFG - Star wars LCG - poczatkowo miala byc coopem - jednak okazala sie czyms innym.

Nie zgadzam sie z opinia, jakoby tylko "zle" opinie mialy byc usuwane z sieci.
Produkt jest niegotowy i jako taki chwilowo nieistnieje.
Oczywiscie kazdy chcialby widziec/wiedziec co i jak :) spokojnie - wszystko przed nami.
Cieszy mnie, ze tak emocjonalnie podchodzimy do tematu wiedzmina - w koncu to z naszego podworka - chcemy zeby bylo to jak najlepsze - najlepsiejsze - bo to nasze :) I chcemy to teraz.

(tutaj pewnie powinienem wkleic obrazek "shut up and take my money")
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: whst »

Hiu pisze: (tutaj pewnie powinienem wkleic obrazek "shut up and take my money")
Orens*

Obrazek
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Board&Dice »

schizofretka pisze:Każdy produkt ktoś zjedzie na Onecie lub na własnej stronie jak go wyrzucą, nie da się mieć średniej 5/5 i jacyś pół idioci nez researchu zawsze z jakiegoś powodu puszczą bąka, niemam jednak najmniejszych wątpliwości, że gra się obroni, sprzeda i spotka z przychylnym przyjęciem. My tutaj tylko zastanawiamy się, czy będzie wybitna ;)
Mnie osobiście wkurza jechanie dla jechania - "nie widziałem, nie przeczytałem dokładnie, chcę sobie podciągnąć liczbę odwiedzin na blogu, a może mam zły dzień, a co tam napiszę recenzję". Mnie bardzo spodobał się kiedyś wpis Trzewika na jego blogu (zacytuję choć, to nie będzie bezpośrednie przytoczenie słów) - "Jeśli jakaś gra mi się nie podoba, to w nią nie gram" - nie rzucam w nią mięsem, bo komuś innemu może się podobać (to już mój dopisek).

a BTW, szkoda, że nie mogę być na Portalconie - z przyjemnością usiadłbym do partyjki Witchera - ale co tam, tym bardziej poczekam na swój egzemplarz (z większą niecierpliwością) jak już gra wyjdzie.

(Irek)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Board&Dice pisze:
a BTW, szkoda, że nie mogę być na Portalconie - z przyjemnością usiadłbym do partyjki Witchera
(Irek)
Na portalkonie będzie "tylko" autorska prezentacja Trzewika, bez grania ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Board&Dice »

pan_satyros pisze:
Board&Dice pisze:
a BTW, szkoda, że nie mogę być na Portalconie - z przyjemnością usiadłbym do partyjki Witchera
(Irek)
Na portalkonie będzie "tylko" autorska prezentacja Trzewika, bez grania ;)
Łooo to nie doczytałem :) Mea culpa - ale żałować i tak żałuję, że nie będę mógł odwiedzić Portalconu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: schizofretka »

No bez przesady, fora i blogi tematyczne istnieją dla krytyki, ważne by była merytoryczna.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Tycjan »

Na profilu FB ZnadPlanszy możecie obejrzeć kilka zdjęć, które zrobiłem po prezentacji: http://goo.gl/xIuz5d

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Matio.K »

sqb1978 pisze:Nie wiem czy autor artykułu czyta bloga Trzewika, ale z tego co pisze to zmiany są możliwe w każdym momencie przed drukiem. Więc jeszcze wiele może się zdarzyć. Poza tym recenzja gry po 1 zagraniu to dla mnie nieporozumienie.
Jeśli o wpis na blogu [http://www.plansza.com.pl/2014/06/wiedz ... wodem.html] i nazywanie go recenzją ... No cóż - nie wiem jak to stosownie skomentować. Najprościej i nie urażając nikogo będzie powiedzieć, że recenzją to nie jest ;)

Wiem tylko, ze w Wieśka sobie prędzej przy później zagram. Życzyłbym sobie, aby był świetną grą - jedna więcej na koncie dla naszego kraju + na półce jako fajna gra przygodowa :)

Z przyjemnością zabieram się do czytania dalszych wpisów z nadzieją, że Wiesio wypalił.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Tycjan »

Trochę o Witcherze Ignacy opowiada w wywiadzie jaki z nim przeprowadziłem w ramach Portalkonu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ecia-cz-1/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Udało mi się wygrać klucz do bety wersji komputerowej - czy ktoś z forumowiczów również ma dostęp?
Jeśli tak to chętnie zagram w grze prywatnej.
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kiler »

pan_satyros pisze:Udało mi się wygrać klucz do bety wersji komputerowej - czy ktoś z forumowiczów również ma dostęp?
Jeśli tak to chętnie zagram w grze prywatnej.
Ja posiadam : ) aktualnie czas oczekiwania na współgraczy jest kosmiczny a jak do tego dodamy brak możliwości grania w oknie to chęci na partyjkę zawsze maleją dość szybko więc na jakieś ustawione granie od czasu do czasu bym jak najbardziej reflektował :)

Co ciekawe nie ma możliwości rozpoczęcia gry solo (na razie?) ale jak w trakcie partii przeciwnik ucieknie od stołu to się gra samemu dalej bez problemu : D

EDIT: jednak da się otworzyć w oknie co oczywiście jest schowane pod bardzo intuicyjnym mechanizmem trzymaniem klawisza ctrl przy klikaniu "play" podczas uruchamiania gry z klienta :D
Ostatnio zmieniony 26 lip 2014, 09:39 przez Kiler, łącznie zmieniany 3 razy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wajar »

Też wygrałem. Chętnie zagram, ale dopiero w przyszłym tygodniu.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kiler »

Przeglądam teraz temat i mogę trochę odgrzebać :D
Ink pisze:Zasadnicza kwestia jest taka - jeśli było podpisane/umówione NDA, to wina jest bez wątpliwości po stronie łamiącego umowę.
Jeśli NDA nie było, to zgadzam się, że wyskakiwanie po fakcie z żądaniami usunięcia jest "mocno nieeleganckie".
nie ma NDA żadnego dotyczącego bety jest tylko prośba o nie streamowanie/nagrywanie gejmpleju
http://www.gog.com/forum/witcher_advent ... tream_this
trzewik pisze:Podczas instalacji gry pojawia się informacja, że to jest beta i jakiś tekst, którego oczywiście nie chciało mi się czytać, więc klikałem wszystko OK bo byłem bardzo ciekaw gry i szybko ją instalowałem. Pewnie to była właśnie informacja, że to jest beta, i że to jest zamknięte. Nie wiem, nie czytałem :)
Jestem daleki od bronienia FFG, bo praktyki w stylu GW są mi bardzo obce, ale jeśli podczas instalacji gry jest wyraźna informacja, że produkt jest zamkniętą betą, to jestem przekonany, że należy to szanować.

Informacja ta mówi tylko o tym że jest to beta i nie wszystko jeszcze działa (np. hotseat) plus mogą pojawić się problemy techniczne :)

Także nie ma żadnych restrykcji i wymogów odnośnie udostępniania informacji o grze ; )

A korzystając z okazji mam takie zapytanie: orientuje się ktoś czy wersja komputerowa i planszowa będą się różnić pod względem zasad rozgrywki?
Spoiler:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Kiler pisze:
A korzystając z okazji mam takie zapytanie: orientuje się ktoś czy wersja komputerowa i planszowa będą się różnić pod względem zasad rozgrywki?
Nie, a przynajmniej tak było mówione.

Jedyne czego nie umiałem zrobić w czasie gry to zmiana talii zadań yarpena z pokojowej na wojenną.

Jakby co piszcie PW to możemy kiedyś zagrać. Wczoraj jechałem na 2 osoby i było dość nudno. Później w 4 osoby i już dużo lepiej.
Ostania partia przebiegała tak, że w połowie uciekli gracze i do końca grałem solo - gra nie wywala z partii jak zostaniesz sam. Wtedy mogłem spokojnie testować rożne możliwości i ogólnie pozytywne wrażenia. Gra znacznie łatwiejsza od Eldritch Horror - mniej zasad, wyjątków - większa prostota rozgrywki. Brakuje pomniejszych zadań dla grupy - typu pojawia się jakiś boss, czy coś. Bardzo łatwo wyzuć ją z klimatu i sprowadzić do bieganiny za żetonami - przynajmniej w wersji cyfrowej (ale to chyba problem gracza i braku komunikacji przy stole w wersji cyfrowej. Odpada zabawa w docinki, wczuwanie się w postać itp.)

Na razie wrażenia na +, na pewno dożo lepsze od cyfrowego talismanu.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Mam przeczucie, że WGP będzie znacznie lepszy na stole niż na komputerze/tablecie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

Mam dostęp, chętnie zagram.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze:Mam dostęp, chętnie zagram.
Jak przywróce do życia dysk to się odezwe ;) jest nas już 3-4 więc idealnie.

Btw. Czy w wersji digi są zadania kooperacyjne? Podczas swoich gier ich nie miałem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

W razie czego mam własny serwer Teamspeak, więc można będzie pogadać w trakcie gry.
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Kiler »

Ja nie spotkałem żadnych wspólnych zadań. Generalnie to każdy robi swoje a potem gapi się w stół jak jest tura przeciwnika bo nic nie można robić nawet własnych rzeczy przeglądać :D Poza tym kłesty, w których wystarczy gdzieś iść to pomyłka. 3 punkty na start bo ktoś lepsze losowanie miał : /
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Bea »

Czy jest gdzieś już dostępna instrukcja do gry?
ODPOWIEDZ