StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

sowacz pisze: To co, ktoś się pisze? Zbieramy się na zamówienie 20+ Broodwarów? ;)
Ewentualnie jeszcze są inne gry możliwe do zamówienia...
Jeśli Twoje wyliczenia są poprawne to ja się pisze na to, dorzucając jeszcze dodatek do Warcrafta BG (+5$) :wink:
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: uyco »

Zaraz zacznie się robić offtop :D
Oprócz Brood War chętnie nabyłbym Warrior Knights z dodatkiem.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

Moze niech moderator przeniesie do wątku handel :)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Dobra, to jak to będzie z koordynatorem? :P
Jak się nikt nie zgłosi, to z wielką niechęcią mogę tę rolę przyjąć, ale straaaasznie nie lubię pakować paczek i ich rozsyłać...ehhh no ale Broodwara mieć chcę, więc trzeba na niego zapracować.

To plan jest taki: zbieramy listę osób chętnych na paczkę 20+ większych gier z FFG.
Każda większa gra (typu Broodwar, Warrior Knights, Age of Conan) będzie obarczona dodatkową opłatą rzędu ~13$ (cena może się różnić w zależności od ilości zamówionych gier, powinna lekko spaść, jeżeli gier będzie więcej niż 20). Na małe gierki/dodatki z uwagi na to, że mniej miejsca zajmują i są tańsze, narzucilibyśmy dopłatę jakoś inaczej. Może za dwie małe ~13$? Czyli traktowalibyśmy dwie mniejsze jako jedną dużą.

Koszt takiego czegoś można sobie wyliczyć z tego wzoru: [łączna cena gier zamówionych przez gracza+(cena przesyłki(czyli 178$)/liczba kupujących)]*1,2566 jest to cena w dolarach. Jeżeli jesteś spoza Trójmiasta trzeba też doliczyć koszt przesyłki w Polsce (~13 zł)

Jeszcze raz podaję linka do wyprzedaży FFG: http://store.fantasyflightgames.com/cli ... m?catid=14

Trochę się trzeba z tym pośpieszyć, bo ponoć do 6 grudnia tylko ta promocja trwa.

A więc w tym poście będę robił listę zamawianych gier, będę dopisywał chętnych z postów i PW.
Jeżeli nikt nie przejmie roli czołgisty, to paczka dojdzie do Rumi, czyli też Trójmiasto, i będę mógł w obrębie Trójmiasta rozdać, a jak dalej to przesyłkę pocztową z Rumi do Polski pokrywa zamawiający daną grę.

Lista osób chętnych (min 20 "dużych" gier):
1. Starcraft: Broodwar - sowacz - potwierdzone
2. Stacraft: Broowar i dodatek do Warcrafta BG "Frozen Throne" - Mordeczka - potwierdzone
3. Starcraft: Broodwar - uyco - potwierdzone
4. Starcraft: Broodwar - Protoplasm - potwierdzone
5. Starcraft: Broodwar - Inermis
6. Tribune oraz Tribune Expansion - qotsa - potwierdzone
7. Starcraft: Broodwar - Liarus - potwierdzone
8. Age of Conan - Dabi - potwierdzone
9. Starcraft: Broodwar - zephyr - potwierdzone
10. Starcraft: Broodwar, Tribune, Android - Palmer - potwierdzone


Jak ktoś się rozmyślił proszę o PW w tej sprawie i z listy wypiszemy. Proszę też o potwierdzenia na PW.
Ponowny apel o przeniesienie wątku do działu Handel.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 13:43 przez sowacz, łącznie zmieniany 17 razy.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

mi jeszcze dopisz Dodatki do warcraftów: Burning Crusade i Frozen throne :)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: GoldenDragon »

Superpomysł, ale czy oprócz VAT-u cła nie doliczają?
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Te 22% doliczane, to właśnie cło. O VAT-cie nikt nic nie mówił, więc chyba się nie nalicza?
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: GoldenDragon »

VAT na gry planszowe to 22 % i to doliczają :)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Aha, no tak. Ale to znaczy, że to jedno i to samo. Oclą paczkę na 22% i więcej już nic nie mogą. Poczta Polska ewentualnie jakieś minimalne opłaty pocztowe karze zapłacić, rzędu 10 zł (m.in.opłata za dostarczenie paczki do celników i odbiór od nich :P ), ale nie więcej.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

ale brood wara też sowaczu biorę :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: zephyr »

Ile wychodzi szacunkowo do Warszawy. Byłbym zainteresowany BW poniżej 100zł, ale nie zależy mi bardzo, raczej ze względu na okazyjną cenę, która może się nie powtórzyć i fakt ze SC całkiem mi się podoba (choć bardzo mało w niego grałem).

Zastanawiam się też na ile zbiorowe zamówienie a potem rozsyłanie po polsce ma sens, ale absolutnie nie podejmuje się koordynowania czegokolwiek na Warszawę (z racji awersji do biurokracji i braku transpotru samochodowego [a tu powoli zakrawa na mały samochód dostawczy :P]) więc jeśli cena jest < 100zł to jestem chętny i siedzę cicho :P

Przy szacunkach z grubsza wyszło mi ok (26$ * 1.25 * 3)
90 zł + przesyłka po polsce czyli właśnie pi razy drzwi < 100

Przy dużej paczce na uniknięcie vatu nie liczę (22%), cło to chyba ok (3%) przy czym vat jest chyba też od kosztów transportu... + jakaś opłata manipulacyjna za rozliczenia z urzędem celnym

ale BW generalnie i tak brzmi atrakcyjnie finansowo
zastanawiam się nad Trybunem i blue moon i beowolf, ale to przekonuje mnie dużo mniej niż SC:BW więcraczej tylko BW
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Im więcej czytam o tych głupich paczkach z USA, tym mniej mi się chce to koordynować :P
Wyczytałem, że maksymalny rozmiar paczki z USA to ~20kg. Przy naszym wielkim zamówieniu FFG pewnie będzie musiało na co najmniej 2 paczki to rozdzielić. To będzie ich pewnie ich więcej kosztować, ale na stronie jest jak byk, że jak wybiorę nawet te 30 gier, to i tak cena za przesyłkę jest 178$. Jak zamówię i przeleję taką kwotę, to nie będą mieć prawa żądać ode mnie więcej kasy za to, że paczek wyjdzie więcej niż jedna.

Tu jest cennik tego USPS Priority Mail: http://tylkowusa.com/strony/usps-priority.html
Cena jaką FFG podaje za wysyłkę, jest ceną jaka jest za paczkę o wadze 42 lb.

Myślicie, że to jest błąd na stronie, czy może taka ich "promocja"?

Jeżeli chodzi o koszt BW z wysyłką po Polsce, to myślę, że spokojnie się zmieści to poniżej 100 zł.
Nawet przy cle 3% i 22% VAT przy 20 BW mamy 200$+178$=378$ Doliczamy VAT: 378$*1,22=461,16$ no i te cło: 461,16$*1,03=475$
Dzielimy na 20 gier:
475$/20=23,7$
przy dzisiejszym kursie 1 dolar - 3 zł, to będzie 71,3 zł dla graczy z Trójmiasta.
Dla ludzi spoza Trójmiasta będzie około 13 zł drożej: 84,3 zł.

Oczywiście taka cena będzie, jeśli FFG rzeczywiście ma tę przesyłkę za 178$ powyżej wagi 20 kg zamówienia. Inaczej się w to nie bawię. Ale nie będą mieli raczej nic do gadania, skoro zamówię i wpłacę tak jak jest na stronie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Dabi »

Ja raczej byłbym zainteresowany Age of Conan w takiej cenie.

Nie wiem czy gra tego warto ale jak tanio to imo warto spróbować.

Tylko jestem ciekaw jak to będzie z zamówieniem Tym. Ale śledzę wątek uważnie. Coś też znajomy przebąkiwał o Androidzie ale to jeszcze nieco mniej pewne.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Palmer »

Jak jest wkońcu z tą przesyłką ? 13$ od pudełka, czy stały koszt 178$ niezależnie od ilości zamówionych gier ?
Jeśli jest stały koszt to dzielimy przez ilość osób czy gier ?
Jeśli będzie 178/ilość osób to byłbym zainteresowany dodatkiem do SC, Androidem i Trybunem.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Jak się uzbiera 20 osób, które kupują gry i jeżeli FFG nie będzie protestować, ze płacimy tylko 178$ za całość przesyłki to można będzie tak zrobić, że dzielimy koszty na ilość graczy, a nie na ilość gier. Ci co zamówią więcej gier, ewentualnie będą musieli dopłacić kilka dolarów, za to, że ich gry dodają więcej podatku VAT i cła na całość przesyłki. Czyli powiedzmy że w tych 20 osobach zamawiających, 10 będzie takich co kupują tylko jedną grę, a 10 pozostałych bierze po 2.
Liczymy cenę paczki, jeśliby każdy kupił tylko jedną grę (powiedzmy że BW): 20*10$178$=378$*1,22*1,03=475$
Liczymy teraz cenę paczki jaka jest rzeczywiście uwzględniając wszystkie dodatkowe gry (powiedzmy, ze te 10 dodatkowych gier kosztuje razem 150$). 200$+150$+178$=528$*1,22*1,03=663$.
Liczymy różnicę tych dwóch cen: 663$-475$=188$ czyli zakładając, że wszystkie 10 osób kupiło dodatkowe gry za tyle samo $, dzielmy tę różnicę na 10. 188/10=18,8$. Więc każdy z tych graczy dopłaci 18,8$ więcej do paczki.
Ktoś ma lepszy pomysł na to?
Ci co zamawiają więcej gier muszą zapłacić więcej, z uwagi, że zwiększają cenę paczki, czyli też VAT i cło.
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

sowacz pisze:Ktoś ma lepszy pomysł na to?
Nie wiem czy lepszy ale chyba prostszy. Jeśli oplata za przesyłkę będzie stała powyżej pewnej ilości to można wprowadzić procentowy udział w kosztach.
Przykładowo zamówione przez 20 osób gry kosztowały 600$. Ja zamówiłem dwie - 10$ + 5$, ktoś drugi jedną - 15$, a ktoś trzeci jeszcze trzy - 5$ + 10$ + 10$.
Mój udział to 15$ do 600$ czyli 2,5% całości zamówienia, drugiej osoby będzie to też 2,5%, a trzeciej ~4,2%. Taki właśnie udział procentowy będzie w zsumowanych kosztach przesyłki, cle i vat. Wydaje mi się to prostsze i bardziej sprawiedliwe, zakładając że wielkość paczki nie wpłynie na koszty przesyłki.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Mordeczka pisze:
sowacz pisze:Ktoś ma lepszy pomysł na to?
Nie wiem czy lepszy ale chyba prostszy. Jeśli oplata za przesyłkę będzie stała powyżej pewnej ilości to można wprowadzić procentowy udział w kosztach.
Przykładowo zamówione przez 20 osób gry kosztowały 600$. Ja zamówiłem dwie - 10$ + 5$, ktoś drugi jedną - 15$, a ktoś trzeci jeszcze trzy - 5$ + 10$ + 10$.
Mój udział to 15$ do 600$ czyli 2,5% całości zamówienia, drugiej osoby będzie to też 2,5%, a trzeciej ~4,2%. Taki właśnie udział procentowy będzie w zsumowanych kosztach przesyłki, cle i vat. Wydaje mi się to prostsze i bardziej sprawiedliwe, zakładając że wielkość paczki nie wpłynie na koszty przesyłki.
Mniej więcej o to mi chodziło :) Nie potrafiłem tego ubrać w tak ładne słowa :P
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Palmer »

Sprawiedliwie jest tak:
kazdy placi cene swoich gier*VAT*cło + cena przesyłki/ilosc kupujacych

pod warunkiem ze oplata za przesylke jest stala :wink:
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Dokładnie wzór będzie taki:
[łączna cena gier zamówionych przez gracza+(cena przesyłki/liczba kupujących)]*1,2566
gdzie 1,2566 to uwzglednienie 22% VAT i 3% cła (1,22*1,03=1,2566)

Czyli kupując gry za 30$ i zakładając że 20 osób łącznie zamawia, w sumie trzeba zapłacić:
[30$+(178$/20)]*1,2566=38,9$*1,2566=48,9$

Oczywiście zakładamy, że cło wynosi 3%, VAT 22%, że FFG nie zażąda większej ceny przesyłki przy zakupie tylu gier.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Palmer »

Biorę Starcrafta i Tribuna na 100 %.
Co do Androida jeszcze dam znać.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

Ja jednak sam dodatek do starcrafta wezmę. Muszę zapłacić ubezpieczenie -.-
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Można prosić administratorów o przesunięcie offtopu o paczce z USA do działu handel?

Zapisy na listę trwają do początku grudnia (1-2 grudnia), z uwagi na to, że do 6 grudnia trwa wyprzedaż na FFG, a muszę mieć jeszcze czas na zebranie przelewów.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Palmer »

Dorzuć też do mojej listy Androida :mrgreen:
A jaki jest przybliżony czas dotarcia gier ? Jest szansa przed świętami ? :wink:
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Jak kiedyś prosiłem FFG o zgubioną figurkę od Descenta, albo nowe ordery do Starcrafta, to paczka szła koło 2-3 tygodni, więc szansa jest, ale mała ;) Tym bardziej, że jeszcze paczka będzie szła ode mnie przez Polskę w okresie świątecznym.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

I co jest z tym przeniesieniem offtopu do osobnego wątku? Czy jakiś administrator mógłby w końcu przenieść nas do Handlu?
Mamy 10 osób póki co, a to trochę za mało, bo cena przesyłki nas bardziej obarcza. 178/10=17,8$ dodatkowo dla każdego plus VAT i cło od tego to trochę dużo. Im nas więcej tym taniej i lepiej.
ODPOWIEDZ