Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trabiniu »

trzewik pisze:@Karit, ciesze sie, ze paczka dotarla, mam nadzieje, ze teraz juz wszystko OK z Twoim egz. Tezeusza.
W sprawie dodatkowego prezentu -tak, jest on wykonany recznie, tak, powstał w ilosci dokładnie 20 egz, tak jest to nasz sekretny prezent na specjalne unikalne okazje, dla fanow gry. Mam nadzieje, ze mimo narzeknia na ten prezent, mimo wszystko sprawi ci on choc odrobine przyjemnosci podczas rozgrywek.

@Galatolol
Sekretny pokój. Jaki pokój. Nie ma żadnego sekretnego pokoju. To jakaś miejska legenda... :twisted:
legenda - legendą ale jak można zdobyć takie cudeńko ? :)
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Najemnik »

Nie odniosłem wrażenia, by Szaraki były jakoś szczególnie słabsze. W Tezeuszu nawet kilkunastopunktowa przewaga nie jest raczej niczym niezwykłym, bo tyle można zdobyć w jednym ruchu. Mi np. udało się wygrać Szarakami m.in. zdobywając dużo PD dzięki zrobieniu pomniejszego szturmu w (bodajże Korytarzach) sektorze z odpalanym szturmem. Było tam 2 Szaraków i 2 Marines + moja komora i duplikat (albo 2 komory, nie pamiętam) z kilkoma ulepszeniami. Innym razem nie było wcale komór, ale Szaraki wygrały dzięki zdobywanym PD z ulepszanych/duplikowanych testów.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trabiniu »

Szaqis pisze:Przed chwilą kolejny raz grałem z kolegą i mamy nieodparte wrażenie że z Szarakami jest coś nie tak... każdą inną frakcją nam się dobrze gra i wiadomo dlaczego ktoś przegrał - źle rozgrywane ruchy, nie udało się zainstalować jakiejś karty itp. Natomiast Szaraki za każdym razem wypadają słabo... Ktoś też ma takie wrażenie czy po prostu my nie umiemy nimi grać?

nie wypadają słabo - dowodem jest ostatni pogrom jaki zorganizowała mi moja własna koleżanka małżonka :). Jedyna frakcja która wydaje mi się być zbyt mocna to Marines przy rozgrywce 1 na 1. Przy większej liczbie graczy można ich już spacyfikować :). Osobiście jednak najlepiej mi się gra Obcymi, choć pozostałe frakcje też są niczego sobie.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: wirusman »

Muszę przyznac że Tezeusz jest najciekawszą i najczęściej graną grą w mojej kolekcji. Po ciężkich bojach z małżąnką ( a bo tam są obcy/grafika mi nie pasuje/co te karty robią?), okazuje się że bez pytania wybiera rasę obcych i próbuje za każdą cenę zagryść moich marins.

ps. wielki + za szybkie dosłanie brakującego sektoru marins
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: evenstar »

Właśnie sobie zamówiłam grę :mrgreen: Mam nadzieję, że się nie rozczaruję :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

Jest szansa, żeby zdobyć jakoś sekretny pokój na Pyrkonie? Jak nie można o tym gadać, to piszcie PW :D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Banan2 »

Peter128 pisze:Jest szansa, żeby zdobyć jakoś sekretny pokój na Pyrkonie? Jak nie można o tym gadać, to piszcie PW :D
Żadne PW :wink: Ja też chcę.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: xel4 »

evenstar pisze:Właśnie sobie zamówiłam grę :mrgreen: Mam nadzieję, że się nie rozczaruję :)
Tylko się nie zniechęć po pierwszych paru grach:) I koniecznie napisz jak wrażenia;)
trzewik

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trzewik »

Nie wiem nic o żadnych sekretnych pokojach, to jakaś szalona plotka...
Słyszałem, że jak się pogada na Pyrkonie z Mirkiem na stoisku Portalu, to coś może być na rzeczy... :wink:
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Banan2 »

trzewik pisze:Nie wiem nic o żadnych sekretnych pokojach, to jakaś szalona plotka...
Słyszałem, że jak się pogada na Pyrkonie z Mirkiem na stoisku Portalu, to coś może być na rzeczy... :wink:
No, jest jakiś konkret :wink: Byleby tylko Mirek o 14.10 (Pyrkon zaczyna się o 14.00) nie powiedział, że wszystkie pokoje wyszły :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

i co - dostaliście ten sekretny pokój ? :P

A co do samego Tezeusza mam taki mały apel do portalu:

1. Jako że opracowujecie teraz dodatek roboty - nie dawajcie do niego pudełka :) W Tezeuszu jest naprawde sporo miejsca więc myśle że bedzie mozna obciąć cenę dodatku i spokojnie go zapakować do podstawki (tak jak zapewnię kilka innych dodatków jeżeli kiedyś powstaną :))

2. Zróbcie drewniane znaczniki głównych jednostek pandory !! niech nie wyglądają biednie na tle innych :) Możecie je np umieścić w dodatku (w końcu 3 znaczniki i 3 naklejki to chyba nie tak dużo :)) albo ewentualnie za jakieś złocisze w portalowym sklepiku :)

Pozdrawiam

Andy :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: tomuch »

AkitaInu pisze:1. Jako że opracowujecie teraz dodatek roboty - nie dawajcie do niego pudełka :) W Tezeuszu jest naprawde sporo miejsca więc myśle że bedzie mozna obciąć cenę dodatku i spokojnie go zapakować do podstawki (tak jak zapewnię kilka innych dodatków jeżeli kiedyś powstaną :))
+1
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:i co - dostaliście ten sekretny pokój ? :P
Dostaliście :D Ale ponieważ jest sekretny to siedzimy cicho :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: xel4 »

AkitaInu pisze:i co - dostaliście ten sekretny pokój ? :P
Pokój jaki pokój? :lol:
AkitaInu pisze:i co - dostaliście ten sekretny pokój ? :P

A co do samego Tezeusza mam taki mały apel do portalu:

1. Jako że opracowujecie teraz dodatek roboty - nie dawajcie do niego pudełka :) W Tezeuszu jest naprawde sporo miejsca więc myśle że bedzie mozna obciąć cenę dodatku i spokojnie go zapakować do podstawki (tak jak zapewnię kilka innych dodatków jeżeli kiedyś powstaną :))
Popieram:)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

Dawac ten pokoj do dodatku :D
trzewik

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trzewik »

Jeśli chodzi o pudełko do dodatku do Tezeusza, będzie ono takie jak pudełka army packów do NS HEX (tylko inny wymiar). To jest polityka, którą wprowadziliśmy już dawno i się sprawdza, w takiej formie ukazują się dodatki do NS HEX i do 51. Stanu (Ruiny), a w tym roku jeszcze w takiej formie ukażą się dodatki do Dziedzictwa i Tezeusza. Pudełko wyrzucasz, zawartość wkładasz do podstawowego pudła.

Jeśli chodzi o drewniane dyski do Pandory, wysłaliśmy zapytanie do producenta. Postaramy się wyprodukować je w limitowanym nakładzie i wprowadzić do oferty naszego sklepu z gadżetami i promoskami.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

trzewik pisze:Jeśli chodzi o pudełko do dodatku do Tezeusza, będzie ono takie jak pudełka army packów do NS HEX (tylko inny wymiar). To jest polityka, którą wprowadziliśmy już dawno i się sprawdza, w takiej formie ukazują się dodatki do NS HEX i do 51. Stanu (Ruiny), a w tym roku jeszcze w takiej formie ukażą się dodatki do Dziedzictwa i Tezeusza. Pudełko wyrzucasz, zawartość wkładasz do podstawowego pudła.

Jeśli chodzi o drewniane dyski do Pandory, wysłaliśmy zapytanie do producenta. Postaramy się wyprodukować je w limitowanym nakładzie i wprowadzić do oferty naszego sklepu z gadżetami i promoskami.

Rozumiem, choć pudełka i tak nie wyrzuce :) Po co mam wyrzucać coś co pewnie będzie miało fajną grafikę i za co zapłaciłem ;-)

Ale tak czy siak fajnie z tymi dyskami :)

Możecie zdradzić więcej informacji na temat dodatku ? :) albo kiedy planujecie go wydać chociaż ? :)
trzewik

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trzewik »

Premiera dodatku nie jest ustalona, na razie dodatek jest tworzony i jest to proces twórczy, czyli trudny do kontroli. Może być, że dodatek będzie gotowy za 3 tygodnie, a może być, że za rok. Potwierdzam, że pracujemy. Nic więcej pewnego nie mogę podać.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Odp: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

trzewik pisze:Premiera dodatku nie jest ustalona, na razie dodatek jest tworzony i jest to proces twórczy, czyli trudny do kontroli. Może być, że dodatek będzie gotowy za 3 tygodnie, a może być, że za rok. Potwierdzam, że pracujemy. Nic więcej pewnego nie mogę podać.
dzieki za info :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: walkingdead »

AkitaInu pisze:
Rozumiem, choć pudełka i tak nie wyrzuce :) Po co mam wyrzucać coś co pewnie będzie miało fajną grafikę
Mam podobnie z pudełkami do Army Packów dla NH. Grafiki są świetne.

Co do samego Tezeusza, miałam przyjemność rozegrania jednej gry i chcę więcej.
Co prawda, przegrałam z Naukowcami, ale w duchu usprawiedliwiam się,że to była moja pierwsza rozgrywka, w której to nie byłam w stanie w pełni świadomie wykorzystywać wszystkich możliwości jakie dają karty. Kiedy już sobie zaplanowałam kilka ruchów i w głowie miałam niecny plan to...gra się skończyła. Czuję zatem niedosyt.

Moim zdaniem gra daje wiele możliwości kombinowania, analizowania i wymyślania dróg prowadzących do zwycięstwa. Mechanika, choć na początku nieco przytłaczająca, z biegiem czasu okazała się interesująca dzięki mnogości decyzji, które można podjąć.

Standardowo też, podoba mi się wydanie gry i otoczka fabularna.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

walkingdead pisze:
AkitaInu pisze:
Rozumiem, choć pudełka i tak nie wyrzuce :) Po co mam wyrzucać coś co pewnie będzie miało fajną grafikę
Mam podobnie z pudełkami do Army Packów dla NH. Grafiki są świetne.

Co do samego Tezeusza, miałam przyjemność rozegrania jednej gry i chcę więcej.
Co prawda, przegrałam z Naukowcami, ale w duchu usprawiedliwiam się,że to była moja pierwsza rozgrywka, w której to nie byłam w stanie w pełni świadomie wykorzystywać wszystkich możliwości jakie dają karty. Kiedy już sobie zaplanowałam kilka ruchów i w głowie miałam niecny plan to...gra się skończyła. Czuję zatem niedosyt.

Moim zdaniem gra daje wiele możliwości kombinowania, analizowania i wymyślania dróg prowadzących do zwycięstwa. Mechanika, choć na początku nieco przytłaczająca, z biegiem czasu okazała się interesująca dzięki mnogości decyzji, które można podjąć.

Standardowo też, podoba mi się wydanie gry i otoczka fabularna.
Klimat jest bardzio fajny :)

Na początku nie logiczne chodzenie w jedną stronę oraz ruch zależny od ilości jednostek w danym sektorze można spokojnie wytłumaczyć narastającą paniką - czym więcej osób w danym miejscu tym dalej chcesz się znaleźć od tego miejsca, w związku z czym idziesz dalej :)

Ale generalnie, wracając do samej gry i jej mechaniki, pierwsze 2 partie rozegrane były oczywiście grane na czuja. Fajnie się grało i chcieliśmy jeszcze, teraz po ok 10 partiach widze że naprawde można pokombinować, przewidzieć ture przeciwnika, zbudować porządne combo i dopiero wtedy porządnie zagrać :)

Więc jeżeli komuś podoba się gra na początku to tylko może się spodobać bardziej :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Rafal_Kruczek »

trzewik pisze:Jeśli chodzi o pudełko do dodatku do Tezeusza, będzie ono takie jak pudełka army packów do NS HEX (tylko inny wymiar). To jest polityka, którą wprowadziliśmy już dawno i się sprawdza, w takiej formie ukazują się dodatki do NS HEX i do 51. Stanu (Ruiny), a w tym roku jeszcze w takiej formie ukażą się dodatki do Dziedzictwa i Tezeusza. Pudełko wyrzucasz, zawartość wkładasz do podstawowego pudła.
.
Najwiekszy problem jest, że takie pudełko zapewne musiałoby pomieścić sektor dla robotów. Dodatek do Dziedzictwa jeszcze nie był zapowiedziany oficjalnie?
Jeśli chodzi o drewniane dyski do Pandory, wysłaliśmy zapytanie do producenta. Postaramy się wyprodukować je w limitowanym nakładzie i wprowadzić do oferty naszego sklepu z gadżetami i promoskami.
Chodzi o drewno dla całej frakcji (13 pionków), czy tylko dla dużych pionków?
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: metyu »

ale po co komu sektor robotów? przecież użycie jednego z podstawowych nie jest problemem, a grać w 5 raczej nie ma sensu
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Rafal_Kruczek »

metyu pisze:ale po co komu sektor robotów? przecież użycie jednego z podstawowych nie jest problemem, a grać w 5 raczej nie ma sensu
Pytanie który z podstawowych sektorów? (róznią się układem pokoi).
Na 5 graczy , to z gier z drewnianymi krążkami z obustronnymi nalepkami to mi się kojarzy Catacombs :) I tam sie te krążki pstryka. Więc Catacombs na 5 graczy chyba ma pewnie mniej losowości niż ewentualny 5-osobowy deathmach Tezeusza. Ale jakis sens pewnie ma.
W insrukcji (lub FAQ) odradzaja granie 5 frakcjami, pewnie testowali :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

Chyba jednak lepszy bylby osobmy sektor :)
ODPOWIEDZ