Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ChlastBatem »

Portal Games pisze:
Cieszy Nas to bardzo! Może skrobniecie jakąś relację z rozgrywki ?:)
Skrobnę jak najpierw odpowiecie na moje pytanie, które zadałem wcześniej :) Chociaż pisarzem to jestem kiepskim.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

ChlastBatem pisze:
Portal Games pisze:
Cieszy Nas to bardzo! Może skrobniecie jakąś relację z rozgrywki ?:)
Skrobnę jak najpierw odpowiecie na moje pytanie, które zadałem wcześniej :) Chociaż pisarzem to jestem kiepskim.
Musisz używać większej czcionki, bo przeoczyłem gdzieś te pytanie.

Wyniki sprzedażowe - na razie za mało danych by cokolwiek powiedzieć. Co nie zmienia faktu, że dodatek byśmy chcieli wydać! ;)


Tymczasem mamy nowy odcinek Planszówki TV, że niby jakieś koszulki mają być u nas w sklepie i jakieś konkursy nowe są... :)

https://www.youtube.com/watch?v=V_JhZfdIs2E
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ChlastBatem »

Graliśmy w 3. Co ciekawe rozstrzał wiekowy był duży. Najmłodszy gracz liczył 23 wiosny, a najstarszy 52. Z całej trójki tylko ja znałem zasady. Reszta początkowo podchodziła jak do jeża... "Gra euro bez znajomości zasad, godzina 23:30, wielki wykład dotyczący jak grać, masa komponentów, oj słabo to widzę". Nic bardziej mylnego! Okazało się, że zasady wytłumaczyłem w 10 minut z każdym szczegółem. Nie musiałem się powtarzać. Każdy zrozumiał i już pojawiał się entuzjazm.
Pierwsze rundy poszły niepewnie, po omacku trochę. W końcu pierwsza rozgrywka. Po paru kolejkach doszliśmy wszyscy do wniosku, że to jest naprawdę łatwa gra. Jest tylko dużo myślenia co mi się najbardziej opłaca w danej turze, jak być tym szybszym (bo to w końcu wyścig po rubiny) i jak zaplanować parę akcji do przodu aby wracając się ładnie zbierać swoich pracowników i nie tracić tury na zbiórkę w fontannie.
Tak wszystkim się spodobała gra, że mimo późnej godziny zagraliśmy jeszcze dwie partie.

Pozytywne emocje z całej rozgrywki, z komponentów, z wszystkiego :) Jedynie wypraska brzydka... biała tektura.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: burzykovski »

W życiu jak to w życiu bywa różnie, raz więcej czasu, a raz mniej, a ochota na partyjkę zawsze jest. Wraz z narzeczoną zawsze mamy dylemat co wyjąć na stół.... Czasami czasu jest ciut więcej niż na rozgrywkę w Pojedynek Ninja, ale zarazem niewystarczająco aby rozegrać pełną partię w np. Osadników Narodziny Imperium. Na szczęście z pomocą przyszło znów wydawnictwo Portal, a ściślej mówiąc 2pionki i na naszej półce wylądował Istanbul, który dzięki swoim prostym zasadom, idealnie wpasowującym się w nasze codzienne życie czasem gry, stał się u nas przebojem. Ale po kolei...

W Istanbul pierwszy raz mieliśmy okazję zagrać na Board Manii w Lublinie, grając jeszcze w niemiecką edycję, bo polska miała dopiero trafić w ciągu najbliższych dni do sprzedaży. Dwie partie wystarczyły, aby moja druga połówka uznała, że ta gra musi się znaleźć w naszej kolekcji. Ja jeszcze nie byłem do końca przekonany (wstyd mi się teraz przyznawać), ale myśl o Istanbule gdzieś ciągle krążyła po mojej głowie. Zaraz po weekendzie z Board Manią pojawiła się polska edycja Istanbułu, a ja jako że byłem niedaleko sklepu z planszówkami postanowiłem nie patrząc na moje wątpliwości zrobić narzeczonej niespodziankę. Teraz patrząc z perspektywy czasu to była świetna decyzja. Zaczęliśmy powoli odkrywać grę. Partia za partią, grając w różnym składzie, z różnymi ustawieniami kafli Istanbul zaczął dominować nasz stół,a moje wątpliwości zostały szybko obrócone w pył. Dlaczego? Proste zasady pozwalające już praktycznie od pierwszej rozgrywki rywalizować wszystkim na podobnym poziomie, emocje towarzyszące w wyścigu po rubiny oraz piękne wykonanie to są przyczyny tej nieodpartej chęci wyciągania Istanbułu na stół. Warto dodać, że gra jest dobrze zbalansowana. Każdy z graczy, z którymi przyszło mi się zmierzyć miał swój pomysł na wygraną, a mimo to każdy był bardzo blisko zostania najlepszym handlarzem Istanbułu. Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to wypraska. Biała, mało praktyczna i nudna, niepasująca jakością do innych elementów... Ale wszyscy dobrze wiemy, że to koszty a nie wina wydawcy.

Podsumowując, Istanbul idealnie trafił w nasz planszówkowy gust i nasze planszówkowe potrzeby. Świetne jest to, że stosując konkretne ustawienia kafli, możemy manipulować czasem gry, co sprawia, że ta gra staje się bardzo uniwersalna. Można w nią zagrać "do obiadku" albo rozegrać porządną partię wieczorem w gronie znajomych. W obu przypadkach sprawdzi się świetnie, a jeżeli ktoś za szybko wygra, to gwarantuje, że zagranie raz jeszcze nie będzie stanowiło problemu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: josiu »

Ulala aż takie wrażenie zrobił na was istanbul? Jako że głównie gram z żoną chyba muszę dodać ją do swojej listy tytułów które chcę mieć. Kurde ta lista ciągle się powiększa :?
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: burzykovski »

josiu pisze:Ulala aż takie wrażenie zrobił na was istanbul? Jako że głównie gram z żoną chyba muszę dodać ją do swojej listy tytułów które chcę mieć. Kurde ta lista ciągle się powiększa :?
Takie życie planszówkowicza, że zawsze jest jakiś tytuł na celowniku =P cieszmy się że jest w czym wybierać, lepiej tak niż w drugą stronę =)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Ekipa Portal Games, wpada na bardzo dobry pomysł i szlachetnym czynem wspiera dom dziecka oferując planszówki dla dzieci!

Link: https://youtu.be/ANh50Q3o7GI
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Wydawnictwo Stronghold wyda 2 edycję Strongholda dopiero w listopadzie, a upgrade pack do 1 ed na początku 2016r. Polska edycja będzie w październiku, czy robicie wspólny druk?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

mulek18 pisze:Wydawnictwo Stronghold wyda 2 edycję Strongholda dopiero w listopadzie, a upgrade pack do 1 ed na początku 2016r. Polska edycja będzie w październiku, czy robicie wspólny druk?
Jest to bardziej skomplikowane niż się wydaje... planujemy wypuścić Strongholda na Polskę w październiku, tak jak wcześniej planowaliśmy.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Struchlałem, gdy Trzewik powiedział, że na statku z Chin wybuchł pożar. Wprawdzie nie na frachtowcu przewożącym gry Portalu, ale jeszcze jeden mnie interesuje.

Zamki!?!? :cry:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Wiecie w jakich okolicznościach powstało nasze logo?

Link Youtube: https://youtu.be/ngLU6MCfNtQ
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Portal Games pisze:Wiecie w jakich okolicznościach powstało nasze logo?

Link Youtube: https://youtu.be/ngLU6MCfNtQ
Moim zdaniem powstało z zamiłowania do naciskania czerwonych guzików. :P
https://www.youtube.com/watch?v=kNz91co_zVg
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rastula »

to proste - ktoś zobaczył z góry Meksykanina jadącego na rowerze i się zachwycił...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jax »

To raczej Meksykanin-żużlowiec.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Szaweł »

Meksykański żużlowiec w sombrero koloru habanero.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Hej drogie dzieci! Witamy serdecznie w kolejnym odcinku Planszówki TV! To już nasz 9 epizod, w którym przesyłamy pozytywną energie!
Link youtube: https://youtu.be/8ip-GzaNtk0.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

Czy Portal będzie na targach Hobby?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Najprawdopodobniej tak :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: mauserem »

Portal! do tablicy!

czy możesz zdefiniować Trzewikowe "wkrótce" w temacie "Heroes of Normandie"?
z 6'11" goracej linii
i nie uśmiechaj się tak, pod wąsem jak Trzewik - bo wezwiemy rodziców i się skończy!
wyprowadź wzór - przelicz na jednostki metryczne z dokładnością do jednego dnia najlepiej

czas start!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Do świąt Wielkanocnych pewnie się wyrobią :D
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

przecież to jasne, że zrobili taki konkurs żeby ludzie dali im spokój z niewygodnymi pytaniami. Teraz wiadomo, że nie mogą podać bo konkurs.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

mulek18 pisze:przecież to jasne, że zrobili taki konkurs żeby ludzie dali im spokój z niewygodnymi pytaniami. Teraz wiadomo, że nie mogą podać bo konkurs.
Niedługo wszyscy wydawcy będą organizować takie konkursy :D
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

Portal Games pisze:Najprawdopodobniej tak :)
A wiecie, że Hobby to impreza, którą odwiedza ok. 40 tys. ludzi? Przygotujcie się odpowiednio.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Hej! Ruszyła właśnie przedsprzedaż Konwóju z gadżetami w postaci naszywek Molocha i Posterunku.

Poza tym mamy dla Was instrukcję do Konwoju: http://bit.ly/1h1PzrY

Informacje o przedsprzedaży znajdziecie tutaj: http://bit.ly/1FCCGQP
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rocy7 »

Coś wiadomo o Dawn Sector?
Zablokowany