Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Keil
Posty: 55
Rejestracja: 09 sie 2005, 14:16
Lokalizacja: KIELCE

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Keil »

A ja mam takie pytanko.
Czy można gdzieś obejrzeć ( zdjęcia ) wszystkie polskie karty ?
Widziałem na BGG wszystkie wersje hiszpańskie , angielskie
General Keil Castus
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: zath »

Przeszukaj ten temat w poszukiwaniu postów Nataniela, zamieścił on kiedyś zdjęcie wszystkich kart.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=1500
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Keil
Posty: 55
Rejestracja: 09 sie 2005, 14:16
Lokalizacja: KIELCE

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Keil »

Fakt, znalazłem tylko że były one w innym dziale
dzięki
General Keil Castus
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

jax pisze:A co mi tam, pochwalę się (bo już pewnie nigdy w życiu nie powtórzę tego wyniku ;) ): 302 pkt. (mimo przegranej wojny o kulturę ;) ). Na dwie osoby.
Wczoraj w 4 osoby - Piotr Kątnik (właściciel REBELa) zrobił 312 pkt - absolutny rekord jaki widziałem. Na szczęście pobiłem go w następnej partii tego samego dnia, bo za bardzo by się pysznił :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Geko »

Nataniel pisze:
jax pisze:A co mi tam, pochwalę się (bo już pewnie nigdy w życiu nie powtórzę tego wyniku ;) ): 302 pkt. (mimo przegranej wojny o kulturę ;) ). Na dwie osoby.
Wczoraj w 4 osoby - Piotr Kątnik (właściciel REBELa) zrobił 312 pkt - absolutny rekord jaki widziałem. Na szczęście pobiłem go w następnej partii tego samego dnia, bo za bardzo by się pysznił :D
Znaczy, że jeszcze więcej punktów wyciągnąłeś? Ile?

I czy przypadkiem nie odrzucacie kart cywilnych do góry rewersem i w związku z tym, nie dokładacie potem kart odrzuconych na tor? To by przedłużało grę i uzasadniało takie wysokie wyniki :lol: :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: BloodyBaron »

Ja zrozumiałem, że Nataniel po prostu wygrał w kolejnej partii z Piotrem, niekoniecznie bijąc jego rekord.
ale fakt, 312 punktów wygląda na obłąkańczo wiele. Ile mieli pozostali? Ciekawe, czemu nie zadziałał mechanizm: lać lidera :) przez podległość służbową? :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Nie, nie wyciągnąłem więcej tylko wygrałem w następnej rozgrywce - mając bodajże 150 punktów :)
Pozostali gracze też mieli bardzo dużo - drugie miejsce ok. 250 punktów, trzecie ok. 230 i czwarte prawie 200.

To był ewenement, zwykle zwycięzca ma u nas ok. 200-220 VP. Ale akurat tak się złożyło, że wszystkim poszło nieźle - ja zbudowałem np. w ostatniej kolejce 2 cuda z III ery za łącznie 48 VP (Hollywood i Internet na 4 Multimediach), a mimo to byłem dopiero trzeci. Piotr zdobył prawie ponad 120 punktów z samych Impactów.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: jax »

Nataniel pisze:
jax pisze:A co mi tam, pochwalę się (bo już pewnie nigdy w życiu nie powtórzę tego wyniku ;) ): 302 pkt. (mimo przegranej wojny o kulturę ;) ). Na dwie osoby.
Wczoraj w 4 osoby - Piotr Kątnik (właściciel REBELa) zrobił 312 pkt - absolutny rekord jaki widziałem. Na szczęście pobiłem go w następnej partii tego samego dnia, bo za bardzo by się pysznił :D
e tam, pewnie dołożyliście polskie karty, więc gra była dłuższa :) ja grałem bez żadnych dodatkowych kart - gdybym miał do dyspozycji jedną turę więcej, miałbym więcej niż 312

tak więc jury nie uznaje tego wyniku za oficjalny

;)

[nie wspominając że przy 4 graczach będzie więcej impactów do zapunktowania (vide 120 z Impactów Piotra) czy tego że pewnie Piotr nie przegrał wojny o kulturę w międzyczasie :mrgreen: ]
Nataniel pisze:Nie, nie wyciągnąłem więcej tylko wygrałem w następnej rozgrywce - mając bodajże 150 punktów
Pozostali gracze też mieli bardzo dużo - drugie miejsce ok. 250 punktów, trzecie ok. 230 i czwarte prawie 200.
Brzmi jak totalnie pokojowa rozgrywka. Albo inaczej - jak rozgrywka gdzie budowało się malutko wojska. Jednak rozwój wojskowy hamuje ogólny rozwój cywilizacji (nie ma na to już tylu akcji, sił, zasobów 'żarówkowych' i produkcyjnych).

A u mnie wczoraj znów zwycięstwo, ale tylko na 149, bo oberwałem gigantyczną ilością hitów (agresji), ale jednym jedynym punkcikiem udało się utrzymać przewagę nad drugim graczem. :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: mst »

Mój rekordowy wynik to 388pkt. w 4-osobowej partii ale to byly początki grania w Cywilizację, malo militarna rozgrywka z dużą ilością impactów (szczególów niestety nie pamiętam poza tym, że pod koniec punktowalem ok.20VP na turę i mialem ok.10-12 technologii III ery). :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

Ha - mozna sie umowic w 4 osoby na pokojowa rozgrywke to i 400 pkt powinno peknac ;) Ktos chcetny? Serio - pobijmy rekord :) Zakaz zbrojen, wzrucania zlych eventow, zakaz szybkiego przewijania kart itp ... ;)
Punkty brutto to zaden wyznacznik :) A karty czasami determinuja poziom agresji i czasami ciezko uzbierac armie zachecajace do wojen - jesli akcji malo i karty sie przewijaja wplno to sprzyja wysokiej punktacji.

Ja wczoraj mialem 2 potyczki z Jansem i Agnieszka - w pierwszej przez 2/3 gry bylem przekonany ze wygram (w drugiej dokladnie odwrotnie) az Jans dolowany przez 2 ery wyskoczyl z taktyka - wojna i argesja i odrobil straty - niewiele z drugiej strony braklo (jedna taktyka) by wygrac na bronzie ;) Druga partia byla dokladnie odwrotna - przez 2/3 gry Jans robil wszystko poza zdobywaniem punktow i wydawalo sie ze w 3 erze zrobi to z latowscia, potem jednak juz nie zdazyl wykorzystac Napoleona - odparlem 2 agrsje i wojne i nie dogonil bu byly tylko 2 impacty zagrane. Obie partie z mojej strony byly mocno podobne - dramaty, zadnego cudu III epoki - w pierwszej skonczylem (marnie) z taktyka armii sredniowiecznej, w drugiej artyleria mobilna pozwolila odeprzec nawet ataki lotnictwa jansa :) I kluczowe byly tez 2 karty military build-up ktore profilatycznie wzialem :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

No nie, to nie była pokojowa rozgrywka - co prawda nie wyszła żadna wojna, ale agresji weszło sporo, siła była trzymana cały czas przez wszystkich. Po prostu czasami tak wychodzi, że wejdzie dużo pozytywnych wydarzeń szybko, ważni liderzy wejdą na początku epoki, wchodzi dużo kolonii, impactów. Akurat Piotr bardzo dużo punktów zgarnął najpierw przy pomocy Czyngis-chana (i zgarnął nim 4 kolonie), a potem zapunktował te kolonie Cookiem, na koniec dowalając Einsteinem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

2 punktujacych bohaterow przed 3 era :) Swoja droga Czyngis-han w grze - chcialbym to zobaczyc :) Pewnie wyszedl tez impact punktujacy kolonie ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: farmer »

293 pkty, na 3ech graczy, z przegraną w ostatniej rundzie wojnie o kulturę (na 13 pktów) ;). Kolejni gracze 215 i 176 pktów.
Mój skromny rekord :D.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Saint_71
Posty: 12
Rejestracja: 07 wrz 2008, 12:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Saint_71 »

A ja mam pytanko.
Jakiś czas temu kupiłem Through the Ages ,ostatnio ją otworzyłem i graliśmy ze znajomymi w wersje podstawową.
Chcieliśmy zagrać w drugi wariant gry ale okazało się że nie mam kart militarnych z drugiej ery,ale w zamian dodano mi dwie identyczne talie kart militarnych z pierwszej ery.
Czy istnieje możliwość dostania,dokupienia tej brakującej talii ?
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: BEBZ »

Napisz do Rebela z prośbą o dosłanie brakującego elementu Twojej gry. Opisz zaistniałą sytuację, a wydawnictwo na pewno dośle Ci braki (za darmo!) :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Wydawnictwo pomoze Ci w przypadku Cywilizacji, niekoniecznie w przypadku Through the Ages...
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: BEBZ »

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na to, że Saint_71 mówi o Through the Ages... Z góry myślałem, że jak ktoś pisze w tym temacie, to ma na myśli polską edycję gry ;P A może i ma, tylko woli inglisz tytuły? ;) Saint_71, musisz się określić :P
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: locworks »

Przepraszam, że nie do końca na temat, ale szukam dobrej duszy z linijką, która jest w stanie zmierzyć rozmiar koszulek w Cywilizacji i podzielić się tą informacją na BGG. Więcej info w wątku Konkurs na BGG - Złap koszulki i 10 marchewek!.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Na stronach REBEL.pl jest przy wielu produktach, w tym Cywilizacji, informacja o tym, jakiego rozmiaru koszulki najbardziej pasują. Do Cywilizacji pasuje idealnie rozmiar mini-european.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: locworks »

Dziękuję za odpowiedź. Informacje na stronach rebel.pl są chronione prawem autorskim. Ich zebranie oraz publikacja wymagały znacznego wysiłku ze strony ekipy Rebel.pl. Wydawnictwo LocWorks szanuje prawo autorskie, a i nie chcemy korzystać z owoców pracy ekipy Rebel.pl.
Dodatkowo, w konkursie mogą uczestniczyć ci, którzy podadzą dokładne informacje o rozmiarze kart, a nie informacje o kompatybilności kart z konkretną linią koszulek na karty lub z łańcuchem wyszukiwania [phrase]=mini+european. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w konkursie.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

cywilizacja - nowe karty

Post autor: B »

Konkurs na nowe karty PL do TTA miał sporą wadę - facebook. Podejrzewam że nie byłem jedyną osobą, która miała pomysły, ale przeszkodą w podzieleniu się nimi było medium (facebook)?
Tak więc zostaje mi komentowanie dwóch kart z ery A, które jakoby wygrały konkurs. O ile Biskupin jest ok (ciężko inny cud wymyślić z takich praczasów, ja kombinowałem coś ze słowianami, jakiś posąg światowida czy inne góry ślęże), to lider...
Czy naprawdę konieczny jest drugi Cezar? To już nawet Książę Krak opublikowany na BGG miał większy potencjał i dużo bardziej świeży pomysł. Ciekawy jestem jakie były inne kandydatury.

Obrazek Obrazek



Discuss!
Awatar użytkownika
Victor Strogow
Posty: 92
Rejestracja: 26 sty 2009, 11:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Victor Strogow »

To nie drugi Caesar, ale lider od niego silniejszy.
A tyle jest fajnych nowych fanowskich kart na BGG, że miałem wrażenie, że temat jest już wyczerpany...
Unguibus et rostro.
Z przyjemnością zagram
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: B »

Biorąc pod uwagę że Cezar był uważany za jednego z najsilniejszych liderów wieku A, to pomysł z Mieszkiem jest jeszcze bardziej chybiony.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

nie tylko facebok - na stronie gp tez bylo info "_ Mieszko mi sie podoba - 3 dobry, a nawet najlepszy lider A :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: B »

Na stronie g-p było info, że zapraszają na facebooka na konkurs...
ODPOWIEDZ