Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Overseer »

Dziękuje bardzo. Nie wiesz może, czy łatwo się to obrabia?
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
romancef
Posty: 83
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Eldritch Horror

Post autor: romancef »

Bardzo latwo. Wystarczy noz modelarski i klej PVA do sklejenia. Polecam tez dobry linial, najlepiej z metalowa krawedzia i twarda podkladke jezeli robisz to na stole w "goscinnym" tak jak ja. Pytaj w sklepach modelarskich.
Ostrzegam! Nie wchodz tutaj, grozi zlapaniem niebezpiecznego bakcyla:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=25343
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: powermilk »

Zastanawiam się, czy to rozwiązanie ma w sobie przewidziane dodatki, które FFG tak lubi... :)
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Overseer »

Raczej na pewno nie, ale szalenie mi się podoba :)
Najwyżej zrobię trochę wyższe sloty na karty. Teraz poszukuje sklepu we wrocławiu, które sprzedaje takie czarne płyty.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 952
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Losiek »

Jedah pisze:Zamierzam uporządkować swojego Eldritcha i znalazłem takie oto rozwiazanie. http://imgur.com/a/55UT1#wqAV9Nh
Ktoś może mi powiedzieć co to za materiał? Gdzie można to kupić?
To jest pianka modelarska - spieniony polistyren czy poliuretan oklejony kartonem. Ze względu na cenę ja wykorzystałem podkłady do paneli z pianki (bez kartonu) kupione w Praktikerze - za paczkę niecałe 20 zł.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: Dexterus »

Jedah pisze:Raczej na pewno nie, ale szalenie mi się podoba :)
Najwyżej zrobię trochę wyższe sloty na karty. Teraz poszukuje sklepu we wrocławiu, które sprzedaje takie czarne płyty.
Jeśli masz pod ręką jakieś OboPraktiMerliny, to możesz zacząć szukać tam. Jeśli chcesz bardziej eleganckie wersje (wszak przeznaczone do Sztuki - koniecznie przez duże Sz - a nie do remontów), to wybierz się do sklepu dla plastyków na Kazimierza Wielkiego 29 (w podwórku między kościołem ewangelickim a pałacem królewskim vel Muzeum Miejskim). Na pewno mieli tam białe, nie dam sobie głowy uciąć za czarne.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

hadrian pisze:A jak oceniasz te nieoficjalne zmiany w kartach schematów? Warto grać w ten sposób?
Warto wprowadzić akcję z MoM (focus czy jakoś tak?) już teraz po domowemu czy czekać długie miesiące na dodatek?
Szczerze mówiąc zmodyfikowane podobają mi się bardziej niż te z podstawki. Z bazowymi ewidentnie trudniej się gra, jeśli liczba badaczy jest nieparzysta. Każdy może jednak sobie ocenić sam, która opcja mu odpowiada bardziej, karty schematów nie są do tego fizycznie potrzebne.

Za to akcja Skupienia to coś, co proponuję wprowadzić sobie już w podstawce. To ułatwienie dla graczy i sensowna opcja dająca w końcu możliwość przerzutów kości (niemalże zawsze Wskazówki są zbyt cenne żeby je "marnować" na coś takiego). Jednak przede wszystkim polecam ją wprowadzić dlatego, że poprawia doznania z rozgrywki, praktycznie eliminując "puste akcje", które zwykle pojawiały się nie w skutek złego planowania, ale po prostu wynikały z losowych warunków na planszy. "Tego nie mogę, tego nie mogę, tego nie mogę, podróżować nie chcę bo muszę tu zostać... no to nic nie robię." Gracz chce mieć jakiś wkład w to co się dzieje, czuć że coś robi dla drużyny, kompletna bezczynność strasznie to zabija. Tak więc wprowadzenie prostej "akcji awaryjnej" jest moim daniem super sprawą, właśnie ze względu na odczucia płynące z rozgrywki. Jako że wymaga to jedynie skombinowania sobie po prostu jakichś znaczników, wcale nie trzeba czekać na Góry Szaleństwa, aby wprowadzić tę zasadę. Akcja Skupienia pozwala otrzymać 1 żeton Skupienia (na dowolnym polu). Każdy żeton Skupienia pozwala przerzucić kość w testach, badacz może posiadać maksymalnie 2 żetony Skupienia na raz. I tyle, proste jak drut :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Na 3T pojawiła się Zaginiona wiedza PL :) Nic tylko dodać do koszyka z dopiskiem "styczen".
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

sqb1978 pisze:Na 3T pojawiła się Zaginiona wiedza PL :) Nic tylko dodać do koszyka z dopiskiem "styczen".
Widzę, że i na niej odbiła się kursowa zawierucha ;/
Pierwszy raz "mały" dodatek do gry ffg startuje z ceną 90 zł.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: awawa »

90zł??? w styczniu z rabatem jeszcze ujdzie, ale bez niego tutaj będzie taniej http://tropemgier.pl/dodatki-do-gier/53 ... iedza.html . sklepowa wersja angielska jest po 79,9zl...chyba gracze rozpieszczaj rodzime oddziały zachodnich wydawnictw ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Ja wiem czy taki mały dodatek?
244 karty i kilkanaście żetonów to zawartość porównywalna z core-setami LCG, a jednak lekko taniej niż one. Z rabatami 5+8 wychodzi 78 zł, co przy obecnym kursie dolara nie jest takie złe :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Fakt, przy Eldritch chyba będzie trzeba mówić "dodatek nieplanzsowy", bo małym to go ciężko nazwać :D (te do Arkham mają około 160-170 kart)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

Takie płyty są do kupienia w sklepach dla architektów/ malarzy.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: awawa »

normalna cena: 79zł link podejrzewam, że po tyle będzie chodziła po premierze
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

Sugerowane koszulki na karty co prawda zostały tu wcześniej wymienione, ale nie uśmiecha mi się wydawać 2/5 ceny gry na trochę ochronnej folii. Z tego co widzę mayday wypadają najtaniej, jednak nie są chyba idealne wielkościowo.

Jak to wygląda przy tasowaniu kart ubranych w koszulki:
- zielone (63,5 x 88): wysokość ok, jednak szersze niż karty
- niebieskie (59 x 92): szerokość w miarę ok, jednak wyższe niż karty?

Ewentualnie fioletowe (56 x 87) - czy te jednak nie będą za małe?
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Overseer »

Ja właśnie kupiłem koszulki Mayday do EH i mam pewne zastrzeżenia. Koszulki na szczęście trafiły mi się wszystkie równe jednak mają chyba trochę za dużo luzu i jak na mój gust są chyba trochę za cienkie. Jest to wyłącznie moja opinia. reszta graczy nie zwróciła na to uwagi. Mimo wszystko za tą cenę, to chyba bardzo dobra alternatywa.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

Wnioskuję więc, że albo zielone albo niebieskie. Które z nich masz? Nie gniotą się (z racji luzu) przy tasowaniu?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Mayday to jest wyrób koszulkopodobny. Sklejają się ze sobą, bardzo łatwo przedzierają, ponadto w ramach jednej paczki można trafić ze trzy różne rozmiary koszulek, niektóre będą za krótkie, inne za wąskie, w innych z kolei za dużo luzu. Wcześniej czy później i tak zainwestujesz w lepsze, a Maydaye pójdą do kosza, więc to tylko pozorna oszczędność.
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Overseer »

To pierwsze Mayday jakie mam i ogólnie pierwsze koszulki, więc trudno mi w jakikolwiek sposób porównywać ten produkt do koszulek od FFG. Przemawia cena i tyle. Co do konkretnych modeli to zakupiłem 2x Mayday Chimera oraz 2x Mayday Chimera Mini. Za całość zapłaciłem chyba niecałe 40zł. W sumie to jakieś 400 koszulek. Nadwyżka poszła na Wiedźmina.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Epyon pisze:Mayday to jest wyrób koszulkopodobny.
Mayday Premium są bardzo dobrymi koszulkami. Są wystarczająco sztywne (minimalnie cieńsze niż FFG, różnica to jakieś 10 μm) i są najlepiej dopasowane. Owszem, czasem trafiają się ciut krótsze/dłuższe sztuki, ale Mayday zawsze dodaje kilka zapasowych, czego nie można powiedzieć o innych producentach. Ostatnio kupowałem 6 paczek do O:NI i wszystkie miały założone wymiary.
Awatar użytkownika
vluty
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:00
Lokalizacja: KrK/RZ

Re: Eldritch Horror

Post autor: vluty »

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy wersja ENG różni się czymś od PL? Oprócz językiem ;p
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

O Premium się nie wypowiem, ale ceną już tak mocno nie konkurują z innymi firmami.

@vluty - ze dwa błędy w tłumaczeniu podstawki... na jednej karcie przedmiotu bodajże i na karcie postaci Charliego Kane'a. Poza tym brak różnic. ;)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

uuuuu..... czyli samych poprawek w instrukcji / kartach jest już 18? :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Tak. Jakieś 850 kart, 70 żetonów potworów, 40 stron opisów zasad, 42 arkusze postaci/przedwiecznych i już wkradło się 18 nieścisłości/pomyłek. Część wyłapana przez tysiące graczy, część wyłapana przez tłumaczy i testerów z innych krajów (dlatego errata dotyczy tylko wersji eng, która wychodzi wcześniej).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ