Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

Mi sie tezeusz podoba na 3 osoby tak bardzo jak na 2 ;) na 4 nie gralem ale wydaje mi się że rzeczywiście może działać gorzej.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

Gra spokojnie chodzi na 4 osoby. Grałem tak parę razy. Jest o wiele dynamiczniej, bo gracze instalują więcej kart i częściej są rozgrywane Szturmy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ketyow
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2010, 16:30
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 11 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: ketyow »

powermilk, HEX jest dla czterech graczy za ciasna. Sporo grałem z "komputerem" na 3-4 graczy w wersji na Andka, tam w ogóle nie liczą się moje umiejętności wtedy, wygrana zależy przede wszystkim od szczęścia. Przy graniu z żywymi graczami za pierwszym razem wariant trzyosobowy był wspaniały - miałem 3 HP, a przeciwnicy 16 i 19 HP. Odpowiednie bunkrowanie, manipulacja, rozmowy i wskazywanie przeciwnikom ich wzajemnych słabych punktów doprowadziły do tego, że gdy gra się skończyła, przeciwnicy mieli 0 HP, - 2 HP, a ja nadal 3 HP. Niestety, efekt tego był taki, że każda kolejna rozgrywka polegała w pierwszej kolejności na wyeliminowaniu mnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

Curiosity pisze:Gra spokojnie chodzi na 4 osoby. Grałem tak parę razy. Jest o wiele dynamiczniej, bo gracze instalują więcej kart i częściej są rozgrywane Szturmy.
Pełna zgoda, ale tylko w gronie doświadczonych graczy. Gdy do stołu zasiadają nowicjusze, robi się straszny bałagan i kingmaking.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: powermilk »

powermilk, HEX jest dla czterech graczy za ciasna. Sporo grałem z "komputerem" na 3-4 graczy w wersji na Andka, tam w ogóle nie liczą się moje umiejętności wtedy, wygrana zależy przede wszystkim od szczęścia.
Na szczęście są zasady alternatywne (szkoda, że w wersji elektronicznej ich nie ma), które polepszają rozgrywkę dla 3-4 graczy. Owszem, jak dwóch się uprze na jednego przy trzech graczy to mamy kryzysową sytuację. Natomiast równie dobrze mogę powiedzieć, ze rozgrywka na dwie osoby zależy od szczęscia, czyli mojego dociągu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

Jest wersja elektroniczna??

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

AkitaInu pisze:Jest wersja elektroniczna??
Oczywiście że jest wersja elektroniczna NH! Tezeusza póki co nie ma.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: AkitaInu »

RUNner pisze:
AkitaInu pisze:Jest wersja elektroniczna??
Oczywiście że jest wersja elektroniczna NH! Tezeusza póki co nie ma.
Ok, nie zauważyłem że to było do Hexa ;) a już myślałem :D
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: wirusman »

Granie dla mnie naukowcami jest dla mnie wyzwaniem, mam wielkie problemu wygrać tą rasą. Znajdę w sieci poradnik/przykładową rozgrywkę tą rasą?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

wirusman pisze:Granie dla mnie naukowcami jest dla mnie wyzwaniem, mam wielkie problemu wygrać tą rasą. Znajdę w sieci poradnik/przykładową rozgrywkę tą rasą?
Ile razy zagrałeś tą frakcją? Naukowcy i Szaraki to najtrudniejsze do zrozumienia strony konfliktu, ale gdy się je dobrze pozna, potrafią świetnie funkcjonować w orbicie!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Bullszit. Granie naukowcami zależy bardzo mocno od tego jakie karty im się wylosują do grania. Po to jest te 5 kamerek, żeby zmitygować ten problem, ale w skrajnych przypadkach, gdy wpadną tylko 1-2 i to jeszcze na spodzie decku - pozamiatane.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

Bullszit. Jak nie masz kamerek, to znaczy, że masz np. System Obronny ładujący po 3 rany, że masz Duplikaty, że masz Medlab który po ulepszeniu często przywraca po kilka pkt życia i wreszcie dla mnie najcenniejsza karta Plany Bazy - raz ulepszysz i zasypujesz planszę swoimi kartami nie pozwalając przeciwnikowi się rozwijać.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

rattkin pisze:Bullszit. Granie naukowcami zależy bardzo mocno od tego jakie karty im się wylosują do grania.
A innymi nacjami to niby nie? Jakbyś nie zauważył to właśnie dobór kart determinuje sposób gry daną frakcją. Dzięki temu orbita jest zawsze inna i niepowtarzalna. Gracz musi wykorzystać warunki w jakich się znalazł najlepiej jak się da i żadna wcześniej ustalona taktyka tutaj nie pomoże.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Inne frakcje są mniej zależne od swoich kart.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: wirusman »

widzę że nie tylko ja mam problem z tymi nacjami:)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: trabiniu »

wirusman pisze:widzę że nie tylko ja mam problem z tymi nacjami:)


eee tam to żadne problemy. ćwiczyć trzeba :). Gra jest nieźle zbalansowana.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Roboty!
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

Grał ktoś w Roboty na Portalkonie ? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Tycjan »

Peter128 pisze:Grał ktoś w Roboty na Portalkonie ? Jak wrażenia?
Michał Oracz opowiada u mnie o nowej armii, na nagraniu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ecia-cz-1/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

Dzięki, sporo ciekawych rzeczy.
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: lendalian »

Grałem... z Michałem... Skopał mi dupę jak młodemu... Grałem Marynarkami, a mimo wszystko... hmm... chyba nie warto tego wspominać... Dodatek już ma przygotowane miejsce w mojej kolekcji. Karty ma ciut przegięte, ale która rasa nie jest tam PRZEGIĘTA kiedy ktoś potrafi nią pożadnie grać... pocieszałem się tylko tym że Michał zna ją od podszewki.

PLAZMA NISZCZY...

już się boję znów zagrać przeciwko Robocikom...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Tycjan »

http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... lkon-cz-3/
Jeżeli nie widzieliście jeszcze okładki dodatku Boty to zapraszam na mojego bloga, gdzie jest również okazja do wysłuchania wywiadu z jej autorem - Tomkiem ‚Morano’ Jędruszkiem :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Aobh
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2010, 00:45

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Aobh »

W moim odczuciu gra jest niezbalansowana. Frakcja Szaraków wyraźnie odstaje swoimi możliwościami od pozostałych frakcji. Zadziwiające jest to, iż najsłabsza nacja jest również niemobilna, a jej możliwości uzależnione są od poczynań oponenta (czyt. ewentualnych błędów). Przy rozgrywce równych poziomem graczy Szaraki są zupełnie niegrywalne. Mam dziwne wrażenie iż owa frakcja powstała po to aby gracz początkujący miał szansę zmierzyć się z ogranym przeciwnikiem.
Być może, przy idealnej konfiguracji ułożenia kart, istniej szansa na zwycięstwo Szarakami, ale ja nie miałem jeszcze tyle szczęścia.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Drakkainen »

Aobh pisze:W moim odczuciu gra jest niezbalansowana. Frakcja Szaraków wyraźnie odstaje swoimi możliwościami od pozostałych frakcji. Zadziwiające jest to, iż najsłabsza nacja jest również niemobilna, a jej możliwości uzależnione są od poczynań oponenta (czyt. ewentualnych błędów). Przy rozgrywce równych poziomem graczy Szaraki są zupełnie niegrywalne. Mam dziwne wrażenie iż owa frakcja powstała po to aby gracz początkujący miał szansę zmierzyć się z ogranym przeciwnikiem.
Być może, przy idealnej konfiguracji ułożenia kart, istniej szansa na zwycięstwo Szarakami, ale ja nie miałem jeszcze tyle szczęścia.
Odstaje, ale pewnie usłyszymy że jest to frakcja dla zaawansowanych graczy i trzeba wielu partii by poznać jej styl itd. itp. czyt. 80% graczy nigdy po nią nie sięgnie bo większość nie tłucze tylko w jedną grę. Z chęcią zobaczyłbym filmik jak ktoś "zaawansowany" wygrywa Szarakami w grze na 4 osoby. Dla mnie w tej chwili Tezeusz nie jest grą 2-4 tylko 2-3, jak już mamy grać we 4 to biorę Szaraków żeby któremuś z gości nie było przykro.
ODPOWIEDZ