Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Rocy7 pisze:Zarzutow odnosnie "losowosci" wynikajacej z liczby trogow, zetonow wydarzen i ich wplywu na powodzenie gracza w Cry Havoc nie rozumniem, jest to IHMO sztucznie tworzony problem (najpewniej przez euro graczy, żądajacych identycznej sytuacji dla kazdego). Jak dla mnie przy dobrze obranej strategii nie sa one problemem, poniewaz:
1) nie mamy tu do czynienia z wielkim zroznicowaniem wartosci zetonow trogow (z reguly 1-3)
2) system ruchu sprawia, iz nie istnieje jedna droga przez mape.

Spokojnie mozna isc armia dla jakies kazda ilosc trogow to nie problem.

Problem z zetonem 3 trogow w 1 turze obok sztabu po pierwsze jest rzadko spotykamy, bo drugie jest to krotkie spowolnienie gracza, ktore spokojnie da się nadrobić.
Rocy7 pisze:
janekbossko pisze: W Cry Havoc wiesz jaki przedział 1-3 trogow moze Cie spotkac
"problem" jest zeton 3 trogow na poczatku gry, obok sztabu, ktory zdaniem marudzacych "ustawia"cala rozgrywke.

Ja nie widze takiej zaleznosci. Dobra gracz nawet z odrobine gorszego startu da rade wygrac.
właśnie dlatego dyskusja z Rocy7 nie ma sensu. Będzie się upierać, że to on ma racje i nie przyjmie żadnych argumentów, a część i tak wypaczy lub wyrwie z kontekstu. Nie jestem "euro graczem" (co chyba można stwierdzić, po moim top), chyba, że podstawy probabilistyki mnie takim czynią, a widzę, że problem z trogami jest czymś więcej niż tylko drobnym spowolnieniem.


dla osoby szukającej strategii dla poszczególnych ras i nie tylko całkiem niezły poradnik był podany kilka stron temu
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

warlock pisze:Szczerze mówiąc po recenzjach gradania generalnie mam wrażenie, że kwiatosz nie lubi gier planszowych :mrgreen: Nie pamiętam, że Ci się cokolwiek podobało (poza lekkimi dwuosobówkami). :mrgreen:
Odkryli mnie!
Spoiler:
Może i oceniam ostro, ale to wszystko z miłości do hobby!
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Trolliszcze »

@Deem
Nikt nie lubi takich praktyk, ja też ich nie lubię, ale nauczony doświadczeniem nie biegnę po dezodorant po obejrzeniu reklamy telewizyjnej i nie robię preordera na Cry Havoc po zapowiedziach Portalu. Natomiast nie zgodzę się, że inne wydawnictwa reklamują swoje produkty w sposób bardziej stonowany - osobiście odnoszę raczej wrażenie, że nie reklamują ich wcale (bo wrzucenie zapowiedzi na stronę i kilku zdjęć na fejsa to jeszcze nie reklama). Trzewik tego modelu nie wymyślił i nie jest jego pionierem w branży planszówkowej. Wzorem powinno być tu chyba FFG, które robi wyłącznie najlepsze gry na świecie, a piętnasta edycja tego samego produktu jest co najmniej dwa razy lepsza od czternastej. Na podobnej zasadzie działają wszystkie wielkie kampanie Kickstarterowe - więcej tam obietnic i ładnych figurek, niż prawdziwej treści.

Można się obruszać na takie wybiegi marketingowe, ale czy to ma sens...? Warto spojrzeć, gdzie był Portal pięć lat temu, a gdzie jest dziś. I zastanowić się, gdzie będzie za pięć lat. Jest w Polsce mnóstwo wydawnictw, które bardziej cenię i które ze swoim "stonowanym" modelem reklamy nigdy tam nie będą. I się zastanowić, czy to dobrze, czy źle. Bo ja osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby taka Lacerta wydawała to, co wydaje obecnie, ale jednocześnie reklamowała swoje gry jako najlepsze na świecie i obiecywała cuda na kiju, jeśliby miało to oznaczać, że tych gier wydawaliby dwa razy więcej. Po to się ma głowę na karku, żeby nie dać się omamić reklamie, tylko spokojnie poczekać na recenzje zaufanych recenzentów, opinie graczy i tak dalej. Wówczas ta okropna reklama nie ma na nas wpływu żadnego, a dzięki niej Portal może wydać gier jeszcze więcej (zgodnie z prawami statystyki, im więcej ich będzie, tym większa szansa na perełki).

Natomiast czytając czasem opinie na temat Portalu, przecieram oczy ze zdumienia, bo się ludzie czują "oszukani", "nabici w butelkę", "przecież Trzewik obiecywał". Srsly? Jak żeś naiwny, człowieku, to płać.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

Trolliszcze pisze:Bo ja osobiście bardzo bym się ucieszył, gdyby taka Lacerta wydawała to, co wydaje obecnie, ale jednocześnie reklamowała swoje gry jako najlepsze na świecie i obiecywała cuda na kiju,
No tylko że Lacerta nie wydaje swoich gier. Portal wydaje wiele gier na cały świat więc wysiłek marketingowy ma sens. Reklamując gry reklamują własne produkcje. Ale przy polonizacji już uznanego lub oczekiwanego tytułu to się pewnie średnio kalkuluje. Oczywiście nie dotyczy to LCG czy innych Summoner Wars.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Markus »

Cały problem rozwiąże się w typowy dla Portalu sposób.
Druga edycja gry wszystko naprawi. :-)

Przecież w Strongholdzie 1 ed TARAN z premedytacją został zaprojektowany jak niedziałająca/nieskuteczna mechanika gry. Sam Ignacy to przyznał w jednym z felietonów.
Pytanie do Portalu: zaprojektowaliście coś w CH co ma "nie działać"? :-)

@GAMBIT: dzięki za recenzję.
Pomysł z ocenieniem gry w odniesieniu do obecnego ekosystemu planszowego jest strzałem w 10.
Dzięki tobie zaoszczędziłem te 299pln.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Piehoo »

Rocy7 pisze:
Deem pisze:Nie, hype nie zawsze jest przesadzony.
a Scythe? Star Wars Rebellion i masa innych gier niedawno wydanych?

Ja hype Portalu dziele zawsze przez dwa. Cry Havoc kupilem bo chcialem jedynie dynamicznej gry dudes on the map, ktora bedzie asymetryczna, ale szybsza niz FS. Te kryteria dla mnie Cry Havoc spelnia.
Jak zwykle kwestia gustu. Dla mnie Rebelia i Scythe to tegoroczne święte grale. :)
Z CH oczywiście się zgadzam (o czym rozmawialiśmy po naszej ostatniej partii w wymienionego). Spodziewałem się 9/10 - 10/10, okazało się 7,5 - 8. Dla mnie to wystarczająco żeby raz na jakiś czas sobie pograć. To jest jednak zdecydowanie lżejsza i szybsza do wytłumaczenia gra niż taki Chaos.
Tylko prośba o nową planszę w ewentualnym dodatku, ta zdecydowanie nie zachwyca.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 404 times
Been thanked: 270 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Deem »

@Trolliszcze

Chodziło mi o stonowaną reklamę polskich wydawnictw.

Jak już kilkukrotnie wspominałem na tym forum, już jakiś czas temu przestałem się łapać na trzewiczkową retorykę, ale jak sam widzisz jest wiele osób, które nie mając takich doświadczeń nadal w to wpadają. Od Kickstartera trzymam się tak samo z daleka (mimo, że czasami serce mi się kraja), właśnie z tego samego powodu.

Uważam, że jeśli jeśli wydawnictwo stosuje praktyki, z którymi się nie zgadzam, to powinienem o tym napisać/powiedzieć, ponieważ, niektórym ludziom może to oszczędzić zawodu/czasu/kasy i spodziewam się tego samego po innych. Z tego samego powodu bardziej cenię głosy krytyczne w różnych tematach - po prostu czasami mówią mi "halt! zastanów się zanim kupisz!".

Nie ma sensu traktować tego jako obruszanie się (przecież to nie ma wpływu na sprzedaż w skali hurtowej), a bardziej jako jedną z informacji, które można tu znaleźć.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Trolliszcze »

@Kwiatosz, pewnie masz rację, ale wystarczy tam podmienić nazwę wydawnictwa. Niech robi to Alea, Rio Grande, jakikolwiek inny wydawca. Mam wrażenie, że długo pokutowała w środowisku opinia - i pewnie pokutuje nadal - że trudnych gier sprzedaje się mało, a reklama się nie opłaca. Tylko że taki Portal wcale nie reklamuje gier łatwych... Sens mojego posta jest taki, że w reklamie widzę więcej korzyści (przynajmniej dla siebie), niż strat, bo nikt nie każe mi się nimi kierować, a więcej sprzedanych gier = więcej nowych gier, ale to nie wszystko. Więcej sprzedanych gier = większe tantiemy dla autorów = więcej ludzi zainteresowanych robieniem dobrych gier i tak dalej. Jeśli chodzi o mnie, niech ci wydawcy reklamują każdy tytuł jako najlepsze na świecie, jeżeli ma to oznaczać rozwój mojego hobby. Na FFG, Asmodee itd. też mnóstwo ludzi psioczy, a te firmy robią sporo, żeby dotrzeć do jeszcze większego grona ludzi. Jasne, robią to z chęci zysku, ale skutki uboczne bywają dla nas całkiem przyjemne. Np. zaczęło się opłacać robienie gier ładnych, z dodatkowymi bajerami, technologiami (aplikacje) itd.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Trolliszcze »

@Deem: Tak jak piszę wyżej. Łatwo dostrzec wady takiej formy reklamy ("sprzedali mi coś innego, niż obiecywali!") niż zalety (bo może za rok wydadzą grę, którą uznasz za najlepszą na świecie, za kasę zarobioną dzięki reklamie). Okej, jeśli to z Twojej strony tylko forma informacji, to w porządku, ale mimo wszystko mam wrażenie, że często są to wypowiedzi (nie tylko Twoje) podszyte zawodem i złością na Portal, że robią coś nagannego. Moim zdaniem nie robią, chyba żeby za naganny uznać cały dzisiejszy model prowadzenia biznesu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4128
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2689 times
Been thanked: 2608 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Gizmoo »

dgd79 pisze:dla osoby szukającej strategii dla poszczególnych ras i nie tylko całkiem niezły poradnik był podany kilka stron temu
Dzięki Wielkie! :) Masa ciekawego materiału! Zapoznam się z tym w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ariser »

Każdy temat o grze Portalu nieuchronnie doprowadza do momentu dyskusji o samym Portalu/Trzewiku. Czy wam się już to nie nudzi? :D

Ja dla odmiany powiem w temacie, że ostatnio udało mi się zagrać w 4 osoby i zupełnie inna bajka. Grało się dynamicznie, obecność żywego Trogga powodowała większe nastawienie na bitwy (i używanie w nich kart). Zdecydowanie najciekawsza wersja tej gry, do 3 osobowej juz nie siądę po takim kontraście, 2 osoby jest ok. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Marx »

Markus pisze:Dzięki tobie zaoszczędziłem te 299pln.
Dwie stówki :-ppp
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

dgd79 pisze: Nie jestem "euro graczem" (co chyba można stwierdzić, po moim top), chyba, że podstawy probabilistyki mnie takim czynią, a widzę, że problem z trogami jest czymś więcej niż tylko drobnym spowolnieniem.

dla osoby szukającej strategii dla poszczególnych ras i nie tylko całkiem niezły poradnik był podany kilka stron temu
Ciekawe czy autor tego poradnika ktory tak polecasz potwierdzi Twoje obserwacje, bo zadawalem pytanie o zeton trogow w temacie recenzji do, ktorej odsyłasz. Ja chetnie wysłucham co powie.

Jednak mam dziwne wrazenie ze Ty dalej jak zwykle bedziesz "wiedzial lepiej", bo
dgd79 pisze:Będzie się upierać, że to on ma racje i nie przyjmie żadnych argumentów, a część i tak wypaczy lub wyrwie z kontekstu.
ten cytat świetnie opisuje Twoje własne podejscie do dyskusji.

Udowodnij mi prosze, ze problem z zetonem 3 trogow nie jest sztuczny, bo z moich doswiadczen z gra nie ustawia on w zaden sposob rozgrywki. A marudzenie jest (jak je odbieram) na zasadzie "w pierwszej rundzie obok mojego sztabu lezal zeton trogow - juz przegralem gre"
Ostatnio zmieniony 11 paź 2016, 13:50 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Hazegiant »

@Trolliszcze
Podpisuję się praktycznie pod wszystkim co tutaj napisałeś ;) Lubię Cię!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

Deem pisze: Uważam, że jeśli jeśli wydawnictwo stosuje praktyki, z którymi się nie zgadzam, to powinienem o tym napisać/powiedzieć, ponieważ, niektórym ludziom może to oszczędzić zawodu/czasu/kasy i spodziewam się tego samego po innych.
jest odrebny watek Portalu tam mozna dyskutowac do woli o strategii reklamowej tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 404 times
Been thanked: 270 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Deem »

Wątek został zapoczątkowany w czasie dywagacji nad grą i jak najbardziej dotyczy również jej.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

Deem pisze:Wątek został zapoczątkowany w czasie dywagacji nad grą i jak najbardziej dotyczy również jej.
W bardzo malym stopniu dyskusja juz dotyczy gry, a bardziej wydawnictwa i Trzewika.

Nie zachecam ludzi to kupowania gry (bo nawet za 220 zl - (normalna cena, nie portalowa jest troche za droga) jedynie by nie skreslali jej za szybko.

Przy okazji jutro planuje gre w Fenomenalnej Cafe (BUW) po 17 i mam 2 wolne miejsca, ktos chetny;)?
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Rocy7 pisze:Udowodnij mi prosze, ze problem z zetonem 3 trogow nie jest sztuczny, bo z moich doswiadczen z gra nie ustawia on w zaden sposob rozgrywki. A marudzenie jest (jak je odbieram) na zasadzie "w pierwszej rundzie obok mojego sztabu lezal zeton trogow - juz przegralem gre"
mogę udowodnić komuś, kto jest otwarty na argumenty
Rocy7 pisze:
dgd79 pisze: Nie jestem "euro graczem" (co chyba można stwierdzić, po moim top), chyba, że podstawy probabilistyki mnie takim czynią, a widzę, że problem z trogami jest czymś więcej niż tylko drobnym spowolnieniem.

dla osoby szukającej strategii dla poszczególnych ras i nie tylko całkiem niezły poradnik był podany kilka stron temu
Ciekawe czy autor tego poradnika ktory tak polecasz potwierdzi Twoje obserwacje, bo zadawalem pytanie o zeton trogow w temacie recenzji do, ktorej odsyłasz. Ja chetnie wysłucham co powie.
pogrubiłem moją istotną kwestię i to, jak Ty ją interpretujesz. Poradnik poleciłem, bo uważam, że jest fajnie napisany i daje niejakie pojęcie czego można się spodziewać po poszczególnych rasach czy grze, ale dla mnie autor tego poradnika nie jest alfa&omegą, więc to, czy cokolwiek potwierdzi czy nie, nie ma żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

dgd79 pisze:mogę udowodnić komuś, kto jest otwarty na argumenty
dgd79 pisze: czy cokolwiek potwierdzi czy nie, nie ma żadnego znaczenia.
cóż za otwartosc na argumenty z Twojej strony ;)

A moze partyjka Cry Havoc? Moge miec zeton 3 trogow obok siebie.

Odpowiedz z BGG (nie od autora recki) w kwestii 3 trogow.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 11 paź 2016, 14:54 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: misioooo »

Czyli co... Gra jest zepsuta?
Kiedyś w TI miałem tak, że wszystkie planety wokół mnie dobrze bronione i pechowe rzuty kostką... Inni mieli już sporo planet, a ja nadal nic poza startową ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 404 times
Been thanked: 270 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Deem »

misioooo pisze:Czyli co... Gra jest zepsuta?
Nie ma to jak porządnie dorzucić do pieca :twisted:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Cry Havoc

Post autor: rattkin »

Rocy7 pisze:
A moze partyjka Cry Havoc? Moge miec zeton 3 trogow obok siebie.
Najlepszy sposob.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Gambit »

misioooo pisze:Czyli co... Gra jest zepsuta?
Nie. Po prostu ma irytujące momenty, które spowodowały, że mi się nie spodobała.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: misioooo »

Gambit pisze:
misioooo pisze:Czyli co... Gra jest zepsuta?
Nie. Po prostu ma irytujące momenty, które spowodowały, że mi się nie spodobała.
Tomku, nie chodziło mi o twoją recenzję. Jak dla mnie podsumowanie to jedno z lepszych jakie nagrałeś :twisted:
Jako geek, który grał w setki tytułów pewne rzeczy w pełni rozumiem i albo je akceptuję, albo nie. To kwestia gustu i widzimisia mojego. Gorzej z graczami mniej ogranymi - oni mogą taki żeton trogów odebrać jako faktyczne "popsucie" gry czy coś, co im odbierze tę dobrą zabawę nad planszą... Swoją drogą - może recenzje dla "graczy" i dla "nie-graczy" powinny być inne? Może kręć po dwie recenzje... Jedna króciutka, po 1/2 rozgrywkach i druga "normalna"? Ja jestem raczej z graczy, którzy ciągle szukają czegoś nowego i w mało który tytuł grałem więcej niż 3 razy (choć mnóstwo gier już w pierwszej rozgrywce było bardzo przyjemnych i fajnych!).

O popsuciu napisałem troszkę ironicznie ;P Ja, pomimo złego startu w TI i tak świetnie się bawiłem. Dla mnie o to właśnie w grach chodzi - o zabawę, a nie koniecznie superoptymalizację i wygraną. Chętnie zagram z kimś kto posiada Cry Havoc z 3 żetonami Trogów obok mojej bazy ;P I potem napisze, że gra popsuta albo fajna mimo wszystko :twisted: Musze zagrać i ocenić.
Na razie cieszę się że na fali hype'u od początku właśnie tak mi ta gra wyglądała (że może mieć pewne problemy z balansem) i się nie skusiłem - nie żałuję :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

Gambit pisze:
misioooo pisze:Czyli co... Gra jest zepsuta?
Nie. Po prostu ma irytujące momenty, które spowodowały, że mi się nie spodobała.
Oki z tym sie moge zgodzic. Choc dla mnie kazda gra po X partii bedzie miala takie momenty ;) Z reguły im więcej partii w dany tytuł tym bardziej mnie irytują jego wady.

Np. irytuje mnie w Cry Havoc, że ciagle przegrywam maszynami, więc albo nie umiem nimi grac, albo balans lezy, ale 2 gry nimi to za mało by to roztrzygnać. Inni jednak jakos nimi wygrywaja, wiec moze to problem tego, ze ostatnio Trogii mnie strasznie cisnely. Z drugiej strony źle tych gier nie wspominam bo chodzi w sumie
misioooo pisze:o to właśnie w grach chodzi - o zabawę, a nie koniecznie superoptymalizację i wygraną.
ODPOWIEDZ