Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: VivoBrezo »

Potwierdzam, zapisywanie gry robiąc zdjęcia to najlepsza opcja. Rozłożenie trwa dosłownie chwilę i można spokojnie kontynuować grę.

Ogólnie poziom snów jest całkiem wysoki, ale zdarzają się perełki. Ostatnio rozegraliśmy najgorszy sen ze wszystkich:
Spoiler:
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

Rozegrałem dopiero dwa sny z przebudzaniem się wg instrukcji i zastanawiam się nad kartami rozwoju przy takim trybie zapisu. Na te dwa sny ani razu nie miałem potrzeby stosowania kart rozwoju bo akurat na wszystko starczyło zasobów, a wcale nie czułem, że kończy się czas, życie lub karty. Grałem w dwie osoby jakby to cokolwiek zmieniło. Czy często korzystacie z tych kart? Pod koniec snu nie widzę sensu aktywować kart jak zaraz mają przepaść po przebudzeniu
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

tomekmani3k pisze: 10 sty 2022, 16:53 Rozegrałem dopiero dwa sny z przebudzaniem się wg instrukcji i zastanawiam się nad kartami rozwoju przy takim trybie zapisu. Na te dwa sny ani razu nie miałem potrzeby stosowania kart rozwoju bo akurat na wszystko starczyło zasobów, a wcale nie czułem, że kończy się czas, życie lub karty. Grałem w dwie osoby jakby to cokolwiek zmieniło. Czy często korzystacie z tych kart? Pod koniec snu nie widzę sensu aktywować kart jak zaraz mają przepaść po przebudzeniu
Bo w diabły ten system zapisu co Cię zmusza do resetowania gry co sesję.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

tomekmani3k pisze: 10 sty 2022, 16:53 Rozegrałem dopiero dwa sny z przebudzaniem się wg instrukcji i zastanawiam się nad kartami rozwoju przy takim trybie zapisu. Na te dwa sny ani razu nie miałem potrzeby stosowania kart rozwoju bo akurat na wszystko starczyło zasobów, a wcale nie czułem, że kończy się czas, życie lub karty. Grałem w dwie osoby jakby to cokolwiek zmieniło. Czy często korzystacie z tych kart? Pod koniec snu nie widzę sensu aktywować kart jak zaraz mają przepaść po przebudzeniu
Nie każdy sen powoduje przebudzenie z automatu.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

Testowałem upierdliwość tego systemu i tak mi łatwiej było szybko schować grę. Widzę, że ma wiele wad ale chciałem się przekonać o tym sam.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

grzeslaw90 pisze: 10 sty 2022, 16:57
Nie każdy sen powoduje przebudzenie z automatu.
Doprecyzuję:
Sny nie kończą się przebudzeniem tylko powrotem na mapę świata snów.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

Ja to rozumiem. Mi chodzi o stosowanie zapisu poprzez przebudzenie. Rozumiem, że nikt się w to nie bawi i przez to używacie karty rozwoju?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Tak jak pisałem parę postów wyżej, stosuję zapis przez przebudzenie, jeśli jest nam tak wygodniej, bo na przykład po zakończonym śnie jesteśmy prawie martwi i potrzebujemy szybkiej regeneracji.

Edit:
Ale potwierdzam, że zerowanie kart rozwoju jest najbardziej upierdliwym elementem Przebudzenia.
Po prostu w następnej serii drzemek jesteśmy zmuszeni powykładać je od nowa.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Wosho »

Ja rowniez robie fotki, rozkladam karty tak zeby bylo mozna dojsc gdzie deck,discard,reka itd.
Reset za kazdym razem bylby nieuczciwy skoro leczy i odblokowuje all karty.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4539
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Serio wczoraj po pierwszym śnie poczułem jak bardzo AR nie umie w saving. Nasz zapis to zrobienie fotek + ręczne odkładanie decków tak by wiedzieć co i jak oraz kartka papieru z informacją jaki jest następny krok (docelowo gramy sen + drzemki i zdobycie kluczy na nowy sen, dojscie na miejsce na nowy sen i nastepna partia to start nowego snu od razu) oraz informacjami o nas (jakie karty na rece, ile discrd, zetony, rozwoje etc). No słabo, człowiek zaczyna doceniać stoły w których można zostawić grę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Wosho pisze: 11 sty 2022, 11:31 Reset za kazdym razem bylby nieuczciwy skoro leczy i odblokowuje all karty.
Ale jak nieuczciwy skoro karta wiedzy Przebudzenie pozwala ci z tego korzystać praktycznie po rozpatrzeniu każdej lokacji na mapie świata snu?
Ten reset ma swoją cenę właśnie w postaci utraty kryształów, kluczy i przede wszystkim wyłożonych kart rozwoju.
Tak więc ta rzekoma nieuczciwość to tylko twoje subiektywne odczucie.
Ja bym powiedział, że w ten sposób (korzystając lub nie z Przebudzenia) można w pewnym stopniu regulować poziom trudności gry. Bo jak polegniesz wewnątrz snu, to i przebudzenie nie pomoże (nie można go wykorzystać w Krajobrazie snu/drzemki).
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Wosho »

Dopiero zaczynam wiec nie wiem jak trudne sa dalsze sny i czy jest to niezbedne do przezycia, ale na dzien dzisiejszy jesli po kazdej "walce" czy to sen czy drzemka mozna zrobic reset i sie uleczyc i odblokowac all to easy mode..Klucze wiadomo ze zuzywamy zeby wejsc do snu (chyba ze pozniej mozna miec nadmiarowe), krysztaly nie maja znaczenia jak na razie. Karty rozwoju to jedyny minus ale tez nie jakis wielki.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4539
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

No my zagraliśmy wczoraj drugi sen to ciężko było. Połowa decku zablokowana i każdy po 4/5 obrażeń (te czerwone).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Wosho pisze: 11 sty 2022, 13:17 krysztaly nie maja znaczenia jak na razie
LOL
Kryształy mają kluczowe znaczenie, nie raz ratowały nasze tyłki. Widać, że jesteś na samym początku. Później dochodzi karta wiedzy regulująca używanie kryształów. U nas każdy kombinuje, żeby mieć na podorędziu zapasik, a jest ich tylko 6 na wszystkich graczy. :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sin »

Shodan pisze: 11 sty 2022, 13:31
Wosho pisze: 11 sty 2022, 13:17 krysztaly nie maja znaczenia jak na razie
LOL
Kryształy mają kluczowe znaczenie, nie raz ratowały nasze tyłki. Widać, że jesteś na samym początku. Później dochodzi karta wiedzy regulująca używanie kryształów. U nas każdy kombinuje, żeby mieć na podorędziu zapasik, a jest ich tylko 6 na wszystkich graczy. :)
Tutaj ocena może mocno róznić się w zależności od doboru postaci. Z mojego doświadczenia grą Kostuchą kryształy są w zasadzie najważniejszym zasobem od początku gry, a później zdobyte karty wiedzy i wpływu tylko wzmocniły ich znaczenie, z kolei żona grająca Ekspertem używa ich mniej.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: VivoBrezo »

sin pisze: 11 sty 2022, 13:53
Shodan pisze: 11 sty 2022, 13:31
Wosho pisze: 11 sty 2022, 13:17 krysztaly nie maja znaczenia jak na razie
LOL
Kryształy mają kluczowe znaczenie, nie raz ratowały nasze tyłki. Widać, że jesteś na samym początku. Później dochodzi karta wiedzy regulująca używanie kryształów. U nas każdy kombinuje, żeby mieć na podorędziu zapasik, a jest ich tylko 6 na wszystkich graczy. :)
Tutaj ocena może mocno róznić się w zależności od doboru postaci. Z mojego doświadczenia grą Kostuchą kryształy są w zasadzie najważniejszym zasobem od początku gry, a później zdobyte karty wiedzy i wpływu tylko wzmocniły ich znaczenie, z kolei żona grająca Ekspertem używa ich mniej.
Nawet jak Twoja postać nie ma za bardzo umiejętności do wykorzystania kryształów to dodanie 2 zasobów za kryształ, albo możliwość przerzutu kosci jest imho pomocne 😉.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

VivoBrezo pisze: 11 sty 2022, 22:33 Nawet jak Twoja postać nie ma za bardzo umiejętności do wykorzystania kryształów to dodanie 2 zasobów za kryształ, albo możliwość przerzutu kosci jest imho pomocne 😉.
A skąd taka zasada z 2 zasobami za kryształ? Na karcie pomocy jest tylko o przerzucie chyba?
steps0n
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2021, 19:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: steps0n »

shuji pisze: 12 sty 2022, 21:14 A skąd taka zasada z 2 zasobami za kryształ? Na karcie pomocy jest tylko o przerzucie chyba?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Grał ktoś Rycerzem Cierni? Jest sens go używać? Z jego talii wynika, że jest nastawiony na Gniew (czerwone) i zastanawiam się czy się w niego wcielić (gram Ekspertem), bo mamy już w ekipie Twardziela i obawiam się, że drużyna straci na elastyczności. Gdyby z góry można było przewidzieć, że dany sen będzie nastawiony na walkę, a tak to chyba może on przydać się jedynie do przebijania się przez drzemki. Tylko, że zdaje się, że można w nim utknąć przed wejściem w sen, bo nie można go opuścić do następnej fazy delta.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Zauważcie ze po dostarczeniu Polskiej wersji nie widać negatywnych opinii o grze. Ile przeciez było zadymy ze jak SUSD i NPI zjechali grę to ta nadaje się do kosza ;-) Fajnie że jednak daje rade u graczy a druga fala jest już projektowana z konkretnym feedbackiem społeczności.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: kamron6 »

brazylianwisnia pisze: 13 sty 2022, 16:50 Zauważcie ze po dostarczeniu Polskiej wersji nie widać negatywnych opinii o grze. Ile przeciez było zadymy ze jak SUSD i NPI zjechali grę to ta nadaje się do kosza ;-) Fajnie że jednak daje rade u graczy a druga fala jest już projektowana z konkretnym feedbackiem społeczności.
SUSD i NPI to inni gracze niż do jakich taki Etherfield jest skierowany. Równie dobrze można SUSD/NPI wysłać genialną 10 godzinną grę wojenną,- i tak wyrzucą do kosza, bo to nie ich grupa docelowa.

Choć z mojej strony jestem troszkę zawiedziony, sny nie trzymają poziomu, niektóre są bardzo fajne, ale ogólnie mam wrażenie, że bywają niezbalansowane oraz mam dziwne wrażenie, że się szybko kończą (pomimo tego, że zegar wskazuje coś innego).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

brazylianwisnia pisze: 13 sty 2022, 16:50 Zauważcie ze po dostarczeniu Polskiej wersji nie widać negatywnych opinii o grze. Ile przeciez było zadymy ze jak SUSD i NPI zjechali grę to ta nadaje się do kosza ;-) Fajnie że jednak daje rade u graczy a druga fala jest już projektowana z konkretnym feedbackiem społeczności.
Zupełnie nie mogłem zrozumieć jak na podstawie czyjejś opinii można było zrobić taką goownoburze do tego stopnia, że co poniektórzy zastanawiali się czy nie sprzedać gry nawet jej nie otwierając :wink: . Gra ma swoje wady i z pewnością nie kazdy się nią zachwyci natomiast od początku wiadomo bylo na czym będzie polegała i tutaj nie powinno być żadnego zaskoczenia. Może to będzie nauczka dla wszystkich żeby nie oceniać produktu zanim samemu się go nie wypróbuje.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

Ale pionowa plansza jest złem niezależnie od wersji językowej :twisted:
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

tomekmani3k pisze: 13 sty 2022, 19:49 Ale pionowa plansza jest złem niezależnie od wersji językowej :twisted:
Nie wiem, pewnie masz rację, na szczęście gram na macie :wink: . Przy okazji nie chce ktoś kupić planszy?? Funkiel nówka nie śmigana :wink:.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 615
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 157 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

No i sobie wykrakalem :wink: . Do tej pory graliśmy u mnie wiec wszystko było na miejscu ale ostatnio umówiliśmy się u kolegi wiec musiałem zabrać grę ze sobą... no i zapomniałem wziąć mate :). Rzeczywiście gra na oryginalnej planszy jest bardzo uciążliwa, zwłaszcza jak wcześniej grało się na macie. Żeby jednak nie popadać w skrajność nawet najbardziej fatalna plansza nie jest w stanie odebrać przyjemności z gry i odkrywania jej kolejnych tajemnic. A jest co odkrywać. Praktycznie każdy sen wprowadza coś nowego, nowa technikę, nowa kartę drzemki, nowe możliwości itp. To wszystko powoduje, że gra pięknie się przed nami otwiera i nawet jeżeli nie każdy sen czy drzemka sprawiają taka sama satysfakcję to za każdym razem ma się ochotę na więcej.
ODPOWIEDZ