Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tak, nie uściślilem: kampania nie jest zepsuta. Chodzi tylko o zasady Ekwipunku, że są ulepszone.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Szamano »

A jakie to zasady się zmieniają ? : )
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sajmonella »

Czołem. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy o tej grze i zastanawiam się czy warto w nią inwestować. Chciałbym żeby gra była regrywalna, ale granie różnymi postaciami mnie nie interesuje. Chodzi raczej o to żeby scenariusze za każdym razem były inne. Czy tutaj tak jest? Czy mnogość kart wcale tego nie oferuje ?
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jest zmienność wynikająca z tego, że każda postać gra nieco inaczej, że ustawienia startowe są inne w niektórych misjach (losujesz np. 6 z 9 kart), no i przede wszystkim z tego, że to gra karciana, więc układ kart jest za każdym razem inny.
Jeśli szukasz tego, że fabuła będzie inna to nie - po jakoś 3-4 przejściach znasz różne zakończenia i opcje fabularne w trakcie.
Zresztą, jak w każdej grze przygodowej.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2022, 22:55 przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 40 times
Been thanked: 21 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zbaviec »

Masz 245 stron wątku żeby poczytać o doświadczeniach ludzi z tym tytułem oraz ich opiniach. W sieci pełno recenzji i opinie oraz na YouTube, a także rozgrywki. Jeżeli nie chce ci się tego samemu sprawdzić to nie jest to tytuł dla ciebie.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Szamano pisze: 05 maja 2022, 19:19 A jakie to zasady się zmieniają ? : )
konkretniej to eksploracji ;)
Tu radzą nawet od razu grać z zasadami z Powrotu:
https://boardgamegeek.com/thread/256094 ... use-return
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

Sajmonella pisze: 05 maja 2022, 19:28 Czołem. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy o tej grze i zastanawiam się czy warto w nią inwestować. Chciałbym żeby gra była regrywalna, ale granie różnymi postaciami mnie nie interesuje. Chodzi raczej o to żeby scenariusze za każdym razem były inne. Czy tutaj tak jest? Czy mnogość kart wcale tego nie oferuje ?
Czy grałeś już w jakaś grę, która by spełniła Twoje kryteria? Jeżeli tak to co to za gra? Ja raczej nie kojarzę planszowek, gdzie jest nacisk na fabule i ma być ona regrywalna na zasadzie "znowu mnie coś w fabule zaskakuje a najlepiej jest zupełnie inna fabula".
W horrorze lcg misje mają rozgałęzienia fabularne, większe lub mniejsze, ale najczęściej ponowne podejście nie będzie od strony fabularnej czymś zupełnie nowym - chociaż będą misje, ktore będą od tego wyjątkiem, ale nie ma ich jakość dużo. Trzeba natomiast pamiętać, że w trakcie misji losuje się też wydarzenia/spotkania, które tworzą dodatkowa otoczkę fabularna. Będą one mniej spójne fabularnie, natomiast tutaj jest na tyle duzo kombinacji, ze raczej tego samego schematu nawet przy kilku podejsciach nie uswiadczysz, na przykład: "Postać zostaje pochwycona przez dłonie wychodzące ze scian", "drzwi są zamkniete", "atakuje Cie ghoul" itd.

Jak chcesz nieskończonej regrywalnosci fabularnej to tylko papierowe rpg i dobry miatrz gry :p
Ostatnio zmieniony 05 maja 2022, 23:02 przez Onishin, łącznie zmieniany 2 razy.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ba, gier komputerowych też takich nie kojarzę. I książek, albo filmów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Miszon pisze: 05 maja 2022, 22:56 Ba, gier komputerowych też takich nie kojarzę. I książek, albo filmów.
Są, są. Mniej lub bardziej ale potrafią się tak rozgaleziac że szok. Tak tylko wymienię Detroit, film Bandersnatch czy dobre paragrafowki.
Onishin pisze: 05 maja 2022, 22:47
Sajmonella pisze: 05 maja 2022, 19:28 Czołem. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy o tej grze i zastanawiam się czy warto w nią inwestować. Chciałbym żeby gra była regrywalna, ale granie różnymi postaciami mnie nie interesuje. Chodzi raczej o to żeby scenariusze za każdym razem były inne. Czy tutaj tak jest? Czy mnogość kart wcale tego nie oferuje ?
Czy grałeś już w jakaś grę, która by spełniła Twoje kryteria? Jeżeli tak to co to za gra? Ja raczej nie kojarzę planszowek, gdzie jest nacisk na fabule i ma być ona regrywalna na zasadzie "znowu mnie coś w fabule zaskakuje a najlepiej jest zupełnie inna fabula".
W horrorze lcg misje mają rozgałęzienia fabularne, większe lub mniejsze, ale najczęściej ponowne podejście nie będzie od strony fabularnej czymś zupełnie nowym - chociaż będą misje, ktore będą od tego wyjątkiem, ale nie ma ich jakość dużo. Trzeba natomiast pamiętać, że w trakcie misji losuje się też wydarzenia/spotkania, które tworzą dodatkowa otoczkę fabularna. Będą one mniej spójne fabularnie, natomiast tutaj jest na tyle duzo kombinacji, ze raczej tego samego schematu nawet przy kilku podejsciach nie uswiadczysz, na przykład: "Postać zostaje pochwycona przez dłonie wychodzące ze scian", "drzwi są zamkniete", "atakuje Cie ghoul" itd.

Jak chcesz nieskończonej regrywalnosci fabularnej to tylko papierowe rpg i dobry miatrz gry :p
Kolega nie pisał bezposrednio o fabule a o scenariuszu. Może niekoniecznie fabułę miał na myśli. Sam układ encounter deck potrafi mocno zmodyfikować scenariusz a do tego często mamy różne wersje lokacji czy tez ze nie wszystkie wchodzą do gry, kilka spopobow zakończenia scenariusza, inne losowe elementy, trochę inne warunki początkowe zależnie od poprzednich scenariuszy. Do tego nie tyle postać co to jakim deckiem gramy ma olbrzymi wpływ.
Moim zdaniem regrywalnosc jest bardzo duża. Spokojnie można pyknąć dana kampanie 2-3x a później co roku sobie odświeżyć i nudy nie będzie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

brazylianwisnia pisze: 06 maja 2022, 00:55
Miszon pisze: 05 maja 2022, 22:56 Ba, gier komputerowych też takich nie kojarzę. I książek, albo filmów.
Są, są. Mniej lub bardziej ale potrafią się tak rozgaleziac że szok. Tak tylko wymienię Detroit, film Bandersnatch czy dobre paragrafowki.
Onishin pisze: 05 maja 2022, 22:47
Sajmonella pisze: 05 maja 2022, 19:28 Czołem. Czytałem wiele pozytywnych komentarzy o tej grze i zastanawiam się czy warto w nią inwestować. Chciałbym żeby gra była regrywalna, ale granie różnymi postaciami mnie nie interesuje. Chodzi raczej o to żeby scenariusze za każdym razem były inne. Czy tutaj tak jest? Czy mnogość kart wcale tego nie oferuje ?
Czy grałeś już w jakaś grę, która by spełniła Twoje kryteria? Jeżeli tak to co to za gra? Ja raczej nie kojarzę planszowek, gdzie jest nacisk na fabule i ma być ona regrywalna na zasadzie "znowu mnie coś w fabule zaskakuje a najlepiej jest zupełnie inna fabula".
W horrorze lcg misje mają rozgałęzienia fabularne, większe lub mniejsze, ale najczęściej ponowne podejście nie będzie od strony fabularnej czymś zupełnie nowym - chociaż będą misje, ktore będą od tego wyjątkiem, ale nie ma ich jakość dużo. Trzeba natomiast pamiętać, że w trakcie misji losuje się też wydarzenia/spotkania, które tworzą dodatkowa otoczkę fabularna. Będą one mniej spójne fabularnie, natomiast tutaj jest na tyle duzo kombinacji, ze raczej tego samego schematu nawet przy kilku podejsciach nie uswiadczysz, na przykład: "Postać zostaje pochwycona przez dłonie wychodzące ze scian", "drzwi są zamkniete", "atakuje Cie ghoul" itd.

Jak chcesz nieskończonej regrywalnosci fabularnej to tylko papierowe rpg i dobry miatrz gry :p
Kolega nie pisał bezposrednio o fabule a o scenariuszu. Może niekoniecznie fabułę miał na myśli. Sam układ encounter deck potrafi mocno zmodyfikować scenariusz a do tego często mamy różne wersje lokacji czy tez ze nie wszystkie wchodzą do gry, kilka spopobow zakończenia scenariusza, inne losowe elementy, trochę inne warunki początkowe zależnie od poprzednich scenariuszy. Do tego nie tyle postać co to jakim deckiem gramy ma olbrzymi wpływ.
Moim zdaniem regrywalnosc jest bardzo duża. Spokojnie można pyknąć dana kampanie 2-3x a później co roku sobie odświeżyć i nudy nie będzie.
Do talii spotkań się też odnosiłem. Jeżeli taki rodzaj urozmaicania mu odpowiada, to wtedy można uznać każdą misje za zdecydowanie bardziej regrywalna. Moje zdanie co do regrywalnosci kampanii jest dokładnie takie jak Twoje. Wiekszosc kampanii spokojnie wystarczy na 2 przejścia, niektóre 3. Potem gdy po roku się siadzie to znowu można zagrać, żeby sobie bez problemu odświeżyć.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Pytający wspominał że nie interesuje go przechodzenie innymi postaciami, zatem uznałem że zmienność wynikająca z kart to dla niego za mało. Osobiście uważam, że regrywalnosc jest duża, można zagrać jedną kampanię 5 razy z rzędu, za każdym razem inną postacią i inną klasą i gra jest nieco inna. Potem grać jakieś 2-3 inne kampanie, pograć je po kilka razy i śmiało można wrócić do tej pierwszej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sajmonella »

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, nie chciałem wywołać gunwoburzy. A co do tego czy jakaś gra spełniła moje oczekiwania w tej kwestii to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jak bardzo dziwnie by to nie zabrzmiało to w obecnej chwili nie mam zbytnio jak grać i zbieram małą wielką kolekcję z myślą o przyszłości. Od zawsze interesowały mnie gry planszowe ale nie miałem zbytnio ekipy. Pół roku temu przypadkiem odkryłem że są tytuły które świetnie się sprawdzają w rozgrywce solo lub w małym składzie czyli dwie albo trzy osoby. Więc na ten moment jestem bardziej zbieraczem niż graczem :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

FFG zapowiedziało kolejny cykl do AH LCG, zwie się "Scarlet Keys":

https://www.facebook.com/FantasyFlightG ... 324703352/
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Arius
Posty: 1435
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 168 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 06 maja 2022, 19:53 FFG zapowiedziało kolejny cykl do AH LCG, zwie się "Scarlet Keys":

https://www.facebook.com/FantasyFlightG ... 324703352/
Co za zaskoczenie :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Podoba mi się tło nowego rozszerzenia. Takie pustynne klimaty, to może być dobre :)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 364
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy odtąd wszelkie dodruki nie powinny ukazywać się w dwóch pudełkach? Jeśli tak, to jak wytłumaczyć planowany dodruk kampanii Innsmouth w starym formacie? Z uwagi na inne wydatki przegapiłem zupełnie ten cykl a teraz trochę napaliłem się na nowe wydanie, a tu wychodzi że jednak nie...
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Brak chociazby jednego dodruku w starym formacie zostawilby na lodzie wszystkich tych, ktorym nie udalo sie skompletowac starego formatu.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Probe9
Posty: 2459
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Xian pisze: 15 maja 2022, 12:11 Brak chociazby jednego dodruku w starym formacie zostawilby na lodzie wszystkich tych, ktorym nie udalo sie skompletowac starego formatu.
Ale czemu ? Nie ma żadnych przeciwszkań do mieszania formatów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Probe9 pisze: 15 maja 2022, 12:52
Xian pisze: 15 maja 2022, 12:11 Brak chociazby jednego dodruku w starym formacie zostawilby na lodzie wszystkich tych, ktorym nie udalo sie skompletowac starego formatu.
Ale czemu ? Nie ma żadnych przeciwszkań do mieszania formatów.
Jeśli komuś brakuje np. tylko 1-2 paczek mitów do danej starej wersji kampanii to raczej bez sensu jest kupowanie jej nowej kompletnej z tą zawartością którą już posiada.
Fantasy Flight Games cenowo nie rozpieszcza klientów ale są pewne granice ;)
Probe9
Posty: 2459
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

No to ten jeden cykl, którego nie było jeszcze dodruku może zrobią. Resztę, Ci, którzy chcieli to mają i raczej bez sensu byłoby ich dodrukowywanie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Do tej pory wydrukowali w nowym formacie dwa pierwsze cykle i obstawiam, że będą z czasem przedrukowywać wszystko. Cierpliwości. Sam czekam, bo dopiero z reedycją Dunwich sięgnąłem po grę.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 546
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 394 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Czy jest gdzieś dostępny pdf księgi kampanii Dunwich w tym nowym formacie? Na stronie Galakty widzę, że jest wciąż stara wersja (ta kwadratowa), a nowa tylko Na krawędzi Ziemi.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mat_eyo »

Bardzo długo opierałem się przed wejściem w AH LCG. Z jednej strony dlatego, że średnio lubię uniwersum Cthulhu, z drugiej posiadam do grania solo Marvel Champions i ładowanie się w drugiego LCGa wydawało się być (nomen omen) szaleństwem. Paradoksalnie to właśnie Marvel Champions pchnął mnie ostatecznie do kupna nowego core setu AH. W Marvela gram namiętnie i go uwielbiam, ale nasłuchałem się, jaki to jest "gorszy", "prostszy" i ogólnie "pośledni" względem AH. Na pewno też dobrze się złożyło, że do Marvela wchodzi cały cykl z Mutantami (fuj!), co dla mnie oznacza pauzę w zbieraniu. Chętnie więc otworzyłem swój portfel na drenaż z drugiej strony ;)

Kupiłem podstawkę, zagrałem i moje wrażenia można podsumować tak: Zgodnie z oczekiwaniami, gra jest solidna mechanicznie i nieporównywalnie od MC lepsza fabularnie i pod względem kampanii.
Czy jest lepsza mechanicznie? Nie sądzę.
Czy deckbuilding jest lepszy, niż w MC? Nie wydaje mi się. Każda postać ma narzuconą klasę, co ogranicza możliwości jej budowy. W Marvelu mój Iron Man może być obrońcą, atakującym, ogarniać zagrożenia albo wspierać zespół. Oczywiście w niektórych rolach sprawdzi się lepiej, ale to już inna kwestia. W AH Roland będzie zajmował się biciem i nic* tego nie zmieni. Tyle się nasłuchałem, że deckbuilding w MC jest trywialny, bo 15 kart mamy przypisane do bohatera, a w AH jedną. No dobrze, tylko w MC dorzucamy do tych 15 kolejne 25, w AH 30, więc to nie jest duża różnica. Dodatkowo wypadałoby, żeby karty dodawane do bohaterskich jakoś z nimi fajnie działały.

Mam zamiar zagrać podstawkę co najmniej 2-3 razy, różnymi zestawami badaczy. Arkham Horror podoba mi się na tyle, że chcę spróbować pełnoprawnej kampanii. Nie będę Was pytał którą wybrać, umiem czytać ;) Zdecydowałem się kupić Dunwich w odświeżonej formie. Lubię poznawać LCG chronologicznie i patrzeć jak się rozwijały, w Dunwich są też podobno dobre karty do talii graczy. Jeśli zaskoczy na dobre, to poczekam na nowe wydanie Carcosy.

Mam za to inne pytanie, przejrzałem na szybko ostatnie 20 stron wątku i nie widziałem odpowiedzi. Jakie akcesoria polecacie do gry, czego używacie, co jest najbardziej przydatne? Mam na oku burger tokens, używam ich w Marvelu i jestem zakochany. Strzałki do oznaczania lokalizacji są potrzebne? Da radę jakoś wygodnie przechowywać karty w samym rcs?




*być może po dokupieniu wszystkich dodatków pula kart dla Strażników robi się tak duża, że można zbudować ich talię robiącą coś zupełnie innego, nie wiem. Mam nadzieję, że nie, bo byłoby to dość głupie i stało w sprzeczności z całą ideą klas postaci.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 14:39 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: warlock »

Fajne są maty graczy porządkujące obszar gry, bo Twój badacz ma ograniczenia ilości sprzętu, jaki może nosić (ręce, amulety itd.) - maty pozwalają dobrze to śledzić. Zamiast strzałek możesz spokojnie używać wykałaczek ;).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mat_eyo »

warlock pisze: 23 maja 2022, 14:32 Fajne są maty graczy porządkujące obszar gry, bo Twój badacz ma ograniczenia ilości sprzętu, jaki może nosić (ręce, amulety itd.) - maty pozwalają dobrze to śledzić. Zamiast strzałek możesz spokojnie używać wykałaczek ;).
Właśnie nad tym się zastanawiałem, jednak chyba odpuszczę. Mam w domu maty bez przypisanych pól i na nich mogę spokojnie grać. Mata z wyznaczonymi polami jest fajna, ale ja gram solo na dwie ręce, a mata dla dwóch postaci ma obszary graczy po dwóch stronach, musiałbym biegać wokół stołu ;) No i ta ograniczona liczba slotów nie jest trudna do pilnowania - dwie ręce, dwa pentagramy, reszty po jeden.
ODPOWIEDZ