Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dabi »

Nie napisałem że mi się udaje, ale że próbuję, niestety zwykle z nędznym skutkiem. Sam zamówiłem polską (informacja dla adwokatów Galakty!) podstawkę do WP:40k, a od dawna już nakręcam na grę moją żonę. Na razie przemycam jej elementy mechaniki, pokazuję karty w necie :) Zobaczymy co z tego wyniknie.
Hech i tak masz super:) Jak pozwala sobie mówić o mechanice oraz rzuci chociaż okiem ma obrazki to jest jakaś szansa na sukces. U mnie nawet to nie przejdzie - przypadek skrajnie beznadziejny nie rokujący poprawy.

Co do opóźnienia wersji angielskiej to raczej nie jest to jakiś spisek. Po co. :)
A jakby nawet było opóźnienie z różnych względów wersji angielskiej o tydzień - to na co to wpływa.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Desaix1800 »

Żyjemy w Polsce i uważam ze ten zepsuty anglojezyczny nakład gry nie tylko powinien się opóźnić ale w portach Rzeczpospolitej na wzór bostonskich bohaterów wrzucony powinen zostać w morskie odmennty ;) Polacy nie gęsi i swoje karty mają ;)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2014, 08:55 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Andy »

Desaix1800 pisze:Polacy nie gesi i swoje karty mają ; )
...do czasu :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Desaix1800 »

;)

A tak na serio nie doszukiwalbym sie spisków sami gracze na forum w40k piszą że
zmawiajacych eng jest mniej wiec ze strony wydawcy bylby to mały zysk poza tym galakta dobrze wie ze gracze eng jacys bardziej wrażliwi sa więc po co dolewac oliwy do ognia
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: TTR_1983 »

Andy pisze:
Desaix1800 pisze:Polacy nie gesi i swoje karty mają ; )
...do czasu :P
nie sądzę. Niedługo będzie myślę koniec SW LCG i WP LCG od Galakty więc kolejne gry mniej. Wydaje mi się, że Warhammer 40K i Discwars będą wydawane od początku do końca.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: sqb1978 »

Mi się tak wcześniej z WP wydawało ;)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: conus »

Dabi pisze: Co do opóźnienia wersji angielskiej to raczej nie jest to jakiś spisek. Po co. :)
A jakby nawet było opóźnienie z różnych względów wersji angielskiej o tydzień - to na co to wpływa.
Naprawdę uważasz, że brak dostępności wersji ang tydzień po premierze wersji polskiej tytułu, na który ludziska czekają od pół roku przestępując z nóżki na nóżkę nie będzie miał znaczenia na wyniki sprzedaży wersji pl i w konsekwencji decyzję dotyczącą wersji językowej?
Może to z mojej strony nieracjonalne podejście, ale nie lubię być w ten sposób "przekonywany" do podjęcia jakiejkolwiek decyzji.
Fajnie, że walczą, ale nie podoba mi się ograniczanie i wpływanie w ten sposób na mój wybór.
A jeżeli chodzi o wydawanie do końca WH:C to na pewno wersja polska będzie wydawana do końca tu nie mam żadnych wątpliwości. Jedynie, czego się obawiam to, że koniec wersji polskiej może nastąpić przed końcem wersji ang. Poza tym niech się dzieciaki uczą angielskiego.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Harth »

Z innej beczki:

Jaki jest rozmiar kart żetonów w WH:C (tzn. jakich koszulek na nie potrzeba)? Pewnie już gdzieś o tym było ale nie mogę znaleźć :oops:

EDIT:
Ponoć mają rozmiar mini american 41 x 63 mm.
Także pytanie nie aktualne
Ostatnio zmieniony 03 paź 2014, 09:37 przez Harth, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Jacek_PL »

Ale przecież nie wszystkie sklepy zaopatrują się w Galakcie, więc pytanie czy one też mają opóźnienie z wersją angielską ? Przecież było wiadomo że tym razem to Galakta czekała na FFG, bo wersję PL mieli wcześniej niż hamerykany swoją.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: sewhoe »

Jacek_PL pisze:Ale przecież nie wszystkie sklepy zaopatrują się w Galakcie, więc pytanie czy one też mają opóźnienie z wersją angielską ? Przecież było wiadomo że tym razem to Galakta czekała na FFG, bo wersję PL mieli wcześniej niż hamerykany swoją.
Panie, przecie spisek jest i na drodze dostaw płynącego kontenerowca z Chin z angielską wersją kart, Galakta brzozy posadziła...
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

conus pisze:
Dabi pisze: Co do opóźnienia wersji angielskiej to raczej nie jest to jakiś spisek. Po co. :)
A jakby nawet było opóźnienie z różnych względów wersji angielskiej o tydzień - to na co to wpływa.
Naprawdę uważasz, że brak dostępności wersji ang tydzień po premierze wersji polskiej tytułu, na który ludziska czekają od pół roku przestępując z nóżki na nóżkę nie będzie miał znaczenia na wyniki sprzedaży wersji pl i w konsekwencji decyzję dotyczącą wersji językowej?
Czyżbyś sugerował, że są jeszcze osoby, które nie zamówiły Podboju conajmniej miesiąc temu? :O
Że niby jakiś wytrwały twardziel ze skałą zamiast serca wyczekiwał do teraz aby zamówić sobie pudełko?
I ten twardziel, który do teraz opierał się zamówieniu gry, miałby ulec uczuciom, aby wziąć polską wersję tylko dlatego, że na angielską musi poczekać tydzień?
I twardziel ten miałby to zrobić po tym, jak opierał się grze miesiącami?

Bosz, toż to szok jest!

8) :wink:

~edycja~
sewhoe pisze:
Panie, przecie spisek jest i na drodze dostaw płynącego kontenerowca z Chin z angielską wersją kart, Galakta brzozy posadziła...
Hehe :P
Nowy gatunek brzozy, typu woda-woda, w odróżnieniu od tych starych typu ziemia-powietrze :P

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dabi »

Naprawdę uważasz, że brak dostępności wersji ang tydzień po premierze wersji polskiej tytułu, na który ludziska czekają od pół roku przestępując z nóżki na nóżkę nie będzie miał znaczenia na wyniki sprzedaży wersji pl i w konsekwencji decyzję dotyczącą wersji językowej?
Może to z mojej strony nieracjonalne podejście, ale nie lubię być w ten sposób "przekonywany" do podjęcia jakiejkolwiek decyzji.
Fajnie, że walczą, ale nie podoba mi się ograniczanie i wpływanie w ten sposób na mój wybór.
Oczywiście, że tak uważam.
A jak nawet wpłynie to na wybór to nie uważam tego za działanie które bym piętnował.

Farmer zresztą dobrze ujął inne aspekty tej sytuacji ;)
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

zapomniałem wcześniej tu zamieścić: http://boardtime.pl/2014/09/warhammer-4 ... wiedz.html

zapowiedź plus skrót instrukcji dla leniwych :P

Co do mojej małżonki to zapowiedziała, że nie zagra dopóki nie przyjdą polskie karty i na pewno nie ze mną, bo ja je znam na pamięć :P Dziś zacznę próbować ją zatem wciągać
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: conus »

farmer pisze:
conus pisze:
Dabi pisze: Co do opóźnienia wersji angielskiej to raczej nie jest to jakiś spisek. Po co. :)
A jakby nawet było opóźnienie z różnych względów wersji angielskiej o tydzień - to na co to wpływa.
Naprawdę uważasz, że brak dostępności wersji ang tydzień po premierze wersji polskiej tytułu, na który ludziska czekają od pół roku przestępując z nóżki na nóżkę nie będzie miał znaczenia na wyniki sprzedaży wersji pl i w konsekwencji decyzję dotyczącą wersji językowej?
Czyżbyś sugerował, że są jeszcze osoby, które nie zamówiły Podboju conajmniej miesiąc temu? :O
Że niby jakiś wytrwały twardziel ze skałą zamiast serca wyczekiwał do teraz aby zamówić sobie pudełko?
I ten twardziel, który do teraz opierał się zamówieniu gry, miałby ulec uczuciom, aby wziąć polską wersję tylko dlatego, że na angielską musi poczekać tydzień?
I twardziel ten miałby to zrobić po tym, jak opierał się grze miesiącami?

Bosz, toż to szok jest!

pozdr,
farm
Takich twardzieli, co po przeczytaniu kilkunastu postów na forum wracając z pracy do domu pod wpływem nagłego impulsu obejmującego, co najmniej kilka synaps wracają do domu z dowolnym towarem pod pachą tak żeby tylko żona nie widziała pewnie by się trochę znalazło na tym i paru innych forach :)


edit:
Dabi pisze:Oczywiście, że tak uważam.
A jak nawet wpłynie to na wybór to nie uważam tego za działanie które bym piętnował.

Farmer zresztą dobrze ujął inne aspekty tej sytuacji ;)
Nie zamierzałem nikogo piętnować tylko zwróciłem uwagę na to, że jeżeli jest to zamierzone działanie to moim zdaniem jest to nieeleganckie i mnie się nie podoba - tyle w temacie.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: RUNner »

conus pisze: Nie zamierzałem nikogo piętnować tylko zwróciłem uwagę na to, że jeżeli jest to zamierzone działanie to moim zdaniem jest to nieeleganckie i mnie się nie podoba - tyle w temacie.
Prosto i na temat, ale widać że niektórzy muszą sobie popisać elaboraty.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Harth »

Z innej beczki druga runda:

Z ilu kart ma się składać talia turniejowa? Instrukcja mówi że talia ma mieć co najmniej 50 kart, nie licząc lidera. Czy więc to oznacza że na turniejach obowiązuje liczba 50 kart w talii?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: sqb1978 »

Po co te podejrzenia. To raczej zrozumiałe, że niszowy produkt jakim jest wersja angielska ma niższy priorytet. Poza tym skoro Galakta zobowiązała się wspierać wersję PL to dziwię się, że w ogóle sprowadzają EN. O ile to od nich zależy, że jest ona w sklepach.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

Harth pisze:Z innej beczki druga runda:

Z ilu kart ma się składać talia turniejowa? Instrukcja mówi że talia ma mieć co najmniej 50 kart, nie licząc lidera. Czy więc to oznacza że na turniejach obowiązuje liczba 50 kart w talii?
Obowiązywało będzie minimum 50 kart w talii, jak mówi instrukcja.
Nikt nie zabroni Ci posiadać w talii więcej kart - jeśli tylko nie przekroczysz limitu maximum (w Inwazji było to 100 kart, nie wiem, jak jest w Podboju).

Aczkolwiek, większość graczy będzie używała decków złożonych właśnie z 50-ciu kart.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: hallas »

Jest opóźnienie i kropka. Zastanawianie się czyja to wina i tak nic nie zmieni. Obrażę się na Galaktę i będę bojkotował? (w sumie i tak nie kupuję gier z ich logo... coś w tym jednak jest :) )

Dodam tylko, że nie kupuję polskich edycji gier bez wyraźnej przyczyny właśnie dzięki Galakcie i popełnionej przez nich polskiej wersji Talismana od FFG, w którego trzeba grać będąc podłączonym do internetu i sprawdzać wording kart na bieżąco. To nie jest tak, że mam jakieś dziwne upodobania - po prostu tłumaczenie gier jest traktowane po macoszemu i ludzie się do tego nie przykładają albo (co jest znacznie gorsze) wprowadzają kreatywne zmiany do słów kluczowych jak w wymienionym wcześniej Talismanie.

Wiem, że tłumaczenie nie dzieje się samo, robiłem to tylko raz, amatorsko, po godzinach, powiedzmy, że jestem umiarkowanie zadowolony z mojej pracy. Mimo to dało mi to sporo do myślenia na temat "czy przetłumaczenie gry jest łatwe" niemniej od osób, które biorą za to jakieś pieniądze wymagałbym czegoś więcej niż od siebie, gdzie wszystko na co mogę liczyć to kilka sztuk geek golda.

I mam tylko nadzieję, że gra przyjdzie na przyszły weekend, bo już jestem umówiony na granie.

A, a w FFG ktoś w końcu mógłby wpaść na pomysł wydawania core setów premium do LCG albo druku na życzenie brakujących kart z zestawów podstawowych.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: mat_eyo »

hallas pisze:A, a w FFG ktoś w końcu mógłby wpaść na pomysł wydawania core setów premium do LCG albo druku na życzenie brakujących kart z zestawów podstawowych.

Aha, już to widzę. Cieszmy się, że w dodatkach są karty x3 ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

Moje pudełko od półtorej godziny czeka na mnie w Paczkomacie!

Cóż za piękny prezent na, tak pięknie zapowiadający się, łikend :D

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Odp: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: MsbS »

A moje czeka u 3Trolli na wysyłkę :-(
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: conus »

farmer pisze:Moje pudełko od półtorej godziny czeka na mnie w Paczkomacie!

Cóż za piękny prezent na, tak pięknie zapowiadający się, łikend :D

pozdr,
farm
„Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie”…
:wink:
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

Aluzji niepanjał ;>

A swoją drogą, ja też zamawiałem w 3-Trollach. Widać miałem szczęście ;)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
morphine
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: morphine »

farmer pisze:Aluzji niepanjał ;>

A swoją drogą, ja też zamawiałem w 3-Trollach. Widać miałem szczęście ;)
Podpowiem :). Wiersz Brzechwy - Samochwała
Aczkolwiek to nie to samo co chwalipięta :)
ODPOWIEDZ