[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Bede dzisiaj kolo 17. Jak zwykle nie bede miec zadnej gry ze soba i jak prawdziwy pasozyt bede sie staral podlaczyc do innych rozgrywek :D
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

_Paulus_ pisze:Bede dzisiaj kolo 17. Jak zwykle nie bede miec zadnej gry ze soba i jak prawdziwy pasozyt bede sie staral podlaczyc do innych rozgrywek :D
Troche z tym pasozytowaniem nie wyszlo tak jak mialo wyjsc ;-) W OKO bylo bardzo malo osob, atmosfera bardzo kameralna.

Udalo mi sie zagrac w: "Przez Pustynie" - Magda zakonczyla gre za wczesnie i nie zdazylem odciac duzego obszaru z duza iloscia punktow ;-) W ten sposob Magda wygrala :-)

Potem przyszla dlugo oczekiwana partyjka w "Space Hulka". Nowe ulepszone zasady by Trutu i mnostwo akcji. Niestety nie sprawdzilem sie jako dowodca Marines bo moj pododdzial zostal wymordowany jako pierwszy. Troche dluzej trzymal sie Draco, jeszcze dluzej Pawel. Ostatni polegl marines z druzyny dasilwy (ale moge sie mylic bo polegl w tym samym prawie momencie co marine Pawla).

Gra bardzo fajna - ale jak to nowicjusze zaplacilismy frycowe. Draco i ja ucierpielismy najbardziej juz na samym poczatku gry gdy stracilismy naszych dowodcow. Moj team ulegl po chwili calkowitej eksterminacji, Draco jeszcze probowal sie salwowac ucieczka...

Dopiero po rozgrywce wiedzielismy jak nalezalo zagrac :D No ale trzeba sie uczyc na bledach :D Nastepnym razem marines wysla na front doswiadczonych i ostrzelanych w boju zolnierzy, a nie takich zoltodziobow ;-)

Na koniec - Bleff. Jak zwykle zabawnie z mnostwem smiesznych sytuacji. Kto dotykal wskaznika Trutu - ten wie :D
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

To prawda, Space Hulk mocno wciaga. Za tydzień chyba powtórzymy próbę na tej samej mapie, w tym samym zestawie. Obcych trzeba spalić, zniszczyć i unicestwić.

Potem zagraliśmy z Michałem, Magdą i mgajdą w Budowniczych Arkadii. Gra była nominowana do SdJ 2007 i jest dużo lepsza od Zooloretto. Bez tej całej cukierkowości, trzeba trochę pomyśleć i poplanować, ale bez przesady. Nie niszczy sie planów przeciwnika tak jak w Zooloretto, ale umiejętnie wykorzystuje ich dokonania. Można popełnić błędy taktyczne, a i tak wygrać. Najlepiej budowanie wyszło mi i mgajdzie. Choć na początku przewidywałem swoją klęskę, to ostatecznie dzięki dobrej końcówce wygrałem partię.

Za tydzień mam nadzieję mieć już swojego Periklesa. :twisted:
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Dziś miałem przyjemność zagrać w Twilight Struggle. Od dłuższego czasu myślałem o tej grze i ostrzyłem sobie na nią zęby.

Grę przyniósł Polaros i wprowadził mnie w jej tajniki.
Zagraliśmy 2 razy( każda rozgrywka trwała 1,5h ):
1 partia:
-USA-Polaros- zwycięstwo
-ZSSR- Ja
2 partia:
-ZSSR –Polaros
-USA –Ja –zwycięstwo

Gra jest wydana prze GMT wiec wykonanie jak na 200zl jest naprawdę kiepskie…buuuuuuu…Jednak pomysł na grę w 100% rekompensuje wykonanie(tak już jest z GMT)!!!

Największą radość sprawiają karty zdarzeń, które chce się już przejrzeć nawet przed gra. Karty zawierają najbardziej znane zdarzenia historyczne miedzy 1945 a 1989r który każdy z nas zna(np. elekcja Papieża JPII, destalinizacja ‘56 itd.). Każda z nich ma tez wpływ na grę i ustawienie żetonów wpływów na planszy. Mistrzowskie jest dobranie owych zdarzeń historycznych do zmian wprowadzanych na planszy podczas gry.

Chciałem podziękować Polarosowi za wprowadzenie do gry i podpowiedzi na poczatku jakie ruchy powinno się wykonać. Uważam ze tylko takie tłumaczenie ma sens, bo nie sztuką jest dokopać komuś nowemu w grę, która się zna :)

Mimo wszystko dostałem w 1 rozgrywce niezłego łupnia :). Za bardzo skupiłem się na wpływach w europie przez to odpuściłem totalnie Azje o Ameryce już nie wspomnę :). Tu był chyba mój największy błąd!

Za to w 2 partii to już dałem łupnia Polarosowi :) Można powiedzieć ze totalnie opanowałem Azje jako USA i tak naprawdę to przypieczętowało moje zwycięstwo. Poza tym myślę ze duży wpływ miał fakt że 2 razy zabrałem przechodnia kartę Chin, która jest bardzo silna( użyłem o 4 razy więcej niż Polaros).Po trzecie cały czas trzymałem na ręku kartę podliczania punktów dla europy gdzie Polaros był hegemonem ale nie mógł ostatecznie czerpać z tego korzyści.

Generalnie dzien w OKO uważam za bardzo udany i cieszę się, że poznałem kolejna naprawdę fajna strategiczna grę.

Wielkie dzięki Polaros!!!
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Nio Franek dał mi popalić :)
To właściwie była moja druga rozgrywka w TSa ale i tak miałem nad nim sporą przewagę chociażby w znajomości zasad.
Pierwsza gre jakoś tam udało mi sie wygrać ;) wiec postanowiliśmy zagrać jeszcze raz.
No i dostałem łupnia :) Trzymałem Franka na jego 10 pkt przewadze. Potem pojawił sie scoring w azji ( od początku tury o tym wiedziałem) ale niestety na moje nieszczęście miałem białą rękę ( grałem ruskimi ) i do tego nisko pkt karty :( no i zakończyliśmy grę w 6 turze wygraną amerykanów i dzieki temu możecie dzieci kupić w sklepie coca cole i snikersy za złotówki ;)

Było fajnie i jak ktoś napisał kameralnie :) cisza spokój ( no może poza tymi krzykami przy strzelaniu rakietami w obcych ;) ) a za tydzień wszystko wróci do normy :)
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Franek Strzała pisze:Po trzecie cały czas trzymałem na ręku kartę podliczania punktów dla europy gdzie Polaros był hegemonem ale nie mógł ostatecznie czerpać z tego korzyści.
O ile się nie mylę, nie wolno przetrzymywać na ręce kart podliczania punktów. Muszą być zagrane w tej samej rundzie, kiedy dochodzą na rękę (chyba, że się je sprytnie odrzuci).
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Franek mam nadzieje ze nie trzymałeś tego cały czas :) bo ich nie można trzymać trzeba je koniecznie wyrzucić w turze w której sie ją dostało. Ale ty ja chyba dostałeś razem ze scoringiem Azji wiec i tak nie zmienia to faktu ze byś wygrał a jeżeli trzymałeś ja przez przynajmniej jedną turę no to hmm moja wina :) moglem ci o tym przypominać :]
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

ehh niestety zapomnialem o tej zasadzie i przetrzymalem europe przez 1 ture :(
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

EstEst pisze:O ile się nie mylę, nie wolno przetrzymywać na ręce kart podliczania punktów. Muszą być zagrane w tej samej rundzie, kiedy dochodzą na rękę (chyba, że się je sprytnie odrzuci).
a jak mozna je sprytnie odrzucic?
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Np. jako przedostatnia kartę gracz ZSRR może zagrać Plan Pięcioletni, wtedy odrzuca ostatnią kartę, czyli kartę punktującą.
Inne możliwości też chyba jeszcze jakieś są, ale to tak na świeżo mam w pamięci :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze: Inne możliwości też chyba jeszcze jakieś są, ale to tak na świeżo mam w pamięci :)
Wyscig w kosmos tez daje taka mozliwosc...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Franek Strzała pisze:ehh niestety zapomnialem o tej zasadzie i przetrzymalem europe przez 1 ture :(
No co ty :( oki dzieci zabieram coca cole i snikersy wujek Breżniew is still in the game. Wiedziałem że ten kapitalistyczny wróg jedynego słusznego ustroju wygrał nieuczciwie ;)
No nic zagramy jeszcze raz:]
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Wyścig w kosmos ma minimalny próg punktów operacyjnych, którego karty scoringu nie spełniają, jako że nie mają żadnej wartości punktowej.

(A przetrzymanie scoringu to automatyczna przegrana tak BTW :wink: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze:Wyścig w kosmos ma minimalny próg punktów operacyjnych, którego karty scoringu nie spełniają, jako że nie mają żadnej wartości punktowej.
Nie chodzi mi o wyrzucanie kart dla wyscigu w kosmos, ale o to, ze jeden z poziomow na torze podboju kosmosu daje mozliwosc wyrzucania karty Scoringu IIRC.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Don Simon pisze:Nie chodzi mi o wyrzucanie kart dla wyscigu w kosmos, ale o to, ze jeden z poziomow na torze podboju kosmosu daje mozliwosc wyrzucania karty Scoringu IIRC.
Żaden nie daje takiej możliwości. Jest poziom, który pozwala odrzucić jedną Held Card po wszystkich akcjach w rundzie, ale karta scoringu nie może być Held, czyli się nie kwalifikuje.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze: Żaden nie daje takiej możliwości. Jest poziom, który pozwala odrzucić jedną Held Card po wszystkich akcjach w rundzie, ale karta scoringu nie może być Held, czyli się nie kwalifikuje.
Pewnie masz racje, bo juz dawno nie gralem.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Powoli, powoli zbliża się piątkowe OKO...

Jakie plany? W co gramy?
Wrzucam link do moich małych zapasów, jakby ktoś chciał w coś zagrać, to piszcie, będe wiedział, co brać.

http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... leryview=1

Chętnie zagram także w jakieś nowości. Takie Filary Ziemi na przykład.

P.S. Jak wrzucić kolekcję do stopki? Próbowałem przez komendę url (link na napisie) ale wychodzi, że podpis jest za długi. A może jest na BGG jakaś opcja linku do kolekcji, o której nie wiem?
Ostatnio zmieniony 20 sie 2007, 23:21 przez Geko, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Teoretycznie skocz.pl i wtedy [url] do stopki (tudzież [url=] - czysta teoria, bo sam nie próbowałem, ale może działać :) )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

kwiatosz pisze:Teoretycznie skocz.pl i wtedy [url] do stopki (tudzież [url=] - czysta teoria, bo sam nie próbowałem, ale może działać :) )
Działa, dzięki wielkie :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Geko pisze: Jakie plany? W co gramy?
Wrzucam link do moich małych zapasów, jakby ktoś chciał w coś zagrać, to piszcie, będe wiedział, co brać.
Z Twoich gier chetnie w koncu zagram w Yspahan.
Ogolnie chetnie zagram tradycyjnie w gry ze stopki.
Moge wziac cos, jesli jest zapotrzebowanie:

http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... leryview=1

Bede tez mocno zachecal do zagrania w Venedig.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Będę miał Filary Ziemi Browariona (w celu zwrócenia mu). Yspahan też chętnie, tudzież Venedig.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Ze złożonych propozycji chętnie zagram w: Shadows over Camelot, Mystery of the Abbey, Baloon Cup, Louis XIV, Barbarossa. Nie wiem, jak to pogodzę ze Space Hulkiem i Periklesem (przyniosę swojego, czytałem reguły, ale nie do końca jeszcze rozumiem). Będę miał ze sobą Żyłę Złota do ostatnich alfa-testów oraz Pola Naftowe, gdyby chciał się ktoś pomęczyć przez 5 minut.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Skoro już takie wizjonerstwo zaczynamy snuć, to ja bym zagrał w najbliższy piątek w TI3 z dodatkiem, potem w GOTa na 6 osób, a na koniec Age of Steam - tak na deserek.. Oj draco, draco :D
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Tez apeluje o rozsadne planowanie spotkan, bo pozniej robi sie totalny zamet, jak ktos deklaruje swoj udzial w kilku kobylach.

Jacek - o ktorej planujesz byc? Bo jak widac sa szanse, ze wieczor spedzimy razem 8) .

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Ja mam pytanie
Czy jest ktoś kto w 5 min wyjaśnił by mi zasady gry w Tichu?
A co do grania to ja bym sie pisał na jakąś kobyłę od 17.
Zabrać mogę to co jest w mojej kolekcji na razie w bagażniku mieści sie wszystko ;)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2007, 10:38 przez Polaros, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ