Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Victor Strogow
Posty: 92
Rejestracja: 26 sty 2009, 11:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Victor Strogow »

Sandman pisze: Muszę przyznać, że też Hitlera mi w grze brakuje, ale jeszcze bardziej jakiegoś komunisty (Lenina/Stalina), szczególnie, że w grze możemy wprowadzić socjalizm i wybudować Kreml, a przywódcy do tego żadnego nie ma. Podobnie zresztą było z religią, ale tu już zostało to uzupełnione Kopernikiem i Janem Pawłem II.
http://boardgamegeek.com/image/797428/t ... vilization
Unguibus et rostro.
Z przyjemnością zagram
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: jax »

wow, teraz dopiero widzę, że nowych kart na bgg są dziesiątki
weź człowieku, miej czas to wszystko przetestować...
to wszystko można też ładnie ulożyć w dodatki np. Wielcy Zbrodniarze Historii
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: muker »

Lady Gaga FTW!!!
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: B »

Dla mnie problem leży zupełnie gdzie indziej. Niech sobie będzie Mieszko... i niech nawet ma jakiś wojskowo-polityczny power... ale żeby wnosił jakieś zróżnicowanie. Obecny pomysł = Cezar 2 = nuda i marnowanie potencjału. Przy tak ograniczonej liczbie kart w 'dodatku' (całe 4 sztuki) myślę że stać nas na wymyślenie czegoś co wniesie jakieś zróżnicowanie - takie na miarę kart Wieliczka czy JP2.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Sandman »

B pisze:Dla mnie problem leży zupełnie gdzie indziej. Niech sobie będzie Mieszko... i niech nawet ma jakiś wojskowo-polityczny power... ale żeby wnosił jakieś zróżnicowanie. Obecny pomysł = Cezar 2 = nuda i marnowanie potencjału. Przy tak ograniczonej ilości kart w 'dodatku' (całe 4 sztuki) myślę że stać nas na wymyślenie czegoś co wniesie jakieś zróżnicowanie - takie na miarę kart Wieliczka czy JP2.
Jak się robi konkurs na łapu capu to trudno się czegoś takiego spodziewać.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: clown »

To na łapu capu też był ogłoszony konkurs? Musiałem coś przegapić :?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: macike »

Sandman pisze:Jak się robi konkurs na łapu capu to trudno się czegoś takiego spodziewać.
Lubię to!
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

Jak sie ma godziny na podjecie decyzji - ciezko o inne rozwiazanie. Dodatkowo, Nataniel pisla ze dzialanie Mieszka okreslil sam autor :P Moze w koncu co niektorym to uswiadomi ze bycie autorem nie obliguje do tworzenia samych dobrych rozwiazań.
Ja jesli bede go używał to w wersji z +1 akcją - no ale ja gram w inne TtA ;) i mi sie zdolność Mieszka ladniej wpasuje, zwlaszcza wg tego co pisal Jax ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: gocho »

Ogólnie ten konkurs nieco przypomina mi wybór maskotek i ich imion na Euro 2012 ;) Po co konkurs skoro i tak zdecydowano ponad głowami uczestników i organizatorów. Tak zrozumiałem post Nataniela.

Może należało zrezygnować z antycznych polskich kart. Rozumiem, że w biznesie nie należy odmawiać.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Piękne... nie ma jak się doszukiwać czegoś czego tam nie ma...

@gocho: Gdzie tu widzisz biznes? Jest okazja dodania 4 kart. Chłopaki musieli się szybko zdecydować, zrobili konkurs. CHCIELI (nic nie musieli, i nie mieli w tym żadnego biznesu) żeby karty wyszły od ludzi - czasu było mało - trudno. Najwyraźniej późno dowiedzieli się że mogą dorzucić jeszcze 4 karty. Pomysły na karty wyszły od graczy. Skosultowali się z Vlaadą (i to nie jest "podejmowanie decyzji nad głowami innych"), aby powiedział co sądzi o balansie kart. Ja rozumiem, że tu wszyscy grali już dziesiątki razy (ja też prawie 40) i po prostu wszyscy już rozegrali przynajmniej 10 partii w głowie z nowymi kartami i wiedzą że Mieszko jest przegięty. Dla mnie jest równy z Cezarem (i g... mnie obchodzi historyczność, że nigy jakim cudem Mieszko jest równie potężny jak Cezar)
Moze w koncu co niektorym to uswiadomi ze bycie autorem nie obliguje do tworzenia samych dobrych rozwiazań.
A może w końcu co niektórzy sobie uświadomią, albo chociaż poddadzą w wątpliwość, że jednak racji nie mają i autor wie co robi? (patrz mój podpis)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: macike »

yosz pisze:Dla mnie jest [Mieszko] równy z Cezarem (i g... mnie obchodzi historyczność, że nigy jakim cudem Mieszko jest równie potężny jak Cezar)
Po prostu jakiś łoś wziął go za lidera, a nie zapewnił odpowiedniego finansowania i organizacji polityczno-militarnej swojej cywilizacji. Jakby grał lepiej, to nad Nilem mówiliby po polsku. :twisted: Dać go ragozdowi i będzie Polska od oceanu do oceanu. :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: gocho »

"Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Ja bym wyciągnął tezę, że nie da się zrobić tak, żeby na tym forum nie było narzekania :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: sheva »

stwierdził bym dodatkowo, że nie tylko TTA się to tyczy ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: jax »

yosz pisze:Ja bym wyciągnął tezę, że nie da się zrobić tak, żeby na tym forum nie było narzekania :>
A chciałbyś żeby nie było, nie? Tylko aplauz i zaakceptowanie...

[sam ten cytat nie raz używałem z przekąsem na gf i forum, więc rozumiem gocho]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Jax: a napisałe że tak bym chciał? Mam po prostu wrażenie, że nawet jak ktoś chce zrobić coś od siebie, z dobrej woli to zaraz ktoś się odezwie komu się to nie spodoba, gdy równie dobrze mógłby przemilczeć bo np ten temat go nie interesuje. Dyskusja ok, uzasadnione krytykowanie ok, ale poziom krytykanctwa jest czasami naprawdę za wysoki - mam wrażenie że jest na zasadzie "czepiam się żeby się czepiać":

bo konkurs na facebooku, bo dostanę darmowy dodatek z kartami które mi sie nie podobają, bo uważam że gra lepiej będzie działać jak zamiast X dostanę Y (no to akurat mogę zrozumieć ;) ), bo zupa była za słona, bo ktoś napisał seven zamiast siedem, bo ktoś sprzedał grę zamiast ją wymienić, bo ktoś użył słowa "jest" zamiast "może być".

Sam nie wierzę, że zacząłem ten offtopic - sorki. Już się nie dam sprowokować ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: kwiatosz »

Gocho - to źle zrozumiałeś, a teraz twardo bronisz swojego mylnego zdania. Fuck yeah!
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

yosz pisze:
A może w końcu co niektórzy sobie uświadomią, albo chociaż poddadzą w wątpliwość, że jednak racji nie mają i autor wie co robi? (patrz mój podpis)
Moze i wie ze tworzy przegieta karte :P TtA ma to do siebie (w przeciwienstwie do np 51st), ze podejmuje sie grac Mieszkiem w kazdej partii TtA i dowodzic ze jest lepszy nie tylko od kazdego lidera A, ale rowniez i I epoki :P Ktos chetny? :P
Co do wyzszosci talentow Mieszka czy Cezara - tego porownac sie nie da - kazdy mial wlasne uwarunkowania, a stowrzenie od podstaw duzego narodu i panstwa nie musi byc gorsze od przeszktalcenia dobrego panstwa w troche lepsze :P. Moze i da sie oszacowac % wzrost potegi Rzymu po panowaniu Cezara, ale ten procent u Mieszka bedzie zdecydowanie lepszy :P Za to w liczbach bezwglednych Cezar na pewno bedzie lepszy :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2111
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pabula »

A ja nie mam hypa na dodatki... Mam oryginalną wersję angielską i nie potrzebuję Pałacu Kulury a co dopiero Mieszka... po co, skoro i tak się gra wyśmienicie!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: mst »

Do podstawki zdecydowanie przydałby się jakiś sensowny cud III ery - PKiN fajnie uzupełnia lukę (podobnie jak czeska Biblioteka). Natomiast także moim zdaniem zdolności Mieszka nie są dobrym pomysłem - nie bardzo rozumiem po co dodawać do gry mocniejszego Cezara gdy na BGG jest wiele znacznie lepszych pomysłów na liderów ery A. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ragozd »

Oj tak - pozostaje nam czekac co 3-epokowego bedzie i dlaczego to Chopin i Zelazowa Wola ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

ale nie będzie kart z 3 epoki. W konkursie było to wyraźnie zaznaczone
Będą to dwa cudy świata (z epoki A i II) oraz dwaj liderzy (z epoki A i II).
Cudów 3 ery razem z polskim i czeskim dodatkiem wydaje mi się że wystarczy. A Biblioteka z czeskiego dała mi zwycięstwo w niedzielę :) (bo miałem tak biedną ekonomię że nic innego mi nie podpasowałoby ;) )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kaktus+ »

Mam takie pytanie dotyczącej tej gry. Czy planowany jest dodruk? Ceny na allegro osiągają niemal 200 zł, za grę którą zapłaciłem ledwo 100 zł. Wiem, że jest dobra gdyż grywam od czasu do czasu w nią, jednak nie przychodzi mi do głowy inne wytłumaczenie tak wysokiej ceny niż wyczerpanie nakładu.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: konev »

Kaktus+ pisze:Mam takie pytanie dotyczącej tej gry. Czy planowany jest dodruk? Ceny na allegro osiągają niemal 200 zł, za grę którą zapłaciłem ledwo 100 zł. Wiem, że jest dobra gdyż grywam od czasu do czasu w nią, jednak nie przychodzi mi do głowy inne wytłumaczenie tak wysokiej ceny niż wyczerpanie nakładu.
Dyskusje o kartach powyżej są właśnie związane z faktem, że gra idzie do drukarni i będzie za jakiś czas dostępna.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kaktus+ »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tradycyjnie nie doczytałem :(
ODPOWIEDZ