(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Ivashu
Posty: 31
Rejestracja: 26 sty 2010, 19:54
Lokalizacja: Warsaw

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ivashu »

garg pisze:Ja przyniosę w piątek cztery tytuły: Chinatown (rewelacyjna gra negocjacyjna o bardzo prostych regułach), Strozzi (pseudo-licytacyjny Knizia z prościutkim i fajnym systemem punktacji), Fincę (ubiegłoroczna nowość - raczej lekka i rodzinna, ale pomyśleć też można) i Hansę (to jej naprawdę ostatnia szansa - coś nie mogę jej wyczuć). No i oczywiście wezmę coś krótkiego na rozgrzewkę :D
Finca would be nice. It's one of the National Championship Tournament games in Finland this year and, although, I don't know if I will participate tournament, some practise would make sense. Or at least to know the rules...

I will arrive most probably around 5 pm.

Ivashu
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kostyr »

Chinatown,Strozzi z miłą chęcią spróbuje.
Nie pogardzę też później partyjką w Ad Astra.
W obu przypadkach trzeba wyjaśnić mi zasady.
Generalnie łykam wszystko w co nigdy jeszcze nie grałem,a sporo tego jest bo siedzę w tym temacie od niedawna.

PS.Z opóźnieniem,ale mimo wszystko bardzo dziękuje za miłe partyjki w Trans Europa, Fasolki , Bang i własnego Chaos in the Old World.
Bang szczególnie mi się spodobał z tych prostszych gier.

PS2.Do osoby która mówiła ostatnio,że chce pograć w Chaos in the Old World mam złą wiadomość.
Jutro jej nie biorę,może w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

kromka pisze:będe ok 16:30

i standardowo przyniose Ticket to Ride Europa + 1912 i szukam chętnych
oraz otwarty na inne propozycje...
niestety plan legł w ruinę i nie będzie mnie w ten piątek
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sipio »

garg pisze:Ja przyniosę w piątek cztery tytuły: Chinatown (rewelacyjna gra negocjacyjna o bardzo prostych regułach), Strozzi (pseudo-licytacyjny Knizia z prościutkim i fajnym systemem punktacji), Fincę (ubiegłoroczna nowość - raczej lekka i rodzinna, ale pomyśleć też można) i Hansę (to jej naprawdę ostatnia szansa - coś nie mogę jej wyczuć). No i oczywiście wezmę coś krótkiego na rozgrzewkę :D

Bardzo chętnie zagram w te dwie pierwsze, ale dwoma pozostałymi też nie pogardzę. Jacyś chętni? :)
Ja będę o 16 i jak zaczniecie od Strozzi to ja baaardzo chętnie się przyłączę.
Widzę, że z Fincą czasu nie marnujesz ;-)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Ja chciałbym zagrać w Endeavor lub Hansa teutonica
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

czy mogłabym uśmiechnąć się do kogoś jadącego na PIONKA, żeby podrzucił tam 3 gry i przywiózł mi 3 inne?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Keleno, Kostyr, Sipio - w takim razie co powiecie na to, żeby zacząć około 16.00 w Strozzi? Gra jest stosunkowo prosta, więc w godzinę (a może i szybciej) z tłumaczeniem zasad powinniśmy się wyrobić.

Sipio - a po co gra ma się kurzyć? W końcu taki jest sens istnienia planszówki - dawać radość graczom :wink:

Ivashu - so there's two of us to start Finca around 5 p.m.

Jeśli któryś z tych planów nie wypali, zapraszam też do Chinatown. Gra mnie urzekła prostotą reguł i ogromnym bogactwem możliwego kombinowania :)

Hansa została zmathtrade'owana (jeśli jest takie słowo), więc wypada z grafiku rozgrywek na jutro.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Ivashu
Posty: 31
Rejestracja: 26 sty 2010, 19:54
Lokalizacja: Warsaw

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ivashu »

garg pisze:Ivashu - so there's two of us to start Finca around 5 p.m.
Ok! I'll be there (for Finca).
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

garg pisze:Keleno, Kostyr, Sipio - w takim razie co powiecie na to, żeby zacząć około 16.00 w Strozzi? Gra jest stosunkowo prosta, więc w godzinę (a może i szybciej) z tłumaczeniem zasad powinniśmy się wyrobić.
Ja nie widzę przeszkód, będę o 16tej :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Ja się dopytywałem o Ad Astrę i chętnie w nią zagram, tylko niestety nie obiecuję że będę…
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

zath pisze:Ja się dopytywałem o Ad Astrę i chętnie w nią zagram, tylko niestety nie obiecuję że będę…
Cały czas mam dla Ciebie koszulki... :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

Mógłby ktoś Kingsburg przynieść??
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kostyr »

garg pisze:Keleno, Kostyr, Sipio - w takim razie co powiecie na to, żeby zacząć około 16.00 w Strozzi? Gra jest stosunkowo prosta, więc w godzinę (a może i szybciej) z tłumaczeniem zasad powinniśmy się wyrobić.
Nie ma problemu,zjawię się na 16.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: krokodiler »

A czy ktoś z Was jedzie może na międzyPionek i mógłby wziąć Salamancę dla Korzenia? Pudełko nie jest duże :) .
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

bart8111 pisze:Mogę przynieść Age of Steam i chętnie zagram. Powinienem też być koło 16.30.
No to na razie jest nas dwóch.

Z tego co pamiętam Jax wyrażałeś wstępne zainteresowanie, także chciałem się upewnić czy nadal jesteś chętny?
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Przemekk pisze:
bart8111 pisze:Mogę przynieść Age of Steam i chętnie zagram. Powinienem też być koło 16.30.
No to na razie jest nas dwóch.

Z tego co pamiętam Jax wyrażałeś wstępne zainteresowanie, także chciałem się upewnić czy nadal jesteś chętny?
Ogólnie wyrażam zainteresowanie, tylko że od 16:00 będziemy z Miceliusem zajęci Conflict of Heroes (być może przez 2-3 godziny).

Jeśli jednak AoS wypali po tym czasie, to zagram (najchętniej z mapą inna niż podstawowa). I jak to ujął kiedyś garg (chyba) pisząc o jakiejś grze: 'jestem dobrym przeciwnikiem, bo wciąż w to przegrywam' czy coś w tym stylu ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Tak późno bym wolał nie zaczynać, z obawy, że nie skończymy, więc chyba tego Age of Steama przełożymy i wezmę coś innego. No chyba, że jeszcze zgłosi się ktoś chętny na 16.30.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Czy może ktoś z wybierających się na Pionka będzie tak miły i odebrałby od Al-a Age of Empires III?
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

Cin pisze:dla mnie ok
tylko jeszcze minimum 2 chętnych by się przydało
a pamiętasz co się działo ostatnio :)
Jak jest miejsce to ja też chętnie spróbuję tego Kryzysu. Będę po 16 - chyba że wydarzy się coś super nieoczekiwanego.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sipio »

Dobra, będę o 16.
garg pisze:Keleno, Kostyr, Sipio - w takim razie co powiecie na to, żeby zacząć około 16.00 w Strozzi? Gra jest stosunkowo prosta, więc w godzinę (a może i szybciej) z tłumaczeniem zasad powinniśmy się wyrobić.

Sipio - a po co gra ma się kurzyć? W końcu taki jest sens istnienia planszówki - dawać radość graczom :wink:

Ivashu - so there's two of us to start Finca around 5 p.m.

Jeśli któryś z tych planów nie wypali, zapraszam też do Chinatown. Gra mnie urzekła prostotą reguł i ogromnym bogactwem możliwego kombinowania :)

Hansa została zmathtrade'owana (jeśli jest takie słowo), więc wypada z grafiku rozgrywek na jutro.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ależ dzisiaj było intensywnie: San Ta Si (z Kostyrem), Strozzi (z Keleno, Kostyrem i Sipiem), Finca (z Keleno, Kostyrem i Ivashu) i znowu Strozzi (z Keleno, Kostyrem, Ivashu, Epatrykiem i Veljarkiem). A wszystko w ciągu trzech godzin :)

Strozzi miło mnie zaskoczyło, bo nie przepadam za licytacyjnymi wynalazkami Knizii, a ten jest jednak całkiem fajny. Najciekawsze w nim jest to, decyzja w trakcie licytacji jest tylko jedna: biorę kartę, czy nie. Jeśli biorę, to jedna osoba może mnie przebić i to wszystko. Graliśmy w 4 i w 6 osób i w obydwu przypadkach rozgrywka trwała praktycznie tyle samo - 1 godzinę (razem z tłumaczeniem). Ta cecha mi się właśnie w planszówkach podoba, że czas gry nie rośnie znacząco przy większej liczbie osób.

Spróbowałem też swoich sił w Fincę. Ależ lekka i szybka gierka! W cztery osoby (razem z tłumaczeniem) nie przekroczyliśmy godziny. No i kolory drewnianych owoców naprawdę dają po oczach :D

Nie rozwodząc się więcej nad szczegółami - było super! Dzięki wszystkim za rozgrywki.

Draco - za tydzień znowu przyniosę Strozzi i San Ta Si, więc możemy spokojnie zagrać. Mam nadzieję, że uda się w przynajmniej jedno :)

O 16.00 startujemy w Chinatown, więc jeśli jeszcze ktoś by chciał - zachęcam. Mamy na razie 3 osoby, a grać można do 5, więc są ewentualne 2 wolne miejsca.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2010, 20:47 przez garg, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

garg pisze:Strozzi miło mnie zaskoczyło, bo nie przepadam za licytacyjnymi wynalazkami Knizii, a ten jest jednak całkiem fajny.
To prawda, mnie też się bardzo ta gra podobała, dużo bardziej niż podobne (i też Kniziowe) Medici :) Zdecydowanie najmniej męcząca spośród znanych mi gier licytacyjnych :) Finca też sympatyczna, chociaż czasem nie nadążałam za szybko zmieniającą się sytuacją na planszy :)

Na koniec miło było przypomnieć sobie Wysokie Napięcie, chociaż przyznam że liczenie w pamięci stanowi dla mnie nie lada wyzwanie ;)

Dziękuję współgraczom :)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Dziękuję Jaxowi i Jansowi za mordercze boje w CoH: Kursk :) Poniekąd sami nowicjusze - bo Jax skażony jedynką, a dla mnie i Jansa to pierwsze w ogłle boje w tej serii. Gra jak dla mnie pod względem realizmu... specyficzna (by wytłumaczyć tego słowa użycie, musiałbym się bardzo rozpisać) - za to klimatyczna, dająca pole do mózgowania i pełna dramatyzmu :)

Graliśmy w malutki scenariuszek, w którym (nie)fart odgrywał sporą rolę (niespodziewane trafienie to eleminacja 1/4 sił niemieckich :twisted: ). Najlepiej radził sobie Jans, ktory potrafił myśleć najbardziej nieortodoksyjnie. Swoją drogą, przynajmniej ten scenariusz niesamowicie wymaga "pomysłu", triku by zwycięstwo Niemców było w ogóle możliwe... Póki co trzy razy przegrali, ale wreszcie zaczynam dochodzić do pomysłu co zrobić (choć i tak Ruscy tu przeważają chyba).

Oczywiście z czasem ocena sytuacji winna być szybsza - choć to zdecydowanie taka gra, gdzie przed bitwą trzeba mocno dopracować plan działań... Pomijając ten czas, przy wprawie można chyba w trzy godziny rozgrywać całkieim pore bitwy, a małe - nawet w jakieś 50 min.!

Jeszcze raz dzięki i chętnie wrócę na krwawe pola i do zagajników śmierci :D
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Ja miałem okazję ponownie zagrać w Age of Steam z Bartem8111 i Zathem. Muszę przyznać, że gra zaczyna mnie poważnie wciągać. Jest w niej masa ciekawych decyzji: kombinowanie co wejdzie z planszy produkcji, co podebrać przeciwnikom, co oni będą wysyłać, kiedy coś zurbanizować. W trzy osoby poziom interakcji nie był przesadnie duży, ale pod koniec zrobiło się nawet trochę krwiożerczo. Udało nam się zamknąć partię w rozsądnych 3 godzinach z małym dodatkiem na ustalenie zasad.

Dzięki za grę :D
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Hej, piracka braci, to była przygoda!
Bardzo dziękuję za umożliwienie pożeglowania i poparowcowania po morzach o oceanach świata podczas I wojny. Piraci Kajzera polowali na statki handlowe, Royal Navy polowała na piratów... niby tylko karty i kupa kostek do rzucania. Ale współgracze zapewnili odpowiedni klimat (chociaż czasem był to swojski klimacik z zalatującego grogiem kubryku...). Gra może trochę długa, jak na takie lekkie potraktowanie poważnego tematu, ale gra się dobrze, zwłaszcza (moim zdaniem) w zespołach dwóch na dwóch - bo albo aię wystawia przeciwnika partnerowi, albo partner w ostatniej chwili zagra jakąś kartę i uratuje naszą... rufę.
ODPOWIEDZ