Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

A ja już myślałem, że kolega pije do moich (oczywiście nieprzeciętnie zajepiaszczych) zdolności w mucho-łapstwie :P
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Bohr »

Cześć,

Dzisiaj dostałem swój egzemplarz i......no właśnie dlaczego nikt nie ostrzegł że pudełko jest wielkości dodatków do warhammera "starego" (no może troszkę większe :))
Oczywiście w żaden sposób nie wpływa to na chęć zagrania w grę czy jej kupna.....ale spodziewałem się pudła tak jak do wszystkich pozostałych gier lcg (netrunner, władca pierścieni, star wars itp.)
Więc ostrzegam, bo pewnie takich osób zaskoczonych - jak ja - jest/było więcej....

Może w końcu Fantasy Flight wzięło sobie do siebie że takie wielkie pudło w porównaniu do ilości elementów jest nie potrzebne? Z drugiej strony wolałbym duże pudło z wypraską (taka jak do doomtown - oddzielne miejsce na żetony/talie i odpowiednie rowki na dodatkowe karty),.....dla planujących kupować dodatki duże pudło jest wygodniejsze (oprócz tych osób którzy karty trzymają w klaserach), dla kupujących tylko podstawkę pewnie małe pudło lepsze...więc jak zwykle wszystkim się nie dogodzi :)

To taki mały offtopic, a teraz zabieram się za otwieranie gry...może środek też ,mnie czymś zaskoczy (wypraską?)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Harth »

W ramach pocieszenia zdajcie proszę relację jak się gra. Szczególnie ciekawe mogą być porównania do innych LCG-ów :twisted:
Ostatnio zmieniony 04 paź 2014, 10:24 przez Harth, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Galatolol »

Bohr pisze:Może w końcu Fantasy Flight wzięło sobie do siebie że takie wielkie pudło w porównaniu do ilości elementów jest nie potrzebne?
W końcu ktoś się za to wziął. Plus dla FFG, za prostokątne instrukcje też.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Desaix1800 »

conus pisze:
Dabi pisze: Co do opóźnienia wersji angielskiej to raczej nie jest to jakiś spisek. Po co. :)
A jakby nawet było opóźnienie z różnych względów wersji angielskiej o tydzień - to na co to wpływa.
Naprawdę uważasz, że brak dostępności wersji ang tydzień po premierze wersji polskiej tytułu, na który ludziska czekają od pół roku przestępując z nóżki na nóżkę nie będzie miał znaczenia na wyniki sprzedaży wersji pl i w konsekwencji decyzję dotyczącą wersji językowej?
Może to z mojej strony nieracjonalne podejście, ale nie lubię być w ten sposób "przekonywany" do podjęcia jakiejkolwiek decyzji.
Fajnie, że walczą, ale nie podoba mi się ograniczanie i wpływanie w ten sposób na mój wybór.
A jeżeli chodzi o wydawanie do końca WH:C to na pewno wersja polska będzie wydawana do końca tu nie mam żadnych wątpliwości. Jedynie, czego się obawiam to, że koniec wersji polskiej może nastąpić przed końcem wersji ang. Poza tym niech się dzieciaki uczą angielskiego.
Nikt na nic nie wpływa przecież i tak kupisz angielską? Kiepski to argument by oskarżać wydawcę o celowe opóźnienia bo jak widać powoduje on irytację a nie zmianę decyzji graczy...gdyby Galakta liczyła na zmianę twej decyzji w ogóle by nie sprowadzała wersji ENG
Ostatnio zmieniony 04 paź 2014, 10:23 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: conus »

Desaix1800 dziękuję, nareszcie ktoś to porządnie wytłumaczył :)

Pytanie do tych co już mają grę, jak z jakością tłumaczenia ?
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: farmer »

Mogę się odnieść jedynie do isntrukcji - bez zarzutu.
Kart jeszcze nie miałem okazji przetestować.

Pudełko faktycznie mniejsze - duży plus dla FFG :).
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Inermis »

Ja kupiłem Polska bo angielskiej jeszcze nie ma, a planowałem angielska.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: tommifon »

Nie chciałbym nikogo zmartwić, ale rzuciło mi się w oczy, że nakład Warhammera ENG już się wyczerpał. A więc niech każdy, kto wieszał psy na Galakcie, teraz się modli, aby zamówili wystarczającą ilość egzemplarzy...
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

conus pisze: Pytanie do tych co już mają grę, jak z jakością tłumaczenia ?
Zapraszam ba mojego bloga tam masz porównanie wersji językowych. Jest ok
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Desaix1800 »

Inermis pisze:Ja kupiłem Polska bo angielskiej jeszcze nie ma, a planowałem angielska.
Wyjątek potwierdzajacy regułę ;)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Aduanath »

tommifon pisze:Nie chciałbym nikogo zmartwić, ale rzuciło mi się w oczy, że nakład Warhammera ENG już się wyczerpał. A więc niech każdy, kto wieszał psy na Galakcie, teraz się modli, aby zamówili wystarczającą ilość egzemplarzy...
Możesz czymś podeprzeć tę informację?
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
profes79
Posty: 427
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 137 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: profes79 »

Ktoś ma pomysł w co pakować karty snotlingów czy gwardzistów? Są w ogóle tak małe koszulki dostępne?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: sirafin »

profes79 pisze:Ktoś ma pomysł w co pakować karty snotlingów czy gwardzistów? Są w ogóle tak małe koszulki dostępne?
To klasyczny Mini American występujący w wielu grach, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: tommifon »

Aduanath pisze:
tommifon pisze:Nie chciałbym nikogo zmartwić, ale rzuciło mi się w oczy, że nakład Warhammera ENG już się wyczerpał. A więc niech każdy, kto wieszał psy na Galakcie, teraz się modli, aby zamówili wystarczającą ilość egzemplarzy...
Możesz czymś podeprzeć tę informację?
Wystarczy wejść na FFG store i jak wół stoi out of stock. Z ciekawości rzuciłem okiem na ich facebooka i np z Finlandii też dochodzą głosy, że nakład się już wyczerpał. Więc łatwo, dojść do wniosku , że to co poszło do lokalnej dystrybucji, to wszystko na co gracze mogą liczyć. Oczywiście pewnie zrobią dodruk za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Aduanath »

tommifon pisze:
Aduanath pisze:
tommifon pisze:Nie chciałbym nikogo zmartwić, ale rzuciło mi się w oczy, że nakład Warhammera ENG już się wyczerpał. A więc niech każdy, kto wieszał psy na Galakcie, teraz się modli, aby zamówili wystarczającą ilość egzemplarzy...
Możesz czymś podeprzeć tę informację?
Wystarczy wejść na FFG store i jak wół stoi out of stock. Z ciekawości rzuciłem okiem na ich facebooka i np z Finlandii też dochodzą głosy, że nakład się już wyczerpał. Więc łatwo, dojść do wniosku , że to co poszło do lokalnej dystrybucji, to wszystko na co gracze mogą liczyć. Oczywiście pewnie zrobią dodruk za jakiś czas.
To, że na stronie FFG nie ma, nie znaczy, że to co np. zostało wysłane do Polski nie starczy dla tych, którzy wersję ang zamówili. Przykład - Space Hulk. Na stronie GW dość szybko był "out of stock", a w niektórych sklepach nadal można znaleźć pojedyncze sztuki ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Harth »

Mam/Miałem
3Trolle 7%
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: tommifon »

Nie sądzicie, że gra pod względem mechaniki wygląda dość podobnie do SW LCG?
Oczywiście rozgrywka została trochę zmodyfikowana, ale dla mnie wielkiej różnicy między tymi grami nie ma. Tam mamy objectivy, swoje bronimy i atakujemy przeciwnika, tutaj są planety. Dają one bonusy i zasoby zarówno w jednej grze, jak i drugiej. Podobnie przebiega gra, a jedyna taka większa zmiana to obecność i funkcja lidera. Nie mówiąc już o tym, że to trzecia z kolei gra LCG z kołowrotkiem w formie gadżetu. Gdybym nie miał mikro zestawu SW, pewnie bym wolał Podbój, ale w moim przypadku nie widzę przekonywującego powodu, aby ją kupić.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Markus »

To ze na srodku sa planety to chyba cale podobieństwo do SW :-)
Akcenty porozkładane są w innych miejscach mimo pozornego podobieństwa układu stołu
Zagrać więcej rozgrywek i wtedy porównywać
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: tommifon »

Markus pisze:To ze na srodku sa planety to chyba cale podobieństwo do SW :-)
Akcenty porozkładane są w innych miejscach mimo pozornego podobieństwa układu stołu
Zagrać więcej rozgrywek i wtedy porównywać
Wyraziłem tylko swoją spostrzeżenie jako gracz, który zagrał bez jakiejkolwiek spiny. Nie interesuje mnie świat Warhammer-a, nie czytałem zapowiedzi dot. tej gry, starałem się ocenić ją bez jakiś uprzedzeń i w miarę bezstronnie. Graliśmy dzisiaj parę razy, aby wypróbować grę i jeśli chodzi o mechanikę, czuję się trochę zawiedziony. Gra jest ładna, to fakt, ale jeśli chodzi o rozgrywkę to ciągle towarzyszyło mi uczucie, że to wszystko już gdzieś widziałem... Można się doszukiwać na siłę jakiś niuansów, akcentów jak to zostało przez Ciebie nazwane, ale jeśli ktoś nie jest wielkim fanem Warhammer-a to może czuć się zawiedziony, tak jak ja :wink:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Markus »

Spoko. Mi ta gra w zapowiedziach wydawała się mega nudna. Zagrałem i zaskoczyłem się ile elementów tam ładnie trybi.
Uczucie deżawi :-) cóż , ta gra to czyste nawalanie sie po twarzach.
Liczę na Doomtown jako odskocznię od schematów.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: mat_eyo »

Markus pisze:Spoko. Mi ta gra w zapowiedziach wydawała się mega nudna. Zagrałem i zaskoczyłem się ile elementów tam ładnie trybi.
Spodziewałem się zwykłego "wystaw jednostkę i bij" jednak po zagraniu byłem pozytywnie zaskoczony głębią rozgrywki i ilością decyzji. Dobra gra.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2014, 18:46 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: sqb1978 »

mat_eyo pisze:Spodziewałem się zwykłego "wystaw jednostkę i bij" jednak po zagraniu byłem pozytywnie zaskoczony głębią rozgrywki i decyzji. Dobra gra.
Czyli jest lepiej niż w Inwazji? (na co bardzo liczę)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Markus »

Napewno lepiej pod wzgledem zasobów. 7 startowych + 4 na koniec tury to kasa za którą sporo wystawisz. I to w momencie jak przegrasz wszystkie pojedynki o zasoby planet. Jak nie przegrasz to zwykle wpadną te 3 czy 4 dodatkowe zasoby. Na początku 2 tury łączna kasa jaką zebraliśmy podczas rozgrywki to zwykle 15 kasy. Nie ma takiej blokady finansowej jak w inwazji
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Wothan »

Po zagraniu pierwszej rozgrywki mamy z kolegą nieodparte wrażenie, że "WH40K:Podbój: to taki troszkę inny "Konwój". Przy czym kolega stwierdził, że w "Konwoju" jest więcej możliwości kombinowania (kombosy wynikające z zależności między kartami). Pewnie w "Podoboju" wraz z dochodzącymi kartami z dodatków wzrośnie poziom interakcji między kartami, ale jakoś w podstawce za bardzo tego nie widać.
ODPOWIEDZ