This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kaimada »

A ja liczyłem na jakieś informacje o polskiej edycji a nie granie na żywo :wink:
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

kaimada pisze:A ja liczyłem na jakieś informacje o polskiej edycji a nie granie na żywo :wink:
plus milijon.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

kaimada pisze:A ja liczyłem na jakieś informacje o polskiej edycji a nie granie na żywo :wink:
Tycjan pisał przecież, że przez weekend niczego na ten temat się nie dowiesz. Miejmy nadzieję, że w poniedziałek będą jakieś newsy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

Dzięki za recenzję, daje dobry pogląd na to, czym faktycznie będzie gra. To, co wzbudziło mój największy niepokój to... czas gry. Mam nadzieję, że w finalnej wersji uda się go skrócić do 1,5-2h. Oczywiście dłuższy czas gry może sprawić, że gracz będzie bardziej utożsamiał się z postaciami, ale z drugiej strony może znacząco ograniczyć ilość rozgrywek. Osobiście zmieniłbym też figurki na postacie w stylu Martwej Zimy, aby poprawić ich czytelność, ale to oczywiście kwestia czysto subiektywna. Jeżeli zaś chodzi o samą recenzję, to trochę ryzykowne jest ocenianie jakości produktu bazując na obecnej wersji. No i Marek nie powiedział nic o wyprasce, to już jest niedopuszczalne. ;)
Jednakże, pomijając powyższe, trzeba przyznać, że zapowiada się prawdziwa uczta dla każdego fana kooperacji (szczęśliwie dla mnie bez motywu zdrajcy). Szczególnie tło fabularne i wysoka regrywalność mają szansę sprawić, że TWoM trafi do kanonu kooperacji. Jak dla mnie jest na co czekać!

ps. "War, war never changes" - ten tekst po tylu latach wciąż budzi emocje. W tle brakowało tylko "A kiss to build a dream on"... :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Bary pisze:Dzięki za recenzję, daje dobry pogląd na to, czym faktycznie będzie gra. To, co wzbudziło mój największy niepokój to... czas gry. Mam nadzieję, że w finalnej wersji uda się go skrócić do 1,5-2h. Oczywiście dłuższy czas gry może sprawić, że gracz będzie bardziej utożsamiał się z postaciami, ale z drugiej strony może znacząco ograniczyć ilość rozgrywek. Osobiście zmieniłbym też figurki na postacie w stylu Martwej Zimy, aby poprawić ich czytelność, ale to oczywiście kwestia czysto subiektywna. Jeżeli zaś chodzi o samą recenzję, to trochę ryzykowne jest ocenianie jakości produktu bazując na obecnej wersji. No i Marek nie powiedział nic o wyprasce, to już jest niedopuszczalne. ;)
Jednakże, pomijając powyższe, trzeba przyznać, że zapowiada się prawdziwa uczta dla każdego fana kooperacji (szczęśliwie dla mnie bez motywu zdrajcy). Szczególnie tło fabularne i wysoka regrywalność mają szansę sprawić, że TWoM trafi do kanonu kooperacji. Jak dla mnie jest na co czekać!

ps. "War, war never changes" - ten tekst po tylu latach wciąż budzi emocje. W tle brakowało tylko "A kiss to build a dream on"... :)
Wypraski nie ma jeszcze więc nie oceniam :D Ale może dokręcę jakiś "Wypraska Special" potem :D
Co do czasu to szczerze wątpię. Gra już teraz zajmuje sporo czasu a nie ma jeszcze pełnej książki skryptów i masy SG które przecież jeszcze rozbudują rozgrywkę!
Tak czy inaczej będzie to na pewno wspaniała przygoda :)
bobi21
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:09

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: bobi21 »

Długość rozgrywki dla mnie nie ma znaczenia jak jest możliwość Save gamę :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8818
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2717 times
Been thanked: 2405 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Curiosity »

No i transmisja dobiegła końca. Fajnie się oglądało, dzięki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: vojtas »

bobi21 pisze:Długość rozgrywki dla mnie nie ma znaczenia jak jest możliwość Save gamę :D
Owszem, choć idealnie byłoby skończyć partię np. nazajutrz niż tydzień (lub więcej) później.
bobi21
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:09

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: bobi21 »

vojtas pisze:
bobi21 pisze:Długość rozgrywki dla mnie nie ma znaczenia jak jest możliwość Save gamę :D
Owszem, choć idealnie byłoby skończyć partię np. nazajutrz niż tydzień (lub więcej) później.

+1 :D
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: woytas »

Nie obejrzałem całości z rozgrywki (jeszcze), ale to co zobaczyłem mocno zadziałało na moją wyobraźnię. Teraz tylko czekam na te "dobre wieści" dotyczące wersji PL.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8818
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2717 times
Been thanked: 2405 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Curiosity »

A ja na fali zainteresowania planszówką, zainteresowałem się cyfrowym pierwowzorem. Gdy okazało się, że wersje na poszczególne platformy niczym się od siebie nie różnią, zakupiłem tę na tablet.

Na dzień dobry oczywiście język polski :D
Ale dalej - nietypowo. Żadnego wprowadzenia, tutorialu, tylko od razu rozgrywka. Inna sprawa, że nie ma za bardzo czego tłumaczyć. Ikonologia jest do zrozumienia w locie.

Klimat świetny. Ale jeśli Michał Oracz chce w miarę wiernie przenieść grę na planszę, to czeka go tytaniczna praca. No chyba, że bazujemy na uproszczeniach, co osobiście nieco by mnie zawiodło.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Drogi Tycjanie.

Prosiłbym o odpowiedz na pytanie - czy ilość żołnierzy i thugsów w podstawce z kicka wystarczy? Bo widziałem że można ich dokupić jako dodatek. Czy jest to wymagane czy raczej dla czystego fun'u ??;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 22:30 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Jako dodatek możesz wybrać figurki z żywicy zamiast plastiku, a nie dodatkowe figurki
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: sqb1978 »

Curiosity pisze:Klimat świetny. Ale jeśli Michał Oracz chce w miarę wiernie przenieść grę na planszę, to czeka go tytaniczna praca. No chyba, że bazujemy na uproszczeniach, co osobiście nieco by mnie zawiodło.
Ja liczę, że jednak uproszczą z zachowaniem klimatu i moralnych rozterek. Gdyby gra planszowa odwzorowywała cyfrową, to nie widzę sensu robić tego co normalnie robi procesor ;)
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Curiosity pisze:A ja na fali zainteresowania planszówką, zainteresowałem się cyfrowym pierwowzorem. Gdy okazało się, że wersje na poszczególne platformy niczym się od siebie nie różnią, zakupiłem tę na tablet.

Na dzień dobry oczywiście język polski :D
Ale dalej - nietypowo. Żadnego wprowadzenia, tutorialu, tylko od razu rozgrywka. Inna sprawa, że nie ma za bardzo czego tłumaczyć. Ikonologia jest do zrozumienia w locie.

Klimat świetny. Ale jeśli Michał Oracz chce w miarę wiernie przenieść grę na planszę, to czeka go tytaniczna praca. No chyba, że bazujemy na uproszczeniach, co osobiście nieco by mnie zawiodło.
Jako weteran kilku rozgrywek zarówno planszowych i elektronicznych myślę że można to potwierdzić.
Oczywiście są pewne zmiany (wysyłamy 3 osoby na poszukiwania nocą, mechanika to bardziej szacowanie ryzyka niż rozwinięta gra w grze) ale pozwalają zachować klimat i pomimo zmiany nacisku gdzie skupia się rozgrywka bardzo dobrze oddają ducha oryginału.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:Jako dodatek możesz wybrać figurki z żywicy zamiast plastiku, a nie dodatkowe figurki
Dzięki :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Na KS jest aktualizacja o regrywalności.
Wrażenia z "live": wydaje mi się, że system tutoriala się średnio sprawdza, bo widziałem tam w rozgrywce co najmniej kilka błędów - szczególnie nadużywanie skryptu z wydarzeniami, powinni dodać przynajmniej wstęp z objaśnieniem komponentów i systemu wydarzeń, bo ten problem przewija się w różnych recenzjach

Ciekawi mnie też jak wygląda sytuacja ze skryptem: wygląda na to, że SG go wykorzystują, więc w takim wypadku: a) Mamy osobne mikro książeczki do rozszerzeń (co raczej odpada, bo tylko memories ją mają) b) W skrypcie głównym są zawarte przygody, które możemy zobaczyć tylko po kupieniu dodatku c) Te skrypty będą dostępne tylko z aplikacją (co by się kłóciło z zapewnieniami autorów) d) Inne wersje gry będą zawierały inną książeczkę skryptów (nierealne produkcyjnie). Czyli jak dla mnie wersja b), dobrze to wywnioskowałem?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Laskos »

Hmmm może być tak że w SG wrzuci się skrypty z podstawki (zapewne rzadko ale będą się powtarzać) albo jednak zrezygnuje z niego w przypadku SG..
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Nie wiem czy widzieliście ale jest addon - na igurki 2 x bed, workshop, radio i simple heater ... ech ech, to akurat bardzo pasuje do gry, razem z figurkami napewno zbuduje klimat.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Widziałem i wziąłem. Razem z resztą figurek z żywicy :) Dobrze, że lato nie idzie. Będę miał ciepło pod mostem jak mnie żona z domu wywali:(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: pan_satyros »

Jest gdzieś jakiś licznik zamówień na wersję PL?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

Na kicku, w zakladce community. Crsunik - czy te zywiczne difurki rzeczywiście sa warte ceny?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:Na kicku, w zakladce community.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dzięki. 191 zamówień z Polski, marnie to widzę ;/
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 08:29 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Trudno mi powiedzieć. Wszystko zależy od tego jak wyglądać będą plastikowe. Wyszedłem z założenia, że w tej grze liczy się klimat, więc figurki trzeba będzie pomalować. A z tego co wiem żywiczne są zazwyczaj bogatsze w detale i łatwiejsze do malowania
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1563
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 66 times
Been thanked: 107 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Muad'Dib »

pan_satyros pisze:Dzięki. 191 zamówień z Polski, marnie to widzę ;/
Myślę, że wiele osób czeka na dokładniejsze informacje. Po pierwsze KS ma inny system niż polski crowdfunding, czego ludzie często nie wiedzą. Myślą, że kasa jest pobierana od razu i stąd wstrzymują swoje pledge. Ja na razie dorzuciłem swojego za 1 funta, żeby się liczył do comminity i czekam na rozwój sytuacji ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ