Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

Po Arkham Nights pewnie podadzą datę premiery, teraz coś ludzie piszą o 28 października na podstawie tego że ich sklepy ustawiły właśnie tą datę jako premiere. Na stronie FFG dość długo już płynie więc może być to prawda.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Tyle tekstów FFG wydało o grze, a galakta jak zawsze ma w 4 literach politykę informacyjną.
Dziwne bo dużo to nie kosztuje a mogło by podkręcić hype i może podnieść sprzedaż, co jest tak ważne przy LCG.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Zapoznał się ktoś bo nie miałem wczoraj czasu?
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

No wreszcie wszystko wiadomo :)
Trochę przeraża mnie, że potwory bez żadnego testu zadają nam obrażenia. Trzeba będzie to mocno brać pod uwagę. Po tym artykule widac jak istotne będzie zadawanie obrażeń potworom (kolejne potwory dające doświadczenie). No i wreszcie znamy wszystkie keywordy - retaliate i massive są ekstra.

No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy? Tłumaczenie tych materiałów nic nie zmieni, dostaniewsz w pudełku day1 przetłumaczoną instrukcję i wystarczy.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Darboh »

szczudel pisze: No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy? Tłumaczenie tych materiałów nic nie zmieni, dostaniewsz w pudełku day1 przetłumaczoną instrukcję i wystarczy.
A casualowcy to jakiś "gorszy sort" graczy? AHlcg to niby dla kogo jest przeznaczone? Chyba że scene turniejową będziesz zakładał?
To wyjaśnię pokrótce że to ten "gorszy sort graczy" decyduje czy Twoje lcg jest wydawane czy się je zamyka.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

"No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy? Tłumaczenie tych materiałów nic nie zmieni, dostaniewsz w pudełku day1 przetłumaczoną instrukcję i wystarczy."
Biorąc pod uwagę że obecnie ludzie udzielający się na forum stanowią ilościowo margines ludzi grających w planszówki, to teksty na stronie galakty są ważne dla marketingu i dotarcia do klientów. A bez tego trudniej może będzie utrzymać na dłuższą metę polską wersje LCG. A martwi mnie to z uwagi na fakt że wole grać w spolszczone gry ( z powodów językowych oraz patriotyzmu zakupowego).

Gra z każdym newsem zapowiada się coraz lepiej :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Curiosity »

szczudel pisze:No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy? Tłumaczenie tych materiałów nic nie zmieni, dostaniewsz w pudełku day1 przetłumaczoną instrukcję i wystarczy.
Aż się nie chce komentować, ale jednak spróbuję.
Widzisz, jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku. Zwykle gramy też w gry planszowe z innymi Polakami. Mając do wyboru tę samą grę po polsku lub po angielsku, zapewne zdecydowana większość wybierze to pierwsze.
Przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie interesuje mnie wersja angielskojęzyczna. Czekam na wersję po polsku.
Stronę Galakty przeglądam średnio raz w tygodniu, głównie w poszukiwaniu informacji wydawniczych. Wolałbym poczytać o tym w języku polskim, niż przeglądać oryginalne materiały od FFG. To piszę ja, planszówkowiec z kilkuletnim stażem i biblioteką ok.150 tytułów (licząc z dodatkami) via BGG.

Może byś tak czasem spróbował przyjąć inny punkt widzenia?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

szczudel pisze: No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy?
Tekst na poziomie "Kto gra w planszówki, dziesięciolatki?" Mój ulubiony styl- nie znam tematu, no to się wypowiem...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Ależ ja piszę z "polskiego" punktu widzenia. Na angielską wersję nawet nie spojrzę. Nie muszę wiedzieć wiele więcej niż to, że gra się ukaże. Ukaże się wersja PL to pewnie jakaś kampania, konkursy itp ruszą. Na portal FFG patrzę głównie nie po zapowiedzi ale po spoilery kart. Rypka mnie, ze Galakta nie tłumaczy wszystkich newsów. Mają wydać wersję PL day1 - czego chcieć więcej.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wincenty Jan »

Curiosity pisze:
szczudel pisze:No i co, ze nie ma polskiej wersji? Kto czyta strone Galakty? Casualowcy? Tłumaczenie tych materiałów nic nie zmieni, dostaniewsz w pudełku day1 przetłumaczoną instrukcję i wystarczy.
Aż się nie chce komentować, ale jednak spróbuję.
Widzisz, jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku. Zwykle gramy też w gry planszowe z innymi Polakami. Mając do wyboru tę samą grę po polsku lub po angielsku, zapewne zdecydowana większość wybierze to pierwsze.
Przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie interesuje mnie wersja angielskojęzyczna. Czekam na wersję po polsku.
Stronę Galakty przeglądam średnio raz w tygodniu, głównie w poszukiwaniu informacji wydawniczych. Wolałbym poczytać o tym w języku polskim, niż przeglądać oryginalne materiały od FFG. To piszę ja, planszówkowiec z kilkuletnim stażem i biblioteką ok.150 tytułów (licząc z dodatkami) via BGG.

Może byś tak czasem spróbował przyjąć inny punkt widzenia?
Brawo
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Jacek_PL »

Na stronie Galakty gra ma cały czas status "W produkcji", w przeciwieństwie do strony FFG gdzie już od 1 września gra "płynie". Jeśli status na stronie Galakty oddaje rzeczywisty etap wydawniczy to kiepsko widzę równoległą premierę wersji PL i US, no i tłumaczyłoby to czemu nie ma jeszcze żadnych tekstów na stronie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

Panowie, po co wam te swary głupie? Każdy swoją wersję kupi :-)
Przeczytałem instrukcję i podoba mnie się ta gra jeszcze bardziej. Pokazane dotychczas karty również zachęcają :-) Mam nadzieję, że rzeczywistość będzie jeszcze lepsza. Teraz czekam na opublikowanie przez Galaktę informacji o sprzedaży oraz polską instrukcję ;-)
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: aryann »

Czy jakiś sklep już oferuje obydwie wersje? Są różnice w cenie? (chyba jedyny argument dla mnie za wersją polską?)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: pan_satyros »

aryann pisze:Czy jakiś sklep już oferuje obydwie wersje? Są różnice w cenie? (chyba jedyny argument dla mnie za wersją polską?)
Cena PL edycji nie została jeszcze ujawniona przez Galaktę (również w hurcie), stąd brak ofert w sklepach.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:
aryann pisze:Czy jakiś sklep już oferuje obydwie wersje? Są różnice w cenie? (chyba jedyny argument dla mnie za wersją polską?)
Cena PL edycji nie została jeszcze ujawniona przez Galaktę (również w hurcie), stąd brak ofert w sklepach.
Na 90% polska edycja będzie tańsza.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

szczudel pisze:Ależ ja piszę z "polskiego" punktu widzenia. Na angielską wersję nawet nie spojrzę. Nie muszę wiedzieć wiele więcej niż to, że gra się ukaże. Ukaże się wersja PL to pewnie jakaś kampania, konkursy itp ruszą. Na portal FFG patrzę głównie nie po zapowiedzi ale po spoilery kart. Rypka mnie, ze Galakta nie tłumaczy wszystkich newsów. Mają wydać wersję PL day1 - czego chcieć więcej.
Ależ Ty nie piszesz z polskiego, tylko ze swojego punktu widzenia. To że Ty nie musisz to nie znaczy że inni nie chcą.

A co do polityki informacyjnej Galakty, to wszyscy co siedzą w temacie wiedza jaka była i jest, a co najgorsze raczej lepsza nie będzie.
Przetłumaczyć gotowe teksty, tylko tyle i aż tyle...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Jacek_PL pisze:Na stronie Galakty gra ma cały czas status "W produkcji", w przeciwieństwie do strony FFG gdzie już od 1 września gra "płynie". Jeśli status na stronie Galakty oddaje rzeczywisty etap wydawniczy to kiepsko widzę równoległą premierę wersji PL i US, no i tłumaczyłoby to czemu nie ma jeszcze żadnych tekstów na stronie.
Status na stronie FFG też często mija się ze stanem faktycznym. Nie dziwie sië Galakcie, że nie nakręca Hype-trainu. Nie ma przecież nawet daty premiery. Wypuszczą na rynek, pojawią sië pierwsze recenzje, ludzie zaczną znajomym polecać i ruszy. Mamy jakieś media planszówkowe papierowe jeszcze? To recenzje w necie napędzają marketing a nie newsy na portalu wydawcy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś poza osobami, które były w tym temacie kupi grę na przedsprzedaży. A szukanie byle powodu aby wbić szpilę G jest słabe.

Na co mam nadzieję, to to, że duże pudła będą w jakości jaką Galakta pokazała przy Wilkach Północy (GoT). Angielskie pudełka były jak tekturki po prezerwatywach a polskie wydanie miało solidny karton. Głupotka ale z 2 strony fajnie będzie całą kampanię trzymać w jednym, pasującym tematycznie pudełku.

@Karit -A z czyjego punktu widzenia mam pisać jak nie swojego, tzn gracza-to-be polskiej wersji? Ty nie piszesz ze swojego? W dłuższej perspektywie te newsy i ich tłumaczenie niewiele zmienią. Zapowiedź, info o dacie premiery, następne info, że gry już są, podstrona na ich portalu, starczy. To co się liczy najbardziej to nie czas antenowy produktu a polecenie z wiarygodnego źródła (znajomy, portal). A to w dużej mierze może być rozkręcane dopiero po premierze. FFG ma hajs to i ich bannery na BGG widzisz. Oczekujesz, że G będzie kupować tam miejsce? Do czasu premiery niech się FFG kosztuje, potem pałeczka będzie po stronie G.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

szczudel pisze:@Karit -A z czyjego punktu widzenia mam pisać jak nie swojego, tzn gracza-to-be polskiej wersji? Ty nie piszesz ze swojego? W dłuższej perspektywie te newsy i ich tłumaczenie niewiele zmienią. Zapowiedź, info o dacie premiery, następne info, że gry już są, podstrona na ich portalu, starczy. To co się liczy najbardziej to nie czas antenowy produktu a polecenie z wiarygodnego źródła (znajomy, portal). A to w dużej mierze może być rozkręcane dopiero po premierze. FFG ma hajs to i ich bannery na BGG widzisz. Oczekujesz, że G będzie kupować tam miejsce? Do czasu premiery niech się FFG kosztuje, potem pałeczka będzie po stronie G.
Zwracam Ci tylko skromnie uwagę iż zdanie "Ależ ja piszę z "polskiego" punktu widzenia" to nie to samo "pisze ze swojego punktu widzenia"
Polskie widzenie to ogólnie, nasze, wszystkich Polaków, a twoje to twoje.
Masz prawo pisać ze tłumaczenie niewiele zmienią, ale to twoja opionia bo dla mnie np. zmienią, bardzo chciał bym wszystko to co napisało ffg przeczytać sobie spokojnie po polsku. I dla mnie nie ma to nic z nakręcaniem hypu, fajnie jest poczytać sobie o grze. Dla Ciebie liczy się polecenie z wiarygodnego źródła, a ja wiem ze tę grę i tak kupie i tyle.
Nie wiem po co piszesz o reklamie na BGG jak ja pisze że chciałbym mieć więcej tekstów o grze na stronie polskiego wydawcy, skoro największy problem to tylko ich przetłumaczenie...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Teraz to się czepiasz słówek. "Polski" był, może i niefortunnym, skrótem myślowym od "gracza polskiej edycji". Co nadal nie oznacza, że mówię głosem wszystkich graczy polskiej wersji.

Myślę, że możemy zakończyć temat newsów. Moim zdaniem tłumaczenie ich jest niepotrzebne, twoim nie. Wszystkie dotychczasowe wpisy prowadziły do tego samego - poznania mechaniki. Podgonią to wszystko w momencie udostępnienia polskich wersji instrukcji.
markus74
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2015, 17:44

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: markus74 »

Niestety jestem z troszkę starszego pokolenia, więc (nad czym głęboko ubolewam) jak na razie monojęzyczny :) . Gdyby jakaś dobra dusza tak zechciała w kilku zdaniach streścić co tam piszą istotnego, byłbym zobowiązany. Skoro wydawca zawodzi to może ktoś z forumowiczów się zlituje. Niestety automatyczny tłumacz google przy takich tekstach to ciągle pieśń przyszłości.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Początek to przypominajka, i linki, do starszych artykułów/zapowiedzi. Każdy z nich, tak jak i ten, w skrócie pokazuje jakieś zasady. Zasada pokazana w tym newsie pokazuje jak się przemieszcza między lokacjami. Ciekawostką jest, że w tekście pokazana jest lokacja ktorą spowija jakaś mroczna siła i nie da się do niej wejść.

Generalnie ten news jest po to aby zapodać instrukcje.

Ciekawi mnie to, ze Roland nie decyduje się atakować przeciwnika bo jest w zwarciu z drugą postacią i nie chce jej trafić. Chyba czegoś w zasadach nie doczytałem o zwarciu. Edit: no i znalazłem, jak nie trafisz przeciwnika w zwarciu z innym graczem to inny gracz dostaje obrażenia. Na normalu nie powinno to być problematyczne. Dobrze, że można w każdej akcji zaatakować przeciwnika, inaczej byłoby niegrywalne jakby się jakiś koks "do zabicia" pojawiał.
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

Mając jeden core set jest ograniczony wybór badaczy w grze na 2 osoby: "Roland and Agnes, Roland and Wendy, Daisy and Skids, Daisy and Wendy, or Agnes and Skids".
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Rune »

Mnie osobiście w niczym to nie przeszkadza. Nie planuję kupowania dwóch podstawek, a tym bardziej pozostałych dodatków x2 [emoji12]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: GunWar »

ODPOWIEDZ