Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: BloodyBaron »

bartek_mi pisze:
Veridiana pisze:
bart8111 pisze:koszulki są bardzo drogie - w sklepach ok. 10 zł za 50 sztuk.
Czy koszulki dostępne w Rebelu, tj. Silver (4zł) i Platinum (7zł) nadają się do Dominiona?
sa ciut za duze
mam nimi zakoszulkowana podstawke i da sie zyc.
jednak wydanie kupy kasy na koszulki od ffg odpadaj :) (nie dosc ze 10 za paczke to w paczce 50 koszulek - przy 500 kartach to juz lepiej kupic zapasowa gre:) )
Ja mam te Platinumy - są ok i dają radę - tasowanie bez problemu - paradoksalnie pomaga to, że koszulki są ciut za szerokie - łatwiej wchodzą między siebie, nie kleją się, cieszę się, że je mam - po 10+ partiach zużycie czarnych krawędzi kart posiadłości (najczęściej używane bo najmniej rotują i są w talii od początku - miedziaków jest tyle, że można je niby wymieniać za każdym razem) zaczyna być widoczne. Nierównomierne zużycie jest argumentem za koszulkami.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

costi pisze:Jest jeszcze troche miejsca na Posla i/lub Czarny Rynek :) (wlasnie, moze ktos chce sie pozbyc ktoregos z tych dodatkow?).
Podtrzymuję złożoną dawno temu ofertę: Poseł, 1 szt., cena: 0 PLN.
Wtedy chętnych nie było, ale mimo to ceny nie obniżam. ;)
Jedyny warunek: dodatek mogę przekazać osobiście (rejon Warszawy), żadne wysyłanie pocztą nie wchodzi w grę, jestem zbyt leniwy.

Jesli reflektujesz - zpraszam na PW.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Veridiana »

Dwa pytania:
1) czy da się grać sensownie w podstawkę w 5 osób?
2) czy działa pójście tylko w pieniądze, bez akcji?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

Veridiana pisze:Dwa pytania:
1) czy da się grać sensownie w podstawkę w 5 osób?
2) czy działa pójście tylko w pieniądze, bez akcji?
ad 1: wydaje sie, ze niektore karty, zwlaszcza ataku beda za mocne i gra stanie sie bardzo chaotyczna
ad 2: dziala, tylko zwykle przegrasz z kims kto sensownie kupuje karty akcji.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: FormatC »

Nie za bardzo da sie grac w sama podstawke w 5 osob jeszcze z jednego, czysto technicznego powodu - bedzie za malo victory cardow. Chyba, ze po prostu chcecie sobie (jednorazowo) sprobowac... :)
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: piotrek.t »

Wydawca zapowiedział na przyszły rok dwa nowe dodatki, Bard ciągle nie jest w stanie zdecydować się na wydanie Intrygi czy Wybrzeża. Myślicie, że inny polski wydawca mógłby podjąć temat?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: SeeM »

Ja wciąż odkładam zakup tej Intrygi i kupuję na razie inne gierki. Ktoś ma ten sam plan, czy macie już angielskie wydanie? Jak sądzę, dla wydawcy byłaby to kluczowa sprawa.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Dzej »

Dobrze by było :mrgreen: Ale znając życie mają jakąs wyłączność na tłumaczenie , skoro są dystrybutorem Rio Grande na Polskę. Zresztą jeżeli powodem jest niezadowalająca sprzedaż dominiona to nikt inny też nie wyda intrygi :(

A żeby was dobić: Patrząc na dorobek gier wydawanych przez barda , żadna nie miała przetłumaczonego dodatku. Tzn: warcraft boardgame, worldof warcraft adventure game, dominion.

Widocznie kwestia opłacalności tłumaczenia dodatków jest niska :) Wiem, że jest ogólne podniecenie dominionem ale czy musi się to przekładać na sprzedaż ? Myślę, że jeśli Bard jednoznacznie wiedział, że nie wyda to by nam o tym powiedział. Pozostaje czekać i ogrywać podstawkę :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: rand »

To samo ja, narazie odkładam zakup gry, ale sądzę że im dłużej Bard będzie zwlekał tym więcej osób mimo wszystko kupi angielski dodatek....
Trochę wkurzające to odkładanie decyzji w spawie Intrygi. Jak nie mają zamiaru robić niech się określą, przynajmniej kupie wersje angielską ze spokojnym sumieniem.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: piotrek.t »

No właśnie, szkoda że to nie np. Galakta wydała Dominiona. Spóźniają się ze wszystkim, ale są bardzo konsekwetni w liniach wydawniczych.
Ja na razie rozważam zakup pod choinkę jakiegoś dodatku: angielska intryga do dominiona lub torfowisko do Agricoli.

Czy macie doświadczenie jak idzie nieznającym angielskiego gra w dominiona po angielsku? Czy jakieś ściągi wystarczą do płynnej gry?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

piotrek.t pisze:No właśnie, szkoda że to nie np. Galakta wydała Dominiona. Spóźniają się ze wszystkim, ale są bardzo konsekwetni w liniach wydawniczych.
A jakże! Np. z Wings of War idą jak burza! :twisted:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Dzej »

Andy pisze:
piotrek.t pisze:No właśnie, szkoda że to nie np. Galakta wydała Dominiona. Spóźniają się ze wszystkim, ale są bardzo konsekwetni w liniach wydawniczych.
A jakże! Np. z Wings of War idą jak burza! :twisted:
To oni jeszcze planują wydawać coś z wings of war? :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: FormatC »

piotrek.t pisze: Czy macie doświadczenie jak idzie nieznającym angielskiego gra w dominiona po angielsku? Czy jakieś ściągi wystarczą do płynnej gry?
U nas jedna osoba nie zna zupelnie angielskiego, ale nie przeszkadzalo jej to przy grze z Intryga. Po wylosowaniu kart zwykle i tak czytamy i tlumaczymy sobie, co ktora karta robi (z tych nowych), a i w trakcie gry, jak ktos zapyta, to inni chetnie pomoga, wiec nie potrzebowalismy nawet sciag... :) Podstawowe pojecia typu "buy", "action", "victory card" i "curse" tez jakos szybko wchodza do glowy. ;) Ale my gramy raczej dla zabawy, nie turniejowo, wiec nie wiem, czy takie podejscie Cie satysfakcjonuje, bo moze Wy np. nie rozmawiacie podczas rozgrywki zeby przypadkiem nie podpowiedziec komus strategii... ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

Dzej pisze:To oni jeszcze planują wydawać coś z wings of war? :wink:
Problem nie jest z wydawaniem czy niewydawaniem, tylko wykrztuszeniem z siebie, że się wydawać nie będzie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Indianin
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2009, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Indianin »

Ja mam podstawkę po polsku, sporo już w nią graliśmy ze znajomymi i trochę nam się już przejadała. Z braku jednoznacznej decyzji Barda, kupiłem Intrygę angielską. Z pozostałymi dodatkami też zrobię tak samo, a na barda się wypinam :P
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: rand »

Niestety tak zrobi sporo z nas, ja tylko i wyłącznie się wstrzymuję bo mam inne plany co do zakupów, ale pewnie i ja dołączę do posiadaczy wersji angielskiej. A jest takie przysłowie: "kuj żelazo póki gorące".

szkoda że tak to wygląda bo liczyłem chociaż na ustosunkowanie się do kwestii wydania dodatków.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bartek_mi »

Indianin pisze:Ja mam podstawkę po polsku, sporo już w nią graliśmy ze znajomymi i trochę nam się już przejadała. Z braku jednoznacznej decyzji Barda, kupiłem Intrygę angielską. Z pozostałymi dodatkami też zrobię tak samo, a na barda się wypinam :P
ja zrobie tak samo. podstawka zostaje do grania z nowymi, dla ktorych ta mechanika to nowosc. na szczescie intryga jest samodzielna gra.

i nie mam zamiaru kupowac zadnej tlumaczonej przez barda gry. smieszni sa.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: BloodyBaron »

bartek_mi pisze:
Indianin pisze:Ja mam podstawkę po polsku, sporo już w nią graliśmy ze znajomymi i trochę nam się już przejadała. Z braku jednoznacznej decyzji Barda, kupiłem Intrygę angielską. Z pozostałymi dodatkami też zrobię tak samo, a na barda się wypinam :P
ja zrobie tak samo. podstawka zostaje do grania z nowymi, dla ktorych ta mechanika to nowosc. na szczescie intryga jest samodzielna gra.

i nie mam zamiaru kupowac zadnej tlumaczonej przez barda gry. smieszni sa.
też raczej wejdę w posiadanie Intrygi w wersji angielskiej, choć od czci i wiary bym barda nie odsądzał. Ostatecznie to ich kasa, ryzyko i decyzja i należy to uszanować.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: piotrek.t »

Bard postępuje nierzetelnie dlatego, że nie informuje co zrobi, a nie dlatego że nie chce wydać dodatków. Jeżeli powiedzą, że to się nie opłaca, to ok bo przynajmniej wiem, że nie ma co czekać. Jakakolwiek decyzja z uzasadnieniem będzie dobra. Obecny stan to dowód braku profesjonalizmu, bo o złą wolę ich nie posądzam.
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: grondo »

Na pewno bard to czyta, wiec chcialbym (i mysle ze nie tylko ja), aby zostalo wydane jakies oficjalne stanowisko w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Styku »

http://www.gamesfanatic.pl/2009/12/07/d ... po-polsku/

Kupiłem 03.12.2009 wersję angielską. Nie grałem jeszcze ani razu. Może ktoś chce odkupić ? :)

Kumpel też kupił pod koniec listopada Intrygę angielską. Generalnie dużo z nas jak czytam tak zrobiło.

Niech BARD teraz wprowadzi możliwość wymiany wersji ENG na wersję PL. Albo niech pomogą te angielskie egzemplarze sprzedawać na ebayu czy gdzieś :) To byłaby dobra akcja. Dajesz wersje ENG Intrygi do BARDA i wersję PL dostajesz z 80% zniżki powiedzmy ;)
12' inches and single
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Łukasz Pach »

Bardzo mi przykro, że niefortunnie dzień po Twoim zakupie rozesłana została informacja. Newsa wysłałem w piątek wieczorem. Ale dla pocieszenia powiem Ci, że ja też mam angielską wersję, bo nie mogłem się powstrzymać by jej nie kupić :). Co do lawiny pytań...

Wszystkie informacje zostaną podawane na bieżąco.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: piotrek.t »

lepiej późno niż nigdy :D

brawo Bard!
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: rand »

Informacja podana chyba w odpowiedniej chwili, bo burza na forum się juz prawie rozpętała, tydzień później i sporo z nas jednak zdecydowałaby się na wersję angielską, ja myślałem żeby sobie na święta kupić ;-)
Tak więc w samą porę, gratuluje!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: bartek_mi »

no kurde - i bede musial wbrew sobie kupic :wink:
i tak jestem obrazony na barda :evil:
Dice Hate Me :(
ODPOWIEDZ