Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pan_K »

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game - brak jednej karty. Korespondencja z wydawnictwem (w Stanach) rozpoczęta 19.08. Dziś doszła karta ładnie zapakowana i nawet w koszulce. Szczegółowa historia tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=300
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kin@a »

Kupiłam grę Ego firmy Trefl i brak w niej wszystkich dużych żetonów odpowiedzi oraz 80 (ze 120 jakie być powinny) małych.
Jak to jest możliwe?
Gra kupiona w Empiku. Na szczęście zachowałam paragon (zazwyczaj wyrzucam takie rzeczy albo gubię.

Zaraz wyślę do nich maila. Macie doświadczenie z tą firmą? Reagują na takie rzeczy?

A, i gra kosztowała 100zł (bez jednego grosza) za 3 talie kart, i jeden arkusik cieniutkiej tekturki z okrągłą planszą i 40 żetonikami.
Hmmm....

Najgorsze, że kupiłam specjalnie na wyjazd integracyjny. I nie mogę wziąć niekompletnej gry.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Lothrain »

Trefl reaguje bardzo przyzwoicie. Mi przy braku jednej wypraski z żetonami dosłali całą nową grę :shock:
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Paskudnik »

Lothrain pisze:Trefl reaguje bardzo przyzwoicie. Mi przy braku jednej wypraski z żetonami dosłali całą nową grę :shock:
Pewnie nie mogli określić, czego Ci dokładnie brakuje i zapomnieli napisać, żebyś wziął, czego Ci tam trzeba i odesłał resztę z powrotem ;) :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Banan2 »

Kin@a pisze: Gra kupiona w Empiku.
Kin@a pisze:A, i gra kosztowała 100zł (bez jednego grosza) za 3 talie kart, i jeden arkusik cieniutkiej tekturki z okrągłą planszą i 40 żetonikami.
Hmmm....
Sama sobie odpowiedziałaś (pierwszy cytat). TAM się nie kupuje, a jeśli już to tylko podczas wyprzedaży.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Lothrain »

Paskudnik pisze:
Lothrain pisze:Trefl reaguje bardzo przyzwoicie. Mi przy braku jednej wypraski z żetonami dosłali całą nową grę :shock:
Pewnie nie mogli określić, czego Ci dokładnie brakuje i zapomnieli napisać, żebyś wziął, czego Ci tam trzeba i odesłał resztę z powrotem ;) :mrgreen:
Gra kosztowała jakieś 25 złotych, może nie chciało im się odpakowywać dla takiej kwoty?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ardel12 »

Udało mi się dorwać na ostatnim MathHandel pierwszą edycję Robinsona. Niestety jest bez czerwonej kostki pogody. Orientujecie się czy jest możliwość jej dokupienia lub pozyskania w inny sposób?
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: coldsoul »

Ardel12 pisze:Udało mi się dorwać na ostatnim MathHandel pierwszą edycję Robinsona. Niestety jest bez czerwonej kostki pogody. Orientujecie się czy jest możliwość jej dokupienia lub pozyskania w inny sposób?
Napisz do wydawnictwa, Portal mnie nigdy nie zawiódł. Powinno się udać.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Lothrain »

Musze pochwalić obsługę klienta i raz jeszcze podziękować wydawnictwu Bard - młody zniszczył jedną z kart strażaków z Ognistego Podmuchu. Po jednym (no dobra, dwóch) mailach, karta wyskoczyła ze skrzynki pocztowej i Operator CAFS może znów wrócić do gaszenia pożarów.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kin@a »

Banan2 pisze:
Kin@a pisze: Gra kupiona w Empiku.
Kin@a pisze:A, i gra kosztowała 100zł (bez jednego grosza) za 3 talie kart, i jeden arkusik cieniutkiej tekturki z okrągłą planszą i 40 żetonikami.
Hmmm....
Sama sobie odpowiedziałaś (pierwszy cytat). TAM się nie kupuje, a jeśli już to tylko podczas wyprzedaży.
Pozdrawiam
Kupowałam już kilka gier w Empiku i wszystko było ok. Często nabywam gry pod wpływem tzw "impulsu": spojrzę na pudełko, opis i biorę jak mi się spodoba. Tak było i z EGO.
Czym różni się Empik od księgarń, w których też są gry?

Trefl dosłał żetoniki, serdecznie dziękuję.
Gra wypróbowana (jak zwykle w gronie nieplanszówkowiczów) i bardzo się spodobała. Na szczęście ma dużo kart to i nie ogra się zbyt szybko...
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AiS »

Kin@a pisze: Czym różni się Empik od księgarń, w których też są gry?
Może.... ceną?

Empirycznie:
Weź dowolną grę, dostępną w normalnej ofercie Empiku i sprawdź jej cenę poprzez "ajszopa" (i-szop.pl)
Wnioski powinny być oczywiste.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Bary »

AiS pisze:
Kin@a pisze: Czym różni się Empik od księgarń, w których też są gry?
Może.... ceną?

Empirycznie:
Weź dowolną grę, dostępną w normalnej ofercie Empiku i sprawdź jej cenę poprzez "ajszopa" (i-szop.pl)
Wnioski powinny być oczywiste.
Stacjonarne sklepy mają drakonskie ceny, ale juz internetowy czasami ma je konkurenyjne. Tym bardziej, że odbiór w sklepie jest gratis.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Ardel12 »

Za namową gawiedzi zwróciłem się o brakujący element do gry Robinson Crusoe (kostka pogody) do wydawnictwa Portal. Moje wrażenia są wyłącznie pozytywne. Szybka odpowiedź, darmowa przesyłka i dodatkowa podstawka pod piwo wraz z brakującym elementem. Dawno nie miałem przyjemności być tak potraktowanym przez jakąkolwiek firmę. Brawa dla Portalu!
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Nadis »

Jakieś doświadczenia z wydawnictwem Let`s Play? Prawdopodobnie zgubiłam dwa żetony pułapek z Labirynth:Ścieżki Przeznaczenia...
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: marioosh »

Ja kupiłem gdzieś Realm of Wonder i niestety natrafiłem na brak figurki (chociaż wiele ich tam nie ma) napisałem maila do wydawnictwa, po dwóch tygodniach drugiego, nic... żadnej odpowiedzi. Dla wydawnictwa Tactic niestety problem nie istnieje i można maila zignorować. gra sprzedana to się liczy.

Z kolei jak natrafiłem na brak karty w Warband against the darkness i napisałem do wydawnictwa, to 15 minut trwało oczekiwanie na odpowiedź, dostałem listę elementów, które powinny być w pudełku z prośbą abym sprawdził, czy ta karta to jedyny brakujący element. Potem prawie miesiąc czekania na list z Kanady, ale po dacie nadania widać, że wysłali tego samego dnia.

EDYTOWANO: po trzech nieudanych interwencjach w oddziale polskim Tactic, postanowiłem napisać do siedziby głównej. Po wysłaniu wiadomości czekałem może 20minut na odpowiedź abym podał adres do wysyłki, do tego musieli bardzo mocno przepraszać za polskie biuro :/ oto Polska właśnie ;)
ETID2: jak się okazało z Finlandii Tactic przysłał mi komplet figurek, dwie klasyczne talie do gry i paczkę puzzli :)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 01:37 przez marioosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Rocy7 »

Procedura reklamacji gier planszowych http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=38886
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: wirusman »

Też coś dopiszę.


Brak jednej karty do legendary enconters alien deck building.
Po emailu do Upperdeck, spotkałem się z błyskawicznym odzewem.
Dostałem w meilu spis wszystkich kart, żebym mógł jeszcze raz sprawdzić, czy mam wszystkie karty. Poprosili o rachunek za grę. I teraz tylko czekam na przesyłkę.
Sushi
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:52

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Sushi »

Niedziela późny wieczór - mail do Barda z informacją o brakującej karcie do Ognistego podmuchu.
Poniedziałek rano - odpowiedź z prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Środa południe - karta przychodzi, oczywiście priorytetem.

Ogromny plus dla Barda :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Gromb »

Źle wycięte karty w Sentinels of the Multiverse. Mail przez stronę wydawcy Greater Than Games plus kontakt z ekipą Rebela. Pierwsi wysłali uszkodzone karty. Drudzy obiecali pomóc gdyby GTG nie byłoby chętne. Na stronie wydawnictwa wypełnia się formularz zgłoszeniowy z opisem karty. Bezproblemowa reklamacja.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Quetzalcoatl »

W moim egzemplarzu Age of Discovery brakuje aż trzech figurek a jedna jest zdeformowana. Spore braki jak na tytuł za 350 złotych. Wyslalem mejla do Hobbitow, ciekawe czy przyślą?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: 8janek8 »

Przyślą.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
prohibic
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2013, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: prohibic »

Dziękuję Rebel'owi za sprawną realizację reklamacji gry Mały Książę (uszkodzony samolot). Nowy trafił do mnie w ciągu trzech dni.
Nyizard
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:13

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Nyizard »

Rebel jest godny polecenia, również nigdy nie miałem problemów ze zwrotami u nich.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Nie wiem, czy temat odpowiedni na takie wołanie na puszczy, ale co zrobić:

Czy ma ktoś na zbyciu polską instrukcję do Fury of Dracula? Moja niestety uległa zniszczeniu w okolicznościach zbyt strasznych by tu o nich pisać, los ten podzieliła zresztą również mała planszetka poglądowa Drakuli. Zasady co prawda mam przyswojone, ale ostatnia strona z opisem kafli jest szczególnie droga memu sercu. Jej wydruk to po prostu nie to samo.

Uprzedzając oczywistą odpowiedź - wydawca niestety nie wyratował mnie z tej sytuacji, choć moja wiedza wzbogaciła się o informację "nie ma i nie będzie."

Gdyby ktoś mógł mnie w tej trudnej sytuacji poratować będę szczerze zobowiązany.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Paskudnik »

Edmund Czarna Szyja pisze:Nie wiem, czy temat odpowiedni na takie wołanie na puszczy, ale co zrobić:

Czy ma ktoś na zbyciu polską instrukcję do Fury of Dracula? Moja niestety uległa zniszczeniu w okolicznościach zbyt strasznych by tu o nich pisać, los ten podzieliła zresztą również mała planszetka poglądowa Drakuli. Zasady co prawda mam przyswojone, ale ostatnia strona z opisem kafli jest szczególnie droga memu sercu. Jej wydruk to po prostu nie to samo.

Uprzedzając oczywistą odpowiedź - wydawca niestety nie wyratował mnie z tej sytuacji, choć moja wiedza wzbogaciła się o informację "nie ma i nie będzie."

Gdyby ktoś mógł mnie w tej trudnej sytuacji poratować będę szczerze zobowiązany.
Jeśli mogę coś zasugerować to if anything, odbicie instrukcji na kolorowym ksero jest moim zdaniem naprawdę niezłym pomysłem - sam tak robiłem i jestem bardzo zadowolony z jakości (znacznie lepsza niż drukowanie w kolorze samemu), więc może ktoś chociaż udostępni do skopiowania. Koszt to kilka złotych za stronę A3.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ