Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: misioooo »

Maxxx76 pisze:Sądzę, że tu chodzi o dotrzymanie słowa i złożonych obietnic. Człowieki chcą grać w gry, które ktoś zapowiedział, a oni się na nie nastawili, nie zaś w inne gry (nawet gdyby było ich 80000000). Wiesz, to trochę jak oczekiwanie na żonę / dziewczynę / męża / chłopaka z nadzieją na romantyczny wieczór, a ona / on się spóźnia :-P
Ewentualnie w oczekiwaniu trafia się inna ona/on - może lepszy egzemplarz od zaplanowanego ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Może, ale to już rosyjska ruletka :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: pezetto »

misioooo pisze:Ewentualnie w oczekiwaniu trafia się inna ona/on - może lepszy egzemplarz od zaplanowanego ;P
+1
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: espresso »

Tak jak jestem w stanie zrozumiem opóźnienia premier, to przesuwanie w nieskończoność Abasadorów jest już dla mnie przesadą. Kampania skończyła się w czerwca, dostawa miała być w sierpniu, po czym została przesunięta na październik. Powód opóźnienia (drukarnia nie miała wolnego terminu przez Essen) sam w sobie jest śmieszny, bo już w czerwcu, po udanej kampanii, należało zaplanować i zarezerwować druk. Rozumiem, premiery na Essen były ważniejsze z biznesowego punktu widzenia, więc dodatek do słabo sprzedającej się gry może poczekać. Natomiast teraz mamy kolejne dwumiesięczne opóźnienie, bez słowa wyjaśnienia. Dodatek jest od dawna opłacony, kampania była de facto przedsprzedażą, więc zrealizowanie zobowiązań wobec wspierających powinno być priorytetem...
Jestem daleka od "hejtowania", mam w co grać i na premiery cierpliwie poczekam, ale przeciąganie opłaconego już zamówienia bez słowa wyjaśnienia, nie robi dobrego wrażenia.
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: 100ch »

espresso pisze:Tak jak jestem w stanie zrozumiem opóźnienia premier, to przesuwanie w nieskończoność Abasadorów jest już dla mnie przesadą. Kampania skończyła się w czerwca, dostawa miała być w sierpniu, po czym została przesunięta na październik.
Na Zamki Szalonego Króla Ludwika czekało się od marca (dotarły w ten weekend), czyli ładne 6,5 miesiąca. Doszła do tego jeszcze mała wtopa ze złymi kafelkami i dodrukiem poprawnych w Polsce, które ostatecznie mocno odbiegają wyglądem rewersu od pozostałych. Mam wrażenie, że pomimo tych zawirowań narzekania na forum pod adresem wydawnictwa było jakby mniej ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: espresso »

Na Zamki też były narzekania i to spore, ale tam przynajmniej wydawnictwo informowało w miarę na bieżąco o sytuacji. Poza tym, w Zamkach była opracowana od zera oprawa graficzna + dodatek, którego nie ma w wersji oryginalnej. Natomiast Ambasadorzy, według informacji Portalu, są opóźnieni wyłącznie przez brak wcześniejszej rezerwacji drukarni (chociaż to było opóźnienie z sierpnia do października, skąd kolejne dwa miesiące obsuwy, tego nie wiem).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

Banan2 pisze: PR w Portalu zawsze kulał i kuleje nadal. Szanuję to co robi Portal, ale zdecydowanie wolę formę komunikacji jaką prezentuje Rebel (krótko, zwięźle i na temat bez niepotrzebnego dmuchania balona). Przynajmniej ja, nie mam potrzeby oglądania co tydzień, albo i częściej Prezesa, który dużo opowiada, obiecuje a z realizacją bywa różnie. I trochę złośliwie można by powiedzieć, że filmików mogłoby być zdecydowanie mniej a czas poświęcony na ich nagranie, montaż, itd chłopaki mogliby poświęcić na wydawanie gier.
W punkt.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: kwiatosz »

Portal przyznał, że dał ciała z Ambasadorami, ale czy zapowiadał to później na październik? Ja pamiętam tylko, że jak ogłaszali obsuwę to napisali, że nie mogą podać daty druku, ale może coś przegapiłem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: espresso »

kwiatosz pisze:Portal przyznał, że dał ciała z Ambasadorami, ale czy zapowiadał to później na październik? Ja pamiętam tylko, że jak ogłaszali obsuwę to napisali, że nie mogą podać daty druku, ale może coś przegapiłem.
Taka informacja dalej wisi na Wspieram.to
Najmocniej przepraszamy za zaistniały problem, spowodowany spiętrzeniem się produkcji przed targami w Essen. Ambasadorzy pojawią się w październiku, kiedy tylko drukarnie powrócą na normalny tok produkcji.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Może jakby się wzięli do roboty, a nie non stop spamowali na fb, żeby zapisywać się do newslettera w którym nie ma nic ciekawego to coś by z tego było. Tak, kolego Marku to do Ciebie. Bez urazy, ale poziom newslettera jest żenujący. A miał pokazywać Portal od kuchni, włącznie z pierwszeństwem informacji dla subskrybentów. Tak w ogóle to niezły żal, żeby polskie gry ukazywały się tyle po Essen. Przecież od dawna było wiadomo co wydajecie i kiedy jest Essen.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: AkitaInu »

mulek18 pisze:Tak w ogóle to niezły żal, żeby polskie gry ukazywały się tyle po Essen.
Hmm nie rozumiem czemu żal? To są najważniejsze targi na świecie (może drudzy na świecie) i tam zawsze będzie priorytet. Nie ma sensu drukować gier polskich na targi. Można by to robić ewentualnie jednocześnie.

Ale pamiętajcie że kilka miesięcy przed targami drukarnie są załadowane pracą, żeby się wyrobić na targi. W związku z tym czasami po prostu nie ma terminu i tyle. Co mają zrobić jak nie ma terminu? Tego nie przeskoczą.

Druga sprawa - te komentarze (już było oi tym) w stylu "kpina" "skandal" ... No kurcze, bez przesady, takie sytuacje się zdarzają, pomimo najlepszych starań i zapewnień wydawnictwa zawsze może coś pójść nie tak ;)

Dajcie chłopakom z Portalu troche czasu, napewno nadrobią ze wszystkim.

Plus pamiętajcie że Portal nie ma 30 ludzi którzy dzień i noc pracują ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

AkitaInu pisze: Plus pamiętajcie że Portal nie ma 30 ludzi którzy dzień i noc pracują ;)
Z kalendarza, buzzu jaki napędzają, aktywności w mediach i planów wydawniczych, wynikałoby jednak, że powinni mieć. Skoro nie mają, to znaczy, że ... no właśnie, co?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: misioooo »

Najlepszy termin na wydanie gry w Polsce - okres przedświątecznych zakupów :) Jak półki będa pełne nowych gier + odpowiedni hype wcześniej to raźna sprzedaż egzemplarzy "podchoinkowych" niemal gwarantowana!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: prz22 »

Jeśli chodzi o same opóźnienia to są dla mnie zrozumiałe i nie mam pretensji.

Jednocześnie zgadzam się, że jest to dla wydawnictwa strata: kiedy były pierwsze zapowiedzi, teksty, obrazki, generalnie typowe ukochane z resztą przeze mnie trzewikowe "hypowanie" byłem gotów zakupić preorder wszystkiego z góry na dół. Trochę czasu już minęło i teraz tylko Atlantydzi widnieją u mnie jako obowiązkowy zakup...
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: kwiatosz »

espresso pisze:
kwiatosz pisze:Portal przyznał, że dał ciała z Ambasadorami, ale czy zapowiadał to później na październik? Ja pamiętam tylko, że jak ogłaszali obsuwę to napisali, że nie mogą podać daty druku, ale może coś przegapiłem.
Taka informacja dalej wisi na Wspieram.to
Najmocniej przepraszamy za zaistniały problem, spowodowany spiętrzeniem się produkcji przed targami w Essen. Ambasadorzy pojawią się w październiku, kiedy tylko drukarnie powrócą na normalny tok produkcji.
Na zakończone kampanie nie patrzę (to jak rozdrapywanie ran ;) ), nie wiedziałem że poszła tam taka informacja, pamiętałem tylko coś z forum. No to rzeczywiście podwójnie słabo :/
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: espresso »

Z ciekawości sprawdziłam i na forum umieszczono dokładnie takie samo oświadczenie, jak na wspieram.to. I warto zwrócić uwagę, że tamto oświadczenie, zostało przyjęte bardzo pozytywnie i ze zrozumieniem (w wątku Pośród Gwiazd). Ja osobiście mam żal nie o obsuwy, ani o wypuszczanie najpierw angielskich edycji, tylko o wprowadzanie mnie w błąd. Jak się nie ma zaklepanego terminu produkcji w drukarni, to po co podawać wymyślone daty premier? Portal robi za dobre gry, żebym się miała zupełnie obrazić, ale na przedsprzedaż już się nie skuszę w przyszłości.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Epyon »

Mi akurat tegoroczne premiery Portalu nie wskoczą do koszyka, ale nie dziwię się irytacji niektórych, bo wydaje mi się, że mogą mieć inną definicję zwrotu "polska wersja będzie tuż po Essen", niż Ignacy. ;)
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Kal-El83 »

Wydaje się, że najlepszym wyjściem dla Portalu będzie operowanie kwartałami lub połówkami roku. Nie będzie takiego negatywnego odbioru ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rastula »

druk, drukiem, dostępność na rynku lokalny, dostępnością ale, że dowiaduję się co do mechanik i zawartości pudełka Atlantydów z angielskiego videocastu to trochę dziwne...

nie ma w tym żadnego hejtu, czy nawet żalu... po prostu dziwię się czy tak trudno było zrobić jakieś demo...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Nowy druk Zapraszamy do podziemii trafi na rynek 20 listopada. Najmocniej przepraszamy za poślizg, była to trudna decyzja o odłożeniu premiery, ale nie mogliśmy pozwolić, by jakość produktu była poniżej naszych standardów.

Obrazek
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ChlastBatem »

To się nazywa profesjonalizm. Punkt dla Was Portal :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: mikeyoski »

A propos Ambasadorów, to w zamian za oczekiwanie, Portal dorzuci wspierającym jakoś extra content. To chyba nie jest normą...

Tapnięte z espiątki
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: projekt8 »

mikeyoski pisze:A propos Ambasadorów, to w zamian za oczekiwanie, Portal dorzuci wspierającym jakoś extra content. To chyba nie jest normą...
Może powinni dorzucić nawet więcej extra contentu za kolejne opóźnienie. Bo ostatni bonus miał wynagrodzić oczekiwanie do października :) .
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jamers »

Portal Games pisze:Nowy druk Zapraszamy do podziemii trafi na rynek 20 listopada. Najmocniej przepraszamy za poślizg, była to trudna decyzja o odłożeniu premiery, ale nie mogliśmy pozwolić, by jakość produktu była poniżej naszych standardów.
Oj tam, oj tam. Mi i dzieciakom takie kiksy na kartach nie przeszkadzają. Za to same karty mogły by być trochę grubsze bo przy mega wypasionych żetonach bohaterów to wyglądają dość biednie. Praktycznie od razu musiały wlecieć w koszulki a tych po prostu nie lubię.

Niemniej gra bardzo fajna. Doskonały filler, dający dużo radochy. No i te serduszka... :wink:
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

no i nie będzie HoN w tym roku :(
Zablokowany