Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mig »

RasTafari pisze:
Grotek pisze:
Mag pisze:Mimo że karty o wartości 3 są tylko dwie wydają się najbardziej denerwujące. Ktoś wspominał o tym, żeby je wyrzucić z talii i to chyba jest bardzo dobry pomysł.
tylko idąc tym tropem to jak wyrzucisz 3 to najbardziej będą cię denerwować 2:P
dlatego należy usunąć karty o wartościach 3, 2, 1 i 0 :mrgreen:
chciałbym zwrócić uwage, że potworną losowość w GoT generują równiez same karty rodów 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Rudolph »

mig pisze:chciałbym zwrócić uwage, że potworną losowość w GoT generują równiez same karty rodów 8)
Nie wspominając o kartach wydarzeń. W końcu ile razy człowiek modlił się o mobilizację, gdy miał 6 zamków zdobytych, a armie rozciągniętą do granic możliwości... a tu przychodziły zapasy :P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: schizofretka »

W Clash of Kings był rozkaz specjalny mobilizacji, który można było wydać raz w ciągu gry w dowolnym momencie i to było dobre. Teraz masz koronkę z gwiazdką, która jest słabszym (ale wielorazowym) wariantem.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mig »

schizofretka pisze:W Clash of Kings był rozkaz specjalny mobilizacji, który można było wydać raz w ciągu gry w dowolnym momencie i to było dobre. Teraz masz koronkę z gwiazdką, która jest słabszym (ale wielorazowym) wariantem.
Dla uściślenia - rozkazów specjalnych jednorazowych w CoK było więcej. Dwie mobilizacje na pojedynczym obszarze, jedno zaopatrzenie, rozkaz "marszu do punktu" oraz dla każdego rodu jeden rozkaz własciwy tylko dla niego. I rzeczywiście to bardzo fajne rozwiązanie było/jest :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Grotek
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2012, 19:24

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Grotek »

Mag pisze:Usunięcie 2 spowoduje, że w talii pozostanie 18 kart. Z czego więcej będzie kart o wartości 0. Taka zmiana wprowadzi rzeczywiście delikatną losowość ;)

Oczywiście tylko gdybam, a przemawia przeze mnie gorycz porażki w ostatnim starciu, bo jak tu człowieka krew może nie zalać jak ma 3 punkty przewagi w bitwie, ale przegrywa bo wyciągnie kartę 0 a jego przeciwnik 3 a jestem jedno miejsce niżej na torze lenników. Po prostu ilość tych ekstremalnych przypadków nie była jednak tak rzadka ;)

Pewnie i tak będę grał z tymi kartami ze względu na znajomych, jednak czasami ta losowość potrafi zdenerwować.
Wiem o czym mówisz w środę atakowałem 13 przeciw 10 i też wypadło 0 vs 3 i potem to już było pozamiatane straciłem smoczą skałę i królewską przystań;/
kiwi
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:42

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kiwi »

chciałbym zwrócić uwage, że potworną losowość w GoT generują równiez same karty rodów
Jaką losowość generują?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mig »

kiwi pisze:
chciałbym zwrócić uwage, że potworną losowość w GoT generują równiez same karty rodów
Jaką losowość generują?
No, potworną :mrgreen:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Grotek
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2012, 19:24

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Grotek »

mig pisze:
kiwi pisze:
chciałbym zwrócić uwage, że potworną losowość w GoT generują równiez same karty rodów
Jaką losowość generują?
No, potworną :mrgreen:
Jak dla mnie żadną i tu dopiero masz przekichane jak się dwóch nie daj boże trzech sąsiadów na ciebie uweźmie szczególnie na początku zanim zdążysz się się "przewinąć" to już możesz wstawać od stołu ale kto co lubi swoją drogą dyskusja idzie w tym kierunku, że chyba sam spróbuje namówić moją ekipę na testową grę bez kar losów z tym, że chyba ew. zrezygnujemy tylko z cyferek bo nie wyobrażam sobie gry bez czaszek mieczy i wieży.

I tu pytanie czy nie wydaje wam się że w grze bez tych kart Stark z byt mocno rośnie w siłę gdyż ma kartę boltona która jak przegra cofa mu karty na rękę i tak grasz 4 i 3 a potem przegrywasz 2 i tak do nieskończoności ???
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: KubaP »

Czy mi się wydaje, czy AGoT się wyprzedał i chodzi po chorych cenach na allegro i w jednym sklepie w równie chorej? I to czy nie jest ten sam sklep, który wstrzymał sprzedaż Kolejki, aż się wyprzedała, żeby ją też sprzedawać w chorych cenach? I czy to nie jest sklep, którego szef szuka grafików, którzy za darmo mu grę zaprojektują? :D
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Epyon »

Za 399zł "Dostępne od ręki i to bez ściemy jak u innych" - lolłem. Normalnie bierzcie moje pieniądze, od razu dwa egzemplarze w promocji kupuję.
Grotek
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2012, 19:24

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Grotek »

Epyon pisze:Za 399zł "Dostępne od ręki i to bez ściemy jak u innych" - lolłem. Normalnie bierzcie moje pieniądze, od razu dwa egzemplarze w promocji kupuję.
No i ta cena zamuliła nam wątek;/
ptf
Posty: 163
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ptf »

Ogłoszono nowy dodatek: Feast for Crows

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4030

4 rody (w tym Arryn) + nowość w postaci karty celów strategicznych

Osobiście liczę na zbalansowany scenariusz.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BloodyBaron »

No no, musi być całkiem dobrze zbalansowany skoro zrobią turniej. Bardzo ciekawe.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BloodyBaron »

No no, musi być całkiem dobrze zbalansowany skoro zrobią turniej. Bardzo ciekawe.
_________
Moje gry
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: gervaz »

ciekawe, czy wyjdzie w Polsce przed Bożym Narodzeniem 2013 ???
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: schizofretka »

Bo jak wiemy ród Arryn był wielce ekspansywny...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: gervaz »

UWAGA SPOILER KSIĄŻKI!









Ród Arrynów nie był ekspansywny w ciągu pierwszych 4 tomów. Ale w końcowej części książki zyskał nowego lidera (patrz- jedna z kart zaprezentowana na stronie) i może zyskać na aktywności.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: farmer »

schizofretka pisze:Bo jak wiemy ród Arryn był wielce ekspansywny...
Zupełnie tak samo, jak do ostatniego tomu włącznie...
Spoiler:
Z uwagi na to, nie widzę problemu w zabawie Arrynami :) - można tworzyć alternatywne historie.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
other
Posty: 43
Rejestracja: 02 lip 2011, 10:17
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: other »

Czy ktoś może mi powiedzieć jak w chwili obecnej można kupić Grę o Tron drugą edycję PL? Chwilę się rozglądałem po sklepach internetowych i wszędzie jest niedostępna. Czy można jakoś sprawdzić czy w jakimś sklepie jest ona na stanie nie w drakońskiej cenie bądź kiedy będzie jakiś dodruk i będzie można ją normalnie kupić?
Temat z sprzedażą/wymianą moich gier: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=27234
Zapraszam też na bloga http://www.racjonalnie.pl
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: 8janek8 »

Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BloodyBaron »

niedawno w końcu udało mi się zagrać - 2 partie pod rząd - w 5 osób - dobra ekipa bez zahamowań i z dystansem do siebie :) - był czad - tłukliśmy do 3 w nocy, nikt nawet specjalnie nie zauważył upływu czasu. Gra jest świetna, bardzo angażująca, bardzo emocjonująca - choć jednak losowość jest - nawet bez kart bitew i szczęście - jak każdy dowódca - też trzeba mieć.

wyglądam tego dodatku dla 4 graczy - często grywam w tym składzie - więc jeśli będzie dobry - to must have.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: djedi gamer »

Czy w GOTa można grać w dwie osoby? Czy jest to sensowne? W jaki sposób najlepiej? Czy gracze losowo wybierają po dwa-trzy klany?
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szmajchel »

W tej grze najważniejsza jest dyplomacja, a na 2 osoby ona nie wystąpi. Poniżej 5 osób raczej nie ma co siadać do gry
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: sewhoe »

Dla mnie 4 osoby to absolutne minimum. W 5kę rezygnujemy z Greyjoyów. Na 6 osób gra rozwija skrzydła.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Indar »

djedi gamer pisze:Czy w GOTa można grać w dwie osoby? Czy jest to sensowne? W jaki sposób najlepiej? Czy gracze losowo wybierają po dwa-trzy klany?
Sensu nie ma, chyba że bardzo się Wam nudzi to możesz grać po dwa rody. Tylko gdzieś ucieknie przyjemność z gry.
Co do gry w większą ilość osób to przy 5 wydaje się rozsądnym wymiana Greyjoy'ów na Ród Martell.
Tyrell zostanie osłabiony sąsiedztwem Martellów, a Lannister będzie miał większy komfort.
Tylko czy ten komfort nie odwróci się w drugą stronę i nie będzie wtedy Lannisterom za łatwo.
Ostatnio grałem właśnie Lannisterami, Greyjoyami grał rozgarnięty kolega (Tak Maćku, o Tobie mowa :) ) i od samego początku skoczyliśmy sobie do gardeł.
Efekt - Lannister po 4 turach leży i modli się o startową prowincję. My się tłukliśmy, a reszta robiła swoje.
ODPOWIEDZ