[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Hej,

Skoro już mnie wciskacie na zdjęcia to się odezwę chociaż, w końcu przodownikiem poternianego giercowania jestem.
A jak już mowa o przodownictwie, to gdzie relacja, już minęły 4 godziny od zamknięcia poterny a relacji jeszcze nie ma?! :P

No i jak już się odzywam, to ktoś chętny na Grę o tron/Twilight imperium/Warrior knights za tydzień?
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Cyloni juz wstali ale relacje pewno poczekaja bo - tak apropos`s przodownictwa - to dzis jest dzień budowlany - musim coś sklecić. Z niczego :)
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Cyloni muszą również nieco odsapnąć po całym dniu wykuwania podstaw socjalizmu i podładować baterie ( w aparacie i swoje ) ale zobowiązują się do zamieszczenia relacji z działań wrogiej floty ludzi.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

BUMELAŃCI! LENIE! ZAKAŁY RODZ… POTERNY!

Czy ja zawsze muszę być pierwszy??? W pisaniu relacji ma się rozumieć! Ja wszystko rozumiem… ja wiem że po wczorajszej walce z materią niektórym się nic nie chce… ale Towarzysze Cyloni narzędzia przekazu masowego są naszym orężem w walce z Wrogiem Ludu Pracującego ! To nasz OBOWIĄZEK! I nic, powiadam, nic nas nie może zatrzymać…!

A teraz na poważnie do relacji.

Do poterny dotarłem nawet przed czasem – wiązało się to z rytuałem ostrzenia śmiercionośnych narzędzi ale dotarłem! I nawet nie musiałem długo czekać aż zgromadziła się 5 do Battlestara…

Obrazek

Walka była wyrównana a zwycięstwo Cylon lidera niepodważalne – a cały czas mi mówią iż to się nie może udać – a tu proszę – ludzie nawet do nowej Caprice nie dolecieli… wstyd na was!!!

W miedzy- tak zwanym – czasie dotarł na poterne Szymon, Larry i Tomek – rozłożyli się w dolnej Sali i zaczęli przerabiać duchy na mielonkę…

Obrazek

Jakoś tak w późniejszych godzinach dotarł Charon z Paulą i zabrali się za rozgryzanie Taluvy…

Obrazek

Nastąpił lekki podział graczy i ruszył kolejny BS… w małym 7 osobowym gronie

Obrazek

My zaś wiedzieni krwawą przysięga z lekka nuta szaleństwa udaliśmy się w okolice Portu…

Obrazek

To było ciężkie przeżycie… ciężkie… a Mazoku nie czyta już w życiu żadnej instrukcji pod groźbą rozstrzelania…!

W tym samym czasie Larry i Łukasz rozpoczęli rozgrywkę o władzę nad światem…

Obrazek

Potem zabrali się za konfrontacje..

Obrazek

Gdzieś tak koło północy nastąpiła damska inwazja i niewiasty zostały wciągnięte w strzelaninę... zarówno w dolnej…

Obrazek

Jak i w górnej Sali…

Obrazek

Jeszcze tylko szybki zryw w Cia vs KGB koło drugiej nad ranem

Obrazek

Tak, tak trzeba było szybko jechać do domu bo następnego dnia prace konstrukcyjne ruszyły całą para… Mimo niesprzyjającej aury (dopłynęliśmy raczej niż dojechaliśmy) na przychodzących w środę i w piątek czekają niespodzianki… może kto inny o nich napisze gdyż ja nie robiłem zdjęć z sobotniej walki o przyczółek…
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Ku chwale rewolucji, oto kontrrelacja z piątkowych wydarzeń!

W czas pewien po przybyciu na miejsce dostrzegłem, iż w kosmos ruszył Battlestar: Galactica.

Obrazek

W trakcie jednej z bitew Cyloni zastosowali nową formację, nazwaną przez ludzi "Enterprise".

Obrazek

Z każdą chwilą sytuacja była coraz gorsza. Doszło do tego, że hangary świeciły pustkami.

Obrazek Obrazek

W tym samym czasie nieopodal rozpoczęła się walka z duchami.

Obrazek

Widzów tego epickiego starcia było wielu.


Obrazek

Tutaj widzimy przygotowania wrednych jankesów do kolejnej rundy Zimnej Wojny.

Obrazek

Oto zastępca Pierwszego Sekretarza na starannie zretuszowanym zdjęciu przegląda Ściśle Tajne i Niezwykle Ważne Dokumenty.

Obrazek

Pierwszy lot Battlestara zakończył się niepowodzeniem, prędko jednak zebrano kolejną załogę i ruszono w stronę gwiazd.

Obrazek

Gdy walka z duchami również się skończyła, przystąpiono do działań o charakterze wybitnie ekonomicznym.

Obrazek

Oto Drugi Sekretarz ( albo po prostu Sekretarz ) zajęty fascynującym wyczytywaniem imion i nazwisk z tyłu instrukcji do gry. Podziękowania, lista płac czy coś w ten deseń, do tego po germańsku.

Obrazek

Zimna Wojna zakończyła się, tę rundę wygrali Czerwoni.

Obrazek

A oto dowód na to, że z Pierwszym Sekretarzem nie ma żartów. Wpierw niewinny uśmieszek i sięgnięcie za pazuchę...

Obrazek

A potem całe życie przelatuje przed oczami. Ciała nie odnaleziono.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zimna Wojna zakończona, czas na małą Konfrontację w klimatach Władcy Pierścieni.

Obrazek

Galactica zakończyła swój lot. Oto ludzie i Cyloni sprawdzają, jakież to ciekawe zadanie ( do tego niewypełnione ) miał przywódca Tosterów.

Obrazek

Przed kolejnym odlotem potężnego okrętu nastąpił sabotaż! Na szczęście zdołano szybko opanować sytuację i po zespawaniu kadłuba z pomocą gumy balonowej lot rozpoczął się.

Obrazek

Na zdjęciu Toster, który nie zdążył kupić biletu ( co nie przeszkadza mu knuć ).

Obrazek

Trzeci lot okazał się ciężki. Pegasus niemalże zniszczony, Galactica otoczona. Prezydent ( po lewej ) i Admirał ( po prawej ) z nietęgimi minami szukali dobrego rozwiązania sytuacji. Efekt - Pegasus został przerobiony na materiał na żyletki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dalszej relacji niet, gdyż aparat udał się na nagły a bardzo potrzebny urlop. Ale bez obaw, ciąg dalszy już za tydzień.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Zajefajna prezentacja :D

A ja postaram sie za jakis moze tydzien dostarczyc jakies dekoracje na sciany :D
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Ehhh... Sobota... dzień relaksu... dzień słusznego odpoczynku... dzień na który umówiliśmy się na ciężka robotę na którą (prawie) nikt nie przyszedł! :| no ale nic to... jeszcze będą okazję na wzięcie udziału w "czynie społecznym" :twisted:

Jak było wspomniane, chyba niejednokrotnie :roll: , w sobotę było spotkanie na którym naszym nadrzędnym zadaniem było przygotowanie paru mebli ekstra, nadających się do siedzenia oraz kontynuacja porządków tu i ówdzie. Mimo nielicznego grona wszyscy zabrali sie ochoczo i żwawo do pracy... z jednym małym wyjątkiem :oops:.

Wspólnie wykonaliśmy nowe meble metodami chałupniczymi a z angielska D.I.Y. :D

ATENSZON ŁORK IN PROGREZ!!!
Obrazek

Tak pomiędzy nami, jakbyście weszli tamtego dnia do Schronu to mało co zdradzało, że kiedykolwiek jeszcze da się tam zagrać w cokolwiek. Po drugie można było odnieść wrażenie, że się trafiło nie do klubu gier planszowych, a do jakiejś tajnej Tajwańskiej komórki próbującej zaszczepić w Polsce system produkcyjny oparty na manufakturze ze słabo, bo wcale, opłacanymi pracownikami. Skąd te wnioski? Zobaczcie sami! :D

Poczynając od samego dołu:

Pierwsze pomieszczenie - Warsztat tapicerski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odciski od zszywacza tapicerskiego? Panie! Takie rzeczy to tylko w erz... na poternie! Ponad to powstał pomysł na nową kartę pomocnika do Agricoli - "Podawacz zszywek" zgadnijcie kto był taaaaaaaki pomocny! :roll:

Drugie pomieszczenie - Warsztat stolarski czyli jak przerobić stary stojak na tarczę w namiastkę kanapy!

Obrazek

Obrazek

Słowo daję, na poternie nigdy nie było równie dziwnego, nieporęcznego a zarazem wygodnego, i wyjątkowego mebla! Słowem powstała unikatowa hybryda ledwo ociosanego, i okorowanego krzesła zrobionego przez drwala z Oregonu i fotela Dyrektora ze starego dobrego radzieckiego zakładu państwowego :D Tu też wolałem się nie kręcić... po prostu ubezpieczenie mi się przeterminowało... 3 lata temu :roll:


Kolejne pomieszczenie to siedziba nowej firmy "Mazoku & Drache: Moving Company."


Hasło reklamowe "If it isn't nailed down we'll move it!" jest jak najbardziej uczciwe :) Chłopcy na prawdę się napracowali i nanosili całkiem sporo. Choć "Kantorek" jak zwykliśmy nazywać to pomieszczenie był tego dnia "przemeblowany" z 5 razy :D i ostatecznie i tak skończyło się na totalnym jego zagraceniu w końcu gdzieś trzeba trzymać te śmieci które "kiedyś na pewno się przydadzą!" :D

Obrazek

Firma "Mazoku & Drache: Moving Company." Jak się okazało miała dość precyzyjną liczbę członków, i akurat nie było etatu dla mnie... ehhh ten kryzys... :roll:

Ostatnia Sala

A tu to co innego! Tu to pomagałem ostro i zawzięcie...
jak wszyscy inni już odwalili całą najgorszą robotę... Za to ja testowałem uparcie fotele! Sam! I To od początku! Nikt mi nie pomógł w tym arcyważnym zadaniu! Prawie sobie odcisków zrobiłem na... no właśnie 8)

Obrazek

Niektórzy czytając tę relację mogliby dojść do mylnego wniosku, że nic nie robiłem i w ogóle nie pomogłem podczas tego spotkania. Te podłe plotki pewnie są rozpuszczane przez taki jeden duecik! ALE HA! MAM JA CI NA NICH KOMPROMITUJĄCE MATERIAŁY! VET ZA VET! :twisted:

Tutaj przyłapani na... na... właściwie nie wiem na czym :shock: ... kontemplacji ściany?...liczeniu dziur po wkrętach?... staniu w kącie?... oddawaniu czci mrocznym bogom?... Nigdy się nie dowiemy!... może tak będzie lepiej? :?

Obrazek

W ramach demontowania tych pogłosek, pragnąłbym publicznie oświadczyć, że to nie prawda jakobym nic nie robił! No bo... poszedłem po baterię do zegarka, tak na przykład, a Wiecie jaki to kawał drogi? No i zdjęcia zrobiłem... 8) no i zszywki podawałem 8) ... no i... no.. A! NO I NAJWAŻNIEJSZE! - POD NOGAMI SIĘ NIE PLĄTAŁEM! Za bardzo... :roll:

Ponad to ktoś musi wykonywać tzw. pracę koncepcyjną oraz potajemnie wszystkim sterować by maluczcy się nie pogubili w tym wszystkim oraz by nie zniweczyli niechcący wielkiego planu ale jednocześnie robić to w ten sposób aby się nie zorientowali! :twisted:

Bez kitu! Ja się tu normalnie marnuję! Powinienem jakąś lożę założyć czy coś? 8)

Obrazek

Podsumowując. Nasze "wspólne" sobotnie zmagania z materią, muszę uznać za udane. Nie zamieszczam zdjęć efektu końcowego, z dwóch powodów. Po pierwsze niech to będzie mała niespodzianka :twisted:. Po drugie zapomniałem zrobić jakiekolwiek zdjęcia :roll: Zdradzę tylko to, że Poterna obecnie wygląda jakby przeszło po niej tornado wyposażone w młotek i zszywacz tapicerski... Choć jedna sala jest nietknięta... w pozostałych widać i czuć (czterema literami) zmiany... Spodziewamy się małego szoku u "zwiedzających" zwłaszcza u konserwatywnie nastawionych :D cóż zobaczymy...

Kącik dla wielbicieli teorii spiskowych:
W Egipcie, w Wielkiej piramidzie Cheopsa jest tak zwana "Wielka Galeria" - korytarz w samym sercu piramidy - ogromna pusta przestrzeń umiejscowiona pod setkami ton kamienia. Prawdziwe architektoniczne cudo...

Obrazek Obrazek

...Ostatnio odkryłem, że na Poternie mamy coś podobnego!

Obrazek

Na pewno wydrukują to zdjęcie w następnym numerze National Geographic! Zobaczycie! 8)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 23:32 przez Charon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ekhm…. Wydało się …. Trzeba będzie zastrzelić kolejnego… znaczy się wprowadzić ściślejszą cenzurę..

Kto by pomyślał że gramy we wnętrzu piramidy… no popatrzajta ludziska cuda niewida…

Jutro spotkanie standardowo od 17.00 choć pewno klika osób z sobotniej ekipy pojawi się wcześniej i coś zmontuje… Jeszcze kilka takich spotkań a poterny nikt nie pozna… Dziś w nocy wpadliśmy z Charonem na iście diabelski Plan – tak więc już niedługo …. Bójcie się !!!! HA HA!!!
Mithrin
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2009, 00:49

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mithrin »

Hej, tu Andrzej (niektórym znany jako Hot Dog :P).

Przepraszam, że nie pojawiłem się w sobotę mimo zapowiedzi, ale kilka dni temu okazało się, że Admirał Przeziębienie prawdopodobnie był Cylońskim agentem i skoczył na planetę, na której od razu zaatakowało mnie jakieś większe choróbsko :P. Od kilku dni mam problemy ze wstaniem z łóżka a co dopiero mówić o przyjeździe do Gdańska... W tym tygodniu na pewno się nie pojawię, nie wiem jak tam przyszły, ale jeśli kiedyś będzie jeszcze coś do roboty (a myślę, że na pewno będzie :)) to możecie liczyć na to, że przyjdę.

Miło, że pojawiły się relacje ze spotkań. Tym sposobem widzę chociaż co tam słychać na Poternie podczas mojej nieobecności. :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ha!

To musisz sobie zainstalować jakiegoś antywirusa – a przynajmniej pożądnego firewalla – ja mam tak przestarzały system operacyjny ze mało co się przyplątuje :)

A tak z innej beczki – zbliża się hallowen – robimy coś w związku z tym w piątkowe spotkanie – ewentualnie w sobotę?
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

A to nasza obecność to będzie zbyt mało? Zawsze możemy też zrobić wielki maraton w Arkham Horror w X osób od siedemnastej aż do padnięcia ostatniego uczestnika, ale w takim wypadku wiadro kawy dla każdego na koszt Prezesa. A co!
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Teraz średnia (dawniej górna) sala zyskała na klimacie pod Battlestar Galactica :D

Obrazek
t0m3ek
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:53

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: t0m3ek »

No to ktoś nieźle się sprawił, od razu lepiej się będzie likwidowało puszki. Ewentualnie ludzi.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Tak sobie siedzę i czytam wiadomości ze świata – Ukraina wirus zabił 14 osób w ciągu doby- same ciekawe wieści… ble… lepiej przeczekać kryzys w poternie – a może go zdamy – ktoś zżuci się z kart i go przejdziemy na no effect?

Taaa… to po prostu zbyt dużo grania w BSG. – trzecie raz pod rzad Cylon Liderem, trzeci raz bratem Cavilem – trzeci raz wygrana – w pięcioosobowym składzie. Da się… Aczkolwiek mina Darka gdy pokazałem sterowanie kościami – bezcenna… za wszystko inne zapłacą centuriony:)

Obrazek

W poternie pojawiło się kilka nowości – czyli studiowanie instrukcji…

Obrazek

W sumie to stronghold prezentuje się całkiem smakowicie….

Obrazek

Giants – zapowiadało się średniawo – ale wyszło całkiem przyjemnie – świetna grafika, śliczniutkie pionki – widok posągu w berecie – jest niepowtarzalny :)

Obrazek

To tak na gorąco – jutro będzie pewno się działo –RPG room zmieni barwę! Już ja się za to wezmę ! Mimo sprzeciwów dołów partyjnych będzie cegła!
A poza tym? Pewno znowu granie do drugiej w nocy – palenie świec w oknach – wszak niedługo święto zmarłych – wiec i jakieś odchyły –horrorowato zombiowskie się pojawią jak znam życie. Zobaczymy…
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Ja się nieopatrznie umówiłem na jutro na sesję rpg`a więc może mnie nie być albo będę później. Jakbyście w okolicach 20-21 mieli zamiar zaczynać jakieś Arkham Horror to zadzwońcie do mnie czy może akurat nie zmierzam w kierunku poterny.
Aświeczkę to trzeba zapalić rzeczywiście. Jak co roku w starej poternie. No i jakiś posiłek dla duchów przed drzwi wystawić coby do środka nie lazły :wink:
How about a game of GoT?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Witam
Planuje ktos w najblizszym czasie partyjke w twilight imperium ?
Moja stara grupa sie rozjechala a ostatnio naszla mnie ochota na dobra portyjke z juz ogranymi osobami.
Jakby co to moge zabrac swoja kopie :wink:
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Twilight imperium z dodatkiem na stałe leży w poternie - najlepiej wpadnij i pogadaj z ludźmi - u nas znajdziesz "zawodowców" :)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ja dziś przytargam Dungeon Lords :)
Coś dla ludzi mroku :D A ciężarem i rozgrywką bym to uplasował pomiędzy Puerto, a Arkhamem :D
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Oto relacja z piątku. Spóźniona, bo spóźniona, ale jest.

Samo dotarcie na Poternę staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze. Jeszcze kilka tygodni temu kierować można się było światłem słonecznym, a teraz co? Mrocznie, ciemno, ponuro i pod górkę. Szczęściem deszczu nie było. Tyle dygresji.
Zaczęło się oto niewinnie, od odpalenia silników Battlestara i wyruszenia w kierunku Nowej Capriki.


Obrazek

Wszystko ładnie i pięknie, załoga zadowolona, żadnych problemów z zaopatrzeniem. Sielanka.
Do czasu... Oto z odmętów Resurrection Shipa przybył Cylon, uzbrojony w siatkę pełną jedzenia i innych przykrości. Ledwo się pojawił, już na Galacticę spadł grad kłopotów, od floty wroga począwszy na drużynach szturmowych skończywszy. Doszło nawet do zamachu na prezydenta! Na szczęście w porę ujęto nasłanego przez tostery zabójcę.


ObrazekObrazekObrazekObrazek

W tym samym czasie I Sekretarz, dając wszystkim stałym i sezonowym członkom KC przykład doprawdy inspirujący, zajął się malowaniem Górnej Sali.

Obrazek

Z kolei na dole, wśród pochodni i śmiechów goblinich Władcy Podziemi kopali tunele, stawiali pomieszczenia i zmieniali Tych Dobrych na przekąskę dla głodnych demonów. Jeden z nich, jak widać, świetnie wczuł się w rolę.

Obrazek

Czas płynął spokojnie, na Battlestarze wylądowało kilka oddziałów desantowych ( na zdjęciu tego nie widać, ale w pewnej chwili mieliśmy cztery grupy puszek ) i rozpoczęło powolny marsz wgłąb okrętu, Pierwszy Sekretarz z dumą obserwował swe dzieło, zaś Cylon to zerkał na fotografa z dziwnym uśmiechem, to pozował dumnie, pewien nadchodzącego zwycięstwa.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oto zwycięska ekipa Tosterów. Widzicie czerwone oczy, zmyślnie ocenzurowaną tożsamość jednego z nich oraz uśmiechy triumfatorów? No niestety, nie zawsze ludziom się udaje...

Obrazek

Na dole bez zmian - herosi traktowani mieczem i ogniem, kamienne pułapki produkowane z iście zawrotną prędkością, kolejne tunele kopane ponad plan...

Obrazek

Oto Pierwszy Sekretarz Mirosław Czarny, wraz z młodym Padawanem o zmienionym imidżu.

ObrazekObrazek

Udało się poternianemu fotografowi zarejestrować standardowy problem, jaki dotyka nasze zacne grono mniej więcej co kilka godzin, gdy wszystkie gry zostaną rozegrane, spakowane i odstawione na miejsce - poszukiwanie odpowiedzi na odwieczne, trapiące filozofów i mędrców największego formatu pytanie:

"W co teraz zagrać?"


Obrazek

O dziwo udaje się nam na nie odpowiedzieć. A przynajmniej do następnego razu pod szafą... Oto więc mamy prace budowlane na... Wyspie Wielkanocnej? Chyba tak. Na pierwszym planie wściekły tubylec. Na drugim z kolei zdjęciu widzimy trzech panów plantatorów w trakcie rozkręcania biznesu na Puerto Rico. Na każdej twarzy skupienie, obmyślanie kolejnego ruchu... Chyba nie muszę mówić, kto, jak zwykle, wygrał?

ObrazekObrazek

Prace budowlane na tropikalnej ( albo i nie ) wyspie zakończone, czas więc przejść do kolejnych zajęć. Ekipa podzielona, gry wybrane, więc jedziemy. Na pierwszym zdjęciu - NeuroHex number two.

Obrazek

Zdjęcie drugie - jakaś nieznana mi gra ale widać ciekawa, skoro Paula się uśmiecha.

Obrazek

Na trzecim - Dominion ze złośliwym Rottweilerem podglądającym moje karty.

Obrazek

Na czwartym - już po Dominionie. Stojący po lewej stronie Mateusz gestem ostrzega - nie podchodzić, bo wszędzie grasują zombiaki. I słusznie.

Obrazek

Pierwszy Sekretarz naucza wśród świeżo wymalowanych ścian. Stojący obok Sekretarz zdaje się być nieco zdziwiony obecnością fotografa. Jak pokazuje zdjęcie drugie - nie tylko zdziwiony.

ObrazekObrazek

A tutaj mamy unikalne zdjęcie z procederu wynoszenia z Poterny gier. Jak widać sprawca miał wielkie problemy ze zmieszczeniem pudełka do torby ( to zasługa naszych specjalistów ). Siedzący obok generałowie byli tak mocno zajęci dziesiątkowaniem oddziałów przeciwnika, że wrogich działań nie zauważyli.

ObrazekObrazek

Towarzysz Generał Tomasz w trakcie opracowywania planu rozprzestrzenia komunizmu na cały cywilizowany świat. Jak pokazały późniejsze wypadki należał on do udanych.

Obrazek

Kto grał w Dungeon Keepera ten zrozumie. A kto nie, niech prędko nadrobi zaległości.

Obrazek

A na zakończenie, po trzech próbach dolecenia Galacticą na Nową Capricę i nieco dalej, przystąpiono do regularnego łamania zasad, wydzierania sobie poziomów doświadczenia, walki z altankami i plutonowymi smokami, wymachiwania śpiewającymi mieczami, strzelania z łuku zdobionego wstążkami oraz ciskania w siebie nawzajem straszliwymi klątwami ( po uprzednim przekupieniu Mistrza Gry przekąską ). Innymi słowy - Munchkin!

Obrazek

Nastała sobota, godzina druga z hakiem. Ten i ów ociera łzę - czas nam ruszać w drogę! Ale nie obawiajcie się, wrócimy już w tę środę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lis 2009, 18:12 przez Drache, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

Zorak: Ja chętnie w piątek zagrałbym w TI. W środę też pewnie będę ale w środy ciężej znaleść chętnych na coś tego gabarytu.
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Środa to kiepski pomysł - chyba żeby umówić się specjalnie na TI3 - ale piątek to co najmniej sensowna pora.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Niestety mi tylko pasuja weekendy.
Mieszkam W Lęborku i po Pracy doliczając dojazd nieznalazl bym czasu na pelna partyjke w twilighta.
W najbliższy weekend mam zjazd (studia zaoczne) ale 14 - 15 listopada mi odpowiada.
Dajcie tylko jakiesz szczegolowe namiary :wink:
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

To co... zapowiada się stara dobra partyjka Twilighta u Mirka? 8 Osób wszystkie możliwe dodatki i warianty zasad... i 14 godzin rozgrywki zakończonych ogólnym poddaniem gry przez wszystkich graczy z racji na zmęczenie :D
ODPOWIEDZ