Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

xelos80 pisze: Nie patrzyliscie moze jak bedą wyglądac znaczki bez tego kolorowego tła?
Obawiam się, że już wtedy nic kompletnie nie będzie widać. :? W wersji pierwotnej było jeszcze szare tło zwiększające widoczność. Wystarczy, że z tego już zrezygnowano. Kafelki są dużo bardziej kolorowe (pstrokate) niż w wersji oryginalnej. Żeby nie wyszedł z tego kolorowy groch z kapustą!W tej grze jest akurat ważne, żeby rzutem oka oszacować jakiego typu kafle maja przeciwnicy.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

tokage pisze:Myślę ze spokojnie się dogadamy - pisz na PW, albo na biuro@planszoweczka.pl - parę osób chciało kupić po zakończeniu akcji zamiast tobie wyślemy im, a tobie zrobimy zwrot kasy. Tak czy owak poczekaj jeszcze na ostateczną formatkę kafelków ;)
Spoiler:
niestety obrazek się nie wyświetla, ale bardzo dziękuje za informację i ewentualna pomoc z zamówieniem :) w takim razie poczekam jeszcze na finalne kafelki i podejmę wtedy ostateczna decyzję.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: nahar »

awawa pisze:Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia. mam nadzieje, że dzięki temu hypowi który niewątpliwie udał się wydawnictwu, wyjdę z tego bez strat. Nauczka na przyszłość z tymi serwisami 'kickstarterowi', niestety nie widzę opcji aby się teraz wycofać.
PS: grafiki rzeczywiście piękne ale to planszowka a nie dzieło sztuki, które ma stać i wyglądać ;)

Ale przecież nikt Ci nie kazał zamawiać? :shock: Nie rozumiem takiego marudzenia. Podjąłeś decyzję, że kupujesz kota w worku. Ryzykowałeś, ale przecież nikt nie kazał.
Trochę jak z kredytami we frankach. Chcieli mieć mniejsze raty, a teraz mają większe. Chciałeś kupić taniej na wspieram.to, to teraz masz brzydkie symbole. Można było poczekać na wydanie i kupić za SCD-sto tam ileś złotych (gdyby się okazało, że grafiki są ok) lub nie kupować wcale (jeśli byłyby ohydne).

Crowdfunding to jakaś tam forma kupowania. Ze specyfiki wynika, że nie zawsze dostaniesz to co chciałeś bo bardziej niż gotowy produkt kupujesz jego koncept. To chyba jest zrozumiałe dla w miarę ogarniętej osoby. Zasady tez są chyba jasne. Robisz coś - ponosisz tego konsekwencje (fajne lub niefajne). Nie podoba się - ok. Tylko nie wiem dlaczego od razy deprecjonujecie z Trolliszczem tego typu rozwiązania rynkowe - po całości.

Ja tam jestem zadowolony, że wsparłem :D . Jak mi gra nie podejdzie - pójdzie na MH.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

awawa pisze:
tokage pisze:Myślę ze spokojnie się dogadamy - pisz na PW, albo na biuro@planszoweczka.pl - parę osób chciało kupić po zakończeniu akcji zamiast tobie wyślemy im, a tobie zrobimy zwrot kasy. Tak czy owak poczekaj jeszcze na ostateczną formatkę kafelków ;)
Spoiler:
niestety obrazek się nie wyświetla, ale bardzo dziękuje za informację i ewentualna pomoc z zamówieniem :) w takim razie poczekam jeszcze na finalne kafelki i podejmę wtedy ostateczna decyzję.
Już poprawiłem
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

nahar pisze: Ale przecież nikt Ci nie kazał zamawiać? :shock: Nie rozumiem takiego marudzenia. itd itd
Nie śledzisz dokładnie tego tematu, wiec nie wypowiadaj się proszę. Nowe grafiki zostały sprezentowane później, już po tym jak wsparłem projekt. Na starcie była mowa o edycji polskiej (w bardzo korzystnej cenie ;) )
Granie na Bemowie
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

I jeszcze na zakończenie dnia pracy ogrod rozany
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

A ja mam postulat by ten wątek był bardziej o grze a mniej o perypetiach kolegi awawy i jego wstręcie do nowych grafik
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: awawa »

Grzdyll pisze:A ja mam postulat by ten wątek był bardziej o grze a mniej o perypetiach kolegi awawy i jego wstręcie do nowych grafik
awawa pisze:]Nie poprawiono czytelności symboli, do których miałem zastrzeżenia....
PS: grafiki rzeczywiście piękne ale to planszowka a nie dzieło sztuki, które ma stać i wyglądać ;)
przecież grafiki mi się podobają tylko tekst/ikony są nieczytelne..i to nie ja ciągnę tego offtopa :p
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

xelos80 pisze:Znaczki drzewa i mandoliny zasłaniają wg mnie sporo pokoju. Taka ładna grafika a zasłonieta przez niepotrzebne kwadraty
Kwadraty są potrzebne, ale istotnie sporo zasłaniają. Najbardziej jest to dotkliwe w małych pomieszczeniach takich jak sala narad, gdzie tych ikon jest sporo. I tu pytanie do wydawców: czy jest możliwe zrobienie sali narad na kafelku innego kształtu/wielkości? Jest tam mnóstwo smakowitych detali, ale niestety giną pod nawałą symboli. Jeśli nie, to proszę, by po zakończeniu prac nad grą wrzucić same grafiki kafelków bez ikon, może w postaci jakiegoś PDF-a albo po prostu zestawu plików png. Z góry dzięki!

A ogrody z Książa smakowite. :)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wothan »

Grzech pisze:I jeszcze na zakończenie dnia pracy ogrod rozany
Wydaje mi się, że ikony z białą obwódką są jednak czytelniejsze. Co do przesłaniania grafik ikonami gry - ZSKL to przede wszystkim GRA, a nie wystawa obrazów i akurat ikony są tu najważniejsze. Fajnie, że do tego mają ładne tło, ale to tylko tło dla mechaniki gry. Dla mnie jest OK.
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 100ch »

Wothan pisze:Wydaje mi się, że ikony z białą obwódką są jednak czytelniejsze.
Ja też mam takie odczucie
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

Wothan pisze:
Grzech pisze:I jeszcze na zakończenie dnia pracy ogrod rozany
Wydaje mi się, że ikony z białą obwódką są jednak czytelniejsze. Co do przesłaniania grafik ikonami gry - ZSKL to przede wszystkim GRA, a nie wystawa obrazów i akurat ikony są tu najważniejsze. Fajnie, że do tego mają ładne tło, ale to tylko tło dla mechaniki gry. Dla mnie jest OK.

Czytelniejsze moze... te ikony sprawdzasz 2 razy w trakcie gry - raz gdy kupujesz kafelek, drugi raz gdy dokładasz nowy kafelek do już istniejącego. Można naturalnie zrobić specjalna wersję do grania w ciemnej knajpie tylko wtedy zapomnijmy o nowych grafikach i domagajmy sie zalaminowania elementów ;)


A tak z innej beczki polecam lekturę kiedy Zamki nie były jeszcze zamkami
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Jelithe »

Gra jest przede wszystkim do grania, a nie oglądania. Również uważam, że białe obramowanie symboli sprawia, że są bardziej widoczne. Te czarne trochę zlewają się z tłem. Mimo wszystko chciałabym widzieć, co moi przeciwnicy mają na stole. Zaś ładne obrazki są tylko miłym dodatkiem i bynajmniej nie razi mnie, że kilka detali będzie zasłoniętych :-)
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: panda_09 »

Jelithe pisze:Gra jest przede wszystkim do grania, a nie oglądania. Również uważam, że białe obramowanie symboli sprawia, że są bardziej widoczne. Te czarne trochę zlewają się z tłem. Mimo wszystko chciałabym widzieć, co moi przeciwnicy mają na stole. Zaś ładne obrazki są tylko miłym dodatkiem i bynajmniej nie razi mnie, że kilka detali będzie zasłoniętych :-)
Zgadzam się w zupełności :mrgreen:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

Kolejne 2 kafelki tak na dobre zakończenie tygodnia
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: aspo »

Grzech pisze:Kolejne 2 kafelki tak na dobre zakończenie tygodnia
Ta winnica naprawdę wzięta jest z jakiegoś zamku? Mi się kojarzy z zielonogórskim Winnym Wzgórzem:
Spoiler:
Więcej zdjęć: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=568352
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

Grzech pisze:Kolejne 2 kafelki tak na dobre zakończenie tygodnia
Grafiki są tak piękne, że szkoda, że w polskiej wersji kafle nie są dwa razy większe! Moglibyście zrobić takie ogromne wydanie jak zrobili np Takenoko Collector's Edition. Zajmowałoby pewnie cały stół, ale co tam... Ja bym kupiła. :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=o6MJEbGbCNs
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: KarbonX »

Grzech pisze:I jeszcze na zakończenie dnia pracy ogrod rozany
Taras zamku Książ. :)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

aspo pisze:
Grzech pisze:Kolejne 2 kafelki tak na dobre zakończenie tygodnia
Ta winnica naprawdę wzięta jest z jakiegoś zamku? Mi się kojarzy z zielonogórskim Winnym Wzgórzem:
Spoiler:
Więcej zdjęć: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=568352
Dobrze Ci sie kojarzy... To ukłon Anez w kierunku rodzinnego miasta. Ale także kto królowi zabroni posiadania winnicy? Ogród dyniowe jest i nikt nie protestował ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

aspo pisze:Ta winnica naprawdę wzięta jest z jakiegoś zamku? Mi się kojarzy z zielonogórskim Winnym Wzgórzem:
I bardzo słusznie. Po małym rekonesansie dowiedziałem się, że pomnik konika z chłopcem stał na placu koszarowym w Krośnie Odrzańskim, a wywieziono go w latach 50. do Zielonej Góry właśnie. Autorem rzeźby jest naczelny artysta III Rzeszy, Józef Thorak, który stworzył ją w latach 30. z okazji igrzysk olimpijskich w Berlinie. W Zielonej Górze zamku nie ma, w Krośnie jest. :D

Co do podziemnych stajni - czyżby zamek Krzyżtopór?
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzech »

vojtas pisze:
aspo pisze:Ta winnica naprawdę wzięta jest z jakiegoś zamku? Mi się kojarzy z zielonogórskim Winnym Wzgórzem:
I bardzo słusznie. Po małym rekonesansie dowiedziałem się, że pomnik konika z chłopcem stał na placu koszarowym w Krośnie Odrzańskim, a wywieziono go w latach 50. do Zielonej Góry właśnie. Autorem rzeźby jest naczelny artysta III Rzeszy, Józef Thorak, który stworzył ją w latach 30. z okazji igrzysk olimpijskich w Berlinie. W Zielonej Górze zamku nie ma, w Krośnie jest. :D

Co do podziemnych stajni - czyżby zamek Krzyżtopór?

Od razu nie było zamku... mury miejskie były ? były pozostałości to wieża łazienna

A stajnie to Krzyżtopór naturalnie.

Przy okazji jak macie pomysł na kafelek sypialni w kształcie litery L to proponujcie. Moze wasz pomysł zostanie uwieczniony :)
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: pieprzowa »

Wg mnie ikonki są wystaczająco czytelne( mówię o tych czarnych i cieńszych), a przy okazji nie zasłaniają za bardzo naprawdę przepięknych kafelków. Gra jest jednak trochę też do oglądania :p (ach ten babski pociąg do pięknych rzeczy :D )
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: zawias »

pieprzowa pisze:Wg mnie ikonki są wystaczająco czytelne( mówię o tych czarnych i cieńszych), a przy okazji nie zasłaniają za bardzo naprawdę przepięknych kafelków. Gra jest jednak trochę też do oglądania :p (ach ten babski pociąg do pięknych rzeczy :D )
Zgodzę się, na obrazku są czytelne (nie wiem jak w rzeczywistości to wygląda). Ale tak wszyscy walczyli o te piękne grafiki żeby teraz wszystko zasłaniać ? Ech, no nie sądzę :)
p.s. No i kafle faktycznie mogłyby być większe, jak tak patrzałem na gameplay z angielskiej wersji, to zaskoczyło mnie, że są takie małe :P
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Planszóweczka powinna sobie wyprodukować dużą wersję na konwenty, wtedy ikonki można by z powodzeniem zmniejszyć. :) Portal ma dużego Heksa, a Days of Wonder - 7 Cudów Świata.

@grzechu

Czyli została sypialnia i jaki jeszcze?
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: aspo »

vojtas pisze:Po małym rekonesansie dowiedziałem się, że pomnik konika z chłopcem stał na placu koszarowym w Krośnie Odrzańskim, a wywieziono go w latach 50. do Zielonej Góry właśnie. Autorem rzeźby jest naczelny artysta III Rzeszy, Józef Thorak, który stworzył ją w latach 30. z okazji igrzysk olimpijskich w Berlinie. W Zielonej Górze zamku nie ma, w Krośnie jest. :D
Z tym tylko, że w Krośnie chyba nigdy nie było winnic. Z kolei jeśli chodzi o zamek w Zielonej Górze, są teorie o rezydencji któregoś z Piastów (przez pospólstwo zwanej zamkiem - stąd i ulica Zamkowa) - niestety w miejscu prawdopodobnej lokalizacji tegoż zamku stoi dziś biblioteka, więc szanse na zrewidowanie tej teorii są niemal zerowe.
A Wieża Łazienna (@Grzech) była fragmentem bramy i powstała ze 100 lat później niż (hipotetyczny) zamek.

Powiem Wam, że jako zielonogórzanina ten kawałek winnic cieszy mnie podwójnie. Aż żal, że nie można mieć dwóch takich (jak w Suburbii mam dwie Hale Stulecia).
ODPOWIEDZ