Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Cała ta recenzja jest trochę... dziwna. 5/5 dla takiej gry jest rzeczywiście dość niespodziewane, a fragment, w którym faktycznie mówią "5" jest jakoś tak szybko przemycony, bez dalszych uzasadnień. 5/5 może i miałoby sens "w swojej kategorii", choć nie jestem pewien jaka to kategoria ma być i z czym ta gra współzawodniczy. Z drugiej strony, jestem zdania, że oceny nigdy trzeba tłumaczyć, a co najwyżej można - i każdy sobie może wystawić jaką chce. Najważniejsza jest bowiem własna. Rozumiem dlaczego Łukasz chce mieć taką grę w sklepie - to mu się dobrze sprzeda (polskość, niska cena, itd.), choć ja na jego miejscu dałbym grze 4/5 i uniknął niepotrzebnych podejrzeń o manipulacje.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ostoja »

Wywołałem temat już dwa razy, więc dodam jeszcze dwie uwagi:
1) moim zdaniem niestety Łukasz wpadł w pułapkę, którą zastawił sam na siebie tworząc sklep i obiecując, że trafią do niego tylko świetne gry, właśnie takie 5/5. Widocznie taki model niespecjalnie się sprawdził, asortyment trzeba było rozszerzyć (słusznie!), ale trochę ciężko byłoby sprzedawać koło siebie gry, gdzie jedna jest oceniana na 3, inna na 4 a jeszcze inna na 5.
2) oglądam większość filmów Łukasza i nie robię tego bo jestem masochistą, tylko po prostu je lubię. Często nie zgadzam się z nim co do ocen czy ich fragmentów, ale nadal uważam jego twórczość za wartościową.

W sumie nie mój sklep i nie moja broszka, ale uważam, że na zdrowie wyszłoby Łukaszowi, gdyby zrobił krok w tył i trochę rozdzielił swoją działalność recenzencką i sprzedażową. Może nie warto eksponować ocen gier w sklepie? Nie oceniać liczbowo gier, które trafiają do sklepu? Widzowie mają swoje mózgi i nawet jeśli jakaś gra nie zostanie przez Łukasza przedstawiona w samych superlatywach to nie oznacza, że nikt jej od niego nie kupi.

Teraz dygresja, można nie czytać, bo nie dotyczy planszówek. Szukając z narzeczoną wózka dla dziecka trafiliśmy do sklepu, gdzie sprzedawca poświęcił nam, laikom, co najmniej 30 minut przedstawiając różne opcje z podanej przez nas półki cenowej. O każdym produkcie opowiedział z perspektywy zalet i wad, nie mieliśmy poczucia, że próbuje nam coś wcisnąć, ukryć wady wózków czy wybrać za nas. Podejście tak się nam spodobało, że na pewno wrócimy do tego sklepu i tam dokonamy zakupu, nawet jeśli moglibyśmy zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić ten sam wózek w innym sklepie taniej. Puenty nie będzie, ale mam nadzieję, że Łukasz przeczyta moje wypociny powyżej i wyciągnie wnioski, bo ja mu kibicuję.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: osa1908 »

Dla mnie Geek factor tv wymianta.Kaczmar,Basia i Margot sa super fajnie ich sie slucha maja różne spojrzenie na gry.No i oczywiscie tlumaczenie zasady Kaczmara jest najlepszym w Polsce.Wszystko dokladnie i precyzyjnie..Piotr Piechowiak tez robi super robote.No I Maricin szczegolnie za filmiki z zasadami do Cywilizacji poprzez wieki miazga,rewelacja.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bary »

ostoja pisze:W sumie nie mój sklep i nie moja broszka, ale uważam, że na zdrowie wyszłoby Łukaszowi, gdyby zrobił krok w tył i trochę rozdzielił swoją działalność recenzencką i sprzedażową. Może nie warto eksponować ocen gier w sklepie? Nie oceniać liczbowo gier, które trafiają do sklepu? Widzowie mają swoje mózgi i nawet jeśli jakaś gra nie zostanie przez Łukasza przedstawiona w samych superlatywach to nie oznacza, że nikt jej od niego nie kupi.
Niby tak, ale z drugiej strony to jest rozpoznawalny recenzent i wielu ludzi liczy się z jego oceną. Nie wykorzystując tego w sklepie pozbawiłby się dodatkowego argumentu na korzyść zakupu danej gry. Łukasz jedynie trochę zakręcił na siebie bata postanawiając, że trafiać do sklepu będą jedynie gry z 5. Na zdrowie wyszłoby, jakby wpadła tam czasem także pozycja oceniona na 4 (w dalszym ciągu dobra gra).

ps. Napisz na priv, jaki wózek wybrałeś. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregos »

Jak dla mnie, to obecnie najlepiej przeprowadzają swoje recenzje Kaczmar, Tomek (Gambit), Piotrek Piechowiak (zgodnie z kolejnością wpisu).
Chłopaki z Gradania fajnie opowiadają - z jednej strony niby szczegółowo próbują rozwinąć wątek danej gry, ale z drugiej znowu jest to za bardzo rozciągnięte w czasie (powinni popracować nad streszczeniem swoich wywodów).
Wookie na początku swej działalności robił dobrą robotę, ale z czasem zaczął odstawać od kolegów po fachu (aktualnie już dzieli go spory dystans do wskazanej przeze mnie czołówki).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mat_eyo »

gregos pisze:Chłopaki z Gradania (...) powinni popracować nad streszczeniem swoich wywodów.
Absolutnie się nie zgadzam! Chłopaków słuchać bardzo lubię, im dłuższy odcinek tym lepiej. Szanuję ich za to, że jak trzeba gadać godzinę to gadają godzinę, a nie sztucznie skracają "bo kto tego będzie później słuchał".

Jeśli szkoda Ci czasu, to Yosz robi (bardzo dobre) trzyminutówki :P
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1538
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

gregos pisze:Wookie na początku swej działalności robił dobrą robotę, ale z czasem zaczął odstawać od kolegów po fachu (aktualnie już dzieli go spory dystans do wskazanej przeze mnie czołówki).
Mam identyczne wrażenie. W pewnym momencie Przemo ratował trochę sytuację, ale obecnie recenzje Wookiego nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem tego, czy gra jest dobra czy słaba, ot po prostu reklama produktów ze sklepu.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Błysk »

Ja nie wiem... Teraz tak aktualizując, to mniej oglądam i słucham, ale na polskiej scenie to chyba Gradanie mi się podoba najbardziej. Schemat gadającej głowy w formacie zupełnie minimalistycznym pod względem urozmaiceń montażu, tonu głosu, schematu wystapień itd. bardzo mi się przejadł- zwłaszcza w formie solowej. Taka formuła jest teraz dla mnie męcząca, dlatego wolę dialogi z Gradania albo efekt pracy SU&SD. Dodatkowo chłopaki z Melanżowni mi się podobają. Niestety na żadnym z tych kanałów zazwyczaj się nie recenzuje gier, które mnie interesują. :)

Gadającą solo głowę mógłbym przyjąć gdyby mocniej zagłębiała się w analizy na temat gry, albo nawet więcej mówiła o swoich wrażeniach, co działa, co nie, a nie na temat samej mechaniki.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pan_K »

gregos pisze:Jak dla mnie, to obecnie najlepiej przeprowadzają swoje recenzje Kaczmar, Tomek (Gambit), Piotrek Piechowiak (zgodnie z kolejnością wpisu).
Chłopaki z Gradania fajnie opowiadają - z jednej strony niby szczegółowo próbują rozwinąć wątek danej gry, ale z drugiej znowu jest to za bardzo rozciągnięte w czasie (powinni popracować nad streszczeniem swoich wywodów).
Wookie na początku swej działalności robił dobrą robotę, ale z czasem zaczął odstawać od kolegów po fachu (aktualnie już dzieli go spory dystans do wskazanej przeze mnie czołówki).
Nie znasz się ;)
Gradanie rules. Zawsze słucham i jak coś dają - odpalam niezależnie od tematu. Poza tym Gambit, Piotrek Piechowiak i yosz.
Z zagranicznych najchętniej SU&SD, rahdo, Man vs. Meeple.
Natomiast osobiście nie podzielam zachwytu Kaczmarem. Jest dość dobry, oglądam, ale nie mam wrażenia, że to kanał wybijający się jakoś szczególnie. Poza tym wiele tam materiałów, które mnie w ogóle nie obchodzą (jakieś recenzje kinowe czy inne - nie wiem, omijam).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Błysk pisze:Ja nie wiem... Teraz tak aktualizując, to mniej oglądam i słucham, ale na polskiej scenie to chyba Gradanie mi się podoba najbardziej. Schemat gadającej głowy w formacie zupełnie minimalistycznym pod względem urozmaiceń montażu, tonu głosu, schematu wystapień itd. bardzo mi się przejadł- zwłaszcza w formie solowej. Taka formuła jest teraz dla mnie męcząca, dlatego wolę dialogi z Gradania albo efekt pracy SU&SD. Dodatkowo chłopaki z Melanżowni mi się podobają. Niestety na żadnym z tych kanałów zazwyczaj się nie recenzuje gier, które mnie interesują. :)

Gadającą solo głowę mógłbym przyjąć gdyby mocniej zagłębiała się w analizy na temat gry, albo nawet więcej mówiła o swoich wrażeniach, co działa, co nie, a nie na temat samej mechaniki.
Nie udzielam sie tu nic a nic. (dzięki wszystkim za miłe komentarze).
Jaką grę chciałbyś żebyśmy zrecenzowali? Aż normalnie mam ochotę na jakiś challenge :) Ale daj ze 3 tytuły, byśmy mieli jakieś szanse ustrzelić :)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Baartoszz »

windziarz44 pisze:
Błysk pisze:Ja nie wiem... Teraz tak aktualizując, to mniej oglądam i słucham, ale na polskiej scenie to chyba Gradanie mi się podoba najbardziej. Schemat gadającej głowy w formacie zupełnie minimalistycznym pod względem urozmaiceń montażu, tonu głosu, schematu wystapień itd. bardzo mi się przejadł- zwłaszcza w formie solowej. Taka formuła jest teraz dla mnie męcząca, dlatego wolę dialogi z Gradania albo efekt pracy SU&SD. Dodatkowo chłopaki z Melanżowni mi się podobają. Niestety na żadnym z tych kanałów zazwyczaj się nie recenzuje gier, które mnie interesują. :)

Gadającą solo głowę mógłbym przyjąć gdyby mocniej zagłębiała się w analizy na temat gry, albo nawet więcej mówiła o swoich wrażeniach, co działa, co nie, a nie na temat samej mechaniki.
Nie udzielam sie tu nic a nic. (dzięki wszystkim za miłe komentarze).
Jaką grę chciałbyś żebyśmy zrecenzowali? Aż normalnie mam ochotę na jakiś challenge :) Ale daj ze 3 tytuły, byśmy mieli jakieś szanse ustrzelić :)
Ja bym z chęcią posłuchał co sądzicie o Fluss Piraten.

Sent from my Androminion console
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Baartoszz pisze: Ja bym z chęcią posłuchał co sądzicie o Fluss Piraten.

Sent from my Androminion console
Zabawne, dziś podczas partyjki w Cosmic encounter - wspomnieliśmy tę grę. Przypadek? Nie sądzę.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Gizmoo pisze: Przy okazji dziękuję Windziarzowi, za przemiłą rozmowę na Pyrkonie, a przede wszystkim za polecenie Deadwood. Ominęła by mnie świetna gra, a podeszła tak bardzo, że jestem totalnie zaskoczony. Gdybym posłuchał Wookiego (który na swoim kanale YT zmieszał tą grę z błotem), to pewnie ominąłby mnie ten świetny i niedoceniony tytuł. Jeszcze raz wielkie dzięki Windziarz! :)
Miło mi, że gra podeszła. W tej cenie żal było nie brać.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaimada »

windziarz44 pisze: Nie udzielam sie tu nic a nic. (dzięki wszystkim za miłe komentarze).
Jaką grę chciałbyś żebyśmy zrecenzowali? Aż normalnie mam ochotę na jakiś challenge :) Ale daj ze 3 tytuły, byśmy mieli jakieś szanse ustrzelić :)
SeaFalla 8)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

mat_eyo pisze:
gregos pisze:Chłopaki z Gradania (...) powinni popracować nad streszczeniem swoich wywodów.
Absolutnie się nie zgadzam! Chłopaków słuchać bardzo lubię, im dłuższy odcinek tym lepiej. Szanuję ich za to, że jak trzeba gadać godzinę to gadają godzinę, a nie sztucznie skracają "bo kto tego będzie później słuchał".

Jeśli szkoda Ci czasu, to Yosz robi (bardzo dobre) trzyminutówki :P
Zdecydowanie się zgadzam z mat_eyo!

Subskrybuje wszystkich recenzentów na YT. Co jakiś czas muszę odbyć dłuższa podróż samochodem i zaimiast słuchać politycznego bełkotu lub ambitnych popowych piosenek , odpalam recenzje i zamieniam się w słuch. :D Już kiedyś gdzieś napisałem, że według mnie , Gradanie zasługuje na audycje w radio. Czy mnie gra interesuje czy nie to i tak wysłucham. I zdecydowanie bardziej wolę ich długie odcinki. Żałuję, że nie ma z nimi Kwiatosza bo najlepsze odcinki to cała ekipa i cztery, mniej lub bardziej, odmienne zdania. Zawsze jak poznam jakiegoś świeżo upieczonego planszomaniaka to przesyłam mu linki do Gradania. Może moja sympatia wynika z bardzo podobnego gustu do chłopaków... tak czy inaczej odwalają kawał dobrej roboty.
Żałuje, że Marek Wysocki tak rzadko nagrywa. Słuchając Marka czułem się jak na wykładzie na studiach :D ale były to ciekawe wykłady. I super pomysłem są TOPki z Marka z Maćkiem. Nagrywaj Marku więcej!
Nie wiem jak Wy ale ja najbardziej cenię jak recenzenci mają odmienne zdanie. Tzn recenzenci biorący udział w jednym odcinku.
No i jestem maniakiem TOPek. Wiem, że część z Was nie lubi takich zestawień ale ja to uwielbiam. Sam co miesiąc aktualizuje swoje TOP 50 , gry z danych roczników i podobnej mechaniki. Taki fetysz, takie hobby :D
Jeżeli mogę mieć prośbę do ekipy Gradania to z wielką chęcią wysłuchałbym ich zdania na temat Kosmicznych Spotkań (ku**a ale ten tytuł mnie razi) i Keyflower, Dominant Species lub GWT. No i oczywiście TOPka jakaś kolejna...
jeszcze chciałem na koniec dodać (o ile ktoś dotarł do tego momentu) , że aż żal mi było Inka kiedy słuchałem jego wyborów podczas TOPki gier z zeszłego roku. Czy Ink prowadzi przedszkole lub jest nauczycielem w szkole podstawowej? Ja nie twierdzę, że to złe tytuły , wręcz przeciwnie... ale dlaczego Windziarz i Ciuniek nie dopiszczają Inka do cięższych gier? Cholera... jak tak dalej pójdzie to za rok Ink będzie miał w pierwszej trójce gry typu Zwierzak na Zwierzaku, Ratuj Króliczki i Zooloretto Junior :D
Dobra, kończę bo czas jak najszybciej "odfajkować" pracę i szykować się na piątkowe granie!!! :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 11:47 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ink »

Wincenty Jan pisze:jeszcze chciałem na koniec dodać (o ile ktoś dotarł do tego momentu) , że aż żal mi było Inka kiedy słuchałem jego wyborów podczas TOPki gier z zeszłego roku. Czy Ink prowadzi przedszkole lub jest nauczycielem w szkole podstawowej? Ja nie twierdzę, że to złe tytuły , wręcz przeciwnie... ale dlaczego Windziarz i Ciuniek nie dopiszczają Inka do cięższych gier? Cholera... jak tak dalej pójdzie to za rok Ink będzie miał w pierwszej trójce gry typu Zwierzak na Zwierzaku, Ratuj Króliczki i Zooloretto Junior :D
Wywołany do tablicy :) Paradoksem jest to, że Ink (znaczy ja) nie ma absolutnie nic wspólnego z graniem z dziećmi, prawdopodobnie najmniej z całej aktywnej ostatnio trójki.

A wyjaśnieniem tego faktu najprawdopodobniej jest to, że w zeszłym roku w moim życiu nieplanszówkowym działo się dużo. Siłą rzeczy miałem mniej czasu na granie, a w szczególności regularne i ponadregularne spotkania z chłopakami. Skutkiem tego faktycznie umknęło mi nieco tytułów, a kiedy już graliśmy razem, woleliśmy nadrobić większą liczbę mniejszych pozycji (żeby mieć co nagrywać), niż pracować nad czymś dużym. Pewnie, że wolałbym ogrywać Rebelię albo GWT, ale czasem trzeba nagiąć swoje preferencje do potrzeb regularnego nagrywania. Z tego samego powodu pojawiło się więcej, niż kiedyś recenzji dwuosobowych (gdzie żadną z dwóch osób nie byłem ja) - w tym właśnie tych poważniejszych tytułów. Gdybym zagrał we wspomnianą Rebelię/GWT, na bank trafiłyby do topki (bezpieczna prekognicja po lekturze reguł).

I na koniec muszę, tak jak Windziarz parę postów wcześniej, podziękować za komentarze. Fajnie być docenionym, fajnie przeczytać, że nasze produkcje nie trafiają do internetowej czarnej dziury, tylko ktoś ich słucha i jeszcze niektórym się podobają :)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Błysk »

windziarz44 pisze: Nie udzielam sie tu nic a nic. (dzięki wszystkim za miłe komentarze).
Jaką grę chciałbyś żebyśmy zrecenzowali? Aż normalnie mam ochotę na jakiś challenge :) Ale daj ze 3 tytuły, byśmy mieli jakieś szanse ustrzelić :)
W sumie to nawet więcej niż 3 wrzucę.

A) Z tych, które mam:
- Forbidden Stars
- Mech vs Minions
- Cywilizacja: Poprzez Wieki
- Mage Knight

B) Z tych których nie mam, ale są dostępne:
-Inis
-Clank! (Po polsku chyba jeszcze nie ma)
-Nations
-Mage Wars: Arena
-Earth Reborn (chyba już słabo dostępne i na 2 tylko)
-Cywilizacja Sida Mayera, ale z dodatkami ;)

Z nadchodzących:
-L5R LCG
-Alien Artifacts
-Godfather
- Chyba, że wychodzi jakaś ciężka strategia z konfrontacją o której jeszcze nie słyszałem. Lub 4x. ;)

Chyba jestem zanadto przywiązany do kobył. :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Zza granicy powiadam, że Earth Reborn się nie da - tam jest ze 30 godzin gry zanim się pozna kompletne zasady, to zrobić to na 3 osoby z powtarzaniem scenariuszy jest pracą większą niż tego zaprojektowanie. Przymierzałem się parę lat temu, po recenzji w ŚGP, ale na szczęście oprzytomniałem :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Błysk pisze: W sumie to nawet więcej niż 3 wrzucę.

A) Z tych, które mam:
- Forbidden Stars
- Mech vs Minions
- Cywilizacja: Poprzez Wieki
- Mage Knight

B) Z tych których nie mam, ale są dostępne:
-Inis
-Clank! (Po polsku chyba jeszcze nie ma)
-Nations
-Mage Wars: Arena
-Earth Reborn (chyba już słabo dostępne i na 2 tylko)
-Cywilizacja Sida Mayera, ale z dodatkami ;)

Z nadchodzących:
-L5R LCG
-Alien Artifacts
-Godfather
- Chyba, że wychodzi jakaś ciężka strategia z konfrontacją o której jeszcze nie słyszałem. Lub 4x. ;)

Chyba jestem zanadto przywiązany do kobył. :)


Z grupy A - będzie Cywilizacja:Poprzez wieki ( w końcu 100 na BGG) i przymierzaliśmy się do Zakazanych gwiazd (za mało partii, żeby robić reckę). Mechów nie mamy a Mage Knight to dziesiątki godzin grania, więc raczej ciężko.

Z grupy B - Już trudniej, bo albo nie mamy albo to kobyły. Inis pewnie się pojawi a jak uśmiechniemy się do Lucrum to mam nadzieję na Clanka.

LCG - ja nie siadam z zasady więc może chłopaki. Alien Artifacts jak najbardziej, Godfather musi być w końcu to jeden z najlepszych projektantów.

Coś z tego w takim razie będzie.

Pozdr
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomb »

Ostatnio zdałęm sobie sprawę, że jest jeden recenzent, po którego rekomendacji jestem gotów kupić grę, którą dotąd nie byłem zainteresowany. To Veridiana. Oczywiście są tu pewne granice (Time Stories!? - bez przesady). Jednak nad wyraz często gramy w te same gry, wnioski - jeśli znam opisywany tytuł - mamy podobne, więc poziom zaufania mam wysoki. Na dodatek po lekturach Cotygodnika rodzi się obraz Veridiany "Ciągle-W-Coś-Grającej", więc z zazdrością patrzę na zdjęcia szczęściarzy, którzy mają okazję te wszystkie tytuły ogrywać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

A to ja mam odwrotnie. Jest jeden recenzent, który jeśli jest zachwycony grą to ja jestem pewien, że mi się kompletnie nie spodoba. Zresztą z tego powodu oraz kiepskiej polszczyzny już przestałem go oglądać/słuchać. Nie będę pisał o kogo chodzi bo jeszcze wyjdzie, że jestem hejter :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze:A to ja mam odwrotnie. Jest jeden recenzent, który jeśli jest zachwycony grą to ja jestem pewien, że mi się kompletnie nie spodoba. Zresztą z tego powodu oraz kiepskiej polszczyzny już przestałem go oglądać/słuchać. Nie będę pisał o kogo chodzi bo jeszcze wyjdzie, że jestem hejter :P
Aż tak źle u mnie z polszczyzną? :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1538
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Gambit pisze:
detrytusek pisze:A to ja mam odwrotnie. Jest jeden recenzent, który jeśli jest zachwycony grą to ja jestem pewien, że mi się kompletnie nie spodoba. Zresztą z tego powodu oraz kiepskiej polszczyzny już przestałem go oglądać/słuchać. Nie będę pisał o kogo chodzi bo jeszcze wyjdzie, że jestem hejter :P
Aż tak źle u mnie z polszczyzną? :)
Akurat u Ciebie Gambit jest bardzo dobrze, zresztą u Kaczmara, Marcina czy Trolli też ;)
Zgaduję, że koledze powyżej chodziło o "włochatego" recenzenta i wtedy zgadzałbym się ze zdaniem datrytuska. Mam dokładnie takie same odczucia względem tego recenzenta po całej akcji z Pięcioma Klanami i nazywaniem ich Grą Roku - nie osądzam co kto lubi, po prostu dla mnie ta gra jest niegrywalna ze względu na gigantyczny downtime i dzięki jego uwielbieniu dla tej gry wiem, żeby patrzeć na jego recenzje na opak. Później zerknąłem na inne jego recenzje, w których moja ocena danych gier była diametralnie różna i nauczyłem się pamiętać, że chodzi też o ich promocję w przypadku umieszczenia w sklepie. Ale wciąż doceniam jego rolę, jaką ma każdego dnia w promocji gier planszowych i chwała mu za to, i tak subskrybuję i oglądam większość publikowanych filmów ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: Aż tak źle u mnie z polszczyzną? :)
Niee nieee. Ty jesteś w porządku choć fakt gusta mamy różne.
EsperanzaDMV pisze: Zgaduję, że koledze powyżej chodziło o "włochatego" recenzenta i wtedy zgadzałbym się ze zdaniem datrytuska.
Pudło chociaż tu z poziomem jest też niespecjalnie. Kiedyś na początku przygody oglądałem ale to już zamierzchła, wstydliwa przeszłość :)
I nic więcej nie powiem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
zajonc-game
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:57

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: zajonc-game »

Oglądam od czasu do czasu:
GameTrollTV (linka nie daję, bo każdy zna)
Gry u Wookiego (też bez linka, bo znacie), jak jeszcze wrzucał recenzje
GeekMania.pl https://www.youtube.com/GeekManiapl - wrzucają sporo o różnych tematach i nieco o grach, ale lubię pooglądać :)
http://www.GeekMania.pl - good 4 geeks!
ODPOWIEDZ