T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

Nataniel pisze:UWAGA! Kreator zawiera spoilery dot. pierwszych scenariuszy, więc należy go czytać dopiero po ich przejściu!
Pierwszych ilu? Podstawka + 3 wydane PL?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

Pixa pisze:
Nataniel pisze:UWAGA! Kreator zawiera spoilery dot. pierwszych scenariuszy, więc należy go czytać dopiero po ich przejściu!
Pierwszych ilu? Podstawka + 3 wydane PL?
Podstawka plus Marcy Case:

The following pages are intended for people who would like to create a T.I.M.E Stories scenario. These pages contain references to
the mechanic of the first two scenarios (Asylum and The Marcy Case), and thus spoil these scenarios, as they give away some
surprises. We therefore strongly advise against reading this guide if you have not played the scenarios referred to.
Bon voyage!
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

Od wczoraj TS PL w mych łapkach. :D Ślicznie wydane!

Chciałbym przy tej okazji pochwalić Pana Rebela za jedną rzecz. Gra była nie tylko solidnie zapakowana, ale bardzo starannie i elegancko. Po prostu wzorcowa paczka, którą należałoby umieścić w Sèvres. (chyba że akurat Rebel ma stażystów u siebie i na mojej paczce odbywało się szkolenie :mrgreen: :twisted: ) Taśmy rebelowskie oblepiające pudełko jakby od linijki, prościutko nalepiona nalepka z danymi adresowymi. Jednym słowem jakby ktoś pakował prezent gwiazdkowy, a nie zwykłą paczkę :D
Czemu jestem tym aż tak bardzo zaskoczony? Gdyż zdaję sobie sprawę jak wszyscy wspierający świadomie lub nie chcieli mieć tę grę "na już" "na wczoraj", więc Rebel wychodząc frontem do klienta z pewnością dążył do tego by jak najwięcej paczek wysłać jak najszybciej. A jak wiadomo pośpiech niekoniecznie jest sprzymierzeńcem przy superestetycznym pakowaniu. Plus dodatkowo pakując n-tą paczkę człek może już mieć trochę tego dosyć i chcę jak najszybciej mieć to za sobą ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Jestem po dwóch rozgrywkach i odsłoniliśmy kartę kolejnej porażki z powodu braku jednostek czasu. I teraz pytanie...
Spoiler:
@DarkSide - do Twoich pochwał dorzucę także jedną swoją. Fajnie, że dostałem dodatkowe karty postaci do wszystkich dodatków mimo, że zakupiłem jeden. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

Bary, karty alternatywne były dodatkowymi celami na akcji wspieram.to, więc każdy wspierający dostaje wszystkie SG (czyli m.in. wszystkie karty) niezależnie od tego czy kupił jakikolwiek dodatkowy scenariusz czy żadnego. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

DarkSide pisze:Bary, karty alternatywne były dodatkowymi celami na akcji wspieram.to, więc każdy wspierający dostaje wszystkie SG (czyli m.in. wszystkie karty) niezależnie od tego czy kupił jakikolwiek dodatkowy scenariusz czy żadnego. :wink:
Aha, spoko, myślałem, że dostajemy je tylko do tych scenariuszy, które kupiliśmy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Bary pisze:Jestem po dwóch rozgrywkach i odsłoniliśmy kartę kolejnej porażki z powodu braku jednostek czasu. I teraz pytanie...
Spoiler:
Odpowiedź z unikaniem spoilerowania:
Spoiler:
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Ja muszę pochwalić rebela za jedną sprawę.
Nie dali swojego loga na front pudełka. Chwała im za to.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Dzięki Donmakaron, zastosuję się do Twoich wskazówek.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

wirusman pisze:Ja muszę pochwalić rebela za jedną sprawę.
Nie dali swojego loga na front pudełka. Chwała im za to.
Obstawiam ograniczenie licencyjne.
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: M&T »

Czy komuś udało się znaleźć pasujące do kart w grze koszulki Mayday Games?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

To są koszulki do kart tarota mayday chyba tej wielkości nie robi. Ja takie kupiłem np. Gamelordzie bo sprzedają na sztuki. Więc łatwo konkretną liczbę zakupić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: hamish »

Nie wiem czy koszulkowanie tych kart ma sens. W sumie, ani się ich nie tasuje, nie trzyma się ich w dłoni cały czas... tylko leżą na planszy i ładnie wyglądają, a od czasu do czasu każdy je przegląda. Chyba, że ktoś lubi grać z całym zestawem śniadaniowym na planszy. Sam jestem zwolennikiem koszulek, aczkolwiek tutaj się na ten krok nie zdecyduję.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

M&T pisze:Czy komuś udało się znaleźć pasujące do kart w grze koszulki Mayday Games?
Przy koszulkowaniu zalecam ostrożność, bo można sobie zepsuć niespodzianki. Dotyczy to zarówno awersów jak i rewersów kart. Najlepiej to dać do koszulkowania komuś, kto nie będzie grał. Albo w ogóle nie koszulkować - kart prawie w ogóle się nie tasuje i nie miętoli w rękach.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

donmakaron pisze:
M&T pisze:Czy komuś udało się znaleźć pasujące do kart w grze koszulki Mayday Games?
Przy koszulkowaniu zalecam ostrożność, bo można sobie zepsuć niespodzianki. Dotyczy to zarówno awersów jak i rewersów kart. Najlepiej to dać do koszulkowania komuś, kto nie będzie grał. Albo w ogóle nie koszulkować - kart prawie w ogóle się nie tasuje i nie miętoli w rękach.
Albo skoszulkować po skończeniu scenariusza :lol:
(też koszulkuję wszystkie gry, ale w tym wypadku warto dać sobie spokój)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ChlastBatem »

M&T pisze:Czy komuś udało się znaleźć pasujące do kart w grze koszulki Mayday Games?
koszulki do Legacy? :shock:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

W pewnych okolicznościach to moze miec sens. Ja wkładałem np tłumaczenie polskie w anglojęzyczne do czego koszulki były bardzo przydatne ;). Mój egzemplarz ogrywało już trochę różnych osób. Wtedy pewniejszy byłem o stan gry jak będzie wyglądała po wypożyczeniu. Jeśli się gra w knajpie gdzie jest np. piwo czy coś to też może mieć znaczenie.
Z tą grą jest tylko taki kłopot, że przed rozegraniem scenariusza nie bardzo może gracz karty oglądać. Więc koszulkowanie po omacku pozostaje, prośba o kogoś niezainteresowanego graniem albo jeśli się to zrobi po rozgrywce ;).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

donmakaron pisze:
Bary pisze:Jestem po dwóch rozgrywkach i odsłoniliśmy kartę kolejnej porażki z powodu braku jednostek czasu. I teraz pytanie...
Spoiler:
Odpowiedź z unikaniem spoilerowania:
Spoiler:
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: hamish »

krecilapka pisze:W pewnych okolicznościach to moze miec sens. Ja wkładałem np tłumaczenie polskie w anglojęzyczne do czego koszulki były bardzo przydatne ;).
A to kompletnie inna sytuacja. Gdybym posiadał wersję w języku innym niż polski zapewne zrobiłbym to samo.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Bary pisze:
donmakaron pisze:
Bary pisze:Jestem po dwóch rozgrywkach i odsłoniliśmy kartę kolejnej porażki z powodu braku jednostek czasu. I teraz pytanie...
Spoiler:
Odpowiedź z unikaniem spoilerowania:
Spoiler:
Spoiler:
Bary - przechodzenie gry w takim czy innym czasie / sposobie jest oceniane. O czym zresztą wspomina Bob na początku gry. Ale to wychodzi na sam koniec partii. Przechodząc drugi raz jest dużo łatwiej ponieważ wiele map zostaje graczom i możesz uderzać do tych lokacji bez błądzenia. Ale to wszystko ma sens. Zależnie jak Ci poszło z innej pozycji zaczniesz sprawę marcy ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ChlastBatem »

Jak wygląda rozgrywka na 3 osoby? Każdy steruje po jednej postaci czy może zawsze muszą być cztery piony?

Drugie pytanie jest takie czy warto grać w 3 osoby? Czy mimo wszystko jest lipa jak w przypadku duetu?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

ChlastBatem pisze:Jak wygląda rozgrywka na 3 osoby? Każdy steruje po jednej postaci czy może zawsze muszą być cztery piony?

Drugie pytanie jest takie czy warto grać w 3 osoby? Czy mimo wszystko jest lipa jak w przypadku duetu?
Każdy steruje jedną postacią (gra odpowiednio się dostosuje). IMO możesz śmiało grać w takim układzie, większość osób go poleca, w przeciwieństwie do grania w duecie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

ChlastBatem pisze:Jak wygląda rozgrywka na 3 osoby? Każdy steruje po jednej postaci czy może zawsze muszą być cztery piony?

Drugie pytanie jest takie czy warto grać w 3 osoby? Czy mimo wszystko jest lipa jak w przypadku duetu?
Przy grze na trzy osoby każdy scenariusz stosuje własne ułatwienie - a to więcej czasu, a to jakiś sojusznik-pomocnik, a to więcej zasobów. Trudno mi się natomiast wypowiedzieć, czy gra się łatwiej czy trudniej.

W cztery osoby większa frajda, ale na trójkę też powinno być dobrze. Z jednej strony każdy z graczy zobaczy większy fragment całości, z drugiej clue zabawy leży w przekazywaniu sobie wzajemnie, czego się doświadczyło, co się widziało itd., czego przy grze w trójkę jest mniej.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

1) Rozgrywka na 3 osoby: każdy steruje 1 pionem (są 3 tylko), ale szczerze mechanika nie balansuje tego w odpowiedni sposób (tylko +5 JC, a nosiciele w tym scenariuszu lubią być ze sobą), wiecie jak to wygląda w kolejnych? Ale ogólnie gra w 3 osoby bardzo fajnie, szczególnie z dobrą muzyką ;)
2) Gry powinno się rozgrywać po kolei, może nie są to wielkie różnice ale wydaje się że warto
3) Tego opowiadania co się widziało jest naprawdę mało, rzadko są jakieś dłuższe teksty bez testów czy innej mechaniki, a wkolejnych skokach praktycznie nikt nie opowiada po raz drugi ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kwiatech »

A ja z innej beczki...
Znalazłem pod wypraską takie o to cuś:
https://goo.gl/photos/ynHabVdkKoFg7brP8
W instrukcji nie ma wymienionych tych elementów.
Chyba, że w jakimś scenariuszu będą wykorzystywane? Ktoś coś? :D
ODPOWIEDZ