Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Czy w packu NPC2 są dodatkowe karty artefaktów jak w packu 1?

@edit, są.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja także wykorzystam to miejsce, aby serdecznie podziękować za zorganizowanie całego zamówienia użytkownikowi Magneticzero. Super robota z szybkim przepakowaniem i jeszcze szybszym rozesłaniem gier wszystkim czekającym :) Jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Wielki plus dla Wassago za wspólne zamówienie :)
Gra jest świetna. Znacznie bardziej odpowiada nam od klasycznego Z. Póki co brak "antyklimatycznych" zasad. podwójny spawn losowy, ale nie ejst tak źle jakbym mógł sądzić po lamentach.
Mam ochotę grać i grać, a to nie zdarza się w sumie tak często.

btw. tak na marginesie spytam - ma ktoś może zbędny komplet kart z NPC2 w dowolnym języku?
/edit Dzięki Gab!
Ostatnio zmieniony 29 cze 2016, 08:32 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Tak mam w razie czego zestaw kart do NPC2 podeślij dane do wysyłki na PW.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ok mam pierwsza szybka partię za sobą i oczywiście mała lista pytań odnośnie zasad do osób wprawionych w bojach-ja sam nie ukrywam pobieżnie przejrzałem instrukcję a nie ukrywam wolę się zapytać niż szukać odpowiedzi na papierze. Czyli po kolei:
1. Czy w momencie pojawienia się nekro na mapie wszyscy pozostali nekro zawsze dostają dodatkową aktywację?
2. Czy sytuacja gdzie na spawn poincie jednego nekromanty pojawia się drugi nekro z dodatkowym spawn pointem jest normalna czy coś przeoczyłem?
3. Czy ktoś na szybko w paru zdaniach może mi przybliżyć zasady jeśli chodzi o zombiaki z zestawów NPC 1-2 oraz dodatkowych abominacji? (przepraszam za lenistwo ale sterta papierów skutecznie mnie zniechęca)


Ogólnie po pierwszej rozgrywce to na tyle ale na pewno z czasem pojawią się dodatkowe pytania. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bubu »

A swoja drogą- chce się ktoś zamienić? Oddam minotaura w zamian za bloba.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Gab pisze: 1. Czy w momencie pojawienia się nekro na mapie wszyscy pozostali nekro zawsze dostają dodatkową aktywację?
Tak.

Each subsequent drawing of additional Necromancer Zombie
cards, no matter the type, gives an Extra Activation to every
Necromancer
on the board until they flee or die.


Remember: drawing a Necromancer
Zombie card also gives an extra Activation to
others Necromancer on the board until they flee or die.


EXAMPLE: A Standard Necromancer, Ostokar and To-Me
Ku-Pa are already on the board. You draw a Standard Necromancer
card: put a Standard Necromancer in the Zone
you just spawned in, along with its additional Necromancer
Spawn Zone, and all three other Necromancers get an extra
Activation. The end is near!

Gab pisze: 2. Czy sytuacja gdzie na spawn poincie jednego nekromanty pojawia się drugi nekro z dodatkowym spawn pointem jest normalna czy coś przeoczyłem?
Myślę, że jest to możliwe, gdy dobierzesz kolejną kartę nekro jedna po drugiej.

Pytanie jak się to ma do tej zasady:

3- Beware the dark ritual! Necromancers standing
at Range 0-1 from each other at the end of a
Zombies’ Phase flee the board as if they escaped
through their escape Spawn Zone. Replace the
Necromancer Spawn tokens they introduced on
the board with standard Zombie Spawn tokens.


Wychodzi na to, że nie dostajemy szansy na ubicie, bo natychmiast uciekną.

z bgg:

Sequence:
~Draw necro card.
~Place necro token and figure on board.
~Draw second necro card.
~Activate first necro.
~Place second necro token and figure on board.
~Draw a spawn card for the second necro token.
~Continue with normal spawn cycle.


+ bardzo istotne oficjalne uściślenie zasad double spawnu dla żetonu nekromanty:

If you draw Double Spawn(s) for the Necromancer token, it applies to that token and you draw more cards for that space. It is not part of the building spawns so you don't move double spawns to other rooms.
Gab pisze: 3. Czy ktoś na szybko w paru zdaniach może mi przybliżyć zasady jeśli chodzi o zombiaki z zestawów NPC 1-2 oraz dodatkowych abominacji? .
Co do npc sprawa prosta - spawny tasujesz z normalną talią, gdy taką dobierzesz to losujesz wzór spośród posiadanych npc i spawnujesz. Npc to zwykli walkerzy z tą różnicą że kto zbierze 5 różnych wzorów zabitych figurek losuje jeden vault. I tyle.

Co do abominacji każda ma inne zasady. Jeszcze nie sprawdzałem jakie. Ogólnie po prostu wtasowujesz ich karty/kartę w talię spawnu i po dobraniu nieco inaczej z danym typem walczysz zapewne.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Abominacje:
1. Zwykła:
*3 HP
*zadaje 1 pkt obrażeń
*5 expa
spec: pancerz nie broni przed obrażeniami abominacji


2. Abominotaur
*3 HP
*zadaje 2 pkt obrażeń
*5 expa
spec: może niszczyć zamknięte drzwi i ściany, tzn, ustala drogę do najbliższego bohatera (ignoruje ściany i drzwi) a następnie rozwala drzwi/ściany (dodatkowe tokeny do zniszczonych ścian są w pudełku)
spec: pancerz nie broni przed obrażeniami abominacji


3. Abomitroll (ten będzie prawdziwym bólem podczas rozgrywki...)
*3 HP
*zadaje 1 pkt obrażeń
*5 expa
spec: może zostać tylko spalony
spec: ma 3 akcje kiedy w zasięgu widzenia znajduje się bohater (najpierw 1 akcja ze standardowymi zombiakami, potem dopiero 2/3)
spec: pancerz nie broni przed obrażeniami abominacji


4. Ablobination
*3 HP
*zadaje 1 pkt obrażeń
*5 expa
spec: atakuje wszystkich wrogich bohaterów w zasięgu widzenia 0-1, przeszkody uniemożliwiające poruszanie się, chronią przed atakiem tej abominacji
spec: pancerz nie broni przed obrażeniami abominacji


@ps. gdyby ktoś miał nadmiarowe karty z NPC2 w obojętnie jakim języku to też z miłą chęcią bym przygarnął :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Panowie, a czy kwestie zasad możemy omawiać w odpowiednim dziale? Po to chyba są takowe podziały na forum :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Powiem Wam, że się mega zmęczyłem rozkładaniem przed, i składaniem po pierwszej rozgrywce zawartości tych wszystkich pudeł i pudełeczek. Jeśli chodzi o grę to zmiany in plus. Duże urozmaicenie i wrogów i jasnej strony mocy :)

Szkoda, że nie mam zdolnści manualnych, bo taki cuda jak z linku parę stron wcześniej to dla mnie nie osiągalne.

Btw. Jeśli chodzi o deck ekwipunku to jakie podejście mieliście ? Wszystkie karty czy jednak trochę przerzedziliście deck ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Ghoul
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:17

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Ghoul »

Cześć,

Może trochę orientujecie się w temacie dystrybucji Zombicide Black Plague w polsce? Dzwoniłem do Black Monks ale oni tym już się nie zajmują. Szkoda, szczególnie tych dodatkowych "special guest" boxów, które można była spokojnie zdobyć przy zwykłym zombicide. Tutaj, kupienie jednego konkretnego to koszt 250 zł za granicą. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Bo wydawcą BP w Polsce jest Portal ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Ghoul pisze:Cześć,

Może trochę orientujecie się w temacie dystrybucji Zombicide Black Plague w polsce? Dzwoniłem do Black Monks ale oni tym już się nie zajmują. Szkoda, szczególnie tych dodatkowych "special guest" boxów, które można była spokojnie zdobyć przy zwykłym zombicide. Tutaj, kupienie jednego konkretnego to koszt 250 zł za granicą. :mrgreen:

DLaczego 250 zł za granicą? Na ebayu można kupić za 20 USD plus przesyłka ok. 5 USD. A wiem, że Planszostrefa planuje też sprzedawać dodatki do ZBP.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Witam,
Ja może odbiegnę od tematu ale mam info dla wszystkich, którym obiecałem karty NPC2+karty postaci. Przesyłki nadam w poniedziałek - wyskoczyła mi szybsza niż się spodziewałem przeprowadzka i musiałem wszystko rzucić. Na spokojnie wszystko to co obiecałem dostaniecie.
Pozdr.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Toudi »

Gab pisze:Witam,
Ja może odbiegnę od tematu ale mam info dla wszystkich, którym obiecałem karty NPC2+karty postaci. Przesyłki nadam w poniedziałek - wyskoczyła mi szybsza niż się spodziewałem przeprowadzka i musiałem wszystko rzucić. Na spokojnie wszystko to co obiecałem dostaniecie.
Pozdr.
:) dzieki :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Jestem po pierwszej poważniejszej rozgrywce (nocnej), zrobiliśmy 4 questy i moje spostrzeżenia są następujące:
1. Ktoś z CMON trochę zaniedbał balans ponieważ rozgrywka z samą podstawkę Z:BP a rozgrywka ze wszystkimi dodatkami z KS to dwie różne gry, w tali zrobiło się niebezpiecznie dużo kart spawnu necromancerów (wliczając dodatkowych z Guest boxów). Liczbę abominacji pomijam, ponieważ już przywykłem że na mapie jest ich sporo grając w poprzednie łączone części Zombicide.
2. Na planszy robi się istny przepraszam za określenie "pierdolnik" dla przykładu zdarzyła się sytuacja gdzie na małej mapie miałem 6 nekro naraz i 4 abominacje. Już w pewnym momencie nie wiedziałem, który necro odpowiada za który punkt namnażania.
3. Muszę za to pochwalić karty ekwipunku są dobrze zbalansowane i nie ma w nich za dużo syfu jak w poprzednikach (cholerne konserwy).
4. Jeśli chodzi o postacie bohaterów nie wypowiem się za dużo, ponieważ póki co grałem tylko tymi podstawki i dodatku Wulfsburg i uważam, że wszystkie są dobrze zbalansowane nie ma koksów ale co ważniejsze nie ma słabiaków.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dwntn »

Gab pisze:Jestem po pierwszej poważniejszej rozgrywce (nocnej), zrobiliśmy 4 questy i moje spostrzeżenia są następujące:
1. Ktoś z CMON trochę zaniedbał balans ponieważ rozgrywka z samą podstawkę Z:BP a rozgrywka ze wszystkimi dodatkami z KS to dwie różne gry,
Też to zauważyłem. Mam odczucie że grając samą podstawką, gra była nieznośnie trudna w pewnych momentach, częściej też dochodziło do sytuacji gdzie z braku figurek, zobmie dostawały kolejne aktywacje. Grając z użyciem dodatków poziom trudności w naszym wypadku diametralnie się obniżył, rzadko kiedy zombi dostają kolejne aktywacje (właściwie tylko z kart spawnu, nie zaś gdy zabraknie figurek).
Gab pisze:w tali zrobiło się niebezpiecznie dużo kart spawnu necromancerów (wliczając dodatkowych z Guest boxów). Liczbę abominacji pomijam, ponieważ już przywykłem że na mapie jest ich sporo grając w poprzednie łączone części Zombicide.
Prawdopodobnie popełniliście ten sam błąd co my podczas pierwszej rozgrywki - w talii nie może być więcej niż sześć kart spawnu nekromantów. Jeśli więc chcecie umieścić w talii spawnu karty nowych necromantów (np. Evil Troy), musicie z niej usunąć odpowiednią ilość kart spawnu podstawowych nekrosów.
Gab pisze:2. Na planszy robi się istny przepraszam za określenie "pierdolnik" dla przykładu zdarzyła się sytuacja gdzie na małej mapie miałem 6 nekro naraz i 4 abominacje. Już w pewnym momencie nie wiedziałem, który necro odpowiada za który punkt namnażania.
Popatrz do instrukcji na stronę 31 - jeśli na koniec tury Zombiech na planszy stoi obok siebie dwóch Nekromancerów w odległości 0-1, schodzą oni z planszy tak jakby opóścili ją przez normalne wejście. Sytuacja, którą opisujesz, że miałeś na planszy 6 nekrosów jednocześnie nie jest co prawda niemożliwa, aczkolwiek mało prawdopodobna jeśli stosuje się powyższą zasadę.
Gab pisze:3. Muszę za to pochwalić karty ekwipunku są dobrze zbalansowane i nie ma w nich za dużo syfu jak w poprzednikach (cholerne konserwy).
Jeśli chodzi ci o stosunek liczby kart "jedzenia" do innych przedmiotów to się zgodzę. Jeśli chodzi o poziom zbalansowania broni, to niestety jest tu bardzo słabo. Większość unikatów z NPC boxów jest słabsza od broni które można znaleźć przeszukując pokoje. Te zaś mają bardzo niezbalansowany poziom, IMO są zwyczajnie zbyt potężne, czyniąc rozgrywkę zbyt prostą. Dla przykładu - mieliśmy sytuację że w wyniku double spawnów na początku tury zombi pojawiło się na planszy ok 15-20 figurek plus 3 abominacje, ponad to co już znajdowało się na planszy. W trakcie następnej tury nasi bohaterowie urządzili Zombim prawdziwą rzeźnię i sytuacja pod koniec rundy przedstawiała się tak, że na planszy został jeden osamotniony walker. Rekordzista jednym bohaterem zniszczył 12 zombiaków w trakcie swojej tury. Jak dla mnie gra z dodatkowymi broniami tj. choćby Vampiric Crossbow strasznie ułatwia grę psując IMO dobrą zabawę i element niepewności czy uda się przeżyć do następnej tury. Teraz wygląda to tak jakby oddział wyszkolonych i uzbrojonych po zęby marines szedł przez vietnamską wioskę i kosił nieuzbrojonych cywili.

- K.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Co do przedmiotów masz na myśli chyba tylko te z Wulfsburga. Podstawowe są ok.

Co do decku my używaliśmy: 6 kart necro (?w tym 4 zwykle i 2 specjalne), po jednej karcie specjalnej abominacji każdego typu, 9 kart NPC + cała reszta.

W takim układzie gra była wymagająca, lecz nie koszmarnie trudna.

Co do postaci z KS, są chyba lepiej i gorzej zbalansowane. Np. taka Xena, która na start ma skilla zmieniającego każdą broń w broń +3.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Z którego guest boxa ona jest? :P

Klom jest bardzo fajny, umiejętności jak i figurka!
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Fegat pisze:Z którego guest boxa ona jest? :P

Klom jest bardzo fajny, umiejętności jak i figurka!
Xena jest z KS exl. Czy tam Xuxa się nazywa.

Nam się zdarzyło 18 zombie i 2 necro na jednym kwadratowym polu budynku. Wyszedł necro, z necro wyszedł double spawn, z dobule wyszedl double i zombie, z tego double kolejny necro i zombie, a następnie z necro double z którego 2 zombie.

A jako, że to co wychodzi z necro musi być rozstrzygnięte nim przyjdzie kolej na dalsze pomieszczenia, to na jednym kaflu zrobiła się taka oto kupka.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Hmmm. Ale przecież nie może być dwóch Necro na planszy. Jak już jest jeden na planszy to karta kolejnego powoduje dodatkową aktywację.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

posiadaja kolejna aktywacje w momencie gdy nie masz juz figurek do wystawienia.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Wallenstein pisze:Hmmm. Ale przecież nie może być dwóch Necro na planszy. Jak już jest jeden na planszy to karta kolejnego powoduje dodatkową aktywację.
Może być X necro w wariancie Cabalas, który moim zdaniem jest domyślny przy posiadaniu kilku necro.
A co do aktywacji - zawsze necro dostaje dodatkową aktywację, gdy wchodzi kolejna karta necro. Czyli mam na planszy zwykłego, a dociągam Troya, i wtedy zwykły dostaje ruch a Troy wchodzi.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gizmoo »

Wczoraj wieczorem odebrałem i otworzyłem moją przesyłkę ze skarbami i jestem albo zawiedziony i/albo mam coś wybrakowanego... W huntsman packu były dodatkowe figurki npc-ów, ale nie było do nich... kart spawnu.

Czy ci biskupi i kolesie bez głowy to są zwykłe zombiaki? Jeżeli tak, to twórcy poszli po najmniejszej linii oporu. Chciałem różnorodności przeciwników, a nie figurek! Jak rozumiem w boxie NPC-1 (jeszcze go nie otwierałem) również nie znajdę niczego zaskakującego? To po prostu dodatkowe figurki?

Dodatkowo jestem okropnie zawiedziony bossami. Figurki są absolutnie powalające. To jest absolutny top. Ale zasady do nich - no normalnie śmiech na sali. Liczyłem na różnorodność, liczyłem że walka z każdym z bossów będzie inna i wymagała kompletnie innej taktyki. A tu się okazuje, że to w zasadzie zwykłe abominacje, które różnią się tylko ilością akcji/ruchem i to wszystko. Nawet ich zabicie wygląda tak samo. Żadnych epicko długich pojedynków.

Reasumując... Mało gry - dużo plastiku, czy mi coś umknęło?
ODPOWIEDZ