This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ramar »

Rzeczywiście nie ma co nakręcać atmosfery.
Jednak patrząc na przebieg zbiórki i to, że zbiórkę rozpoczęto bez podpisanej umowy w sprawie wydań "innojęzycznych" oraz początkowy brak informacji na ten temat, sugeruje brak początkowego założenia wydania gry w lokalizacji innej niż angielska.
A to, że autorzy chcieliby wydać grę po polsku, to raczej oczywista sprawa do której nikt nie ma wątpliwości.
A to że wydawca chce zarobić jak najwięcej, to też nie jest podważane. To czy zarobiłby więcej przygotowując nakład 1,5-2 tysięcy kopii dla każdego z języków: niemiecki, hiszpański, polski i francuski oraz większy nakład w j. angielskim, to sprawa prawdopodobna, acz dyskusyjna bez dostępu do danych finansowych i statystycznych. Bo ogłoszenie innej wersji językowej na tydzień (lub 3 dni) przed końcem kampanii, na pewno nie jest działaniem marketingowym na zwiększenie sprzedaży...
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: lynwith »

Tycjan pisze:
ObraneOrzechy pisze:
Szaweł pisze:Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Padla gdzies odpowiedz na te pytanie? Jesli ominelem to przepraszam ale nie potrafilem tego znalezc. ;€
Będzie odp. na to w FAQ 2
To jeszcze jedno pytanie :P Czy wsparcie za 1€ liczone jest w Community jako wsparcie z Polski ? Znaczy wliczane są do ogólnego rozrachunku tych 500 egzemplarzy ?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xelos80 »

Tycjan pisze: Mogę tylko w imieniu wszystkich zaangażowanych w ten proces przeprosić. Nie określam już terminów, żeby nie robić niepotrzebnych spięć.
Termin to jest z defaultu.
Macie z Michałem max 5 dni bo za 6 kończy się akcja wiec musi byc minimu 1 zapasu zeby ewentualnie wesprzeć. :)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: toblakai »

Nie ma żadnych przeszkód aby wesprzeć grę po zakończeniu akcji - już niejeden Kick kończył się tak, że po udanej zbiórce można było jeszcze kupić grę.
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: robert89ns »

Fajnie Trycjan nie ma co :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Już nie licze nawet że bedzie jakas informacja ....
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: garg »

Ech, w pociągu robieni :wink: .

Ja chcę kupić polską wersję (i tylko polską). Czekam spokojnie na info: jeśli będzie przed przed końcem akcji - wesprę. Jeśli nie będzie info - nie wesprę. Jeśli wydadzą później po polsku - kupię (choć pewnie egzemplarz używany, bo mnie zezłościli i nie chcę płacić wydawcy, jak nie muszę). A jak nie wydadzą po polsku, to zagram w te pozostałe pińćset gier, które czekają na półce w kolejce do ogrania :lol: .

I po co się tak gorączkować? :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: TTR_1983 »

30 stron dyskusji o grze, o której nic nie wiadomo- dobre :mrgreen:
Nie napalajcie się, że to będzie hit na miarę TOP 20 BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

TTR_1983 pisze:30 stron dyskusji o grze, o której nic nie wiadomo- dobre :mrgreen:
Nie napalajcie się, że to będzie hit na miarę TOP 20 BGG
Jak to nie wiadomo? Dwie polskie wideorecenzje. Jedna rozgrywka po polsku. Trochę jednak wiadomo.
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: robert89ns »

Gambit pisze:Jak to nie wiadomo? Dwie polskie wideorecenzje. Jedna rozgrywka po polsku. Trochę jednak wiadomo.
to w sumie wiemy że chcemy w to zagrać :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale nie wiemy czy będziemy "musieli" grać po ichniejszemu czy po naszemu rzecz jasna po Polsku a to z tego co się nie myle najwazniejsza informacja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Gambit pisze:
TTR_1983 pisze:30 stron dyskusji o grze, o której nic nie wiadomo- dobre :mrgreen:
Nie napalajcie się, że to będzie hit na miarę TOP 20 BGG
Jak to nie wiadomo? Dwie polskie wideorecenzje. Jedna rozgrywka po polsku. Trochę jednak wiadomo.
No wiadomo, wiadomo, ale chyba niekoniecznie same superlatywy. Ja z Twojej recenzji wyniosłem, że odczułeś przerost formy nad treścią, niedopracowanie i tylko po prostu nie chcesz za głośno tego mówić.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

robert89ns pisze: Ale nie wiemy czy będziemy "musieli" grać po ichniejszemu czy po naszemu rzecz jasna po Polsku
Fajnie byłoby zagrać po naszemu, czyli po polsku. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Szaweł »

rattkin pisze:
Gambit pisze:Jak to nie wiadomo? Dwie polskie wideorecenzje. Jedna rozgrywka po polsku. Trochę jednak wiadomo.
No wiadomo, wiadomo, ale chyba niekoniecznie same superlatywy. Ja z Twojej recenzji wyniosłem, że odczułeś przerost formy nad treścią, niedopracowanie i tylko po prostu nie chcesz za głośno tego mówić.
Co Pan na to Panie Gambicie? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sirafin »

Chłopaki z Board Game Replay też wrzucili migawki i wrażenia ze swoich rozgrywek. Mnie osobiście bardzo odpowiada poukładana, niechaotyczna forma, w jakiej kręcą swoje relacje, więc profilaktycznie podrzucam, może ktoś jeszcze nie widział ;) W przypadku tego filmiku interesujące może być również to, że wrażeniami dzieli się grupa trzech graczy, co w przypadku gry kooperacyjnej nadaje sprawozdaniu dodatkowej perspektywy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 13:29 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Tu filmik, tam filmik - ludzie zapomnieli jak się pisze czy co? :D
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: palladinus »

pan_satyros pisze:Tu filmik, tam filmik - ludzie zapomnieli jak się pisze czy co? :D
Pewnie ci co piszą nie grali. Poza tym jest kampania i trzeba hype nakręcić, a do tego lepsze są stanowczo filmy z fajną muzyką i kolorowym tłem, a patrząc na ogólną tendencję na Kickstarterze, ludzie kupują oczami. Life is brutal. Pisać pewnie będą jak już dostaną swoje kopie.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mauserem »

pan_satyros pisze:Tu filmik, tam filmik - ludzie zapomnieli jak się pisze czy co? :D
nope - ludzie zapomnieli jak się czyta :mrgreen:
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ramar »

pan_satyros pisze:Tu filmik, tam filmik - ludzie zapomnieli jak się pisze czy co? :D
Popieram! Niektórzy pracują w szkodliwych warunkach i nie mogą odpalić wideorecenzji, ale recenzję pisaną łyknęliby między kanapkami:D
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tygrys69 »

Im więcej oglądam recenzji tym bardziej wydaje mi się, że gra jest taka sobie...Zdarzenia są zapewne niezwykle ciekawe, ale coraz mniej "gry" widzę w tej grze, a coraz więcej turlania kostki i czytania co się stało. Dodatkowo nie wiem czy brak prowadzenia konkretnej postaci nie zacznie mi przeszkadzać.
Focus!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xelos80 »

pan_satyros pisze:Tu filmik, tam filmik - ludzie zapomnieli jak się pisze czy co? :D
A ja juz od dawna nie czytam recenzji gier. I nie dlatego że nie lubię czytać bo książek czytam dużo. Ale jak zaczynam jakaś recenzje czytać to nudzę się po pierwszych akapitach. Pisane recenzje nie potrafią mnie zainteresować swoją treścią. Wole oglądać wideorecenzje i to osób które wiem ze ciekawie o grze mówią.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:
Gambit pisze:Jak to nie wiadomo? Dwie polskie wideorecenzje. Jedna rozgrywka po polsku. Trochę jednak wiadomo.
No wiadomo, wiadomo, ale chyba niekoniecznie same superlatywy. Ja z Twojej recenzji wyniosłem, że odczułeś przerost formy nad treścią, niedopracowanie i tylko po prostu nie chcesz za głośno tego mówić.
Nie wypowiem się na ten temat z jednego prostego powodu. Nie miałem w ręku pełnej wersji gry. Nie mam więc nawet prawa mówić o "niedopracowaniu", czy o "przeroście formy nad treścią". Mógłbym się do tego odnieść, gdybym zobaczył wszystko co oferuje nawet podstawowa wersja gry. Niestety nie widziałem jednego z ważniejszych elementów, czyli pełnej Księgi Skryptów. Ona może stanowić o być/nie być TWoM.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Ano własnie. I tym samym odpowiadasz na tamto pytanie wyżej - niby coś tam wiadomo, ale jednak nie tak znowu wiele. Oczywiście, wdzięczni jesteśmy za recenzje, ale z racji ich ograniczonego charakteru (bo na prototypie), trudno wyrobić sobie jakieś zdanie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:Ano własnie. I tym samym odpowiadasz na tamto pytanie wyżej - niby coś tam wiadomo, ale jednak nie tak znowu wiele. Oczywiście, wdzięczni jesteśmy za recenzje, ale z racji ich ograniczonego charakteru (bo na prototypie), trudno wyrobić sobie jakieś zdanie.
Mam nadzieję, że w filmie równie dobrze to przekazałem :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: espresso »

Gambit, a możesz rozwinąć tę myśl, że TWoM przypomina Tales of the Arabian Nights?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Paragrafówka - cos się wydarza, wybierasz sposób reakcji, czytasz co wyszło.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

espresso pisze:Gambit, a możesz rozwinąć tę myśl, że TWoM przypomina Tales of the Arabian Nights?
Dokładnie tak jak napisał Rattkin. Tals of the Arabian Nights opiera się na wielkiej księdze (dosłownie) z ponad tysiącem paragrafów z przygodami. Gra jest świetna, choć potrafi być strasznie nużąca.
ODPOWIEDZ