2012: The Day of Fallout

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: BloodyBaron »

Budzi sympatię podejście autora gry, który nie traktuje testów wyłącznie jako wstępnych prezentacji gry i nie szuka w nich tylko potwierdzenia, że oto stworzył dzieło przez duże D.

Życzę powodzenia, choć ani temat ani sama gra zupełnie mnie nie pociągają - zdecydowanie nie moje klimaty.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Dzej »

Teraz to kupie na 120 %, miło słyszeć, że gra nie jest wydawana na siłę. Brawa dla autora.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Witajcie :)

bardzo miło mi poinformować, że patronat nad 2012: TDoF objęły: OLDTOWN.larp.pl oraz serwis internetowy: PARADOKS.net.pl

Pozdrawiam :)
stanislaw
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:39

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: stanislaw »

Sam mocno czekam na jakieś fajne postapo, bardziej rozbudowane niż neuroshima hex, jednak z opisu na stronce i fragmentów książki - sorry, dla mnie słabo to wygląda.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Witajcie :)

dzisiaj prezentuje nową, ulepszoną i rozszerzoną planszę do gry - zapraszam na stronę z aktualnościami i mile widziane komentarze i opinie :)

http://www.thedayoffallout.pl/aktualnosci.php

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: poooq »

Plansza wygląda sympatycznie i ładnie, ale nie tego spodziewam się po grze w klimacie postapo: wolałbym szaro, rdzawo i z dużo większą radiacją.

Dodam, że robi się coraz ciekawiej...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Po krótkiej przerwie, odsłona nowych elementów z ulepszonej wersji 2012:TDoF:

Karty rozkazów - ruch i atak, które można znaleźć na stronie www z grą w dziale aktualności: http://www.thedayoffallout.pl/aktualnosci.php

Pozdrawiam i czekam na opinie :)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

4 armie i gra dla 2-4 graczy - tak, to prawda :)

Po wielu naciskach i sugestiach, postanowiłem ugiąć się i wprowadzić 2 dodatkowe armie do gry. Daje to możliwość rozgrywki nie tylko dla 2 graczy, lecz 2-4 graczy.
Zapraszam do obejrzenia kompletu 4 armii w 2012: TDoD - ich krótkich opisów oraz znaków i kolorów!

http://www.thedayoffallout.pl/aktualnosci.php

Wkrótce kolejne wieści ze świata 2012!

Pozdrawiam.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Dabi »

Bardzo dobra informacja

Zdecydowanie wpłynie na atrakcyjność gry ;)

O ile byłem wyjątkowo sceptyczny wobec tego projektu to teraz myślę, że sprawa wygląda coraz lepiej.

Czekam na dalsze informacje
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Tycjan »

l.kowal pisze: Po wielu naciskach i sugestiach, postanowiłem ugiąć się i wprowadzić 2 dodatkowe armie do gry. Daje to możliwość rozgrywki nie tylko dla 2 graczy, lecz 2-4 graczy.
A jak teraz będzie z balansem stron? Nowe testy, czy jesteś już po?

A co do kart rozkazów: to na awersach jest twarz w "okularach"? Jakoś te okulary dziwnie kontrastują. Ikona tego "poruszani/biegu"(?) mogła by być bardziej klimatyczna (związana z walką/wojskiem). Ale to tylko moje zdanie :)
Kiedy instrukcja?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Jeśli chodzi o balans, to każda armia ma cechy charakterystyczne, które wpływają na przebieg rozgrywki.

Jedna ma więcej jednostek, ale słabszych, lecz po połączeniu mogą tworzyć potężne kombosy, druga ma mniej jednostek, ale nie mogą się łączyć w taki sposób. Dodatkowo każda z armii ma specjalne jednostki, każda z nich "coś" innego może dokonać czy zrealizować :) ale o tym za niedługo :)

Wszystko i tak zależy od obranej taktyki - każdą armię prowadzi się w boju zupełnie inaczej - co mocno uatrakcyjni rozgrywkę.

Gra ewoluuje, każdy element jest testowany z każdej strony.

W ten weekend podam kolejne, jeszcze bardziej ciekawe informacje :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Dzej »

Fajnie, że gra się rozwija :) Mam nadzieję, że cena nie wzrośnie znacząco przez te nieplanowane rozszerzenia :P Czekamy na nowe informacje.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

I kolejna dawka informacji tak jak obiecałem :)

Ciągłe rozgrywanie deathmatch'y - pewnie! - jak najbardziej! .... Ale dzisiaj zaprezentuje układ jednego z wielu scenariuszy - Capture The Flag - dla 2 graczy.

Zdjęcie układu pól (przykładowe, grafika nie jest wersją finalną!) znajdziecie tutaj - http://www.boardgamegeek.com/image/7097 ... of-fallout

Taki sposób gry sprawia, iż jest nieskończenie wiele możliwości rozgrywki - od klasycznego: deathmatch, poprzez capture the flag, capture the region ale i również cooperative oraz typowe scenariusze fabularne. Taki układ wprowadzi również kontrolę nad playtime - mniejsza plansza - szybsza gra, większa plansza, rozgrywka dłuższa.

Co o tym myślicie? :)

Pozdrawiam i jak zawsze, bardzo miło będzie przeczytać Wasze zdanie na ten temat :)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 22:02 przez l.kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

I prezentuje kolejny przykładowy, prosty i szybki scenariusz dla 4 graczy - tryb cooperative, 2 na 2 graczy, cel - przejmij jedną z baz przeciwnika.

Przykład można zobaczyć tutaj: (grafika nie jest wersją finalną) - http://www.boardgamegeek.com/image/7099 ... of-fallout

Pozdrawiam.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Witajcie po dłuższej przerwie.

Na stronie gry opublikowałem ostateczną wersję pudełka do 2012:TDoF - www.thedayoffallout.pl

Prace już na ukończeniu, powolutku na finiszu, realizuje ostateczne szlify graficzne i w instrukcji.

Już wkrótce podam datę premiery gry oraz pełną specyfikację. A to już baaaardzo blisko, uwierzcie :) :)

Pozdrawiam :)
Łukasz
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Nataniel »

Kto będzie wydawcą?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Essencegame :)
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: nikosss »

A cena ?
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Powiem tak - we wtorek będę miał zamkniętę sprawy finansowe. Także wtorek-środa będę mógł z czystym sumieniem podać cenę.

To co mogę powiedzieć, to gra będzie w bardzo dobrej cenie!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Olgierdd »

szkoda, że na kartach nie ma opisu ich działania. Nawet jeśli zasady są intuicyjne i proste do zapamiętania, to w pierwszych rozgrywkach może to być niewygodne.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Karty specjalne finalnie będą posiadały krótki opis ich działania :)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

I z przyjemnością mogę zdradzić oficjalnie - zapowiedź pierwszego dodatku do 2012: The Day of Fallout, pod tytułem NUCLEAR FACTORY.

Rozszerzenie wprowadzi do gry nowa lokalizację - Fabrykę (9 nowych elementów mapy) oraz dodatkowe scenariusze (do gry w samej fabryce oraz połączenie z podstawową wersją gry).

Screen z zapowiedzią (na razie logo dodatku i projekt pudełka), oczywiście na stronie www gry w zakładce SCREENY (www.thedayoffallout.pl)

:)

Pozdrawiam wszystkich :)
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Sandking »

Dobrze rozumiem, że nie ma jeszcze gry na rynku, a już jest ogłoszony dodatek?

p.s.

Hehe - jedyny rating na BGG jest autora :] Tak trzymać.
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: l.kowal »

Pewnie że mój :) próbowałem czy i jak się głosuje i niestety nie wiem jak usunąć...przynajmniej głosowanie działa :)

Tak, dodatek wyjdzie w bardzo krótkim czasie po wydaniu podstawowej gry - dlatego też pojawiła się taka informacja :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: 2012: The Day of Fallout

Post autor: Ink »

l.kowal pisze:Pewnie że mój :) próbowałem czy i jak się głosuje i niestety nie wiem jak usunąć...przynajmniej głosowanie działa :)
Hmm... wejść w daną grę, przewinąć na dół, kliknąć na ocenę, usunąć to, co jest wpisane, kliknąć "save".
Dość intuicyjne.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
ODPOWIEDZ