Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Smoku »

Ja bym chętnie zagrał w odnowioną wersję chyba "Labiryntu" z Encore (maleńkie kwadratowe,papierowe żetoniki imitujące pomieszczenia ,dokładało się losowo do pozostałych ,drużyna,trzy poziomy,wszystko mieściło się w pudełkach od zapałek z kilkoma tonami klimatu.)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Andy »

Smoku pisze:wszystko mieściło się w pudełkach od zapałek z kilkoma tonami klimatu.
...i nazywało się Labirynt śmierci :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Ja tez bardzo chętnie w to bym zagrał.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Andy »

Gdzieś przemknęła mi informacja, że gra ma być wznowiona u nas, w nowej szacie graficznej i ze zmianami. Póki co mam gdzieś schowaną wersję oryginalną (chyba nawet kompletną!). Dla mnie to zawsze była bardziej gra dla jednej osoby niż kooperacyjna.

To zresztą była piracka wersja Citadel of Blood: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/3248
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Smoku »

W tamtych latach jeszcze nie było ustawy o ochronie wartości intelektualnej ,więc można powiedzieć ,że ta wersja miała oficjalny list kaperski.
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Smoku pisze:W tamtych latach jeszcze nie było ustawy o ochronie wartości intelektualnej ,więc można powiedzieć ,że ta wersja miała oficjalny list kaperski.
Obowiązywała ustawa z 1952 roku Prawo autorskie.
Nie znam treści, ale przypuszczalnie w latach 80-tych nikt by się nawet nie zainteresował własnością intelektualną twórcy gry.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Smoku »

Zwłaszcza twórcy ze "zgniłego ,kapitalistycznego zachodu".
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: MsbS »

Ostatnio robiąc inwentaryzację w moim dawnym pokoju natknąłem się na żetony komnat z Labiryntu Śmierci. Mam też chyba gdzieś instrukcję. Ponieważ jednak mój egzemplarz jest mocno wybrakowany (brakuje całej reszty żetonów), chętnie rozstanę się z nim za przysłowiowy grosik (czyli koszt ewentualnej przesyłki). Muszę tylko pogrzebać w bambetlach i zobaczyć, co tak naprawdę się ostało.
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Ja się piszę.
Brakujące żetoniki spokojnie dorobię sobie w Corelu.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: MsbS »

Zulu Frh. von Auffenberg pisze:Ja się piszę.
Brakujące żetoniki spokojnie dorobię sobie w Corelu.
Przekopałem regały u rodziców, i niestety jedyne co znalazłem to parę garści żetonów komnat/korytarzy. Prawdopodobnie są z dwóch egzemplarzy gry (bo niektóre pożółkły bardziej niż inne), prawdopodobnie jakichś komnat tam brakuje...

Nie mam żadnych innych żetonów, instrukcja i okładka (swoją drogą też zerżnięta, tyle że z komiksu Philippe Druilleta) zaginęły w pomroce dziejów.

Daj znać, czy nadal jesteś zainteresowany. Ponieważ nie ma tego dużo, mógłbym prawdopodobnie wrzucić to w zwykłą kopertę listową (czyli koszt przesyłki pewnie orientacyjnie 2-4 PLN).
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Bialogwardzista »

OBCY - to byla swietna gra, która warto by wskrzesic we wspanialej oprawie na jaka zasluguje. Oczywiscie nie obylo by sie bez zmian w mechanice a takze tematyce ze wzgledu na prawa autorskie. Wydawnictwo Gambit(?) w kazdym razie nie Sfera okolo 1995.

W sumie do dzisiaj nie znalazlem gry oferujacej mi podobna rozgrywke. Czytalem instrukcje do Doom myslac, ze to cos podobnego ale jednak do Obcego mu daaleko. Zreszta jest tendencja do 'utrudniania' podobnych gier co jest dla mnie niezrozumiałe.
Czas gry 2h , kompletnie odmienna gra stronami konfliktu, losowe questy wykonywane przez druzyne - dogadywanie sie co kto robi, sporo myslenia taktycznego, gospodarowania ekwipunkiem/paliwem, dobra dawka losowosci dodajaca realizmu i dreszczyku emocji, proste i zwiezle zasady/mechanika. Gra sie doskonale skaluje - mozna bylo grac zarowno na 2 jak i 6 osob dzielac tylko komandosow miedzy graczy.

*powyzszy post Nie jest reklama czy postem sponsorowanym :) Po prostu przezylem wspaniale chwile przy tej grze i mysle, ze po liftingu Obcy naprawde wymiatalby na stołach i stolikach a nawet w plenerze (co nam sie zdazalo).
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: MichalStajszczak »

Bialogwardzista pisze:OBCY - to byla swietna gra, która warto by wskrzesic we wspanialej oprawie na jaka zasluguje. Oczywiscie nie obylo by sie bez zmian w mechanice a takze tematyce ze wzgledu na prawa autorskie. Wydawnictwo Gambit(?) w kazdym razie nie Sfera okolo 1995.
Obcy był wydany chyba w 1991 roku przez wydawnictwo Gambit. Gdyby wznowienie wydała Galakta, to nie było by chyba problemu z prawami do mechaniki. Do tematyki zapewne tak - wtedy nikt się takimi sprawami w Polsce nie przejmował
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:Gdyby wznowienie wydała Galakta, to nie było by chyba problemu
Może to jest ta tajemnicza gra, o której DW napisał w zapowiedziach :?:
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Seeker »

Andy pisze:Gdzieś przemknęła mi informacja, że gra ma być wznowiona u nas, w nowej szacie graficznej i ze zmianami. Póki co mam gdzieś schowaną wersję oryginalną (chyba nawet kompletną!). Dla mnie to zawsze była bardziej gra dla jednej osoby niż kooperacyjna.

To zresztą była piracka wersja Citadel of Blood: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/3248
Proszę też zerknąć tutaj na grę Death Maze.
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Stare gry dostępne kiedyś w Polsce, które warto wskrzesić

Post autor: Andy »

Seeker pisze:Proszę też zerknąć tutaj na grę Death Maze.
Fakt, tu są źródła Labiryntu śmierci. Kluczowe jest to zdanie opisu: "The system was later used in Citadel of Blood."
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ