koszulki na karty

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: Rune »

Jakie koszulki do "Piraci: Karaibska flota"? Czy Koszulki Magnum Copper Premium 65 x 100 mm będą pasowały?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
sabinosa
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:04

Re: koszulki na karty

Post autor: sabinosa »

Siemka. Jestem nowa i to jest mój pierwszy post.
Czy ktoś z was wie jakie koszulki pasują do gry Cywilizacja: Poprzez wieki i gdzie je można zamówić ? Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

Ja kupuje w 3trolle.pl, duży wybór i mają niską cenę wysyłki takich drobiazgów- wysyłka zaczyana się od 6,50 w innych sklepach, które znam od 10zł.
Wg tego co pisze w opisie koszulek to będą pasować Koszulki Mini Euro 45x68mm. http://3trolle.pl/210-Koszulki-Mini-Eur ... 00szt.html.
Jednak spotkalem sie z sytuacjami gdzie podają w sklepach, że jakieś koszulki pasują, a potem okazuje się że są za duże i się marszczą, jak sie złapie za kant koszulki i nią potrząśnie to karty wypadają. Kupowałem 3 krotnie koszulki i dwukrotnie te co sklepy podawały były złe, raz do cyklad (bgg na szczescie mnie nie uratowało przed zakupem złych) i do drako. Widać, że często się mylą lub miałem pecha, że akurat trafiłem na te tytuły w których podali źle.
Sklepy polecają do drako mini euro, upewniłem się na bgg czy tak jest, więc kupiłem. Koszulki okazały się za duże i znacznie lepiej pasują do drako te- http://3trolle.pl/209-Koszulki-Mini-Chi ... 00szt.html.
Są one o 2-3mm mniejsze od Mini euro. Czy tak bedzie w przypadku Cywilizacji nie wiem.
Musi się ktoś wypowidzieć kto ma gre jakie pasuja idealnie.

Na bgg piszą:
Że do wersji CBG edition to mini-american.
Do wersji FRED mini-euro.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Ja Poprzez Wieki wrzuciłem w Mini Euro i pasują. Tylko talie się niestety rozjeżdżają i jest to średnio wygodne. No ale karty przynajmniej dłużej pożyją.
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: koszulki na karty

Post autor: broda81 »

Czy Rune age i blood bowl:MD wejdą w 7 groszówki?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: Rune »

Dla tych, co szukają koszulek do Piraci: Karaibska flota, potwierdzam, że koszulki Koszulki Magnum Copper Premium 65 x 100 mm są ok. Szerokość idealna tylko na długość ciut za długie ale w niczym to nie przeszkadza.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: koszulki na karty

Post autor: virco »

uwaga na oszustów sprzedajacych wadliwy produkt jako prawidlowy:

http://maydaygames.com/card-sleeves-66- ... error.html

Nie podam tutaj anty reklamy niektórych sklepów.. ale te koszulki są w ofercie jako 66,5x88


aha a jakby ktoś jeszcze szukał rozmiarów:
http://www.maydaygames.com/sleeves.pdf
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: locworks »

virco pisze:uwaga na oszustów spzredajacych wadliwy produkt jako prawidlowy:

http://maydaygames.com/card-sleeves-66- ... error.html

Nie podam tutaj anty reklamy niektórych sklepów.. ale te koszulki są w ofercie jako 66,5x88
Czy kupiłeś wadliwe koszulki po zwykłej cenie (5 zł)?
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

virco pisze: aha a jakby ktoś jeszcze szukał rozmiarów:
http://www.maydaygames.com/sleeves.pdf
Do cyclades podają Std Euro u mnie weszły w Koszulki Mayday Chimera 57,5 x 89 mm, a te co polecają to są 59 x 91.
Sądzę, ze te std euro by się marszczyły i szybko się pogniotły przez co karty w nich wyglądały by nie estetycznie.
To samo miałem z Drako sklepy polecały mini euro kupiłem założyłem i lekko za duże biorąc karty do ręki, koszulki się zaginały, marszczyły i powstały na nich przez to widoczne ślady. No i trzymając za rog koszulki i potrząsając wypadały karty:D
Lepiej do Drako pasują Koszulki Mini Chimera 43x65mm. 1mm za krótkie, ale karty w nich wyglądają o wiele lepiej, a koszulka jest na tyle ciasna, aby karty nie wypadały, a koszulki się nie marszczyły przy operowaniu kartami.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

Maydaye marszczą się nawet jak włożysz idealne na wymiar. Takie wykonanie. Chcesz żeby wyglądały jak nowe, to kup grubsze. Ja wywaliłem cały zestaw Maydayów, przeszedłem na FFG i nie żałuję.
sabinosa
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:04

Re: koszulki na karty

Post autor: sabinosa »

A myślał ktos o własnoręcznym wykonaniu koszulek na karty ? Ja myslałam, że można by było zrobić z jakichś ofertówek czy takich podobnych tylko nei wie czy sie opłaca i jak to wykonać.
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

Pierzasty pisze:Maydaye marszczą się nawet jak włożysz idealne na wymiar. Takie wykonanie. Chcesz żeby wyglądały jak nowe, to kup grubsze. Ja wywaliłem cały zestaw Maydayów, przeszedłem na FFG i nie żałuję.
Mi się nie marszczą, tylko musiałem wsadzać karty w inne koszulki maydaya niż podawały wszystkie sklepy. Po prostu te co sklep podają to koszulki są za duże, kupiłem maydaye mniejsze i koszulki po nałożeniu na kartę są napiętę i przylegają mocno do karty, że nie ma możliwości żeby się zmarszczyły. Jak koszulka jest luźna to się marszczy.
A tak wkładam na styk, czasami np. w Mini Chimera do drako na 100 koszulek z 20 nie weszło w karty, bo pół milimetra mniejsze i po włożeniu w nie w karty, karta się lekko wygina w łuk. Te odorbine mniejsze koszulki idą praktycznie na śmietnik, bo żadnej karty w nie nie włożę, ale wole wywalić 20 koszulek za małych, niż kupić 100 za dużych.
To samo miałem z cykladami i koszulkami Chimera, też na 100 sztuk parenaście było za ciasnych, ale większość idealne. Cieżko czasami wsunać kartę, ale po włożeniu nie wypadają, nie ruszają się i koszulka się nie marszczy. Trochę wyglądają jakby za laminowane:P
Może przesadzam, że sklepy podają koszulki za duże do gier, ale do 3 gier kupowałem koszulki w tym do 2 gier były za duże, więc teraz nigdy nie patrze na to co podają sklepy przy grze i na listy gier do jakich koszulki mają pasować. Wole zrobić rekonesans na bgg lub zapytac sie o rozmiar kart i samemu dobrać koszulki.
Fosfor81
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2012, 20:02

Re: koszulki na karty

Post autor: Fosfor81 »

Witam,
Jakie koszulki będą pasowały do kart z 'Magnum Sal'?
Zamierzam kupić tą grę i chciałem od razu zamówić koszulki.
Ewentualnie jak ktoś ma tą grę to proszę o zmierzenie kart.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam:)
Fosfor81
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2012, 20:02

Re: koszulki na karty

Post autor: Fosfor81 »

Pytanie nieaktualne.
Z oględzin zdjęć wynika, że wspomniane 21 kart narzędzi to tekturowe płytki.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: koszulki na karty

Post autor: kris1982 »

Pomożecie mi dobrać koszulki do następujących pozycji:

Zimna Wojna
7 cudów świata
Agricola (lacerta) i dodatek Torfowisko
Modern Art (edycja polska)
3 dodatki do Race for the galaxy
At the gates of Loyang
Na chwałę Rzymu
Pret a Porter
Gears of War

Nie chce sprawdzać z listami sklepowymi bo już raz się naciąłem a nie będe miał czasu na ich wymiannę bo wyjeżdżam na urlop. Jak narazie używam koszulek Mayday i jestem z nich zadowolony także prosił bym o pomoc z dobraniem z tej właśnie firmy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

Pytanie z nieco innej beczki ...
Jak mierzony jest rozmiar woreczka strunowego ? Przy rozmiarze 10x15, 10cm to szerokość, a 15cm liczone jest od 'struny' czy też od końca folii czyli jakies 1.5cm powyżej struny ?
Chce mieć woreczek na 110kart w koszulkach i mam do wyboru albo 10x12 albo 10x15. Ten drugi na pewno będzie pasował ale troszkę luzu zostanie - ok 2,x cm ... i teraz sposób pomiaru przy 12cm ma znaczenie jesli chciałbym mieć mniej luzu ...
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: koszulki na karty

Post autor: tysma »

WYdaje mi się, że musisz mieć luz, aby móc łatwo wyjąc karty. Jak znajdziesz na styk to będziesz się męczył z wyjęciem kart z woreczka, jak jest luz np na dwa palce to złapiesz bez problemu karty i wyjmiesz.
Na styk bym nie kupował, przy wyjmowaniu po zaginasz sobie rogi koszulek.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

True! Niech bedzie 15 wiec.

Ewentualnie jakas alternatywa dla tych woreczkow dla 110 kart w MDG Stardard sleeves ccg (konkretnie zombiaków) którą byście polecili ?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: locworks »

ppski pisze:True! Niech bedzie 15 wiec.

Ewentualnie jakas alternatywa dla tych woreczkow dla 110 kart w MDG Stardard sleeves ccg (konkretnie zombiaków) którą byście polecili ?
http://i-szop.pl/szukaj/1/deck+box
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

Przygladalem sie im, ale takich ktore moga prawdopodobnie pomiescic 110 kart jest malo ...
http://3trolle.pl/397-Deck-Box-PRO-na-1 ... zarne.html
wszystkie pomieszcza glownie 80 ale nie 110, a inna sprawa grubosc kart jest rozna i jest szansa ze te moje sie tam nei zmieszcza ...
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: koszulki na karty

Post autor: kajman »

Witam,

Czy ktoś wie jakie koszulki pasują do Constantinopolis? Pomierzyłam karty (4cm x 6cm), ale koszulek w tym formacie nie widzę, najbliższy to Mini USA 4,1x6,3, ale może ktoś wie o jakichś innych? Albo ktoś ma grę i mógłby się podzielić informacją, jakie ma koszulki i i jak się sprawdzają?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

kajman pisze:Witam,

Czy ktoś wie jakie koszulki pasują do Constantinopolis? Pomierzyłam karty (4cm x 6cm), ale koszulek w tym formacie nie widzę, najbliższy to Mini USA 4,1x6,3, ale może ktoś wie o jakichś innych? Albo ktoś ma grę i mógłby się podzielić informacją, jakie ma koszulki i i jak się sprawdzają?
W takim razie bierz ten. Koszulki dokładnie na wymiar się nie sprawdzają, wyginają karty i marszczą się. Lepiej weź grubsze i zostaw sobie 1-2 mm luzu.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: koszulki na karty

Post autor: ppski »

Jakbyście porównali MDG Standard card sleeves i FFG Standard Sleeves, czyli 63.5x88 ? Oczywiście poza ceną ?
Ktore beda sie mniej lepic i slizgac ?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki na karty

Post autor: Pierzasty »

Czy MDG to Mayday Games? Jeśli tak, to FFG są zdecydowanie lepsze.
MG się marszczą, potrafią być za małe (rozmiar na wcisk, bez luzu), po 3 miesiącach grania wyglądają na mocno używane. Wywaliłem cały zestaw, zmieniłem na FFG, gram prawie rok i prawie śladu zużycia nie ma.
FFG są zdecydowanie grubsze. Na początku mogą wręcz uciekać ze stosu (ładunek elektro), trzeba je obłożyć, zostawić w stosie na noc czy dwie, to się uspokoją i będą współpracować. Tak samo z lepieniem się, efekt znika po 2-3 dniach, w MG utrzymywał się dłużej. Grubość może przeszkadzać kiedy mamy milion kart na jednym stosie.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: koszulki na karty

Post autor: locworks »

Pierzasty pisze:FFG są zdecydowanie grubsze.
Koszulki Mayday Games są dostępne w dwóch "grubościach": standardowa (40 mikronów) i premium (90 mikronów).

Porównywanie powinno być przeprowadzone między koszulkami Mayday Games Premium a koszulkami FFG.

http://i-szop.pl/szukaj2/1/premium
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
ODPOWIEDZ