Rozczarowanie Roku 2011

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: palladinus »

Tak jak u niektórych powyżej, u mnie rozczarowania wynikały z rozbieżności wcześniejszych oczekiwań od rzeczywistej rozgrywki.

Na listę wpisuję The First World War, która miała być grą wojenną, a nie jest oraz Starcraft i Civilization Sida Meiera, które w ogóle nie przypominają swoich odpowiedników komputerowych.

A co do Race for the Galaxy, to uważam powyższe komentarze za oczywiste bluźnierstwo ;)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: ajfel »

Posiadłość Szaleństwa - z powodu przerażająco niskiej regrywalności.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Monk »

maciejo pisze: No ale Avatara jeszcze nie zmieniłeś :lol: ,więc może daj tej grze jeszcze szanse-moim zdaniem warto :wink:
To nie jest ilustracja z tej gry przecież, tylko coś odnoszącego się do mojej ksywki którą mam od lat. A to że czekam na dobrą grę o mnichach (w tym miesiącu sprawdzę OEL) jeszcze o niczym nie świadczy ;).

Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Ink »

Monk pisze:
maciejo pisze: No ale Avatara jeszcze nie zmieniłeś :lol: ,więc może daj tej grze jeszcze szanse-moim zdaniem warto :wink:
To nie jest ilustracja z tej gry przecież, tylko coś odnoszącego się do mojej ksywki którą mam od lat. A to że czekam na dobrą grę o mnichach (w tym miesiącu sprawdzę OEL) jeszcze o niczym nie świadczy ;).

Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Coś musisz mieć dziwnie poustawiane, jakieś nieinterpretowanie tagów czy co. Jak widać na przykładzie kilka linijek wyżej, jak zacytuję Twój post to Twój cytat już działa.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: ajfel »

maciejo pisze: Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Upewnij się, że gdy piszesz i wysyłasz post nie masz zaznaczonej opcji "Wyłącz BBCode" (tuż pod polem, w którym wklepujesz treść).
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Monk »

ajfel pisze: Upewnij się, że gdy piszesz i wysyłasz post nie masz zaznaczonej opcji "Wyłącz BBCode" (tuż pod polem, w którym wklepujesz treść).
Dzięki piękne zarówno kolegom którzy pomogli wyżej jak i tym którzy podpowiedzieli co zrobić na priv! Jak widać podziałało :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: maciejo »

ajfel pisze:
maciejo pisze: Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Upewnij się, że gdy piszesz i wysyłasz post nie masz zaznaczonej opcji "Wyłącz BBCode" (tuż pod polem, w którym wklepujesz treść).
Kolego ajfel ja nie mam problemow z cytowaniem :D .To nie jest zdanie napisane przeze mnie :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: maciejo »

Monk pisze:
maciejo pisze: No ale Avatara jeszcze nie zmieniłeś :lol: ,więc może daj tej grze jeszcze szanse-moim zdaniem warto :wink:
To nie jest ilustracja z tej gry przecież, tylko coś odnoszącego się do mojej ksywki którą mam od lat. A to że czekam na dobrą grę o mnichach (w tym miesiącu sprawdzę OEL) jeszcze o niczym nie świadczy ;).

Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Twój Avatar przpomina mi Budde z GH i nic ponad to :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: ajfel »

maciejo pisze: Kolego ajfel ja nie mam problemow z cytowaniem :D .To nie jest zdanie napisane przeze mnie :!:
A sorry:-) Jak widać ja czasem mam problemy z cytowaniem (przypisując cytat niewłaściwej osobie) ;-)
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Rudolph »

Dla mnie dużym rozczarowaniem była Cywilizacja Sida Meiera. Po przeczytaniu dużej ilości komentarzy, recenzji, opisów spodziewałem się czegoś dużo lepszego, a niestety jak dla mnie okazała się nudna, jakoś nie miałem feelingu rozwoju potężnej cywilizacji skupionej w 3 miastach...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: pan_satyros »

Rudolph pisze:Dla mnie dużym rozczarowaniem była Cywilizacja Sida Meiera. Po przeczytaniu dużej ilości komentarzy, recenzji, opisów spodziewałem się czegoś dużo lepszego, a niestety jak dla mnie okazała się nudna, jakoś nie miałem feelingu rozwoju potężnej cywilizacji skupionej w 3 miastach...
A w grze komputerowej miałeś to uczucie? :D
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Trolliszcze »

maciejo pisze:
Monk pisze:
maciejo pisze: No ale Avatara jeszcze nie zmieniłeś :lol: ,więc może daj tej grze jeszcze szanse-moim zdaniem warto :wink:
To nie jest ilustracja z tej gry przecież, tylko coś odnoszącego się do mojej ksywki którą mam od lat. A to że czekam na dobrą grę o mnichach (w tym miesiącu sprawdzę OEL) jeszcze o niczym nie świadczy ;).

Ps. Wytłumaczy mi ktoś jak cytować na tym forum by to sensownie wyglądało? Z góry dzięki.
Twój Avatar przpomina mi Budde z GH i nic ponad to :wink:
Nie możecie ciągnąć tego offtopa na privie? Ile z ostatnich dziesięciu postów dotyczy tak naprawdę tematu tego wątku?

EDIT: Sorry, zacytowałem nie ten post! :) Poprawione.
Rudolph
Posty: 99
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik/Zabrze

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Rudolph »

pan_satyros pisze: A w grze komputerowej miałeś to uczucie? :D
W grze komputerowej było odrobinę lepiej ;)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Kornellious »

Przypomniałem sobie jeszcze parę gier:

Starcraft - liczyłem, że taki kolos będzie cudem, a jakoś pozostał niesmak po mechanizmie walki, który kompletnie zepsuł wrażenia z gry.

Memoir '44 - niby wiedziałem, że to losowe, że kostki - ale nie sądziłem, że aż tak. Tragedii nie ma, ale niestety trochę się kurzy w szafie zamiast być na stole.

O Pędzących Żółwiach nie napiszę, bo nigdy nie traktowałem tego tworu poważnie :D
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Liarus »

51 stan - dla mnie masakra, nuda bez polotu. Z samodzielnym dodatkiem nie zaryzykuję.
Warhammer Invasion - na początku bardzo dobrze, wraz z kupowaniem kolejnych packów, gra się wydłużała 2x i balans biegał jak szalony.
Neuroshima tactics - zasady chowania się i modyfikatory ich dotyczące zepsuły mi całą grę; a może bitewniaki nie są dla mnie.
Magnum Sal - Zasady podobne do Stone Age, gra dłuższa i nudniejsza.
Cytadela - Jedna z najgorszych gier w jakie grałem. W ogóle nie można zaplanować gry, a zwycięzcą może zostać ktoś przez przypadek
City Tycoon - Miało być sim city, jest oczopląs z zerową interakcją (czyli jednak Sim City:) )
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: jerrymagu »

Carcassonne :(
Furstenfeld
Pergamon
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: hallas »

Ten rok pod względem gier planszowych do dla mnie absolutna porażka. Na 3 zakupione pozycje (jeśli czegoś nie pamiętam to dobrze, bo miałbym jeszcze gorszą statystykę) tylko jedna została u mnie na stałe.

Władca Pierścieni LCG. Miałem wielkie nadzieje, czytałem książki nie raz i nie dziesięć razy (i nic pomiędzy) liczyłem na coś naprawdę porządnego, przede wszystkim klimatycznego (ku mojej wielkiej uciesze gra nie jest oparta na filmach) ale niestety gra to porażka. Coop ogólnie mi nie leży, tak wnioskuję z różnych doświadczeń, ale tu rozłożył mnie kompletnie brak elementu taktycznego w rozgrywce... co żywy przeciwnik to żywy przeciwnik. Już mogli zrobić grę na zasadzie czarni vs biali...

Horus Heresy. Oczekiwałem dynamicznej młócki z elementami taktycznymi. Dostałem coś, co przypomina siedzenie w okopach i wzajemne straszenie się ogniem zaporowym CKM-ów. Niedynamiczna rozgrywka, za dużo myślenia i kalkulacji co opłaca się zrobić, za często tura kończy się tak naprawdę bez żadnych zmian na planszy. Walki też za bardzo nastawione na myślenie. Bardzo mi się podobał sposób rozwiązania walk w Middle-Earth Quest i liczyłem na coś podobnego... Po grani w tą grę bardzo doceniłem elegancję rzutu kostką.

Dla ciekawskich dodam tylko, że trzecią pozycją jej Memoir '44. Gra spełniła wszystkie moje oczekiwania ale to nic dziwnego - najpierw grałem w jej elektroniczną wersję więc dokładnie wiedziałem czym twór ten jest.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 12:23 przez hallas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: mckil »

hallas pisze: Już mogli zrobić grę na zasadzie czarni vs biali...
nie mogli bo to by było ogromnie niepoprawnie politycznie; i nie mówi się czarni tylko Afroamerykanie... :twisted:
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: BloodyBaron »

mckil pisze:
hallas pisze: Już mogli zrobić grę na zasadzie czarni vs biali...
nie mogli bo to by było ogromnie niepoprawnie politycznie; i nie mówi się czarni tylko Afroamerykanie... :twisted:
no, chyba, że czarni mieliby jednocześnie tęczowe proporce i wygrywali w 90% partii... ;) wtedy byłoby ok :) ba, może nawet okazałoby się to komercyjnym sukcesem w niektórych środowiskach ;)

a żeby nie było off-topu:
rozczarowaniem 2011 jest mała ilość okazji do grania - przede wszystkim w większe i cięższe gry.
_________
Moje gry
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Dabi »

Neuroshima tactics - zasady chowania się i modyfikatory ich dotyczące zepsuły mi całą grę; a może bitewniaki nie są dla mnie.
Co Ci się konkretnie niepodobało w zasadach chowania się ? :)
Po prosty wybrałeś moim zdaniem dość specyficznego i nie za dobrego przedstawiciela gatunku :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: ajfel »

hallas pisze: Władca Pierścieni LCG. Miałem wielkie nadzieje, czytałem książki nie dwa razy i nie dziesięć razy (i nic pomiędzy)
Chciałeś w pokrętny sposób napisać, że czytałeś tylko raz? ;-)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: Perpetka »

Ja grałam tak mało, że każde granie w 2011 to było święto lasu :) Najmniej podeszła mi Fauna - prawdopodobnie miałam zawyżone oczekiwania.
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: hallas »

ajfel pisze:
hallas pisze: Władca Pierścieni LCG. Miałem wielkie nadzieje, czytałem książki nie dwa razy i nie dziesięć razy (i nic pomiędzy)
Chciałeś w pokrętny sposób napisać, że czytałeś tylko raz? ;-)
Albo 0, 111, -2, ... Tu mnie masz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: KubaP »

Hmm. Na pewno Portobello było beznadzieją. Ale to starsza gra, więc się pewno nie liczy. Zombiaki - tyle się naczytałem, a tu taki banał i kupa.

51. Stan - wciąż się waham, bo grałem tylko w dwie osoby i mocno pasjansowate. Ale jedynym powodem, dla którego nie grałem w więcej to to, że razem z żoną "odkrywaliśmy" grę przez jakieś 3 rozgrywki, zasady są tak pokićkane, że nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić tłumaczenia ich komuś innemu.

Arcana - rozczarowanie dlatego, że mam grę od miesiąca, a jeszcze w nią nie zagrałem, bo nie mam pojęcia, jak to zrobić - instrukcja jest taką kichą ;)

Ale za to zdecydowanie sprzeciwiam się złym opiniom na temat Ankh Morpork - jak dla mnie świetna gra na wprowadzenia początkujących znajomych w klimat planszówek, można przy niej wypić kilka lampek wina i jest cały czas fajnie, wszyscy się dobrze bawią, jest w miarę krótka, w miarę zabawna i bardzo przyjemna. Nie wyobrażam sobie picia alko np przy (rewelacyjnym skądinąd) AGOT.
airness
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2011, 15:53

Re: Rozczarowanie Roku 2011

Post autor: airness »

Mnie najbardziej rozczarował Dominion. Byłem gotów go kupić, ale na szczęście w ostatniej chwili udało mi się zagrać na konwencie i moje wątpliwości zostały rozwiane - padło na cywilizację tta, co z kolei uważam za jeden ze swoich najlepszych wyborów.
ODPOWIEDZ