Wakacje 2013 - dyskusja

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

Radosny czas mamy teraz, więc może jakaś rezurekcja? :)
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

ragozd pisze:Mój znajomy gorąco poleca
http://bielik-wiselka.pl - jest wszystko co potrzeba - 4 standardy pokoi / domków, boiska basen, jezioro, morze. Jedyna wada - 10-17 sierpnia jest w całości zarezerwowany. Także impreza musi być przed lub po tym terminie.
Temat na razie przycichł, a z każdym tygodniem pole manewru będzie się nam kurczyć w wolnych terminach ...
Dobra, w robocie mi się trochę sytuacja wyprostowała, czas pomyśleć o wakacjach.
Mnie pasuje to co powyżej, myślę że jeżeli mamy jechać to w ciągu najbliższych 2-3 tygodni trzeba podjąć jakąś decyzję i zrobić rezerwację wstępną.

Ktoś jest za, ktoś jest przeciw ? :-)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

Jezusie Maryjo, dalej nic nie było? :D
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

monga pisze:
Dobra, w robocie mi się trochę sytuacja wyprostowała, czas pomyśleć o wakacjach.
Mnie pasuje to co powyżej, myślę że jeżeli mamy jechać to w ciągu najbliższych 2-3 tygodni trzeba podjąć jakąś decyzję i zrobić rezerwację wstępną.

Ktoś jest za, ktoś jest przeciw ? :-)
Monga ja jestem za, a zawłaszcza za http://bielik-wiselka.pl :) W sumie mniej ważne gdzie - ważne z kim! Ktoś po mnie pałeczkę musi przejąć i pchnąć temat do przodu
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

ragozd pisze:W sumie mniej ważne gdzie - ważne z kim!
Otóż to ! Dlatego mam nadzieję, że do końca stycznia podejmiemy jakąś decyzję co do miejsca i terminu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

monga pisze:
ragozd pisze:W sumie mniej ważne gdzie - ważne z kim!
Otóż to ! Dlatego mam nadzieję, że do końca stycznia podejmiemy jakąś decyzję co do miejsca i terminu.
Ja się dostosuję :)
MagdaKaleta
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:00

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: MagdaKaleta »

my też się dostosujemy do terminu i miejsca i chcemy zdecydowanie jechać całą 5.
MagdaKaleta
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:00

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: MagdaKaleta »

może trzeba stworzyć jakaś listę zapisów czy cóś?
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: kubek »

My oczywiście też się piszemy.
Po drodze do Brzegu pogadamy o szczegółach.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Kubek - porusz w Brzegu temat, ustalcie jakikolwiek konkret bo czasu coraz mniej. Jak na wojnie - najgorsza decyzja lepsza od jej braku ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

kubek pisze:My oczywiście też się piszemy.
Po drodze do Brzegu pogadamy o szczegółach.
O tym samym myślałam :-)
Zakładam, że w ten weekend jakieś ustalenia w większym gronie się uda poczynić.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

jakby co - dzwońcie do mnie jeśli będzie remis w głosowaniu opcji ;) - w weekend będę off-line raczej
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

My chętnie z Wami, niekoniecznie chętnie w kierunku północnym. Ale póki nie mam kontrpropozycji, to nie mogę się mądrzyć za bardzo. A wolnego weekendu, w czasie którego mogłabym obadać to, co mam na oku, na razie niet :(
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Nataniel »

Ja generalnie się nie wtrącam - jak wybierzecie termin i miejsce, to po prostu się zadeklaruję czy jadę. Miejcie tylko proszę na uwadze, że w tym roku Grajdołek (w Hermanowie) będzie w terminie 11-24.08.2013.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Mongea »

skanna pisze:My chętnie z Wami, niekoniecznie chętnie w kierunku północnym. Ale póki nie mam kontrpropozycji, to nie mogę się mądrzyć za bardzo. A wolnego weekendu, w czasie którego mogłabym obadać to, co mam na oku, na razie niet :(
ja też bardzo chętnie i też niekoniecznie w kierunku północnym

skład mi baaaardzo pasuje, do terminu się dopasuję, tylko proszę jak się da nie lądujmy na końcu świata :roll:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: macike »

Mongea pisze:skład mi baaaardzo pasuje, do terminu się dopasuję, tylko proszę jak się da nie lądujmy na końcu świata :roll:
Spójrz na to z drugiej strony, to wylądujemy na początku świata - znacznie bliżej, niż gdzieś pośrodku. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Mongea »

macike pisze:
Mongea pisze:skład mi baaaardzo pasuje, do terminu się dopasuję, tylko proszę jak się da nie lądujmy na końcu świata :roll:
Spójrz na to z drugiej strony, to wylądujemy na początku świata - znacznie bliżej, niż gdzieś pośrodku. :twisted:
zarówno początek jak i koniec świata jest mi daleki, bo mieszkam blisko środka :mrgreen:
a tak serio, chyba w październiku dziewczyny zapodały takie ciekawe klimaty na południu (przeszły fazę testów ? ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: jax »

Po przeanalizowaniu mnóstwa propozycji z tego wątku, jak dla mnie pozostają następujące propozycje lokalizacyjne:

1. ośrodek wizytowany przez mongę:
"
http://szkolenia-poraj.pl/ Tutaj pamiątkowe zdjęcia dla zainteresowanych: http://picasaweb.google.com/102971893407075412898/Poraj
"
Lekko południowa lokalizacja.

2. propozycja ragozda: http://bielik-wiselka.pl

3. rożne propozycje z Jarnołtówka (daleki południowo-zachodni kraniec Polski) - nietestowane, z opisów/zdjęć bardzo interesujące. [może grupa 'południowa' pokusiłaby się przetestować...]

4. i coś takiego co monga wynalazła (nietestowane) http://www.libra.tomaszow.net/
Najbardziej centralna lokzalizacja.

Mi pasuje wszystko.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: stalker »

Nataniel pisze:Miejcie tylko proszę na uwadze, że w tym roku Grajdołek (w Hermanowie) będzie w terminie 11-24.08.2013.
O, skąd wiesz? Ostatnio zaglądałem na stronę Gramajdy i nic tam nie było :(
To już potwierdzone?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Nataniel »

Jeszcze nie na 100%, ale na 90%. Jak będzie na 100% to pojawi się na stronie Gramajdy, na forum, itp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

Odzewu dużego niestety nie ma, ani za ani przeciw, coś jakby nasz 'planszówkon' powoli umierał śmiercią naturalną i zamieniał się docelowo w Hermankon ;-) Mam jednak nadzieję, że jeszcze nie w tym roku !
Jedźmy do do ośrodka proponowanego przez Radka : http://bielik-wiselka.pl
W tej chwili tak naprawdę nie ma już czasu na wybrzydzanie ani szukanie innych ośrodków, zatem niech na odmianę będzie Bałtykon. Dzwoniłam do ośrodka, rozmawiałam z właścicielem. Proponuję termin 27.07 - 10.08. Wracając można od razu wstąpić do Hermanowa :-)

Niestety właściciele nie są tak elastyczni jak to było w dotychczasowych ośrodkach, pewne sprawy mam nadzieję są do wynegocjowania jeszcze, ale niektóre na pewno nie. Tematem nie podlegającym dyskusjom jest możliwość przyjazdu albo na 7 dni albo na 14 dni i tylko od soboty do soboty.

Jako grupie właściciel proponował nam budynek hotelowy (i nie chciał słyszeć o dzieleniu grupy na różne typy budynków, ale tym ograniczeniem akurat moim zdaniem nie należy się przejmować, w końcu prywatnie można sobie przyjechać do domku, więc nie widzę powodów dla których nie mielibyśmy być my w domkach).

W budynku hotelowym są wszystkie pokoje typu studio 2 + 2. Cena za osobę (dla grupy) z pełnym wyżywieniem - 70 zł. Dla dziecka zajmującego miejsce kilka zł niższa (ok. 65 zł). Dla dziecka nie zajmującego miejsca i nie stołującego się tylko opłata pobytowa (za zużycie wody itp., nie wiem jeszcze jaka).
Studio składa się z wspólnego przedpokoju, wspólnej łazienki i wspólnego balkonu oraz 2 osobnych pokojów, z których jeden jest większy, drugi jest mniejszy. Jeżeli w 4 osobowym studio miałoby mieszkać mniej osób niż 4 wtedy opłata będzie wyższa, nie wiadomo jeszcze jaka. On proponował w przypadku mniejszych rodzin (2-3 osobowych) brać ewentualnie takie na pół.

Salę do grania mielibyśmy jakąś gratis.

Na razie to chyba wszystkie informacje, jakie mam, decydować się trzeba szybko, bo terminów ubywa. Tak więc proszę o wstępne deklaracje, kto chętny. Jak uzbiera się w najbliższych dniach jakaś grupa zrobię wstępną rezerwację i dopytam o szczegóły.

A przy okazji jako, że do wakacji jeszcze tyle miesięcy, proponuję planszówkowy długi weekend majowy :-) Tutaj szczegóły: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=22213
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: jax »

Wstepnie pasuje mi ten wariant.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: KubaP »

No to my pass, nie będę wiózł półtorarocznej córy 700 km autem :(
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: kubek »

My natomiast się wpisujemy.
We trójkę na 2 tygodnie.

Dodatkowo nasi znajomi zadeklarowali, że na tydzień przyjadą na pewno w 4 osoby (a może i na dwa tygodnie w zależności od okoliczności :) ).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: jax »

Czy w 'studio' zmieszczą się 4 dorosłe osoby?
Warto żeby właściciel zapodał zdjęcia salki do grania.
Co z boiskiem do siatki?

Monika - jesteś niezastąpiona ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ