[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Misiołak pisze:Powiedział nawrócony na PuertoRico...
Od początku podejrzewałem, że tę rozgrywkę w Puerto Rico ktoś mi w końcu wyciągnie...
Fakt, że dobry z Ciebie misjonarz, ale jako strateg ortodoks nie porzuciłem starej wiary :wink: .
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Miło mi w końcu poznac Misiołaka :) Kto by pomyślał, że tak zacny nauczyciel nam się trafił wujawie i to z poczuciem misji. Rzadko się to dziś zdarza w oświacie :wink:

Co do misji - Misiołaku jak byście coś skrobnęli o tych rozgrywkach u nas to też byłbym zobowiązany. A kogo nawrócicie to już Wasza sprawa :) Ja jak o tym piszę, to wyglądam mało wiarygodnie :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

I mnie jest miło. Tak mi kadzicie, że jak tak dalej pójdzie, dorobię się aureoli :)

Przy najbliższej okazji skrobniemy coś dla sprawy waszej i naszej.
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Tak dla przypomnienia:

Sklep wszystko-gra pozwolił mi zapowiedzieć turniej

Carcassonne ( wersja podstawowa bez dodatków)

Piątek 15.12.2006 g.16-30

Wpisowe 5-10 zł w całości przeznaczone na nagrody

Ilość graczy 4+ ( przy mniejszej ilości chętnych turniej zostanie przełożony)

Rozegrane zostaną 2 partie Jeśli bedzie wiecej niż 5 osób po pierwszej rundzie nastąpi zmiana "zespołów" graczy.

Pytania sugestie? Bezpośrednio do sklepu bądz na pw,

Zapraszam także tych którzy chcieliby tylko "popatrzeć"
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

niestety nie dam rady jak dla mnie za wczesnie bo siedzę w pracy..........moze innym razem ale udanej zabawy
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Myślę, że wypadałoby podsumować piątkowe spotkanie.
Turniej nie odbył się z powodu niskiej frekwencji uczestników. W szranki mieliśmy stanąć tylko Piotr i ja. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zbierze się więcej chętnych. Sklepik zaszczycił także swoją obecnością wujaw, łaskawym okiem spoglądając na nasze zabawy.

Niezrażeni przeciwnościami postanowiliśmy rozegrać ze dwie towarzyskie partyjki Carcassonne, którego okazałem się bezsprzecznym władcą :D Tym samym zerując swoje szansę w ewentualnym turnieju :P Później na tapetę wzieliśmy Machinę. Ze sklepu ewakuowaliśmy się krótko przed zamknięciem i swoje kroki skierowaliśmy do Pegaza, gdzie umilaliśmy sobie czas Cytadelą i Machiną. Miałem też okazję przyjrzeć się kolejnej kolekcjonerskiej zabawce ze stajni SW - niestety rzecz nie dla mnie.
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Misiołak pisze:Myślę, że wypadałoby podsumować piątkowe spotkanie.
Sklepik zaszczycił także swoją obecnością wujaw, łaskawym okiem spoglądając na nasze zabawy.

Niezrażeni przeciwnościami postanowiliśmy rozegrać ze dwie towarzyskie partyjki Carcassonne, którego okazałem się bezsprzecznym władcą :D Tym samym zerując swoje szansę w ewentualnym turnieju :P Później na tapetę wzieliśmy Machinę.
Spojrzenie mam łaskawe, nie zaprzeczę, ale żebym tylko patrzył...może faktycznie powinienem się wstydzic tego jak grałem, ale grałem :wink:
W sumie wziąłem udział w 2 z 3 czteroosobowych rozgrywek, jakie odbyły się w sklepie i dzięki mnie wszyscy pozostali uczestnicy byli w jakimś sensie zwycięzcami :wink: .Bardzo spodobała mi się Machina.Jest bardzo zabawna i ma fajny mechanizm rozgrywki.Podpadły mi tylko "prezenciki", może dlatego,że tragicznie rzucałem, a one nie były najlepiej wypchnięte z szablonu?Uważam, że są niewygodne.Carcassonne trochę mniej mi się spodobało, ale też nie narzekam.Spotkanie było dla mnie super miłe.Jak będziecie planowali kolejne spotkanie, a czas pozwoli to chętnie wpadnę, o ile nie macie nic przeciwko temu.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Szkoda że bylo tak mało osób ale wydaję mi się że to trochę nie najlepsza pora- święta i do tego piątek ( byłem w pracy ). Lepiej chyba organizowac tego rodzaju spotkania w sobotę , niedzielę jak wszyscy mają wolne i można wyrwać się z domu. Jak bedziecie jeszcze coś kombinowac dajcie znac, chętnie wpadnę ze swoimi grami.......pozdro Tomi z Bydgoszczy która nareszcie planszowo się odradza. :wink:
Oby jeszcze lepiej w Nowym ROKU
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

wujaw pisze:Spojrzenie mam łaskawe, nie zaprzeczę, ale żebym tylko patrzył...może faktycznie powinienem się wstydzic tego jak grałem, ale grałem :wink:
Wiesz, nie chciałem niszczyć wizerunku stratega-ortodoksa ;)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

WSZYSTKIM PLANSZÓWKOWYM MANIAKOM W BYDGOSZCZY I TORUNIU WESOŁYCH śWIĄT i niech ten Nowy 2007 Rok przyniesie wiele wspólnych spotkań nad planszówkowym stołem :wink:
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Życzę Wesołych Świąt wszystkim bydgoskim i toruńskim forumowiczom!
Szczególnie tym poznanym osobiście, których nigdy bym nie poznał, gdyby nie to forum!
Niech Wam Gwiazdor przyniesie gierki, o których marzyliście przez cały ostatni rok.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Miód lejecie na serce planszówkowej braci. Osobiście pozwolę sobie wyściubić nos poza planszę i życzyć Wam, by każdy dzień życia był bardziej satysfakcjonujący niż najwspanialsza wiktoria na kawałku kartonu ;)

PS. A do mnie przychodzi Aniołek :P
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Witajcie po Świętach!
Co sądzicie o sobotnim spotkaniu o godz 13.00 w znanym już "lokalu growym" przy ul. Śniadeckich?
Pytam sondażowo, bo cdc9 wyraził gotowość udostępnienia lokalu, ale czy w takim nietypowym termnie znajdą się chętni?
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Bardzo chętnie, ale beze mnie :P
Niestety-stety w tym terminie będę oddawał się planszowej (i nietylko) rozpuście w grodzie Kraka ;)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Ja chętnie ale niestety dopiero po Nowym Roku......mam nadzieję że w styczniu pomysl kolejnego spotkania zostanie podtrzymany. :D
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

OK!
Znaczy się nie było dane spotkaniu się odbyc :wink: .
W takim razie życzę wiele szczęścia w Nowym Roku 2007!
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2007, 17:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rozi »

Sry jestem nowy na tym forum :P Pochodze z bydgoszczy dokladnie ze Srudmiescia zakupilem niedawno Dungeonira (taka karcianko/planszowka/przygodowka) (instrukcje rozumiem do 1/2) :P i nie wiem jak rozpoczac i toczyc rozgrywke w to cos bo nigdy nie zaglebialem sie w takie gierki tylko caly czas cos na kompie Bym byl wdzieczny za pokazanie i rozegranie kilku gier w ta gierke :) ... moge przyjsc na jakies spotkanie tylko niech ktos odpisze gdzie kiedy :P bo nie wiem czy tamte co byly pisane na tych 7 stronach sa aktualne .. pozatym nie czytalem tych 7 stron :) Pozdro i dzieki za szybka odpowiedz !
Brak netu .. chwilowy :P
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Najbliższa okazja to sobota w MDK na Leszczyńskiego 42 w godzinach 16.00-19.00 w ramach klubu StarWars. Po 19.00 zabawa przenosi się do pubu "Pod Pegazem" na ulicy Pod Blankami 5. Tam z pewnością znajdziesz pomocną dłoń do trzymania kart.

Jakby co to Piotr skoryguje...
...a ja skoryguje to nieszczęsne Śródmieście i Bydgoszcz :P Dungeoneera pisz jak chcesz ;)
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2007, 17:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rozi »

Ale dostalem nagane :P nie bede dawal gadki ze mam papiery na dyslekcje :P dobra dzieki za info jak cos to do zobaczenia :] Pozdro
EDIT :
Sry ale w sobote odsypialem 100 dniowke i nie mialem sily wstac kiedy bedzie jakies nastepne spotkanie ??
Brak netu .. chwilowy :P
Awatar użytkownika
rozi
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2007, 17:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rozi »

Wyglada to jak spam ale cuz :P inaczej pewnie nikt by nie odp.
To wiec teraz dla naszego regionu sa ferie czy beda jakies spotkania w nie bo w tamta sobote nie mogłem bo odsypialem 100 dniowke .. teraz powinnem miec czas tylko nie wiem czy cos jest organizowane :P
Brak netu .. chwilowy :P
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Masz pare możliwości:
1) 14 stycznia szturmować Multikino - tam starwarsowcy coś montują z okazji WOŚP - planszówki SW w programie AFAIK
2) czekać na pierwszą sobotę lutego - comiesięczny zlot SW i późniejsze granie w Pegazie
3) samemu coś zorganizować :)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Najpierw oficjalne info:


Gwiezdna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Bydgoski Fanklub Star Wars, Radio Eska i Multikino organizuja obchody XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w bydgoskim Multikinie, 14 stycznia 2007 roku.

Fanklub i organizatorzy całym sercem wspierają inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czego ukoronowaniem ma być impreza w Multikinie, podczas XV Finału, 14 01 2007.
W rodzinnej i kosmicznej atmosferze będzie można pomóc w ratowaniu życia dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Atrakcje przewidziane są na cały dzień, zaczną się już o 10.
Kwestować będą sami bohaterowie gwiezdnej Sagi! Z Rycerzami Jedi, Szturmowcem czy Sithem można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Czeka wiele atrakcji zarówno dla najmłodszch jak i starszych, którzy napędzać bedą Orkiestrę!
Charytatywna licytacja, występ zespołu art rockowego "Sellisternium", pokaz filmów tworzonych przez fanów, gry komputerowe i tradycyjne, oraz liczne konkursy to tylko część z nich. Wspomogą nas organizacje fanowskie z Trójmiasta i Warszawy. Atmosferę kosmosu zapewniać będzie także wystawa prac tematycznie zwiazanych z Star Wars artystki z Poznania.
Osoby, które wspomogą Orkiestrę datkiem otrzyma bilet wstępu na pokaz filmu "Jay i Cichy Bob Kontratakują". Towarzszyć nam będzie Telewizja Polska, można wiec będzie pozdrowić całą Polskę!
Zapraszamy i obiecujemy: Będzie się działo, dla dzieciaków i kosmicznie!


Z gier będą do pogrania Sabacc ( karcianka star wars, podobna do pokera ) dejarik ( gra figurkowa jak było widać w scenie lotem Sokołem millennium kiedy Chewbacca grał z C3-P0) nienazwana jeszcze gra starwarsowa ( baaardzo uproszczone Lost cities) starwarsowy hex, star wars Miniatures - (figurkowa gra kolekcjonerska wyprodukowana przez wizards of the coast) Star wars TCG kolekcjonerska gra karciana od wizardów. Może coś jescze

Z gier niestarwarsowych wszystkich nie wymienie ( udostępnnia je sklep wszystko-gra) najprawdopodobniej będą wysokie napięcie, machina, jungle speed, razzia, reszty nie pamiętam ale coś jeszcze na pewno będzie

Będzie można kupić gry z których cały zysk idzie na orkiestrę. W licytacji będzie parę fajnych rzeczy nie tylko gwiezdnowojennych.


Oprócz gier będzie mnóstwo innych atrakcji jak napisałem powyżej zapraszam choćby na chwilkę, bedziemy tam mniej więcej od 10 do 10 :) :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Liczę na skromną relację z tego wydarzenia ;)
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Relacja z WOŚP:

Zacznę od listy uczestników:
3 Stormtrooperów, imperialny gwardzista, boba fett , tusken, jawa, kilku/kilkunastu jedi/sithów kilku/ kilkunastu członków bfsw i troche więcej "normalnych":)

Atrakcje "pozagrowe" Niestety cały czas siedziałem w "gamersroomie" to zbyt wiele nie widziałem,o częśći dowiedziałem się ze zdjęc ;). Na pewno były pokazy walk na miecze , konkursy dla dzieci takze "modelinkowe", konkursy nie tylko dla dzieci. wywiady dla telewizji, radia,sklepik wszystko-gra wystawki starwarsowe.....


Gamesroom
Przez całą imprezę przewijało się dużo ludzi. Graliśmy w starwarsowe:
minisy praktycznie na okragło
Tcg kilka partii
hex kilka osób
sabacc kilka partii
gra "noname" kilka osób
riska SW


praktycznie cały czas grano w jungle speed, sporadycznie machine, kilka godzin w pylosa ( ze sklepu wszystko-gra)widziałem także ichnią carcasonne, w keythedral nie zdażyliśmy zagrać. Pewnie było tez coś czego nie zauwazyłem no ale cóż nie można być wszedzie :)

Kto nie był, ten stracił. Zapraszam na kolejną imprezę Starwarsowo -planszówkową już niedługo.

Zdjęcia z impresy sa dostępne tutaj:
http://www.gigasize.com/get.php/301359/wo347p.ace

link do innego forum gdzie też są linki do innych zdjęć
http://holonet.pl/viewtopic.php?t=4603
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

No, bardzo fajno.
Piotr-Solo7th pisze:w keythedral nie zdażyliśmy zagrać.
I dobrze, bo trzeba doczytać instrukcje ;)
ODPOWIEDZ