[Skawina] Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

arshenik! pisze:Mam Agentów, nawet ostatnio zagrałem dwie partie i wiem jak grać; gdyby nas było znów 7 osób to można zagrać.
Koniecznie! Siedem osób się znajdzie bez problemu :)
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Dzięki za naukę 7 Cudów. Było Cudownie :wink:
Spodobała mi się ta gra.

Munchkin tak średnio, ale mógłbym w niego jeszcze zagrać.

Kupiliśmy Stone Age (nauczycie nas ? :wink: ), oraz dodatki do Osadników, mi.in na 6 osób - możemy przetestowac.
Idzie do mnie Dominion i mam odebrać Agricolę :D

Ja bym z chęcią zagrał w Eclipse.
Kiedy jakieś spotkanie i gdzie ?

Niedziela ?
Skawina czy u nas ?
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Jak dla mnie niedziela okay, można eclipsnąć. U mnie w mieszkaniu nie da rady do końca sierpnia.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Można byłoby się podłączyć? Żeby tak całkiem nie na sępa, jakies tytuly mogę wziąśc (z prostych euro mam agri z torfem, coś się jeszcze znajdzie, ale wiekszosc mojej kolekcji to ameritrashe z BARDZO negatywna interakcją :D )
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Benedetto XVII pisze:Można byłoby się podłączyć? Żeby tak całkiem nie na sępa, jakies tytuly mogę wziąśc (z prostych euro mam agri z torfem, coś się jeszcze znajdzie, ale wiekszosc mojej kolekcji to ameritrashe z BARDZO negatywna interakcją :D )
U, negatywna interakcja to jest to, co takie toksyczne arsheniczki jak ja lubią najbardziej :) Gospodarzami będą mr. big lub Bea, więc do nich pytanie, jak dla mnie więcej ludzi, większy fun:) Powoli nam się zaczyna robić ciasno w naszym skawińskim światku, trzeba będzie pomyśleć o metodach rozkręcenia drugiego i kolejnych kółek, coby ludzie się mixowali i ilość potencjalnych graczy się zwiększała. Nie ukrywam, że chciałbym założyć stowarzyszenie i się przytulić do jednej ze skawińskich organizacji samorządowych, coby mieć stałe miejsce spotkań i móc z czasem zbierać nowe pozycje, przeprowadzać wydarzenia.

Spróbuję gdzieś znaleźć salę, może się uda i wtedy można by było się w 10-15 osób spotkać, podzielić na grupy i pograć w różne pozycje.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 15:41 przez Usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Ostatnio było u Beaty to teraz proponujemy u nas.
Niedziela.
Godzina poobiednia. Może być np 14.00 albo 15.00
Im wcześniej tym dłużej zagramy :D
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Odwiedziłem kilka miejsc w Skawinie, żeby załatwić salę, może na przyszły weekend się coś uda. Byłem w Urzędzie Miasta i jego kilku komórkach, dali kilka dobrych rad. CKiS umył ręce, ale może się coś uda w dalszej przyszłości (najfajniej by było z nimi współpracować). Byłem w PGM, jest nowa Pani Prezes i obiecała sprawdzić co się dla nas da zrobić, jutro idę do Spółdzielni Mieszkaniowej i przejde się do zaprzyjaźnionych skawińskich szkół pogadać nad ew. wynajmem sal na godziny/współpracą.
Podejdę jeszcze do skawinskich pubów, może będa zainteresowani współpracą (niby granie w pubie przy piwie mnie nęci, ale jeszcze bardziej mnie nęci poważna forma zorganizowania przy gminnych strukturach).

Niestety, bez założenia Stowarzyszenia będzie ciężko wydębić choćby kawałek podłogi gdziekolwiek, a żeby założyć Stowarzyszenie to trzeba zebrać grupę - żeby zebrać grupę, trzeba jakieś miejsce i koło się zamyka. Ale dla chcącego nic trudnego. Marzy mi się założenie klubu ze stałymi godzinami otwarcia, wygodnymi stołami do gry i bazą własnych planszówek - w kilka tygodni okazało się, że jest na w Skawinie bardzo wiele osób grających i potencjalnych graczy - są różne gusta, więc wiadomo, im więcej potencjalnych współgraczy tym większa szansa na częstsze i ciekawsze gry. Z czasem można też pomyśleć o organizacji mini turniejów, konwentów w najbardziej popularnych pozycjach. Mam nadzieję, że jeżeli uda mi się coś wynegocjować, to mnie poprzecie w tej inicjatywie?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

mr.big pisze:Ostatnio było u Beaty to teraz proponujemy u nas.
Niedziela.
Godzina poobiednia. Może być np 14.00 albo 15.00
Im wcześniej tym dłużej zagramy :D
Obawiam się, że na 15.00 możemy się nie wyrobić, ale postaramy się :)
arshenik! pisze:
Benedetto XVII pisze:Można byłoby się podłączyć?
U, negatywna interakcja to jest to, co takie toksyczne arsheniczki jak ja lubią najbardziej :) Gospodarzami będą mr. big lub Bea, więc do nich pytanie, jak dla mnie więcej ludzi, większy fun:)
Jeśli chodzi o mnie to nie ma problemu tylko o ile się nie mylę to na Eclipse mamy chyba komplet...
arshenik! pisze:
Spróbuję gdzieś znaleźć salę, może się uda i wtedy można by było się w 10-15 osób spotkać, podzielić na grupy i pograć w różne pozycje.
To byłoby idealne rozwiązanie. My mamy jeszcze dwójkę grających znajomych, robi się nas za dużo na jedną grę.
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Zapraszam do polubienia funpagu na facebooku! Na razie robocza nazwa Skawiński Klub Miłośników Gier Planszowych:
https://www.facebook.com/pages/Skawi%C5 ... 8703658312#
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Jeśli chodzi o mnie to nie ma problemu tylko o ile się nie mylę to na Eclipse mamy chyba komplet...
Spoko, jakbyście mieli wakat to bardzo chętnie, a jak nie to innym razem :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

arshenik! pisze:Zapraszam do polubienia funpagu na facebooku! Na razie robocza nazwa Skawiński Klub Miłośników Gier Planszowych:
https://www.facebook.com/pages/Skawi%C5 ... 8703658312#
Świetny pomysł! Nazwa może być "cośtamcośtam - Skawiński klub miłośników gier planszowych". A w tle na FB jakieś zdjęcie naszej pięknej Skawiny ;) Super byłoby zorganizować taki skawiński "strych". Okazuje się, że jest nas coraz więcej. Tylko gdzie???

Benedetto XVII pisze:
Jeśli chodzi o mnie to nie ma problemu tylko o ile się nie mylę to na Eclipse mamy chyba komplet...
Spoko, jakbyście mieli wakat to bardzo chętnie, a jak nie to innym razem :)

Pozdrawiam
Chyba, że chłopaki będą chcieli zagrać w coś innego.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Pomysł z facebookiem jest całkiem fajny. Myślę że grono planszówkowiczów dosyć szybko się rozrośnie.

Byłem kiedyś w Stowarzyszeniu Motocyklistów, ale się z niego wypisałem bo troche w temacie motocyklowym się wypaliłem. Z tego co pamiętam zeby założyć Stowarzyszenie musi być 15 osób. Na tym etapie nie jest to możliwe, ale myślę że w ciągu roku może dwóch grono graczy się znacznie poszerzy.

My w 2009 roku członków Stowarzyszenia wybraliśmy spośród około 2 tys. osób, bo tylu było wtedy użytkowników forum (i nie powiem że bez problemów :D ). Teraz jest ponad 5 tys userów na forum motocyklowym.

Odnośnie niedzieli. Start około 15.00. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszamy wcześniej (od 14.00)
Spis treści:
1.Eclipse
2. 7 Cudów ?
3. Osadnicy z Catanu ?
4. Agenci Molocha ?
5. Dixit ?



Dla jasności zróbmy listę uczestników:

1.Ja
2.Ania
3.arshenik!
4.Bea
5.Łukasz ?
6.Jacek ?






ps.
Benedetto XVII - jeśli Jacek (Reid666) się zgłosi (a pewnie tak) to będzie nas 6 czyli pełna ekipa. Głupio tak troszkę komuś odmawiać, ale do takiej ilości graczy jesteśmy ograniczeni (nie gabarytami pomieszczenia ale specyfikają gier).

Jeśli się nie zgłosi to serdecznie zapraszamy :D
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 17:00 przez mr.big, łącznie zmieniany 5 razy.
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Myślę, że nie będzie problemów, plan już jest, o podpisy się też nie boję - 15 uzbiera się bez trudu. Ważniejsze jest, żeby to nabrało rąk i nóg, żeby się nie rozmyło i udało się coś stworzyć stabilnego - mam nadzieję, że pomysł chyci.

Oczywiście mnie dopisać, bo jak nie, to nie będzieta mieć w co grać:P

Ja myślę, że eclipse + jakiś chwilerek i to też szybki - mogą być albo osadnicy na 6 (wolę) albo 7 cudów. Albo wezmę Agentów Molocha i sobie zrobimy szybką sesyjkę, ew. gry typ dixit żeby się rozruszać i rozweselić:)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

arshenik! pisze:
Ja myślę, że eclipse + jakiś chwilerek i to też szybki - mogą być albo osadnicy na 6 (wolę) albo 7 cudów. Albo wezmę Agentów Molocha i sobie zrobimy szybką sesyjkę, ew. gry typ dixit żeby się rozruszać i rozweselić:)
Agenci! Agenci! :mrgreen:
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

arshenik! pisze:, ew. gry typ dixit żeby się rozruszać i rozweselić:)

oooo!
Może być Dixit :D
W instrukcji jest napisane że przed grą jak i pomiędzy kolejnymi rozgrywkami zaleca się spożycie 100 g (lub 125 ml) czystego alkoholu etylowego :wink:
4 transportery piwa już się chłodzą :wink:

W Agentów jeszcze nie graliśmy, więc jak najbardziej możemy spróbować.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

Benedetto XVII - jeśli Jacek (Reid666) się zgłosi (a pewnie tak) to będzie nas 6 czyli pełna ekipa. Głupio tak troszkę komuś odmawiać, ale do takiej ilości graczy jesteśmy ograniczeni (nie gabarytami pomieszczenia ale specyfikają gier).
Spoko, jasna sprawa :) Jak napisałem wyżej - jak będzie wakat to chętnie, a jak nie to przy innej okazji :) Dzięki w każdym razie za akceptację, będę paczał na forum :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

Mi niedziela oczywiście jak najbardziej pasuje :)
Mogę być wcześniej (14:00) i zagrać szybka partyjkę w cokolwiek :)

Co do bardziej zorganizowanej formy spotkań to jestem jak najbardziej za. Planszówki to świetne hobby z naprawdę niewielką ilością skutków uboczny! Na pewno warto je promować i wciągać nowych graczy.
Co do lokalizacji, to próbowałeś może przy salkach katechetycznych? Mają tam salę dla różnych stowarzyszeń i organizacji?
arshenik! pisze:
Eclipsoholic, tylko nie dokonuj iniekcji dożylnej moim egzemplarzem!
Nie musisz się stresować, na razie wystarczają mi inhalacje zawartością pudełka...

Tak się w sumie zastanawiam czy by nie spróbować Eclipse w 7? Co myślicie?
Awatar użytkownika
jarosz
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2009, 17:21
Lokalizacja: Skawina / Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: jarosz »

Cześć,
My też jesteśmy ze Skawiny, potrzebujemy jeszcze trochę czasu żeby się ogarnąć do końca z mieszkaniem, a później już z chęcią i regularnie chcielibyśmy pograć u kogoś lub u nas. Mieliśmy już okazję potrenować u Beaty i Łukasza, nasza biblioteczka nie jest zbyt imponująca, ale trochę już w różne gry grywaliśmy, więc możemy potłumaczyć jak będzie trzeba.
Monika i Marek :)
- jarosz -
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

jarosz pisze:Cześć,
My też jesteśmy ze Skawiny, potrzebujemy jeszcze trochę czasu żeby się ogarnąć do końca z mieszkaniem, a później już z chęcią i regularnie chcielibyśmy pograć u kogoś lub u nas. Mieliśmy już okazję potrenować u Beaty i Łukasza, nasza biblioteczka nie jest zbyt imponująca, ale trochę już w różne gry grywaliśmy, więc możemy potłumaczyć jak będzie trzeba.
Monika i Marek :)
Witam :) Cieszę się, że tu trafiliście :) No to mamy komplet, żeby pograć na dwa lub trzy stoły :)
Tylko trzeba jeszcze tych stołów poszukać. :wink:
Usunięte

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Usunięte »

Zdecydujemy na miejscu, główne danie to Eclipse. Jacek,jak chcesz bez dodatku w 7emkę grać?

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie skawińskim graniem, będziemy pracować nad tym, żebyśmy się mogli spotkać w większym gronie. Jutro planuję drugą rundkę po potencjalnych miejscach, może się coś sensownego urodzi. Myślę o szkołach, pubach. Salki katechetyczne...nie wiem czy ateiście zaufają, to już Jacek musiałbyś wziąć na siebie:P
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Reid666 »

arshenik! pisze:Zdecydujemy na miejscu, główne danie to Eclipse. Jacek,jak chcesz bez dodatku w 7emkę grać?
No wiesz, myślałem o szybkim zdobyciu dodatku:P
Chociaż, szczerze sam nie wiem jakby to wyszło. W instrukcji jest napisane że gra w 7-9 jest przeznaczona raczej dla zaawansowanych graczy, ze względu na specyficzne rozstawienie i potencjalny downtime...
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie skawińskim graniem, będziemy pracować nad tym, żebyśmy się mogli spotkać w większym gronie. Jutro planuję drugą rundkę po potencjalnych miejscach, może się coś sensownego urodzi. Myślę o szkołach, pubach. Salki katechetyczne...nie wiem czy ateiście zaufają, to już Jacek musiałbyś wziąć na siebie:P
Tutaj niestety mam podobny problem. Moje poprzednie kontakty z tym środowiskiem w przeszłości ciężko uznać za pozytywne. Ale może ktoś bardziej uduchowiony niż my podjął by się tego zadania ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Bea »

Reid666 pisze:
Tutaj niestety mam podobny problem. Moje poprzednie kontakty z tym środowiskiem w przeszłości ciężko uznać za pozytywne. Ale może ktoś bardziej uduchowiony niż my podjął by się tego zadania ;)
To może już lepiej w jakiejś knajpie spróbować. :roll:
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Bea pisze:
Reid666 pisze:
Tutaj niestety mam podobny problem. Moje poprzednie kontakty z tym środowiskiem w przeszłości ciężko uznać za pozytywne. Ale może ktoś bardziej uduchowiony niż my podjął by się tego zadania ;)
To może już lepiej w jakiejś knajpie spróbować. :roll:


Wyjścia nie ma. Knajpkę z klimatem gier planszówkowych trzeba otworzyć :wink:

:D
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: Benedetto XVII »

W Krakowie kilka takich jest, wiec się da :mrgreen:
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: [Skawina] Spotkania planszówkowe

Post autor: mr.big »

Jutrzejsze rozgrywki będą w liczniejszym gronie niż pierwotnie planowaliśmy :D

Dołączy do nas brat Ani i być może mój brat. Zorganizujemy w takim razie 2 stoły.
Proponuję w takim razie żeby przybyli wszyscy którzy brali udział w temacie.

Krzysiek- zabierz Wysokie Napięcie jeśli możesz

godziny bez zmian

Zapraszamy :D
ODPOWIEDZ