FALLOUT CARD GAME???

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: Bri »

[]
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009, 13:26 przez Bri, łącznie zmieniany 1 raz.
Red94
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, 12:12

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: Red94 »

Nie wiem jak to było po stronie Czeskiej, ale jeśli to sprzedawali to powinni mieć jakieś prawa. Ze względu jednak na to jak ten ich projekt, strona itp. wyglądają co raz bardziej w to wątpię. Mimo wszystko nie sądzę by to stanowiło przeszkodę w korzystaniu z tego, o ile robi się to na użytek własny. Tak samo jak nikt Ci nie skonfiskuje albumu do którego wklejasz wycinki z gazet, tak samo nikt Ci nie zabroni porobić sobie screeny z gry i zrobić z nich karty. Jeśli chodzi o cel gry to wszystko jest w instrukcji, ogólnikowo gra jest pojedynkiem pomiędzy dwoma graczami. Każdy ma swoją grupę postaci, może na nie zagrywać bronie, pancerze itp. no i siekana :D

Tak jak pisałem pracuję teraz nad tymi kartami, ale wszystkich czekających na jakieś wyniki uprzedzam że tydzień czy dwa to zajmie. Powoli na horyzoncie pojawia się sesja a do tego piszę teraz pracę magisterską. Pewnie i tak poświęcam temu więcej czasu niż powiniem, ale co robić - wciągneło mnie :P
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: zniesmaczony »

sesja... taaa fajne czasy :D anyway, w tym topiku był już poruszany temat praw autorskich, wydaje się że Czesi nie wykupili żadnych praw do kart. Informacja o sprzedaży kart jednakowoż tam była, zatem albo gdzieś tam zastrzegali że sprzedają tylko w cenie która im zwróci za papier i drukowanie, albo solidnie się narażają/narażali... A jeśli chodzi o samą sprzedaż to informuję że prawdopodobnie będę sprzedawał karty które sam wydrukowałem. Jak dojrzeję do tej decyzji to wrzucę tu linka do Allegro :) oczywiście przedmiotem licytacji będzie papier, tusz i czas który włożyłem w wydrukowanie i pocięcie kart :)
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Red94
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, 12:12

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: Red94 »

Bez zbędnego wstępu:

http://aceofspades.net.pl/index.php?page=fallouttcg

zapraszam :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: poooq »

A nie myślałeś o polonizacji gry?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Red94
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, 12:12

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: Red94 »

Instrukcja jest po polsku, jak wszystko będzie gotowe powstanie też po angielsku. Polskiej wersji kart nie planowałem przede wszystkim dla tego by zachować pewną uniwersalność (jakby Czesi zrobil swoje po czesku, to byśmy ładnie wyglądali :? ), ale też dlatego bo to dodatkowa praca, a tej jest niemało (parę miesięcy temu pisałem, że gra bedzie gotowa za 2 tygodnie a okazało się inaczej). Mozliwe, że obok wersji angielsiej pojawi się też polska, ale zależy to tylko od tego czy ktoś do mnie napisze: "Hej, chetnie przetłumaczę te karty na język polski". W chwili obecnej dołaczył do mnie jeden kumpel a na gwałt potrzeba ludzi do:

1. obróbki grafiki
2. konsultacji zasad
3. grania w fallouta i robienia screenów
4. poprawiania i tworzenia kart od strony ich treści

Dwie ostatnie rzeczy pogrubiłem bo na 3 na pewno nie mam czasu, natomiast do 4 przydałby się ktoś z doswiadczeniem by na koniec nie okazało się, że gra jest do chrzanu bo karty są źle zbalansowane. Szczerze liczę tu na odzew społeczności, bo inaczej minie co najmniej drugie tyle nim gra sie ukaże.
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: zniesmaczony »

Temat odkopuję ponieważ dojrzałem do tego żeby sprzedać moją manufakturę. W związku z tym proszę osoby które niegdyś były zainteresowane tematem a posiadające gdzieś w archiwum ściągnięte z nieistniejącej już czeskiej strony obrazki z kartami i zwłaszcza planszą o kontakt ze mną - potrzebuję skanu planszy. Link do allegro to be announced. Chętnych do zakupu również proszę o PM, dla pierwszego chętnego rezerwuję prawo do pierwokupu :P koszt 50 zł + koszty wysyłki.
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
ODPOWIEDZ