Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Moim zdaniem to nie wielkość w przypadku tej gry jest problemem a karty "ras" które są bardzo dobrze zrobione w tej wersji fanowskiej ze zdjęcia, chodzi żeby zawsze dobrze sobie policzyć minerały + ew.statki na "planszy", w oryginalnej wersji to jest jednym z problemów - u nas nawet graczom którzy grali i 20 razy zdarza się źle policzyć (tzn zapomnieć policzyć bo np. nie poukładali ich względem koloru). Oczywiście drugorzędny (ale należałoby się nad nim pochylić) jest tor punktacji - za mały i nieintuicyjny (cały czas się odnoszę do wersji Asmadi). Jeśli teksty na kartach będą w wersji PL ok to dla nas grafiki są pomijalne aczkolwiek w wersji fanowskiej są takie jak powinny być.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

99scd jak dla mnie bardzo dobrze spozycjonowane. Karty ja preferuję kwadraty 70x70mm. Graficznie co się da zastąpić ikonami...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Nesmeer

Re: Impulse

Post autor: Nesmeer »

donmakaron pisze:
Czacha Games pisze:Będzie polska edycja Impulsu!!! czynimy starania żeby wyglądała tak...
A to ja mam pytanie! Czy rozmiar kart będzie taki jak w przygotowanych przez autora tej wersji graficznych wzorcach, czy przystosujecie je do jakiegoś standardowego rozmiaru?

Autor stworzył tę wersję graficzną jako wpis do swojego protfolio będąc zainteresowanym tworzeniem grafik do planszówek, a jednak rozmiar kart nie odpowiada żadnemu znanemu mi do tej pory. Zgroza! Tym bardziej, że bardzo utrudnia to wykonanie estetycznej wersji PnP...

Jeśli karty będą w rozsądnym, standardowym, "koszulkowanym" rozmiarze macie i mój grosz w kieszeni :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Impulse

Post autor: Pan_K »

Mam zalegające koszulki standard euro. Poproszę o karty w tym rozmiarze ;) Standard ccg też by chyba pasował (musiałbym sprawdzić, co tam mam zachomikowane) ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

Czacha Games pisze:Dziś już moge potwiedzic ze Impuls bedzie na 100% - licencja podpisana , czas zacząć prace.
Jak wspominalismy wczesniej bedziemy troszke chcieli tworzyc ta edycje z Wami więc pytanie pierwsze odnosnie wielkosci kart. Jakie byście preferowali?
Jesli chodzi o grafike w polskiej edycji to ta fanowska jest jesdną z opcji. Rozmowy trwają ...ale chcemy zaakceptowac takie warunki zeby cena gry przez to nie wzrosla za bardzo.
Pytanie drugie- jaki poziom cenowy by Was zadawalał w early birdach? Rebel wersje Asmadi ma za niecale 120 pln- my myslimy wstepnie o SCD na poziomie 99pln. Mamy nadzieje ze wszystko sie zepnie i sie uda ponizej stowki w sklepach ja kupic.
Też przychylam się do ceny 99zł chociaż to tak naprawde nie mało za tą grę, chyba że będzie z nowymi grafikami :)

A jeżeli chodzi o karty to wydaje mi się że taki rozmiar kart jaki jest obecnie byłby idealny :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

misioooo pisze:99scd jak dla mnie bardzo dobrze spozycjonowane. Karty ja preferuję kwadraty 70x70mm. Graficznie co się da zastąpić ikonami...
tak 7x7 (to takie jak w Pośród Gwiazd?) byłyby całkiem ok dla tej gry ze ze względu na trzymanie i układanie na stole + karty graczy mogły by być dostosowane.
Acha i tor punktacji połączony z "wycinkami" na karty Impulsa lub jakieś podobne rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

Pan_K pisze:Mam zalegające koszulki standard euro. Poproszę o karty w tym rozmiarze ;) Standard ccg też by chyba pasował (musiałbym sprawdzić, co tam mam zachomikowane) ;)
Moim zdaniem troche zbyt partykularne interesy. :)
Ale standard ccg to chyba dobry pomysł.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Super sprawa z Impulse! Bardzo dobry pomysł. Macie duże poparcie w środowisku graczy tylko zróbcie dobry marketing z gra aby i Wam i nam sie opłacało zainwestować w grę. Wtedy wszyscy bedą zadowoleni a Wy będziecie mogli ścigać w wydawaniu tych szaleńców z Game Factory Publishing.
Tylko jak tak dalej pójdzie to gracze zaczną organizować wspólne napady na bank aby nadążyć ze wspieraniem projektów.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Wincenty Jan pisze: Tylko jak tak dalej pójdzie to gracze zaczną organizować wspólne napady na bank aby nadążyć ze wspieraniem projektów.
+100 :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Impulse

Post autor: detrytusek »

orzeh pisze:
Wincenty Jan pisze: Tylko jak tak dalej pójdzie to gracze zaczną organizować wspólne napady na bank aby nadążyć ze wspieraniem projektów.
+100 :D
Czyli taki coop w realu...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Wspólne napady na bank to polecam w naszej innej grze "Gangsterzy", którą mimo niepowodzenia na wspieram.to postanowiliśmy wydać bo naszym zdaniem jest bardzo fajna i pod koniec kwietnia trafi na sklepowe półki.

To tak na marginesie wspólnych napadów na banki :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

Ale nie testowaliście tego wcale ?

;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Jak pisałem karty kwadratowe i takie pudełko, aby karty zakoszulkowane pionowo się mieściły ;p
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

Impluse w polskiej wersji w czerwcu trafi na półki, czy w czerwcu odbędzie się kampania?
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Quetzalcoatl »

Nie mogę się już doczekać startu kampanii. Biorę!!!

A co do rozmiaru kart, to bez jaj, żadne kwadraty tylko standard ccg (ew. standard euro)!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Quetzalcoatl pisze:A co do rozmiaru kart, to bez jaj, żadne kwadraty tylko standard ccg (ew. standard euro)!
Dlaczego nie takie, jak w Pośród Gwiazd? Z kart buduje się "planszę" więc kwadraciaki lepiej się nadadzą wg mnie. Nie wyobrażam sobie budowania stacji w Pośród Gwiazd ze standardowych CCG ;P Czy nap jak Elder Sign posiada - 70x120mm, hehe.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Wydajcie to w jakich chcecie rozmiarach kart i pudełka, byle cena była przystępna i wykonanie na wysokim poziomie. To wtedy kampania bedzie sukcesem, a to pomoże rozwinąć Wam skrzydła. Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

misioooo pisze:
Quetzalcoatl pisze:A co do rozmiaru kart, to bez jaj, żadne kwadraty tylko standard ccg (ew. standard euro)!
Dlaczego nie takie, jak w Pośród Gwiazd? Z kart buduje się "planszę" więc kwadraciaki lepiej się nadadzą wg mnie. Nie wyobrażam sobie budowania stacji w Pośród Gwiazd ze standardowych CCG ;P Czy nap jak Elder Sign posiada - 70x120mm, hehe.
Tutaj LCG się lepiej sprawdzą ze względu na specyfikę gry, mamy gate'y na których siedzą fightery więc kwadraty średnio by się nadały. Ale 70x120 juz pewnie tak tylko czy gra nie będzie droższa przez to :)
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Quetzalcoatl »

1. Lepiej żeby bok karty, który styka się z dwiema kartami był dłuższy niż bok stykający się z tylko jedną kartą. W Pośród Gwiazd jest inaczej.
2. Kwadratowe gorzej się tasuje (przynajmniej mi)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

Quetzalcoatl pisze:1. Lepiej żeby bok karty, który styka się z dwiema kartami był dłuższy niż bok stykający się z tylko jedną kartą. W Pośród Gwiazd jest inaczej.
2. Kwadratowe gorzej się tasuje (przynajmniej mi)
zgadzam się w 100% :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: orzeh »

e tam, mam wersję PnP która niby będzie wzorcem, tam są (niestandardowe) kwadratowe kafle - nie ma problemu podczas grania. Żeby być uczciwym karty z normalnej wersji są spoko ale należałoby pomyśleć nad planszetką gracza aby można było układać minerały kolorami, wydaje mi się że tor punktacji z wycięciami na impuls z graficzną podpowiedzią która karta wypada itp oraz z podpowiedzią punktacji byłby super, taki mix wersji fanowskiej i wersji "kosztowo-normalnej" (domyślam się że produkcja kart LCG jest tańsza niż jakichś kafelków)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Rozmowy z Zakiem na temat fanowskiej wersji w polskiej edycji trwają - dostaliśmy warunki licencji grafik - zastanawiamy się :)

Jest też opcja druga, że polska edycja zostanie narysowana w całości od nowa - jakieś rozmowy są czynione (artyści mają się określić co do terminu i kasy) - jak macie jakiś designerów pod ręką chcących narysować edycję PL - po dajcie znać na priv - byle szybko :) bo czasu mamy nie za dużo.

Myślimy, że do świąt wszystko będzie już jasne - chcielibyśmy to wiedzieć w przyszłym tygodniu, aby móc zrobić specyfikację dla drukarni - wtedy poznamy też koszty - i wtedy będziemy mogli podać cenę SCD oraz cenę EB na starcie kampanii. Jak pisałem wcześniej naszym celem jest SCD ma poziomie 99 pln - EB w okolicach 60-70 pln - takie są plany ale wszystko wyjdzie w praniu.

Zakładamy, że przy sprzyjających okolicznościach (ufundowaniu gry) dostępna będzie ona pod koniec czerwca/w pierwszej połowie lipca na naszym rynku - wspieram planujemy wstępnie w ostatnim tygodniu kwietnia - ale zobaczymy jaki ruch z innymi tytułami będzie wtedy na wspieram. Tak czy owak na wakacje powinna być dostępna.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Impulse

Post autor: Ryu »

Osobiście uważam że Szanowny Kolega Gambit powinien mi kupić Impulse bo przez Niego mam ochotę zagraćo. I Szanownego Kolegę ostrzegę że inne recki też oglądam więc lepiej uważać i nie chwalić za bardzo ;-)

W cenie 60-70zl biorę, tj. mój kolega bierze dla mnie ;-)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

EB brzmi bardzo zachęcająco! Wszystko sie bardzo dobrze zapowiada. Może warto zrobić większą reklamę przed wystartowaniem projektu gdyż Impulse jest zdecydowanie mniej popularny niż Dominion, Race czy Pola Arle i samo się nie nakręci. Dobra robota chłopaki (dziewczyny) :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Impulse

Post autor: Furan »

Impulse PL z nowymi grafikami.
TAK! :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
ODPOWIEDZ