Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: myszor »

Zdarłem folię, wypakowałem, rozparcelowałem... Pudło ciężkie, w środku sporo kartonu. Aż się prosi, by do pudła włożyć wypraskę! (choćby ze względu na kafle przedmiotów). A skoro już jesteśmy przy kaflach przedmiotów - do kilku lokacji te żetony zostały wydrukowane odwrotnie, tj. zamieniono strony w stosunku do wypukłości kartonu. Przezroczyste podstawki do żetonów zagrożenia - niby widać tekst pod nimi, ale jak to się sprawdzi w grze, zobaczymy...

Mimo tych drobnych niedogodności ogromny plus za temat, o samej rozgrywce będę mógł powiedzieć za jakiś czas, jak przebrnę przez instrukcję. A teraz szybkie pytania do autorów/wydawcy:

1) Kto właściwie jest targetem gry? Casualowi gracze, którzy kupią grę w Empiku niemal przypadkiem, zobaczywszy znajomą sylwetkę na okładce? Czy planszowi wyjadacze, którzy połamali zęby na dwutomowych instrukcjach do Mage Knighta i innych takich? ;)
2) Jakie są plany rozwoju gry? Słyszałem o scenariuszach do gry na 3-4 osoby. Czy będą w przyszłości przygotowane scenariusze nawiązujące do kolejnych odcinków serialu? W jakim czasie będą udostępniane?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Wspólnie z TVP zamierzamy rozwijać Stawkę większą niż życie...
Gra jest wymagająca, choć po przebrnięciu przez instrukcję rozgrywka powinna być płynna. Gra jest rozbudowana, miała być rozbudowana i będzie jeszcze rozbudowywana.
Tak przygotowujemy dodatki, a niezależnie od tego będziemy publikować scenariusze na stronie www.j23.com.pl
Co do wydruku kafelków przedmiotów. Ich wydruk w opisany sposób nie ma żadnego znaczenia w grze, bowiem przedmioty są pogrupowane lokacjami - a te już się nie różnią. Zatem :)
Co do podstawek pod żetony zagrożenia - spełnią swoją rolę, mocno trzymają, a ponieważ są przezroczyste nie będzie problemu z ich czytelnością.

podsumowując: wkrótce kolejne scenariusze na stronie, troszkę później duży dodatek z nowymi sektorami :)
kolejnych kilkunastu agentów, nowa talia kart lokacji i kilka niespodzianek.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: piwoslaw »

Dodatek juz ww przyszlym roku??? Finansowo juz nie wyrobie :P
Apostolus
Posty: 197
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Apostolus »

Nabyłem dzisiaj swój egzemplarz - wszystko pięknie...
Mam jedno pytanie: w spisie komponentów na tylnej części pudełka jest napisane "ponad 100 żetonów pomocniczych". O ile wszystkie pozostałe komponenty (w tym inne żetony, np. zagrożenia) są dokładnie wyliczone i faktycznie jest ich tyle, ile napisano, o tyle owych żetonów pomocniczych (okrągłych, w kilku kolorach) są 63 sztuki. Nie bardzo to rozumiem - czyżbym otrzymał wybrakowany egzemplarz?
Z drugiej strony na stronie http://planszowewojny.blogspot.com/2015 ... ng-od.html wygląda to identycznie.
Czy ktoś z ekipy mógłby odpowiedzieć na moje wątpliwości?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Wszystko jest ok. Masz tyle żetonów ile potrzeba.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Ktoś już może rozegrał kilka partii? Jak wrażenia?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: ATomek07 »

Cześć.
Gra już trafiła do mnie. Pierwsze rozpoznanie co się kryje za wagą pudełka zrobione. Efektownie to wygląda, szczególnie kafelki planszy.
Trudno wszystko ogarnąć tyle tego jest, bałagan w pudełku nie wskazany.
Instrukcja długa ale i wyczerpująca.
Te plastikowe podstawki chyba miały być inne bo w instrukcji są takie okrągłe na ilustracjach przykładów.
Na razie Żona nie skusiła się na grę wprowadzającą. Sam sobie usiadłem i rozłożyłem ten scenariusz 1 osobowy ze strony internetowej. Udało się rozegrać tylko 2 etapy bo potrzebny był stół i musiałem się ewakuować :? Pierwsze wrażenie pozytywne :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: schizofretka »

Gry nie ma na BGG? To skąd będę wiedział, że ją mam? Do tego brak nazwiska autora nie budzi zaufania przy pierwszym kontakcie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Już zaraz będziemy na bgg, i liczymy na oceny (10 :)) tych którzy już zmierzyli się z grą.
:)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: rastula »

może jak dostaniemy grę to ocenimy , bo na razie wciąż czekamy...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mig »

rastula pisze:może jak dostaniemy grę to ocenimy , bo na razie wciąż czekamy...
Czyli w sumie się z grą, czy tam jej niedoborem mierzycie ;) klimatycznie bardziej do Kolejki to pasuje, ale za Niemca tez półki w sklepach się nie uginaly ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Staram się nie wylewać żali na forach... ale drukarnia, z którą od lat współpracujemy dała ciała. Znów Essen wygrywa i tysiące EURO z przesadnej liczby zleceń wygrywają z partnerstwem. Jak na razie gra dostępna jest tylko w sieci Empik i ostatnie sztuki w kilku sklepach internetowych. Ci co zamówili Stawkę w przedsprzedaży, otrzymali egzemplarze.
Ciśniemy, grozimy, prosimy... podobno jeszcze w październiku..ale to dopiero 4 zmiana daty ze strony drukarni.
Niech o grze powiedzą Ci co ją już mają.

a zapewne gra dostępna jest jeszcze w www.sklep.tvp.pl
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

No tak Empik!!! Zapomniałem że można przecież kupić grę normalnie u żywego człowieka za ladą i nie czekać na przesyłkę, jadę po swój egzemplarz :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

taniej chyba empik.com
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Zamòwione 120.99, dobra cena :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

w dobrej cenie mają jeszcze tylko kilka egz. dwa sklepy: fortgier i aleplanszówki... Panowie wspierali nas od początku..
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: detrytusek »

mig pisze:
rastula pisze:może jak dostaniemy grę to ocenimy , bo na razie wciąż czekamy...
Czyli w sumie się z grą, czy tam jej niedoborem mierzycie ;) klimatycznie bardziej do Kolejki to pasuje, ale za Niemca tez półki w sklepach się nie uginaly ;)
offtop:
Mig ja Cię proszę zamiast siedzieć na forum to idź graj w Gallerist-a bo ja chcę recenzję :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mig »

detrytusek pisze:
mig pisze:
rastula pisze:może jak dostaniemy grę to ocenimy , bo na razie wciąż czekamy...
Czyli w sumie się z grą, czy tam jej niedoborem mierzycie ;) klimatycznie bardziej do Kolejki to pasuje, ale za Niemca tez półki w sklepach się nie uginaly ;)
offtop:
Mig ja Cię proszę zamiast siedzieć na forum to idź graj w Gallerist-a bo ja chcę recenzję :D
Mój egzemplarz dopiero do mnie idzie, więc bez wyrzutów sumienia mogę się opieprzać na forum ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: ATomek07 »

uuuf udało się rozegrać scenariusz ze stronki na 1 gracza. Wynik nie imponujący bo tylko 10 na plus w tym złamałem Stedtke z pomocą kilku trefnych przedmiotów [dałem mu na starcie kolor żółty] i błyskotliwej rozmowie Hansa. Agenci wykonali 2 duże misje i 2 małe. Niemcy zgarnęli obie panie na sumę 8 dowodów i w ostatniej chwili Starcza Pani zdradziła i wydała Hansa który wymkną się jednak obławie uuuf...

Scenariusz dobrze się rozgrywa i wymaga rozsądnego planowania. Przez losowe rozstawienie i elementy losowe można starać się w kolejnych rozgrywkach tego scenariusza poprawić wynik. Do tego jak się wybierze polskich agentów można powalczyć o wysoki wynik...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Z opisów i recenzji zapowiada się naprawdę ciekawy tytuł. Mam nadzieję, że scenariusze będą pojawiać się regularnie ;) Gra już ma profil na bgg więc można plusować
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: ATomek07 »

Dziś pierwsze starcie, znaczy się spotkanie z Kampanią wprowadzającą.
Maja Żonka zagrała Hansem i Ingrit a ja Niemcami.
Nikomu nie dało się uzyskać dwóch tajemnic :cry: .
Polacy przyparli do muru Glaubela i zdradził się. Niemcy za to mieli szczęście do odnajdywania tajnych skrzynek, 4 udało mi się przejąć co doprowadziło do tego że najbardziej dowodami obciążony został Hans. W pewnym momencie przekroczyły wartość 10 ale nie udało się tego wykorzystać w rozmowie nawet nóż na gardle nie pomógł. Martą Becher deptałem po piętach Hansa ale i tak był nie powstrzymany. Cecha Hansa tym razem nie mogła zagrać ale ma potencjał ochrony swojej siatki.
Bardzo dobre wprowadzenie w pierwsze podstawowe reguły i mechaniki.
Leciutkie w stosunku do misji dla jednego gracza. I mnie sprzątania tym razem ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Czyli ogólne wrażenia dobre? Żadnych zamachów i walki? Jak to jest z tymi żetonami zagrożeń? Jeśli wdepnę na taki, to do pomocy przy tescie obydwie strony mogą wykorzystać wszystkie swoje żetony zagrożeń w tym sektorze?
Ciekaw jestem czy ktoś z recenzentów pokusi się o gameplay albo jakąś opinię, narazie mało tego.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

To ja dodam trzy grosze. Pracujemy nad filmem/instrukcją. Wkrótce powinien być gotowy. Pokażemy podstawowe zasady (a jest ich trochę) oraz przykładowa rozgrywkę.
Jest to bardzo potrzebne.

A żetony WSPARCIA obaj Gracze mogą odsłaniać do testów tyle ile mogą - nie ma tu ograniczeń.
W pierwszym scenariuszu kampanii szkoleniowej zamachy i aresztowania nie są jeszcze dostępne.
Pełnia zasad obowiązuje za to już w scenariuszach filmowych.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1302 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Dziękuję za odpowiedzi, nie mogę się doczekać swojego egzemplarza, po przeczytaniu instrukcji widzę jak bardzo się pomyliłem oceniając grę tylko przez pryzmat produkcji TVP. Włożyliście w ten projekt mnóstwo pracy i fajnych pomysłów, to tacy Mali powstańcy na końskich sterydach ;) Czy są już jakieś pomysły na kolejne gry?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Pomysłów nie brakuje...
ale na pewno chcemy rozwijać Stawkę. To nasz kluczowy projekt :)
ODPOWIEDZ