Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Muttah »

Nie no, jeśli dodatki faktycznie będą, to podpisuję się pod tym projektem obiema rękami i nogami :D Arkham to potęga w swoim gatunku i prawdziwy "potworek" (jeśli chodzi o całościowy rozmach przedsięwzięcia), także bardzo mnie cieszy, że więcej ludzi będzie miało szansę przekonać się do tej gry. Sądzę również że odejście od klimatów fantasy (dungeoneer i runebound) zachęci nowych graczy - w końcu nie każdy potencjalny nabywca ma piękne wspomnienia z dzieciństwa związane z Magią i Mieczem :wink:

W każdym razie Galakta wydaje coraz więcej dużych gier od FFG, także współpraca najwyraźniej jest korzystna, a gry schodzą - oby tak dalej! Ciekawe kiedy pójdzie to w drugą stronę i FFG wyda grę Galakty? Pewnie prędzej niż się nam wydaje :wink:
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: adam.lakomy »

Jesli Galakta wyda AH po polsku wraz z dodatkami, to sprzedam angielska i kupie polska bez wachania!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: BloodyBaron »

Muttah pisze:Nie no, jeśli dodatki faktycznie będą, to podpisuję się pod tym projektem obiema rękami i nogami :D
będą musowo - chyba nikt nie zamierza wydawać podstawki do gry nie mając w planach dojnych krówek w postaci dodatków
_________
Moje gry
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Muttah »

No tak, tylko tu chodzi o kwestię oczekiwania: ja jak tylko wyjdzie zaraz nowy dodatek to z miejsca łykam i znowu gram w "pełną" wersję gry :twisted: Natomiast gracze z wersji pl będą czekać imho conajmniej rok, jak nie więcej, od wydania podstawki. No a łączenie podstawki pl z dodatkami ang wprowadziłoby ostry chaos w terminologii oraz niuansach dotyczących róznych sfer gry.
kamilsko
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2008, 04:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: kamilsko »

Czy jest szansa, że ta gra spodoba się dziewczynie? Czy są jakieś elementy adekwatne do "horror" w tytule (jakieś nieprzyjemne obrazki itp)? A w ogóle to jest gra przygodowa, tak? Na czym w ogóle polegają gry przygodowe? Co jest zazwyczaj ich celem?
Pytam zapewne o kwestie dla Was oczywiste, ale jestem początkującą, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Klos »

Czesc,

No wiec odpowiadajac na pytania po kolei:
kamilsko pisze:Czy jest szansa, że ta gra spodoba się dziewczynie?
Tak, stanowczo moze sie spodobac. Ale zalezy od tego co ta dziewczyna lubi ;-) Jesli lubi klimaty sci-fi / horror / fantasy / itd itp :-) no to AH sie jej spodoba moim zdaniem.
kamilsko pisze:Czy są jakieś elementy adekwatne do "horror" w tytule (jakieś nieprzyjemne obrazki itp)?
Arkham Horror jest wzorowana na prozie H.P. Lovercrafta - jesli znasz ja i nie przeszkadza CI, wrecz lubisz... no ot musisz zarac :) Jelsi nie znasz, to proponuje sie zapoznac, bo wtedy bedziesz wiedziala, czy gra Ci przypadnie do gustu czy nie... Ma sporo elementow horroru - glowna idea to przeciez potwory z innych wymiarow wysypujace sie na niewinne miasteczko. Ale ani grafiki ani teksty w grze nie sa skrajnie przerazajace, czy tez koszmarne - sa raczej klimatyczne. Zreszta mozesz podejrzec sobie je tutaj: http://www.boardgamegeek.com/images/game/15987/page/23. Sama ocen czy sa dla Ciebie nieprzyjemne.
kamilsko pisze:A w ogóle to jest gra przygodowa, tak? Na czym w ogóle polegają gry przygodowe? Co jest zazwyczaj ich celem?
Gry przygodowe najlepiej opisac w prosty sposob - maja scenariusz i wszystko co w nich sie znajduje jest przesiakniete tym scenariuszem. Czy jest to wyprawa po Korone Wladzy w magicznym krolestwie (Magia i Miecz / Talisman), czy grupa smialkow zwiedzajacych lochy w poszukiwainu skarbow (Descent JitD), czy ratowanie swiata przed przebudzeniem sie Pradawnego i jego hordy (wlasnie Arkham Horror). Gry przygodowe glowny nacisk klada na klimat i scenariusz gry niz na mechanike. Zupelnie odwrotnie jest w eurograch (z calym szacunkiem i miloscia do eurogier) gdzie na pierwszym miejscu stoi mechanika a jak sie zmiesci, to dodamy scenariusz ;-)
Latwo tez rozpoznac gre przygodowa po tym, ze kierujesz postacia "z krwi i kosci" - czyli majaca imie, wspolczynniki, umiejetnosci, zazwyczaj figurke itd :-) I masz wlasnie ta postacia osiagnac jakis sukces zwiazany ze scenariuszem gry.
kamilsko
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2008, 04:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: kamilsko »

I to jest jedna z najlepszych gier przygodowych? Tak wywnioskowałam czytając rozliczne wątki.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Klos »

Czy jest wogole najlepsza, to kazdy ma swoje gusta o ktorych sie nie dyskutuje ;-) Ale stanowczo jest w samej czolowce :-)
witeq8
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:56

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: witeq8 »

Kolejna paczuszka przetlumaczonych kart :D

Northside

Talia_kart Northside.png

Miskatonic

Talia_kart_Miskat.png

Jednoczesnie prosze o propozycje jakichs sensownych polskich nazw Innych Światów..
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: assurbanipal »

witeq8 pisze:Jednoczesnie prosze o propozycje jakichs sensownych polskich nazw Innych Światów..
R'lyeh - R'lyeh
Plateau of Leng - Płaskowyż Leng
The Dreamlands - Krainy Snów
Yuggoth - Yuggoth
City of the Great Race - Miasto Wielkiej Rasy
Abyss - Otchłań
Another Dimension - Inny Wymiar
Great Hall of Celeano - Wielki Gmach (Hol/Sala) Celeano (?)
witeq8
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:56

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: witeq8 »

Heh, w sumie wielkiej filozofii to tu nie bylo, ale akurat nie mam przy sobie calej gry (tylko karty) a nie wiem czemu wydawalo mi sie, ze nazwy moglyby byc roznorako tlumaczone :roll:
witeq8
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:56

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: witeq8 »

Poniżej link do przetłumaczonych wszystkich "dużych" kart z podstawki AH. Pliki w formacie *.eon do otwarcia programem "Strange Eons", po otwarciu dajemy "utworz talię" i ukladamy sobie karty do druku, pozniej wycinamy, wkladamy w koszulki razem z oryginalnymi kartami i ..mamy polską wersję:)

Arkham Horror
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: 2marv »

a ja mam pytanie gdzie znalezć ten program??
witeq8
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:56

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: witeq8 »

Wystarczy użyć mózgu ..i googli.. :)

Strange Eons
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: 2marv »

no tak :?
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Keleno »

Witam wszystkich,
mam prośbę: czy ktoś mógłby wystawić na jakiś serwer jeszcze raz tłumaczenie wszystkich dużych kart z podstawki Arkham Horror które wysłał witeq8, albo jakieś inne? Będę bardzo wdzięczna :)
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: adam.lakomy »

a nie lepiej sprzedac orginalna wersje i wesprzec rodzimy rynek?
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: kminkie_orsky »

Tzn rozumiem że jesteś chętny na kupno AH ang :mrgreen:
Podłączam się pod prośbę.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: adam.lakomy »

nie, nie jestem... Po prostu mysle, ze powinnismy kupowac polskie wydania gier kiedy tylko to mozliwe, zeby wydan bylo wiecej i dzialy sie w okolicach czasowych premiery orginalu...
kminkie_orsky
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2009, 21:54

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: kminkie_orsky »

ok tu się zgodzę z twoim OT ale tylko w momencie gdy masz wybór.
Niestety ja wyboru nie miałem, a sprzedaż starej wersji żeby kupić
przetłumaczoną uważam za skrajny idiotyzm, biorąc pod uwagę fakt,
że jeżeli już uda się sprzedać to sporo tracisz:P
A nie każdy ma w manierach płacić dwa razy za to samo:)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Soulless »

Nie ma co dyskutować.
Jeśli wydanie polskie nie będzie w tym samym terminie, co światowe, to można sobie odpuścić. Szkoda czasu i pieniędzy.
A polskie wydania niestety zginą naturalną śmiercią, kupowane tylko przez ludzi bez znajomości języka.
O co, w dzisiejszych czasach, gdy angielski stał się nowożytną łaciną - coraz trudniej.

Do wydawania w tym samym czasie wersji językowej oryginalnej i polskiej przyzwyczaili nas wydawcy gier komputerowych, oprogramowania itp.
Dlaczego dla gier planszowych mielibyśmy dawać jakieś wyjątkowe fory?
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: adam.lakomy »

No coz, pociagne dalej ten moj OT za co pewnie oberwe.

Przypomnij sobie jak zazynala wlasnie branza gier komputerowych w Polsce... Nie od razu Rzym zbudowano. Dajcie czas wydawcom i pokazcie im, ze oplaca sie wydawac. Ja sprzedalem swojego angielskiego AH tylko po to zeby kupic nowego polskiego... i nie uwazam jakos zebym szczegolnie stracil duzo pieniedzy... a moge teraz grac z osobami nie tylko znajacym angielski...
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Soulless »

Ok nie ma sprawy, mogę wymienić mój kompletny AH ze wszystkimi dodatkami na polski :)
Tylko - po pierwsze - zapewne zanim wyjdą wszystkie dodatki po polsku, to pojawią się 3 nowe po angielsku, a po drugie - po co mam kupowac drugi raz coś, co już kupiłem?
Mi tam się metoda zmuszania do nauki języka poprzez gry bardzo podoba :)
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: adam.lakomy »

Juz wyzej napisalem po co. Jesli ten argument to za malo to zaden inny nie bedzie wystarczajacy...
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Arkham Horror - angielski obowiązkowy dla wszystkich graczy?

Post autor: Soulless »

adam.lakomy pisze:Juz wyzej napisalem po co. Jesli ten argument to za malo to zaden inny nie bedzie wystarczajacy...
Alez argument do mnie trafia - ale tylko w przypadku tytulow ktorych jeszcze nie mam, inaczej byloby to zachowanie nieracjonalne i wyrzucanie przeze mnie pieniedzy w bloto, a na to znam kilka znacznie przyjemniejszych sposobow :)
ODPOWIEDZ