Dale of Merchants / Dolina Kupców (Sami Laakso)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: olsszak »

Z kroniakrskiego obowiązku:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... hilit=dale

Taki wątek do zadawania pytań o zasady i inne wątpliwości. Wątki ogólne nie służą do tego typu zagadnień i powoduja bałagan i zaśmiecanie wątku :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: rattkin »

ko2a pisze:
W takim przypadku powiedz mi proszę - bo widze ze mocno w temacie jesteś - jak wygląda sprawa dot. karty (nie pamietam nazwy, koloru) ktora trikiem mozesz zabrać inna karte ze stosu discardu innego gracza. Jesli kupujesz dana karte z rynku to rozumiem ze na swoj discard odrzucasz karty ze swojej reki w dowolnej kolejnosci? (place rupieciami i dwoma zielonymi kartami) t moge kolorowe karty wrzucic pierwsze a kolejne rupiecie?
Zapewne Tresure Hunter Racoonów (Szopy) - zabierz górną kartę z discardu innego gracza i umieść na ręce. Niemniej jednak nie wiem do końca o co pytasz, bo nie przywołałeś niczego w związku z działaniem karty. Przy płaceniu natomiast, oczywiście wybierasz kolejność kart, którymi zapłaciłeś, zanim odłożysz wszystkie do discarda - to całkiem momentami istotny element gry. Jak Gambit napisał w drugim wątku - przecież jak by to można było robić inaczej? Pomijając już fakt, że jest to bardzo wyraźnie zaznaczone w instrukcji - strona 8, pod rysunkiem kubeczka z koścmi.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: evenstar »

Dziś pierwsze partie 3 os. Dla porównania graliśmy raz z wariantem oficjalnym gdzie sie dobiera karte z rynku na ręke i drugi raz z wariantem gdzie sie daje karte z rynku na stos kart odrzuconych. W tym drugim przypadku rzeczywiście zagrywa się więcej trików, trzeba sie bardziej nakombinować i gra trwa dłużej. W pierwszym wariancie często wykładało się w następnej turze kupioną karte z rynku na stragan. Trudno mi jeszcze wyrobić sobie opinię o tej grze, myślę, że trzeba dobrze poznać karty i możliwe kombinacje.

Wydrukowałam sobie testowe karty do drugiej części, która ma sie ukazać w tym roku :mrgreen:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Marx »

Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Kupuje ktoś na KS dwójeczkę? Chętnie bym się dołączył ;).
Punryk
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2013, 23:25

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Punryk »

będzie raczej po polsku wydana więc nie widzę sensu na KS kupować
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: crsunik »

Ja wspieram na KS, mogę dopytać o koszt kolejnych kopii.

A sens jest taki, że nie każdemu polska wersja językowa pasuje ;)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: evenstar »

O, już jest na KS jak miło :mrgreen: Ja kupię wersje polską, mam nadzieje, że wyjdzie w tym roku :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Andarist »

Pytanie jak wyglada bedzie sprawa z promosami na KS a na wspieram.to czy na obu platformach ufunduje sie w podobnym stopniu.

1ke zamowilem na KS, ale dali potem wybor polskiej wersji jezykowej na co skusilem i teraz nie wiem czy dobrze zrobilem :P
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: ChlastBatem »

Kiedy polska kampania na wspieram to?
Czy będą takie same SG?
Jaka cena +-?
Czy wspierając na KSie będzie znów możliwość wyboru języka polskiego?
Andarist
Posty: 446
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Andarist »

ChlastBatem pisze:Kiedy polska kampania na wspieram to?
Czy będą takie same SG?
Jaka cena +-?
Czy wspierając na KSie będzie znów możliwość wyboru języka polskiego?
@Jaskier potrzebujemy odpowiedzi :D
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: rattkin »

Ja też poproszę, bo nie wiem czy KS wspierać. Jakoś ostatnio kampanie polskie nie maja wielkiego wzięcia i nie wiem czy polska wersja się ufunduje.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: TTR_1983 »

rattkin pisze:Ja też poproszę, bo nie wiem czy KS wspierać. Jakoś ostatnio kampanie polskie nie maja wielkiego wzięcia i nie wiem czy polska wersja się ufunduje.
Jesteś mistrzem czarnowidztwa
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: rattkin »

Realistą z doświadczeniem. Czuję, że jedynka nie sprzedała się jakoś super i na dwójkę może nie być popytu, szczególnie że to "more of the same".

Niemniej jednak akurat tę grę wolałbym w wersji PL. Nie umiem powiedzieć czemu. Tłumaczenie nazw zwierzątek ma swój urok.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

ChlastBatem pisze:Kiedy polska kampania na wspieram to?
Czy będą takie same SG?
Jaka cena +-?
Czy wspierając na KSie będzie znów możliwość wyboru języka polskiego?
Start zbiórki na wydanie wersji polskiej - 10 czerwca.
Staramy się by SG były te same, przy czym dopiero po uzbieraniu określonej kwoty będą one tłumaczone na język polski, w przeciwnym wypadku będą one w wersji angielskiej.
Cena EB nie powinna przekroczyć 70zł, prawdopodobnie będzie to bliżej 60zł.
Nie widzę sensu wspierania kickstarterowej wersji przez Polaków, ponieważ wersja PL będzie miała to samo tylko, że taniej :)
Rattkin pisze:Realistą z doświadczeniem. Czuję, że jedynka nie sprzedała się jakoś super i na dwójkę może nie być popytu, szczególnie że to "more of the same".
Dolina Kupców 1 sprzedała się bardzo zadowalająco. Stąd decyzja o próbie wydania części drugiej.
Awatar użytkownika
felicisimus
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2012, 13:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: felicisimus »

Czy będzie podczas kampanii można kupić obydwie części Doliny? Od pewnego czasu myślę o pierwszej części, ale jeśli jej kupno mogłoby przy okazji wspomóc kampanię, to jeszcze poczekam. ;-)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Toudi »

felicisimus pisze:Czy będzie podczas kampanii można kupić obydwie części Doliny? Od pewnego czasu myślę o pierwszej części, ale jeśli jej kupno mogłoby przy okazji wspomóc kampanię, to jeszcze poczekam. ;-)
Dolaczam sie do pytania.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: rattkin »

JAskier pisze:
ChlastBatem pisze:Kiedy polska kampania na wspieram to?
Czy będą takie same SG?
Jaka cena +-?
Czy wspierając na KSie będzie znów możliwość wyboru języka polskiego?
Start zbiórki na wydanie wersji polskiej - 10 czerwca.
Staramy się by SG były te same, przy czym dopiero po uzbieraniu określonej kwoty będą one tłumaczone na język polski, w przeciwnym wypadku będą one w wersji angielskiej.
Cena EB nie powinna przekroczyć 70zł, prawdopodobnie będzie to bliżej 60zł.
Nie widzę sensu wspierania kickstarterowej wersji przez Polaków, ponieważ wersja PL będzie miała to samo tylko, że taniej :)
Rattkin pisze:Realistą z doświadczeniem. Czuję, że jedynka nie sprzedała się jakoś super i na dwójkę może nie być popytu, szczególnie że to "more of the same".
Dolina Kupców 1 sprzedała się bardzo zadowalająco. Stąd decyzja o próbie wydania części drugiej.
No to fajnie. Zaczekam także na Waszą kampanię zatem. A w międzyczasie wesprę na KS, dla pewności :) Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: JAskier »

felicisimus pisze:Czy będzie podczas kampanii można kupić obydwie części Doliny? Od pewnego czasu myślę o pierwszej części, ale jeśli jej kupno mogłoby przy okazji wspomóc kampanię, to jeszcze poczekam. ;-)
W magazynie zostało nam niecałe 200 sztuk części pierwszej. Chcemy aby była taka możliwość, ale będzie ona limitowana w zależności od naszego stanu magazynowego.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Bart Henry »

Trzeci dzień wspierania i jest ponad 60%. Gra powinna bezproblemowo się ufundować. Do końca jutrzejszego dnia jest promocyjna cena 65 zł. Po obecnych sklepowych cenach pierwszej części można śmiało powiedzieć, że taka cena z wliczoną przesyłką jest bardzo dobra. W pierwszą część nie grałem, ale liczę na ciekawy fillerek, bo takich u mnie mało. Trzymam kciuki za 24k.

Ludzie, wspierać! Kto się oprze takim ilustracjom? :)

Link do zbiórki na wspieram.to
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Wincenty Jan »

Kurczę nie grałem w grę ale strasznie mnie kusi. Polecacie? To taka rodzinna gra czy bardziej wprawieni gracze też znajdą coś dla siebie? Jest podobna do Dominiona?
Scrobiak
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2016, 17:32

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: Scrobiak »

Gra jest bardzo dobra, z dominiona to jest tylko deck building i to tez ze zmianami. Gra jest dość prosta, trzeba rozumieć jak działa deck building i czytać ze zrozumieniem teksty na kartach. Jest sporo kombinowania. W pierwszej części było tak ze były talie łatwiejsze i takie które pozwalają pokombinować, i wszystko zależało od tego które talie weźmie się do gry. W dwójce zapowiada się podobna sytuacja.
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: esztfke »

Czy ta gra dobrze skaluje się na 4 os. ?
Normalnie takie rzeczy na BGG sprawdzam, ale mało tam głosów i na 4 os. podzielone zdania.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: rattkin »

Bardzo lubię grać na 4 osoby. Skaluje się dobrze, czas gry taki sam, różnica jest taka, że gra się wszystkimi lub prawie wszystkimi kartami, przy mniejszej liczbie osób można sobie wybierać.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Dale of Merchants - Dolina Kupców

Post autor: olsszak »

Ja gralem w 4 osoby dwa razy i gralo mi sie rownie fajnie jak 1 v 1, ale zeby wiecej powiedziec, potrzebuje kilka wiecej partii :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ