[Śląsk] Pionek IV, 15-16.09, Gliwickie spotkania z grami

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Post autor: wc »

I ja tam będę, miód i wino pił będę (w oryginale to jakoś sensowniej się rymowało :shock: ), wezmę udział w konkursie (mam nadzieję że z alkiem w drużynie, teraz na pewno wygramy w konkurencji "brody synchroniczne", chyba że chłopak się ogolił)

jak wszyscy pozostali - proponuję gry ze swojej kolekcji - jak coś chcecie - piszcie

Z tego co widzę w zestawie gier jakie się pojawią nie ma zooloretto, ale to chyba błąd jedynie, na wszelki wypadek jednak wezmę swój egzemplarz z kompletem dodatków.
Wezmę też aoe, gdyby ktoś chciał - tak jak my poprzednio - "wtopić" 3 godzinki na zajmującą rozgrywkę :-)
Nie mam nowych tytułów, zabiorę więc starsze - arkadię, time is money, karcianego caylusa dla 5 osób (a co ;-) ), emeralda, ludwiczka (bardzo chętnie zagram!), medici, modern boardgames ;-), polskie san juan, pocztyliony z dodatkiem i co tam jeszcze uda mi się zapakować.

Pytanko do Organizatora - rozumiem że identyfikatory "obowiązują" i tym razem? ;-) Chociaż mi i tak to nie pomaga zapamiętać współgraczy
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

wc pisze:I ja tam będę, miód i wino pił będę (w oryginale to jakoś sensowniej się rymowało :shock: 0
I ja tam byłem, miód i wino piłem. Ale to stierdzisz po powrocie z Pionka :D
trzewik

Post autor: trzewik »

Lista zaktualizowana.
Tak, będą identyfikatory Pionkowe.

Plan Pionka
sb:
12:00 spotkanie z Tajemniczym Wydawcą X
14:00 konkurs dla dzieciaków z nagrodami
16:00 turniej pitchcar

nd:
12:00 turniej gier, których wydawcą jest Tajemniczy Wydawca :twisted: , nagrodami są polskie eydcje tych tytułów.

14:00 turniej NS HEX

16:00 Konkurs Trzewika und Folko

Przez całą sobotę będą dodatkowo odbywały się pokazy Wydawnictwa Granna.
Przez cały czas będzie granie bez opamiętania. :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: [Śląsk] Pionek IV, 15-16.09, Gliwickie spotkania z grami

Post autor: folko »

trzewik pisze: Cubix
IGNACY !! Jeszcze raz napiszesz Cubix zamiast Qubix to poszukam sobie innego wydawcy dla tej gry!! :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Osobiscie wezme Catan Card Game, Industrie, Um Reifenbreite i Cleopatra and the society of architects :)

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

trzewik pisze:Po głowie kołacze mi się jeszcze jedna "atrakcja" czyli komis. Jeśli ktoś ma jakąś grę w kolekcji, która mu się znudziła, lub mu się niepodoba itp. niech rozważy wzięcie jej na Pionek, może się powymieniamy grami lub pohandlujemy. Ja biorę na Pionka moją grupę gier z kategorii FOR TRADE i będzie można je kupić lub wymienić ze mną na inne.
To ja też wezmę kilka tytułów ;-)

.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Al pisze: To ja też wezmę kilka tytułów ;-)
Najlepiej weź Mall of horror :P
Prawdopodobnie wezmę jeszcze (nie na sprzedaż) Książęta Florencji , ale to zależy czy na Pionka przyjadę sam czy z moją lepszą połową :wink:
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Nieno oczywiście jak już wspominałem z Twoim udziałem pojawi się Mall of Horror, z udziałem Staxa White Lotus, z udziałem Kwiatosza La Citta, WC Pompeje i Gilotyna i dzięki Van Hooverowi Kakerlakenpoker vel Bug Bluff :)
trzewik

Post autor: trzewik »

Lista uaktualniona o Ala i Avantara.
Ma-sa-kra.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ales byki w nazwach walnal, ale raczej wiadomo o co chodzi ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

Ignacy, czy jest w pobliżu jakiś parking?
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2007, 20:50 przez klema, łącznie zmieniany 1 raz.
trzewik

Post autor: trzewik »

Apele:

1. Proszę o zabranie ze sobą kubeczka. Na miejscu będzie czajnik bezprzewodowy, będzie ekspres do kawy, będzie i kawa i herbata i cukier, będą i paluszki i chrupki, będą i kubeczki jednorazowe... Ale dla waszej i mojej wygody myślę, że jak będziecie mieć swój kubek to po pierwsze łatwiej wam będzie pilnować własnej herbatki, a po drugie, żadziej się będzie przewracał i zalewał plansze niż plastikowa jednorazówka.

2. Proszę o zabranie jakiś gier dla dzieci. Mamy już na liście ponad 120 gier, ale dla dzieciaków jest mało, a ze względu na familijny charakter Pionka, powinno na nim pojawić się nieco dzieciaków. Proszę, nie zapominajcie o nich i jeśli macie w swojej kolekcji coś fajnego dla urwisów, też weźcie. Z góry dziękuję.

3. Przypominam, że wejściówka na Pionek kosztuje 1 zeta (ściepa na portiera, który przyjdzie dla nas specjalnie do roboty w niedzielę). Proszę, przygotujcie 1 zeta równo, żebyście mi nie płacili banknotami 20 zetowymi. Dziekuje.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Śląsk] Pionek IV, 15-16.09, Gliwickie spotkania z grami

Post autor: ja_n »

trzewik pisze:Gry logiczne
Cubix
Cubix? Jaki Cubix? Trzewik, ty masz to wydawać! Qubix a nie Cubix! :lol:
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Post autor: ripsento »

Właśnie parking jest bardzo potrzebny tylko nie taki 3 zeta za godzinę. I gdzie będzie można dostać identyfikatory?
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No jak to ? Identyfikatory to każdy sobie sam zrobi - taki na maksa zajesfajny :-) lub skorzysta z wzoru Folka zapodanego przy okazji Pionka III.

No ja przyniosę grę dla dzieci ( hłe, hłe i dla starych koni też) Świnki - Schweinsgalopp (nota bene dziecięcy SDJ )

No a parking to musowo ktoś musi opisać.
trzewik

Post autor: trzewik »

1. Folko, i teraz wyszło szydło z worka, wszyscy widzą, jak szantażujesz swojego wydawcę :)

2. Parking. Opcje są dwie. Dokładnie naprzeciw MDK jest Gliwickie Centrum Handlowe i tam jest parking strzeżony. Jutro pójdę się dowiedzieć o ceny i ew. zniżkę. Druga opcja to podwórze MDK, czyli mówiąc bardziej brutalnie boisko do piłki (MDK dawniej było szkołą). Jest tam spokój i cisza i nie powinno być nieprzyjemnych przygód.

3. Identyfikatory. Identyfikator każdy dostanie wraz z biletem wstępu na miejscu, przy wejściu na Pionka. Mamy przygotowane.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

W spisie gier nie widzę Colosseum, a Dagmara grę na tyle polubiła, że bardzo chętnie zagra jeśli znajdą się chętni.
Tak więc pytanie i prośba zarazem. Folko znajdziesz jeszcze miejsce na Colosseum w Twoim samochodzie?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Dla Dagmary wszystko :wink:
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Skoro tak, to moze wezme jeszcze Space Hulka 2ed i Um krone und kragen i Sabotazyste. Nie widzialem tych gier na liscie. Zapobiegawczo zapakuje jeszcze Filary ziemi, Metro i cos tam jeszcze... :)
Pomysle jeszcze o Hero Quest :) A co...
Pozdrawiam,
piterek
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Gdzie można znaleźć mapkę dojazdu. Jeżeli istnieje, jeżeli nie tez sobię poradzę :)
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tiju »

Próbowałam sklecić jakąś mapkę dojazdu, ale okazało się, iż za bardzo zależy to od miejscowości, z której przybywacie :D. Napiszę tak:

ulica Barlickiego jest w samym centrum Gliwic, dojedziecie do centrum - pl. Piastów - jesteście już praktycznie na miejscu..Poniżej próba narysowania mapki właśnie od placu Piastów (proszę o wyrozumiałość). Jak to w centrum trochę jednokierunkowych ulic. Co do parkingu.. To na Barlickiego jest trochę miejsc (choć często zajętych). Jeśli nie chcecie wjeżdżać na parking strzeżony, a Ignacy nie załatwi boiska ;) polecam przejechać kawałek dalej ulicą Barlickiego, skręcić w ulicę Dworcową i tam, naprzeciwko kościoła jest sporo miejsc parkingowych (przynajmniej w sobotę - wolnych). To niedaleko - około 2 minutki drogi do MDK. Problemów nie przewiduje, jednakże gdyby i tu nie wyszło można jeszcze skręcić zaraz w uliczkę za kościołem (o tym miejscu i nie wszyscy gliwiczanie wiedzą). O ile jednak Ignacy nagle nie zachoruje ;) to załatwi sprawę parkingu.

http://picasaweb.google.pl/Tiju.Igis/Pi ... 9986602594
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 02:11 przez Tiju, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

Jeszcze prosiłbym o Shadows over Camelot i Mystery of the Abbey. Widziałem u Staxa i Kelmy (Klema? Nie wiem czy odmieniać czy nie :?) więc nie powinno być problemu.
Zaczynam się zastanawiać czy zdążę pograć we wszystko co sobie zaplanowałem :shock:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ech, nie zdążyły mi przyjść nowe kostki do Dooma, więc będziemy zmuszeni grać starym obleśnym zestawem. Swego czasu polakierowałem kości co by symbole się nie ścierały, no i cóż, lakier niby spełnił swoją funkcję (widać symbole), natomiast niestety posiada on współczynnik +10 do łapania kurzu, syfu, posypki do makiet i całej gamy innych przyjemności... Więc kostki są praktycznie czarne. Aczkolwiek może to w zasadzie przydawać klimatu, tylko jeszcze zaschnięta krew by się przydała :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Van_Hoover pisze:Jeszcze prosiłbym o Shadows over Camelot i Mystery of the Abbey.
Spoko, Mystery moge zapakowac :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

kwiatosz pisze:Ech, nie zdążyły mi przyjść nowe kostki do Dooma, więc będziemy zmuszeni grać starym obleśnym zestawem. Swego czasu polakierowałem kości co by symbole się nie ścierały, no i cóż, lakier niby spełnił swoją funkcję (widać symbole), natomiast niestety posiada on współczynnik +10 do łapania kurzu, syfu, posypki do makiet i całej gamy innych przyjemności... Więc kostki są praktycznie czarne. Aczkolwiek może to w zasadzie przydawać klimatu, tylko jeszcze zaschnięta krew by się przydała :wink:
Kostki niczym wyjęte z gardła Impowi? To się nazywa klimat gry :twisted: Jeszcze tylko okna trzeba będzie pozasłaniać i grać przy latarce. Normalnie już nie mogę się tego Doom'a doczekać. :D
ODPOWIEDZ