Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: GrzeL »

Furan pisze:Ostatnia rzecz - część kart jest przymusowa, część opcjonalna. To POWINNO być zaznaczone na nich. Asteryskiem? Czymkolwiek? Pierwszy raz chyba będę coś dobazgrywał na kartach.
Wszystkie akcje są obowiązkowe, ale możesz skłamać na temat koloru, wartości czy możliwości dołożenia (przykrycia) do gałęzi karty ze swojej ręki.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Furan »

Karta 25:
Tekst na karcie:
Dołóż do swojego stosu punktów 2 karty ze swojej ręki o wartości jeden.
Opis:
Plaplapla [...] Możesz też całkowicie pominąć tę akcję.

Podobnie: 29, 30, 31, 41, 42, 45, 46, 47, 48.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: GrzeL »

Instrukcja s. 8 pisze:Jeżeli masz wykonać polecenie na karcie, a pozostali gracze widzą, że jest to możliwe, lub częściowo możliwe, to musisz to zrobić. Jeżeli natomiast polecenie dotyczy kart w twojej ręce, na przykład kart w określonym kolorze, to możesz pominąć jego wykonanie, tak jakbyś nie posiadał żadnych takich kart. Podobnie możesz pominąć polecenie dodania karty z ręki do gałęzi. Nie możesz natomiast pominąć polecenia odrzucenia karty z ręki – inni gracze widzą, że możesz to zrobić.
Podczas wykonywania takiej akcji mówisz, że nie posiadasz kart objętych poleceniem, mimo że takie posiadasz, w skrócie kłamiesz co do posiadanych kart na ręce.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: misioooo »

Jeśli inni gracze widzą, że akcję możesz wykonać to ja musisz zrobić. Jeśli nie widzą możesz jej nie robić. Możliwość nie wykonywania akcji dotyczy głównie operacji z kartami, które masz na ręku (i inni gracze ich nie widzą).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: cezarr »

Furan pisze: W poniedziałek zamierzam zagrać zupełnie bez bonusu (już odseparowałem kartę (jest tylko jedna)) modyfikującą działanie bonusu. Strzelam, że będzie znacznie lepiej.
Daj znać jak było. Jestem ciekaw czy nie będzie was kusiło, zeby ciągle dobierać 2 karty, czekając na złożenie jakiegoś superkombo. Wydaje mi się, że siła akcji bonusowej jest m.in. w tym, że sprawia, że trochę bardziej warto dokładać kartę do gałęzi nawet jeśli nic szczególnego z tego dla nas nie wynika lub nawet w beznadziejnej sytuacji - bo zawsze jest jeszcze szansa, że bonus namiesza. Nie wiem czy bez tego nie lepiej po prostu dociągać 2 karty aż do złożenia czegoś spektakularnego.

Ale ja lubię tę grę. :) Mam nadzieję, że Tobie spodoba się po tej modyfikacji, skoro na zwykłych zasadach Ci nie odpowiada.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: olsszak »

Jestem po lekturze instrukcji i pierwszej grze.

Instrukcja w zakresie tłumaczenia zasad i wprowadzenia do gry jest fatalna - napisana w sposób niejasny i trudny do zrozumienia (czytałem wiele instrukcji i ta jak dotąd była dla mnie największą mordęgą, choć nie była długa). Na plus rozpisanie wszystkich kart.

Dopiero grając zaczynasz po trochu łapać co poeta miał na myśli, ale mimo wszystko niestety nie każdy aspekt.

Zrobię drugie podejście, ale po pierwszym czuję duży zawód. Na plus na pewno jakość wykonania komponentów i grafiki, mały minus za pudelko - moglobby być parę mm większe w każdym z 3 wymiarów :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
tom.jaskulski
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 03:52

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: tom.jaskulski »

Czym różni się edycja sklepowa od edycji wspieram.to bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Wydaje się, że są takie same. Prawdo to?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Czacha Games »

Witam. Wersja ze wspieram jest taka sama jak obecnie sprzedawana w sklepach.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
ODPOWIEDZ