Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Ikari »

Wystarczy wejść na dwie największe polskie grupy na FB z handlem planszowkami. Przez ostatni miesiąc jest tam zmasowany atak ...a ludzie nadal łykają wszystko jak pelikany.

Schemat :

Osoba "pelikan" pisze że chce kupić grę Santorini albo inne rodzinne

Dostaje info od przemiłej pani Krysi lat 55 że akurat ma parę i to w dobrej cenie i się pozbędzie.

Pelikan jest wniebowzięty bo cena super.

Pani Krysia prosi tylko o szybki przelew bo już są inni chętni. No to pelikan szybko wysyła...

I teraz najlepsze... To są dziesiątki osób - kwoty od 50 do 150 zł . W jednym wątku chyba zebrało się 40 osób poszkodowanych . A dwa tygodnie później znowu...

A wystarczy zrobić jedno - poprosić o zdjęcie z kartą i czymś nietypowym. Chociaż jak widać w tym poście u mnie była karteczka a koleś był oszustem. ( To mnie do dzisiaj zastanawia ;) )
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

I wystarczy, że pani Krysia lat 55 zainwestuje w jeden egzemplarz gry Santorini, a potem będzie mogła wysyłać zdjęcie owej z dołączoną karteczką wedle życzeń.
Rozrosło się to tak bo ludziska albo nie zgłaszają tylko machają ręką albo policja akurat ściga strajkujących i umarza sprawę (opcja do wyboru wedle preferencji politycznych :) ).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: andrzejstrzelba »

A spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, żeby oszust wysłał przesyłkę za pobraniem do paczkomatu i po opłaceniu i odebraniu była to "lipa"? Pytam, bo właśnie jedzie do mnie gra dosyć droga i trochę czuję niepewność. Cena za grę trochę niższa od średniej, ale po ponad tygodniu negocjacji, no i tytuł niezbyt popularny. Kontakt ze sprzedającym dosyć dobry, przysłał dodatkowe zdjęcia.
Zna historia takie przypadki przy handlu planszówkami ?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: ShapooBah »

andrzejstrzelba pisze: 20 sty 2021, 09:19 A spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, żeby oszust wysłał przesyłkę za pobraniem do paczkomatu i po opłaceniu i odebraniu była to "lipa"? Pytam, bo właśnie jedzie do mnie gra dosyć droga i trochę czuję niepewność. Cena za grę trochę niższa od średniej, ale po ponad tygodniu negocjacji, no i tytuł niezbyt popularny. Kontakt ze sprzedającym dosyć dobry, przysłał dodatkowe zdjęcia.
Zna historia takie przypadki przy handlu planszówkami ?
Jak już wysłał paczkę, a w środku będzie ziemniak... To w sumie sytuacja o tyle dobra, że policja z chęcią przyjmie takie zawiadomienie — bo i dane wysyłającego będą mieli (co najmniej numer telefonu) i większość dowodów przesępstwa.

To byłby chyba najgorszy hochsztapler miesiąca.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1537
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: EsperanzaDMV »

Niestety, przez takich oszustów mocno ucierpi rynek wtórny, takie moje zdanie. Ludzie będą się bali komuś zaufać, dwa razy się zastanowią czy wolą zaoszczędzić na grze 10zł-20zł czy dołożyć, kupić nową i mieć spokój. Jest teraz wysyp takich lewych ogłoszeń i przekrętów, a że ludzie się nabierają nawet na lewe linki do olx jak pelikany, bo cena atrakcyjna i znikają wszelkie środki ostrożności, to ich liczba rośnie. I ucierpią na tym uczciwi sprzedający... Ech.

I tylko Ignacy się ucieszy z malejącego rynku wtórnego... :P
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: pavel »

Nie polecam transakcji na olx, nawet Allegro nie da Ci 100%gwarancji, tzw. ochrona transakcji. A Policja...nie zajmuję się do końca z takimi zdarzeniami, ponieważ jak często tłumaczą nie jest taka transakcja do końca legalna. Trzeba nalegać, składać pisma i poświecić dużo czasu i mieć kasę. Osobiście zostałem oszukany na Allegro, około 2009, bardzo duża afera i nie otrzymałem ani grosza za kupiony aparat fotograficzny, z oskarżonym nie wiem co się stało. Nie bądźcie naiwni, polskie sądy, policja, prokuratura! nie będzie zajmować się waszą grą planszową.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 906
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 320 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Koziełło »

No i w końcu i ja miałem przyjemność porozmawiać z wzmiankowanym oszustem. Tyle, że nie chciało mi się ciągnąć dialogu, choć zapowiadał się zabawnie. Jedna z forumowiczek poprosiła mnie o udostępnienie gry przez olx (daje jej to zniżkę w cenie wysyłki i pewne poczucie bezpieczeństwa). Jako, że nic na tym nie tracę grę na olx wystawiłem. Transakcja doszła do skutku (a właściwie dochodzi), ale w międzyczasie zdążyłem pokorespondować na łotsapie:
Spoiler:
W sumie skoro mu nie przeszkadza, skoro nie ma niuansów, to może powinienem....
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Hardkor »

ShapooBah pisze: 20 sty 2021, 09:32
andrzejstrzelba pisze: 20 sty 2021, 09:19 A spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, żeby oszust wysłał przesyłkę za pobraniem do paczkomatu i po opłaceniu i odebraniu była to "lipa"? Pytam, bo właśnie jedzie do mnie gra dosyć droga i trochę czuję niepewność. Cena za grę trochę niższa od średniej, ale po ponad tygodniu negocjacji, no i tytuł niezbyt popularny. Kontakt ze sprzedającym dosyć dobry, przysłał dodatkowe zdjęcia.
Zna historia takie przypadki przy handlu planszówkami ?
Jak już wysłał paczkę, a w środku będzie ziemniak... To w sumie sytuacja o tyle dobra, że policja z chęcią przyjmie takie zawiadomienie — bo i dane wysyłającego będą mieli (co najmniej numer telefonu) i większość dowodów przesępstwa.

To byłby chyba najgorszy hochsztapler miesiąca.
Z tego co wiem udowadnianie w sądzie, że wysłał ci ziemniaka, a nie gre jest równei trudne jak nie trudniejsze co nie wyslanie paczki. Szczegolnie, ze chyba wtedy inne przepisy wlatuja, bo de facto wyslal ci przedmiot niezgodny z opisem :) Tak wiem jak to brzmi.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

Hardkor pisze: 20 sty 2021, 10:31
ShapooBah pisze: 20 sty 2021, 09:32
andrzejstrzelba pisze: 20 sty 2021, 09:19 A spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, żeby oszust wysłał przesyłkę za pobraniem do paczkomatu i po opłaceniu i odebraniu była to "lipa"? Pytam, bo właśnie jedzie do mnie gra dosyć droga i trochę czuję niepewność. Cena za grę trochę niższa od średniej, ale po ponad tygodniu negocjacji, no i tytuł niezbyt popularny. Kontakt ze sprzedającym dosyć dobry, przysłał dodatkowe zdjęcia.
Zna historia takie przypadki przy handlu planszówkami ?
Jak już wysłał paczkę, a w środku będzie ziemniak... To w sumie sytuacja o tyle dobra, że policja z chęcią przyjmie takie zawiadomienie — bo i dane wysyłającego będą mieli (co najmniej numer telefonu) i większość dowodów przesępstwa.

To byłby chyba najgorszy hochsztapler miesiąca.
Z tego co wiem udowadnianie w sądzie, że wysłał ci ziemniaka, a nie gre jest równei trudne jak nie trudniejsze co nie wyslanie paczki. Szczegolnie, ze chyba wtedy inne przepisy wlatuja, bo de facto wyslal ci przedmiot niezgodny z opisem :) Tak wiem jak to brzmi.
Tylko jak udowodnić że wysłał ziemniaka a nie grę? Przecież ziemniaka mogłeś podrzucić, a grę wyjąć. No chyba że na ziemniaku będą jego odciski palców :)
EsperanzaDMV pisze: 20 sty 2021, 09:57 Niestety, przez takich oszustów mocno ucierpi rynek wtórny, takie moje zdanie. Ludzie będą się bali komuś zaufać, dwa razy się zastanowią czy wolą zaoszczędzić na grze 10zł-20zł czy dołożyć, kupić nową i mieć spokój. Jest teraz wysyp takich lewych ogłoszeń i przekrętów, a że ludzie się nabierają nawet na lewe linki do olx jak pelikany, bo cena atrakcyjna i znikają wszelkie środki ostrożności, to ich liczba rośnie. I ucierpią na tym uczciwi sprzedający... Ech.

I tylko Ignacy się ucieszy z malejącego rynku wtórnego... :P
Nigdy nie zostałem oszukany jeszcze - ale jak grę mam używaną kupić o 10 czy 20 zł taniej - to kupuje i tak nową.
pavel pisze: 20 sty 2021, 09:57 Nie polecam transakcji na olx, nawet Allegro nie da Ci 100%gwarancji, tzw. ochrona transakcji. A Policja...nie zajmuję się do końca z takimi zdarzeniami, ponieważ jak często tłumaczą nie jest taka transakcja do końca legalna. Trzeba nalegać, składać pisma i poświecić dużo czasu i mieć kasę. Osobiście zostałem oszukany na Allegro, około 2009, bardzo duża afera i nie otrzymałem ani grosza za kupiony aparat fotograficzny, z oskarżonym nie wiem co się stało. Nie bądźcie naiwni, polskie sądy, policja, prokuratura! nie będzie zajmować się waszą grą planszową.
Nie możesz generalizować. Ja ostatnio dużo sprzedałem gier na olx - z wysyłką olx. Na allegro też kiedyś sporo sprzedawałem - teraz mnie bo mają strasznie duże prowizje.
Na forum też kilka rzeczy sprzedałem i nigdy nikogo nie oszukałem.
Użytkownik Naszego forum kiedyś poprosił mnie żebym odebrał osobiście dla niego grę - Battlestar Galactica za 550 zł. Przelał mi pieniądze. Mogłem spokojnie wziąć te grę i mu jej nie oddać, mogłem zatrzymać te pieniądze, a jednak jak gupi postąpiłem uczciwie i co więcej :) zawiozłem mu do Krakowa ją (przy okazji)...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, 10:54 przez Golfang, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Hardkor »

Dlatego mówię, że trudniej udowodnić, że wysłal ziemniaka niż nic. Ręki sobie nie dam uciac, ale kiedys z prawniczką rozmawiałem o tym i tak mi mówiła.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: kwiatosz »

pavel pisze: 20 sty 2021, 09:57 Nie polecam transakcji na olx, nawet Allegro nie da Ci 100%gwarancji, tzw. ochrona transakcji. A Policja...nie zajmuję się do końca z takimi zdarzeniami, ponieważ jak często tłumaczą nie jest taka transakcja do końca legalna. Trzeba nalegać, składać pisma i poświecić dużo czasu i mieć kasę. Osobiście zostałem oszukany na Allegro, około 2009, bardzo duża afera i nie otrzymałem ani grosza za kupiony aparat fotograficzny, z oskarżonym nie wiem co się stało. Nie bądźcie naiwni, polskie sądy, policja, prokuratura! nie będzie zajmować się waszą grą planszową.
Na Allegro można zapłacić kartą i w razie nieotrzymania gry zrobić chargeback.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

kwiatosz pisze: 20 sty 2021, 10:54
pavel pisze: 20 sty 2021, 09:57 Nie polecam transakcji na olx, nawet Allegro nie da Ci 100%gwarancji, tzw. ochrona transakcji. A Policja...nie zajmuję się do końca z takimi zdarzeniami, ponieważ jak często tłumaczą nie jest taka transakcja do końca legalna. Trzeba nalegać, składać pisma i poświecić dużo czasu i mieć kasę. Osobiście zostałem oszukany na Allegro, około 2009, bardzo duża afera i nie otrzymałem ani grosza za kupiony aparat fotograficzny, z oskarżonym nie wiem co się stało. Nie bądźcie naiwni, polskie sądy, policja, prokuratura! nie będzie zajmować się waszą grą planszową.
Na Allegro można zapłacić kartą i w razie nieotrzymania gry zrobić chargeback.
na olx chyba już też - jesli jest opcja przesyłki
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Hardkor »

kwiatosz pisze: 20 sty 2021, 10:54
pavel pisze: 20 sty 2021, 09:57 Nie polecam transakcji na olx, nawet Allegro nie da Ci 100%gwarancji, tzw. ochrona transakcji. A Policja...nie zajmuję się do końca z takimi zdarzeniami, ponieważ jak często tłumaczą nie jest taka transakcja do końca legalna. Trzeba nalegać, składać pisma i poświecić dużo czasu i mieć kasę. Osobiście zostałem oszukany na Allegro, około 2009, bardzo duża afera i nie otrzymałem ani grosza za kupiony aparat fotograficzny, z oskarżonym nie wiem co się stało. Nie bądźcie naiwni, polskie sądy, policja, prokuratura! nie będzie zajmować się waszą grą planszową.
Na Allegro można zapłacić kartą i w razie nieotrzymania gry zrobić chargeback.
na allegro w przypadku braku odp od sprzedajacego i braku wysylki to zwracaja bez zabawy z policja. Samemu nie mialem takiej sprawy, ale brat dwa razy i to kwoty rzedu tysiecy zlotych. Owszem zamrozil to na miesiac, ale zwrocili.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 163
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 67 times
Been thanked: 40 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Lopek43 »

To ja właśnie z Allegro miałem nie fajne zdarzenie - kupiłem grę (hejt za 3..2.1 start ;) ;) na konsole XBOX (gra w wersji Deluxe) jak się okazało na płycie był tylko "core" ale zawartość deluxe to kod do pobrania zawartości (tzw. DLC - gra była używana i w opisie była informacja że 100% jest ok - kod nie używany itd) oczywiście po zakupie okazało się inaczej.. ale to dopiero początek, zgłosiłem do Allegro informację że sprzedany towar jest wybrakowany - ograniczyli się (w otwartej dyskusji) do napisania że proszę o odpowiedź sprzedającego.. Ten oczywiście napisał że nie wykorzystywał klucza. Postanowiłem to zbadać i zadzwoniłem na infolinię Microsoft (kod był w ich sklepie aktywowany) miła pani powiedziała że nie może mi podać danych kto i kiedy aktywował (ochrona danych) ale wysłała mi potwierdzenie że kod został wykorzystany przed kliknięciem Kup Teraz.. Załączyłem korespondencje i uwaga.. zostałem oskarżony przez sprzedającego o PODRABIANIE i MATACZENIE haha. Najgorsze jest to że Allegro nie zrobiło NIC ! Uwalali moje wnioski o zwrot pieniędzy - w końcu sie wku*** wyszedłem z roboty wcześniej i złożyłem zawiadomienie na Policji (wydrukowałem taki formularz na stronie Allegro) załączyłem im protokół z komisariatu i napisałem że żądam zwrotu środków. Wspaniałe Allegro odwaliło mi ten wniosek z informacją.. "Sprzedający chce sprawę rozwiązać polubownie.." Faktycznie gość nagle napisał mi w otwartej dyskusji że mam mu odesłać płytę i dopiero wtedy odda kasę.. i tak się w końcu stało.. ale nie odzyskałem pieniędzy za wysyłkę zwrotną czyli :
- straciłem chęć na granie w zakupiony tytuł..
- straciłem czas na śledztwo z infolinią MS.. nie wspomnę o wizycie na komendzie Policji.
- zostałem zmieszany z błotem (złodziej to najmilszy "komplement")
- straciłem 8.90 za nadanie paczki..
- Allegro nie zrobiło dosłownie nic ! Nawet uważam że na moją szkodę ubijali wnioski o zwrot środków (za przeproszeniem co mnie to obchodzi że po wizycie na komendzie nagle ktoś chce się dogadać..)

I balon pt. Bezpieczne zakupy z Allegro strzelił mi w pysk.. teraz ograniczam się z zakupami używek, biorę towar głównie od sklepów (firm w sensie..)
Powyższy materiał to taka ciekawostka i może przestroga zanim kupicie : używane.. ;) Ja dużo sprzedaję gier planszowych używanych, klocków lego.. raczej nie miałem problemu z tym że ktoś mi coś zgłosił (braki lub niezgodność z opisem..) ale pewnie to jest niezła rzeźba i mało faje dla kupujących. Ciekaw jestem czy mieliście tak że kupiliście używkę (niby 100% kompletna) a tutaj brak jakiś elementów.. co wtedy tak z ciekawości ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Hardkor »

Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję, gdzie w większości są to pierdołowane skórki, które często potem na allegro latają za parę złotych (no chyba, ze to byl season pass czy wiekszy dodatek to w pelni rozumiem walke) czy gosciowi, ze zamiast dogadac sie, ze "panie zapomnialem ze go uzylem, oddam czesc kwoty" to sie bawi w takie cos.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BartP »

Jasne, sam sobie jest winien. Ma za swoje, po co w ogóle to kupował, nie? Chyba wręcz prosił się o to. Co miałeś na sobie, Lopek?
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Varth Dader »

Hardkor pisze: 20 sty 2021, 12:04 Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję (ciach)
A ja się nie dziwię postawie Lopek43, wręcz przeciwnie podziwiam ją.
Po co, dlaczego? Polecę psami: "W imię zasad przestrzegam Regulaminu §2b" (kierowane oczywiście do nieuczciwego sprzedawcy)

Zauważ, że przed policją chciał sprawę załatwić przez allegro i został nazwany kłamcą i oszustem.

Trochę offtop, ale miałem inna sytuację z allegro, i wiem, że jeżeli zgłoszona sprawa dotyczy firm, to te reagują bardzo szybko i są w stanie naprawić "szkody", byle tylko cofnąć takie zgłoszenie, bo to mocno wpływa na pozycjonowanie ich ogłoszeń, które często wiszą po kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Hardkor »

Ale ja rozumiem zasady i pobudki. Szanuje, że mu sie chciało. Mi by było szkoda czasu bawić się. Ale ja to ja, on to on. Mam stracić czas i nerwy na dyskusje oraz latanie na policje to sobie pogram przez ten czas w coś.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 163
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 67 times
Been thanked: 40 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Lopek43 »

Hardkor pisze: 20 sty 2021, 12:04 Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję, gdzie w większości są to pierdołowane skórki, które często potem na allegro latają za parę złotych (no chyba, ze to byl season pass czy wiekszy dodatek to w pelni rozumiem walke) czy gosciowi, ze zamiast dogadac sie, ze "panie zapomnialem ze go uzylem, oddam czesc kwoty" to sie bawi w takie cos.
Wiesz co to był tak naprawdę dodatek który diametralnie zmieniał grę : można powiedzieć że 50% zawartości więcej (tak jak byś kupił Eldritch bez dodatków - a zamówił zestaw full wypas) season pass tutaj właśnie pasuje idelanie.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: andrzejstrzelba »

andrzejstrzelba pisze: 20 sty 2021, 09:19 A spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, żeby oszust wysłał przesyłkę za pobraniem do paczkomatu i po opłaceniu i odebraniu była to "lipa"? Pytam, bo właśnie jedzie do mnie gra dosyć droga i trochę czuję niepewność. Cena za grę trochę niższa od średniej, ale po ponad tygodniu negocjacji, no i tytuł niezbyt popularny. Kontakt ze sprzedającym dosyć dobry, przysłał dodatkowe zdjęcia.
Zna historia takie przypadki przy handlu planszówkami ?
Odebrałem właśnie tę paczkę i wszystko super. Mocno mi ulżyło, bo 620 zł pobranie. Teraz będę mógł się rozsmakować grając w Shadows of Brimstone 😁
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: kwiatosz »

Z tego co mi kiedyś policjant tłumaczył pobranie jako oszustwo jest o tyle mniej popularne, że da się te pieniądze zatrzymać zanim trafia do oszusta, poczta nawet 6 tygodni je mieli zanim odda. Nie wiem jak inni operatorzy, to stan wiedzy na jakiś 2000 rok.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: eveni »

Lopek43 pisze: 20 sty 2021, 11:47 Ciekaw jestem czy mieliście tak że kupiliście używkę (niby 100% kompletna) a tutaj brak jakiś elementów.. co wtedy tak z ciekawości ?
Kupiłam na Olx grę "tylko rozpakowana, niegrana", w której brakowało 1 żetonu. Sprzedająca po kontakcie, zaproponowała odesłanie i zwrot, żal mi było kosztów wysyłki. Polski wydawca nie miał już elementów tej gry. Udało się u oryginalnego wydawcy (dopiero niedawno mnie olśnilo żeby do nich napisać) i po około roku mam kompletną grę.

Inny zakup na Olx, gra miała być w stanie bdb plus koszulki na kartach. Przyszła w trochę innym stanie: komponenty w stanie dobrym, koszulki najtańsze i już mocno zniszczone,wypraska i pudełko stan dostateczny, jeszcze w środku były brudy i włosy/sierść.
Nawet nie pisałam do sprzedającego. Jeżeli według niego to stan bdb, to stwierdziłam że nie warto.

Te dwa przypadki wyleczyły mnie z zakupów na Olx :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: bobule »

eveni pisze: 20 sty 2021, 18:10 Te dwa przypadki wyleczyły mnie z zakupów na Olx :)
Niestety tam poziom "ogarnięcia ogólno-planszówkowego" jest najmniejszy. Zawsze jak kupuję to liczę się z ryzykiem, że jak ktoś pisze stan bdb - to że może czegoś brakować. O dziwo, kupując z grupy planszówkowej na fb było znacznie lepiej. Raz tylko dotarli do mnie Wikingowie w wersji bez kart pomocy i woreczka na meeple, ale cena była na tyle niska, że uznałem, że nie warto zawracać gitary sprzedającemu. Natomiast nasze forum jest najlepsze i tylko raz dostałem gry bez instrukcji (ale sprzedający po pewnym czasie jedną instrukcję mi dosłał pocztą polską). :D

Teraz wprowadzili "przesyłkę OLX", która niby jest jakimś tam zabezpieczeniem (kupujący dostaje kasę dopiero jak my odbierzemy przesyłkę), ale... no nie da się zweryfikować, czy właśnie nie dostaliśmy kilograma ziemniaków w kartonie, a system i tak zaznaczy, że przesyłka "odebrana" ;) Pozostaje mieć nadzieję, że oszuści są leniwi i nie chce im się bawić w wystawianie ogłoszeń na olx, żeby złapać naiwnych (choć na pewno po tym jak uruchomili przesyłkę olx - to była lawina oszust z użyciem fałszywych linków). Drugim problemem jest to, że no jak jest jakiś problem z zawartością, to pozostaje nam spróbować ugadać się ze sprzedającym, ale jak nie będzie chciał, to potem mamy raczej problem (no bo czy infolinia olx, albo policja nam pomoże jak będzie brakować dwóch żetonów?).
Jak widać znacznie prościej oszustów znaleźć na fb, ba ludzie sami piszą co chcą kupić, dzięki czemu oszust nawet nie musi przesadnie szukać osoby którą chce naciągnąć. Oczywiście jak ktoś kupuje "z głową" to szybko wyłapie, że pisze z jakimś oszustem. Niemniej do tego trzeba podchodzić do wszystkiego na chłodno. Raczej nie ma się co rzucać jak się widzi Santorini za 50 zł, etc.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: pavel »

Hardkor pisze: 20 sty 2021, 12:04 Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję, gdzie w większości są to pierdołowane skórki, które często potem na allegro latają za parę złotych (no chyba, ze to byl season pass czy wiekszy dodatek to w pelni rozumiem walke) czy gosciowi, ze zamiast dogadac sie, ze "panie zapomnialem ze go uzylem, oddam czesc kwoty" to sie bawi w takie cos.
I właśnie przeważnie taki sam tekst słyszałem w naszych instytucjach. To jest najgorszy sposób wytłumaczenia, w ten sposób robi się ”widełki” do dalszych oszustw i nadużyć. Nawet najmniejsza kradzież powinna być rozpatrywana. Nie chodzi o sam wymiar kary, ale o podejście osób zajmujących się sprawą. Wiadomo z jakich powodów tak nie jest.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

pavel pisze: 22 sty 2021, 12:26
Hardkor pisze: 20 sty 2021, 12:04 Nie wiem komu się tutaj bardziej dziwie. Tobie, ze za jakimiś dodatkami deluxe latasz na policję, gdzie w większości są to pierdołowane skórki, które często potem na allegro latają za parę złotych (no chyba, ze to byl season pass czy wiekszy dodatek to w pelni rozumiem walke) czy gosciowi, ze zamiast dogadac sie, ze "panie zapomnialem ze go uzylem, oddam czesc kwoty" to sie bawi w takie cos.
I właśnie przeważnie taki sam tekst słyszałem w naszych instytucjach. To jest najgorszy sposób wytłumaczenia, w ten sposób robi się ”widełki” do dalszych oszustw i nadużyć. Nawet najmniejsza kradzież powinna być rozpatrywana. Nie chodzi o sam wymiar kary, ale o podejście osób zajmujących się sprawą. Wiadomo z jakich powodów tak nie jest.
Autentyk. Wczoraj nakryłem jak kobiecina lat 70+ ukradła 1 cebule ze spożywaczaka swojej znajomej... zwróciłem uwagę , wytłumaczyłem. Straciłem czas, nerwy i jeszcze wysłuchałem od innych w sklepie "Panie daj pan spokój...to TYLKO cebula".....niby tak jakieś 0,30gr ale chodzi o sam fakt. Kradzież to kradzież i czuję się bohaterem nie dlatego że ją złapałem ale że miałem odwagę się odezwać (choć wewnętrznie sumienie podpowiadało mi "daj se siana").

A po co to pisze? Bo nie można być obojętnym na znieczulice która jest dookoła nas. Jesteś albo zimny albo ciepły. Jeżeli nie będziemy pobłażać to malutkimi krokami będziemy z przodu. Na 5spraw (pewniaków) w sądzie 1przegrałem po odwołaniu do wyższej instancji. Straciłem ok 1500pln + czas nie do oszacowania i stres. Jest przykro i żal bo wiesz że miałeś racje ale nie oznacza to że już nie będe walczył o słuszność i prawdę.
Walczcie bo inaczej oszuści będą czuli się bezkarni...ale co tam zaraz i tak będzie na mnie lincz że frajer jestem bo walczę z wiatrakami.
A więc Hardkor nie masz racji
ODPOWIEDZ