Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atamán »

Oryginał Watergate był po niemiecku. Ale widocznie łatwiej było tłumaczyć z EN. W przypadku Dune: Imperium oryginał jest angielski, więc powinno być lepiej ;)
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 936 times
Been thanked: 588 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Atamán pisze: 29 paź 2020, 13:53 Informacja, że to LDG wydaje to dla mnie niewiadoma. Mnie bardziej niż ew. błędy (jak są małe, to wybaczam) zastanawia zawsze na ile mogę liczyć, że jak wyjdą dodatki, to też będą w wersji PL. Są wydawnictwa, które wiem, że mogę na nie liczyć (Lucrum, Portal też raczej na plus), a są takie, z którymi bywa gorzej (głównie mam na myśli Rebel, który lubi porzucać wydane gry uznając, że za małe zainteresowanie na dodatek).
Niestety to nie kwestia wydawnictwa, ale sprzedaży. Jeśli gra się nie sprzedaje to wydawanie dodatków nie ma sensu z powodów ekonomicznych. Przy druku gier obowiązują pewne minima nakładu zależne od drukarni, a także im mniejszy nakład tym wyższa cena jednostkowa.

Co do wspomnianych wydawnictw to Lucrum porzucił np. Aurę. A z Portalu jakoś nie słychać o dodatkach do Roll for the Galaxy (takie Rivalry nigdy nie wyszło po polsku). Grzechy z The Others dokończyli dopiero po głosach fanów (i bardzo dobrze, ale początkowo chcieli zrezygnować), a dodatkowych drużyn za wyjątkiem Bety nie wydali. Ekonomi nie oszukasz.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Dice Tower ocenił, i ich oceny są mega wysokie.

https://www.youtube.com/watch?v=xg1206Cagpw

Obrazek
drzewko
Posty: 294
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 300 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: drzewko »

Space biff również: https://spacebiff.com/2020/11/04/dune-imperium/

Wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają, że gra będzie co najmniej bardzo dobra :)
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Teraz to się aż człowiek zastanawia nad upgrade kit'em.
Torquemada666
Posty: 801
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Torquemada666 »

Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż wersji PL, ktoś wie?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: rattkin »

Arkhon pisze: 08 lis 2020, 11:50 Teraz to się aż człowiek zastanawia nad upgrade kit'em.
Niby tak, ale jeśli on jest bez poprawionej planszy/maty, to taki z niego upgrade kit jak z koziej dupy trąba. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić plastik i metal na planszy, która ma ambicje stawać w szranki z Terraformacją Marsa o nagrodę „najbrzydsza plansza we wszechświecie”. To będzie dziwnie wyglądać. To już chyba drewienka lepiej pasują.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: karmazynowy »

Torquemada666 pisze: 08 lis 2020, 13:06 Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż wersji PL, ktoś wie?
Już się zaczęła, na gandalfie jest, z kodem blik20 wychodzi 119 zł.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Torquemada666
Posty: 801
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Torquemada666 »

karmazynowy pisze: 08 lis 2020, 13:46
Torquemada666 pisze: 08 lis 2020, 13:06 Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż wersji PL, ktoś wie?
Już się zaczęła, na gandalfie jest, z kodem blik20 wychodzi 119 zł.
Czyli zostaje czekanie aż ktoś wrzuci do oferty grę razem z upgrade'em.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

rattkin pisze: 08 lis 2020, 13:39
Arkhon pisze: 08 lis 2020, 11:50 Teraz to się aż człowiek zastanawia nad upgrade kit'em.
Niby tak, ale jeśli on jest bez poprawionej planszy/maty, to taki z niego upgrade kit jak z koziej dupy trąba. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić plastik i metal na planszy, która ma ambicje stawać w szranki z Terraformacją Marsa o nagrodę „najbrzydsza plansza we wszechświecie”. To będzie dziwnie wyglądać. To już chyba drewienka lepiej pasują.
W pełni się zgadzam z wypowiedzią :)
Upgraduje akurat te części do których wielkich ale nie ma, faktycznie głównie ta część planszy z bitwą pozostawia do życzenia, sam rozumiem zamiar przejrzystości i czytelności pól, ale litości, mogli to lepiej zrobić.
Tyle dobrego, że figurki bardziej przysłonią tę część planszy :P
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atamán »

Ja się natomiast cieszę, że te figurki sprzedają jako oddzielny upgrade pack. Mam nadzieję, że to będzie nowy trend, który się przyjmie :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Nie wiem co wy macie z tym wyglądem planszy... Powtarzacie czyjeś opinie?
Jak zobaczyłem planszę na streamie pierwszy raz, to nawet mi na myśl nie przyszło że to jest brzydkie, wręcz przeciwnie. Choć rzeczywiste wrażenie przyjdzie dopiero na żywo (tak jak Wasze).
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: feniks_ciapek »

Jools pisze: 08 lis 2020, 14:17 Nie wiem co wy macie z tym wyglądem planszy... Powtarzacie czyjeś opinie?
Jak zobaczyłem planszę na streamie pierwszy raz, to nawet mi na myśl nie przyszło że to jest brzydkie, wręcz przeciwnie. Choć rzeczywiste wrażenie przyjdzie dopiero na żywo (tak jak Wasze).


Ta plansza jest... nijaka. To jest moje wrażenie ze streamów i ze zdjęć. Nie zachęca mnie do gry w ogóle.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: rattkin »

Tom Vasel: „It looks like an advanced prototype”.

I jeszcze ten jebitny skrót rundy... no ewidentnie widać, że pinionszki poszli na ilustratora, a grafikę robił syn córki mamy brata za worek ziemniaków. Co ogromnie dziwi w kontekście dodatku z figurkami. Wychodzi na to, że teraz na rynku łatwiej o sculptora niż o grafika/interfejsowca.

No nic, na pewno gra budzi emocje. Jestem bardzo zaskoczony (taka wizualna kupa, a tu 9.5/10) i nie mogę się doczekać. Planszę pewnie da się przeboleć, tylko taki żal ściska, że czemu akurat tej rzeczy nie mogli zrobić równie dobrze?
Aronowsky84
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2017, 13:35
Has thanked: 3 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Aronowsky84 »

karmazynowy pisze: 08 lis 2020, 13:46
Torquemada666 pisze: 08 lis 2020, 13:06 Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż wersji PL, ktoś wie?
Już się zaczęła, na gandalfie jest, z kodem blik20 wychodzi 119 zł.
Faktycznie. Dobra cena. Taniej to raczej nie będzie.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Paskuder »

Podejrzewam że jak gra mocno chwyci to jakaś dobra dusza zaraz wrzuci na bgg fanowski projekt playmaty :mrgreen: :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atamán »

Jools pisze: 08 lis 2020, 14:17 Nie wiem co wy macie z tym wyglądem planszy... Powtarzacie czyjeś opinie?
Jak zobaczyłem planszę na streamie pierwszy raz, to nawet mi na myśl nie przyszło że to jest brzydkie, wręcz przeciwnie. Choć rzeczywiste wrażenie przyjdzie dopiero na żywo (tak jak Wasze).
O tym, że plansza wygląda jak prototyp pisałem już w tym wątku 22 października, wiec jeśli ktoś coś powtarza, to Tom Vasel po mnie ;) To, że wiele ludzi wygłasza jakąś opinię wcale nie musi świadczyć o tym, że jest to jakiś efekt zbiorowego myślenia, może też znaczyć, że coś jest na rzeczy.

Dlaczego plansza wygląda źle:
1. Półprzezroczyste prostokąty nałożone na grafikę w tle wyglądają bardzo biednie, to jest efekt stosowany w prototypach, fanowskich dodatkach, fanowskich pomocach gracza itp. Dlatego ten właśnie efekt sprawia wrażenie prototypu. Pal licho gdy to są jakieś małe pola - jak miejsce na karty konfliktu (przez większość gry i tak zakryte), ale to paskudne pole bitwy zajmuje jakieś 20% powierzchni planszy! Dało się to lepiej zrobić.
2. Niektóre pola na pionki mają grafiki/ilustracje, a niektóre mają proste piktogramy. Wg mnie każda opcja byłaby dobra, ale jak widzę część pól takich, a część takich, to mam wrażenie, jakby pod koniec projektu kończył im się budżet na grafika lub harmonogram za bardzo gonił.
3. Ikony lokalizacji Dune, Landsraad oraz CHOAM to odpowiednio: koło, pięciokąt i trójkąt. To kolejny element, który wygląda jak żywcem z prototypu gry :)
4.
rattkin pisze: 08 lis 2020, 15:10 I jeszcze ten jebitny skrót rundy...

A żeby nie było, że tylko narzekam: zadziwiająco ładnie wyszedł im tor punktacji po prawej stronie planszy, ale to chyba z 2 powodów: tło po prawej części planszy jest przyciemnione, no i pola nie są prostokątami, mają delikatne granice.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Tak, narzekaliśmy tak sobie od poczatku, gdy widzieliśmy wszystko na dev diary.
Jak się bliżej przyjrzeć, to i te prostokąty, i pola wszelkie, area, mają jakby strukture, poza tą przezroczystością, te rogi nieco urozmaicone jak i ta planeta na szczęście nie tak jednolita.
Tak, wolałbym by to miało jeszcze trochę więcej charakteru, najbardziej kłują mnie osobiście w oczy bardzo generic czcionki. Ale jak najbardziej pewnie zapomnę o tym podczas gry, której mechanika prezentuje się świetnie.

Taki Arnak ma plansze która wygląda świetnie, ale naciapane tam, a mechanicznie to nie widzę tyle klimatu i interakcji na przykład co w Dune Imperium.

Także, jak nie ma być gier idealnych, tak taka wada, to u mnie przechodzi ;)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: VivoBrezo »

Aronowsky84 pisze: 08 lis 2020, 16:40
karmazynowy pisze: 08 lis 2020, 13:46
Torquemada666 pisze: 08 lis 2020, 13:06 Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż wersji PL, ktoś wie?
Już się zaczęła, na gandalfie jest, z kodem blik20 wychodzi 119 zł.
Faktycznie. Dobra cena. Taniej to raczej nie będzie.

W czasie zamowienia Gandalf podwyzszyl mi cene o 20 zl, takze juz jest 169 cena wyjsciowa. Chyba sie skumali :/
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Na stronie Gandalfa nie ma info jaka wersja językowa.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 785
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: VivoBrezo »

Jools pisze: 09 lis 2020, 10:35 Na stronie Gandalfa nie ma info jaka wersja językowa.
Ale jest napisane ze wydanie Lucky Duck, wiec albo wersja francuska, albo polska :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Torquemada666
Posty: 801
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Torquemada666 »

Jools pisze: 09 lis 2020, 10:35 Na stronie Gandalfa nie ma info jaka wersja językowa.
Jeszcze wczoraj było info przy tej dobrej cenie, że to polska wersja.
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dannte »

Ale jest też napisane, że Dune Imperium to gra w kategorii Quizy i że jest karcianką na 2, 3-4 i 5 lub więcej graczy, więc opis gry przygotowany bardzo akuratnie.
Nie wierzyłbym więc także pozostałym zapewnieniom ;)

Aż strach zamawiać.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Marek.gdansk »

W sumie zawsze chciałem nauczyć się francuskiego - zamawiam.. :D
dannte
Posty: 731
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 425 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dannte »

Może nie wszyscy widzieli, więc wrzucam tutaj:
https://boardgamegeek.com/thread/253985 ... e-imperium

Jakiś prosty "konkurs" - wystarczy odpowiedzieć na 6 trywialnych pytań i bierze się udział w loterii. 5 osób wygra swoją kopię Dune Imperium.
Nie znalazłem żadnego ograniczenia co do regionu, więc chyba każdy kto ma konto na BGG się kwalifikuje.
Każda poprawna odpowiedź to 2 losy, wzięcie udziału to 1 los, czyli maksymalnie można dostać 13 losów w loterii.
ODPOWIEDZ