(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

trzewik pisze:Ledwo wróciłem z urlopu, jak grom z jasnego nieba gruchnęła smutna wiadomość. Otóż - co było skrywane w tajemnicy - mieliśmy się od nowego roku przenieść do nowej, większej i superowej sali i przez wakacje dzielnie z Multidejem ją remontowaliśmy...

Okazało się, że podczas mojej nieobecności, dyrekcja zadecydowała, że tą salę dostanie jednak koło taneczne, a my zostajemy w 41. Ech... A miała być miła niespodzianka.
A ja prawie tym tancerzom instalację miałem zrobić :evil:
Szkoda , widziałem naprawdę piękna sala.
Oczyma wyobraźni już widziałem zastawione planszówkami stoły , ech , rozmarzyłem się...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Żeby odejść trochę od ciężkich tematów (a tak przy okazji to na przyszły tydzień przygotowuję ciężką niespodziankę :twisted: ) wezmę też dzisiaj leciutki "Naszyjnik królowej" :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Jak Naszyjnik królowej jest leciutki, to ja jestem Pan Kleks... :twisted:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

No fakt, że Żółwiki to to nie są ale do Imperiala też mu dużo brakuje. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Wczorajsze kameralne spotkanie obfitowało w gry. Głównym daniem była Antike, do której zasiedlismy w 5-osobowym składzie: Tiju, Korzeń, Salou, Trzewik, mst. Wygrał Ignacy, który przez całą grę koncentrował się na zdobywaniu Uczonych, a zakończył niszcząc jedną z moich świątyń. Brakło mi jednej tury żeby odpowiednio wzmocnić obronę (należy raczej powiedzieć, że zmarnowałem wcześniej jedną turę dla zdobycia Żeglarza co mogłem z powodzeniem odłożyć na później :oops: ). Także pozostali gracze przegapili ogromny wzrost mobilności legionów Trzewika osiągnięty dzięki wynalezieniu dróg. Podczas tej pierwszej dla wszystkich graczy rozgrywki odniosłem wrażenie, że różnorodność strategii/kierunków rozwoju uzyskiwana dzięki rondlowi jest jeszcze większa niż w Imperialu. Już nie mogę się doczekać kolejnej, bardziej świadomej, rozgrywki.
Przed Antike zagraliśmy z Trzewikiem partyjkę Ka-Ching!, bardzo sprytnej 2-osobówki, w której kupujemy kolorowe karty po to by później łącząc je w pary odsprzedać z jak największym zyskiem. Następnie z Ignacym i Sebastianem Rheinlander. Nie wiem czemu ale znowu rozpocząłem tę grę zdekoncentrowany - zanim się zmobilizowałem do walki Salou był już nie do dogonienia. W międzyczasie polataliśmy z Marcinem ważkami w Heli Hopper. Po Antike z Korzeniem i Tiju dwa rozdania Der Sieben Siegel. Niby fajne ale mój przesyt karciankami z dzieciństwa nadal pcha mnie zdecydowanie w kierunku planszówek (takich z planszą :twisted: ). Po pożegnaniu Marcina zagraliśmy z Olą i Sebastianem 3 partie pod rząd w Hej, to moja ryba. A na zakończenie spotkania jeszcze 2x Tamsk i Dvonn z Tiju.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dzisiaj w Gliwicach premiera Confuciusa - Opiekun Koła dopuści pewnie do rozgrywki tylko tych chętnych, którzy zdadzą egzamin z reguł gier z Pomarańczowej 50-ki :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do MDK'u. Miło znowu pograć bez papierosowego dymu i w swoim, przytulnym planszówkowym otoczeniu (chociaż szkoda, że z MDK'u trzeba się tak szybko ewakuować :twisted: ).
Oczekując na przeciwników do Konfucjusza poznałem Rattlesnake. Myślę, że Mateuszowi będzie się bardzo podobała ale IMHO potwierdza moje wcześniejsze doświadczenie z Polarity (które jest fajną zabawką ale trudno nazwać to grą :twisted: ), że chociaż magnesy mogą być b.atrakcyjnym elementem to jednak zrobienie z nimi dobrej planszówki nie jest łatwe.
Następnie pokazałem Michałowi Dvonna.
I wreszcie mogliśmy przystąpić do posmakowania Konfucjusza. Reguł bohatersko wysłuchali Bogas, Michał i Silent. Rozgrywka przebiegła zaskakująco płynnie chociaż aby dokończyć ją zgodnie z zasadami musieliśmy przetestować cierpliwość Opienkuna Koła oraz Pana Portiera :twisted: . Moje pierwsze wrażenia z rozgrywki możecie przeczytać na stronie Games Fanatic a wrażeniami drugimi i kolejnymi podzielę się pewnie po Pionku. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Wczorajsze spotkanie - tradycyjnie już przed Pionkiem - skończyło się dla mnie zagraniem w... 0 gier. Skupiłem się na przygotowaniach do imprezy.

W między czasie Pomarańczowe Koszulkii kuły reguły. A Mst sabotował :twisted:

Mst i ekipa grała w Konfucjusza i przeciągnęła strunę. Zwracam uwagę, by pilnować na przyszłość, że zajęcia kończą się o 20:30, a nie o 20:30 kończy się gra. Tak więc rozgrywki powinny kończyć się około 20:10, by był czas na posprzątanie gry, na posprzątanie sali, na ostatnie debaty i opuszczenie sali.

Ogłoszenia parafialne - zaginęły moje Żółwiki. Ktoś wie komu je pożyczyłem?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

trzewik pisze:A Mst sabotował :twisted:
Nie sabotował tylko nagrodził znającą najwięcej reguł gier (Silent) i najszybciej uczącą się nowej roli (Bogas) Pomarańczowe Koszulki dającą wytchnienie od Pionkowych przygotowań partyjką Konfucjusza. :twisted:
trzewik pisze: Tak więc rozgrywki powinny kończyć się około 20:10, by był czas na posprzątanie gry, na posprzątanie sali, na ostatnie debaty
Na znalezienie klucza ... :P (już dobrze, poprawię się w przyszłości :) )
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: DanCo »

Ależ ten Trzewik marudzi :))
Tik tak tik tak ... a na końcu piiiiiiii.

A tak z innej beczki. Te żółwiki to są z tej 50-siątki czy macie jakiś inny egzemplarz?
Bo jakby co to ja mam "swoje" i jeśli Trzewik nie znajdą Ci się to daj znać - przywiozę.

Moim znajomym łącznie z dziećmi bardzo podoba się tak prosta gierka.
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Moje żółwiki wcieło.
Swoje żółwiki przywiezie Bogas
DanCo, twoje żółwiki też mogą się przydać bo gra jest super i może się zdarzyć, że będzie wielu chętnych do gry.


BTW: Przypominam o podpisaniu gier - tak jak to było na ostatnim pionku. Jest to dość proste, drukujemy malutki podpis (imie, nazwisko, ksywa, miasto) i przyklejamy go w rogu na przykrywca pudełka taśmą klejącą biurową, która po pionku lekko i bez problemów odchodzi.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Właśnie doświadczyłem kolejnej tej samej lekcji :D, czyli że nie wiadomo kto tłumaczy ci grę, zawsze czytaj instrukcję. Dotyczy to Neuland-a, który był 2 razy grany w Kredensie. Szczerze się przyznam przeczytałem tylko najważniejsze punkty instrukcji, które mogły być dla mnie nie jasne po tłumaczeniu mi tej gry przez braci, którzy kilka razy grali w tą grę w ŚKF-ie(Tłumaczący im tę grę źle zrozumiał pojęcie tura :D). Dzisiaj grając z kumplami, zawiesiliśmy grę :D, a wszystko dlatego, że Panowie przez ten cały czas graliśmy źle!!!. Znacznik czasu przesuwa się na KONIEC TURY GRACZA do najbliższego gracza, a nie jak my graliśmy, że pod koniec tury wszystkich graczy. To powodowało, że gracz raz miał 9 akcji, a raz 3-5 i musiał uważnie kombinować, żeby coś mu nie przepadło. Stworzyliśmy hardcore'owy wariant, utrudniający i wydłużający rozgrywkę. Poprawnie każdy gracz zawsze ma full komplet akcji i jest o wiele łatwiej.

Szczerze ten wariant, nie psuje tej gry i dlatego nic nie wskazywało na taki błąd. Problem występuje, gdy któryś z graczy pasuje i znacznik się nie przesuwa wg 'starych' zasad. Myślę, że można jakoś to rozwiązać i spokojnie jeszcze sprawdzić ten wariant.


Jednak, kupując grę, którą już kilka razy grałeś i myślisz, że wszystko jest dobrze, warto jednak przeczytać instrukcję i bgg :D(właśnie doczytałem, że Z-Man Games zmieniło oryginalne zasady Neulanda, jedną z głównych jest, że losujemy co będzie w kopalni, w oryginalnych wybieramy)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Hej Silent, a o poniedziałkowym Konfucjuszu ani słowa? :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Konfucjusz mnie oczarował i cały czas jestem podziw dla możliwości tej gry. Jestem cały czas w szoku :D. Przez cały powrót autem i wieczór myślałem o tej grze. Jeśli będzie do kupienia to ją mam. Lubię ciężkie gry, a ta jest chyba jedyna o której tyle myślałem po skończonej grze. Trudna do ogarnięcia, ale na pewno pokaże pazur, kiedy wszyscy gracze będą po kilku rozgrywkach. Moją taktyką na początku było sprawdzenie, czy jednak podarki to główna część gry i bez nich ani rusz, dlatego taka porażka. Podarki to podstawa i pozbycie się największych na początku nie jest dobrym pomysłem, trzeba rozważnie planować. Gra niby posiada losowość, ale ja jej nie czułem.

Po długich przemyśleniach jednak nie ma to znaczenia gdzie kto siedzi, ważne jest aby wybrać tak, aby nie być jednak pierwszym a ostatnim, trzeba kombinować i to lubię!!. Wiadomo wszystko zależy od obserwacji kto ile ma akcji no i że zawsze pozostaję na końcu ta jedna akcja, która może popsuć wszystko.

Poczekamy na opinię innych po Pionku, czy tylko my tacy jesteśmy :D

Trzeba porozmawiać na żywo, bo można by tu pisać i pisać

Do zagrania koniecznie!!!
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Uwielbiam te posty - godzina publikacji 6:32... Masakra. :twisted:

W ramach walki z oskrażeniami o offtop, informuję wszystkich, którzy nie byli na poniedziałkowym spotkaniu, że we wrześniu ruszamy z nowym sezonem ligi Pitchcara, więc chętni niech się zgłaszają.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Czy będzie można startować własnym bolidem? :wink: :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Osobom, które w pierwszej edycji Ligi zajęły miejsca 5 i niżej faktycznie może trzeba będzie pójść na ustępstwa i dać im udogodnienia, żeby nam zmagań nie zamieniali w paraolimpiadę :twisted:

Który ty ostatecznie byłeś? :twisted:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

O 2 miejsca poniżej 5 czyli na 3. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: DanCo »

Ja ja ja ... ja chcę na olimpiadę w PitchCar'a :)
Pracuję na zmiany ale jakby mi pasowało to jestem chętny :)
Tylko muszę wiedzieć z małym wyprzedzeniem bo wiadomo, że nie ma każde spotkanie w MDK'u przyjadę.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Przyniosę dzisiaj Konfucjusza (mogę nauczyć grać nowe osoby albo zagrać wariant zaawansowany z Michałem i Silentem i ew.jeszcze z odważnym debiutantem :twisted: ) - żeby skończyć bez stresu powinniśmy zacząć ok.17.00 (rozgrywka z tłumaczeniem zasad to ok.2,5h).
Wezmę też Naszyjnik Królowej i Attike (trzeba by w końcu zagrać w coś nowego po Pionku :twisted: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Ja zagram we wszystko, chętnie Attike poznam. Wczoraj zmęczony po Pionku(czyt. nie czułem nóg), zostałem jeszcze wyciągnięty na piwo ze znajomymi, którzy nie byli na Pionku i jeszcze ciupaliśmy do 1 :D. Głównie w Geistertreppe z hardcorowym wariantem :D, więc weekend był zaje.....ty :D.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

No to może Ja :)

Heh ale było pięknie Konfucjusz jest tym czego naprawdę szukam na planszy i może brakowało jeszcze czwartego ale to na pewno nadrobimy :), a później był już tylko SALOU kontra reszta MDK-u :) bo właśnie tak wyglądał pierwszy wyścig na torze pitch car ale pięknie rozpoczyna się sezon. Kwalifikacje to pryszcz ważne jak zachowujesz się w tłumie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ignacy nie martw się jest szansa że następnym razem Ty wygrasz wystarczy tylko że sie nie pojawię na następnym spotkaniu :P :lol: :D
życząc miłego dnia wszystkim udam się na spoczynek, pewnie już Mst czeka w kolejce żeby przekazać obszerną relację z partii Konfucjusza

pozrdawiam
Salou
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ho, ho ciekawe co bardziej trzymało Cię na nogach do 3:30 nad ranem - rozmyślanie o Konfucjuszu czy świętowanie pitchcarowego triumfu. :)

Na wczorajszym spotkaniu, podobnie jak Sebastian zagrałem tylko w Konfucjusza i Pitchcar. W zasadzie powinienem powiedzieć w Konfucjusza ponieważ 3-osobowa partia z zaawansowanymi zasadami była znakomita. Żadnego kingmakingu, żadnego chaosu - walka do ostatniej (9) rundy o każdy punkt i zwycięstwo. Gra w trójkę jest specyficzna o tyle, że suma darowanych i otrzymanych prezentów nie może przekroczyć 4 (tylko w przypadku gdy wszystkie pary graczy ustanowią dwustronne zobowiązania). Wczoraj przez większą część gry (jeśli dobrze pamiętam to od 3 do 7 rundy) miałem jedną akcję mniej od przeciwników ale za to lepiej od nich kontrolowałem zależności wynikające z darowanych/otrzymanych prezentów (m.in.dwa razy Silent musiał opłacić nauczyciela mojego studenta przeciwko swojemu!). Wygrałem dzięki zdominowaniu ministerstw (dwa stanowiska ministra i jedno sekretarza) na co pracowałem konsekwentnie przez całą grę. W planach miałem także złożenie petycji dla przejęcia dwóch dżonek z portów przeciwników i odkrycie w jednej turze dwóch nowych lądów. Sebastian był jednak czujny i w ostatniej chwili temu zapobiegł (wykorzystując fakt, że wprawdzie akcja premiera może działać jak podwójna ale za to wykonuje się ją na sam koniec). :)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2008, 09:26 przez mst, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Pora umierać jak Salou zaczyna wygrywać w Pitchcar...
Multi musiał być naprawdę zmęczony po Pionku.
Pozdrawiam.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Raczej Salou uskrzydlony Pionkowym wicemistrzostwem. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ