Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Trolliszcze pisze:
AkitaInu pisze:A jak już chcesz wieszczyć porażkę to zrób to za rok + 6 miesięcy.
Przepraszam bardzo, ale wieszczyć to można tylko teraz. Za tok + 6 miesięcy będzie się stwierdzać fakty.
Ok, niech CI będzie :)

to w takim razie:

"Jeżeli chcesz stwierdzić porażkę co zrobiłeś zrób to proszę za rok + 6 miesięcy (jeżeli tyle będzie)" - Trolliszcze, może być ?:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

panda_09 pisze:Cały czas czekam na opinie graczy o wadach samej rozgrywki, co im się nie podoba - wyłącznie to może mnie nakłonić do niewycofywania wsparcia. Niech wypowie się fan suuuchego euro lub gier imprezowych itd. który zagrał ;)
Już się wypowiadałem :D przed samym końcem zbiórki będzie tekst na moim blogu, przed jakimiś głębszymi analizami chcę trochę pograć. Natomiast mogę napisać, że nie jestem specem od dudes on the map, grałem w około 10 tych najpopularniejszych, w sporo z nich po razie. Jak dla mnie LoH jest z tego grona najlepszy.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Udało się dobić do insertu :) Ciekawe czy AR dorzuci jakiś SG jeszcze dzisiaj ponad widocznego obecnie Posejdona. Liczę na kilka ciekawszych SG, bo ostatnio nic mnie szczególnie nie ujęło - chyba Hades kontra Apollo był najbardziej interesujący jak do tej pory.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: shaigan »

Może jakiś filmik o tworzeniu gry, albo muzyczkę do tła.
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Bardziej skłaniałbym się ku grubszym planszom gracza z wklęsłymi miejscami na znaczniki. Filmiki z tworzenia gry nie są zbytnio interesujące w kontekście zbiórki, a muzykę każdy może sobie we własnym zakresie zorganizować.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

Czy jakaś dobra dusza :wink: mogłaby wyjaśnić o co chodzi z Atlasem. Jest dodatek Atlas Expansion za 20 funtów (figurka 120 mm, plastikowy token, 15 żetonów i dwustronna plansza). Natomiast Atlas Overload to kolejny dodatek czy jakaś opcja czy może jeszcze zupełnie coś innego?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Banan2 pisze:Czy jakaś dobra dusza :wink: mogłaby wyjaśnić o co chodzi z Atlasem. Jest dodatek Atlas Expansion za 20 funtów (figurka 120 mm, plastikowy token, 15 żetonów i dwustronna plansza). Natomiast Atlas Overload to kolejny dodatek czy jakaś opcja czy może jeszcze zupełnie coś innego?
Pozdrawiam
Dodatek Atlas za £20 zawiera już elementy z dodatku za £5 :) czyli "koszt" plastikowej figurki Atlasu to £15
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

vcrproszek pisze:
Banan2 pisze:Czy jakaś dobra dusza :wink: mogłaby wyjaśnić o co chodzi z Atlasem. Jest dodatek Atlas Expansion za 20 funtów (figurka 120 mm, plastikowy token, 15 żetonów i dwustronna plansza). Natomiast Atlas Overload to kolejny dodatek czy jakaś opcja czy może jeszcze zupełnie coś innego?
Pozdrawiam
Dodatek Atlas za £20 zawiera już elementy z dodatku za £5 :) czyli "koszt" plastikowej figurki Atlasu to £15
A czy za 5 funtów też jest dwustronna plansza? Inaczej mówiąc, czy dodatek z figurką nie ma jakiegoś dodatkowego tryby niż dodatek za 5 funtów?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Dodatek za 20£ zawiera 2 zmiany w gameplayu - opcja Atlas overload (inne zakończenie gry) i opcja z ogrodami (modlimy się wojownikami do Atlasa i dostajemy bonusy). Dodatek za 5£ daje tylko opcje 1. Atlas overload.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

crsunik pisze:Tak gra jest droga (360 zł), nawet bardzo. Ale nadal można znaleźć gry droższe mające mniej komponentów lub tyle samo. Przykład? Z podobnych to Assault of the giants i Blood Rage (w sklepie z bogami i mistykami wyjdzie podobna cena). Z podobnych mniej - weźmy dowolny tytuł ze stajni Splottera. Skoro już ustaliliśmy, że gra jest droga możemy w tym wątku skupić się na innych aspektach gry. Takie trochę biadolenie, że w tej cenie można kupić kilka innych gier niczego do dyskusji o grzenie wnosi. Jeszcze bym zrozumiał gdyby ktoś podał tytuły o zbliżonej mechanice / klimacie / wykonaniu, ktorymi LoH możnaby zastąpić w kolekcji. A takie gadanie w wątku o konkretnej grze, że jest dla niego zbyt droga jest bez sensu, irytująca i w sumie to spam. Chcecie podyskutować na temat polityk cenowych wydawnictw i trendów na świecie - załóżcie nowy wątek. W tym myślę już wystarczająco wiele razy została podkreślona cena gry. Wszyscy wiemy jak jest, nie jest to kampania CMON gdzie dostajemy może plastiku i przeciętną grę.
Chciałbym tu dalej czytać o rozwoju gry, a nie o obróbce pola pod Londynem -.-

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Jarku,
zobaczymy za ile goły Core box będzie w sklepie. Wtedy można porównać do Blood Rage. Blood Rage na KS z dodatkiem dla piątego gracza kosztował chyba 110 USD i były to jedne z lepiej wydanych pieniędzy jeśli idzie o zawartość do cena (nie wnikam tutaj w mechanikę, bo nikt tu nie wnika w mechanikę LOH) Natomiast w tej cenie miałeś już wszystko - w sensie wszystkie dostępne dodatki, a nie jak tutaj trzeba wydać kolejne worki funtów za dodatki jeśli jesteś komplecjonistą ;)
Curiosity pisze: Zastanawiałem się, czemu ludzie hejtują zbiórkę LoH, a niewiele osób zająknie się o równocześnie prowadzonej kampanii Zombicide:Green Horde? Jeśli już mówimy o skoku na kasę, to Z:GH jest tak jaskrawym tego przykładem, że trudno o lepszy. Mimo wszystko nikt tam nie pisze w co drugim poście, że gra jest za droga.

I doszedłem do wniosku, że może tu chodzić o szufladkę z napisem "eurogra".
Z:GH to ameritrash pełną gębą, a ludzie się już przyzwyczaili, że tam się płaci za wygląd i za klimat. LoH ma przypiętą łatkę "euro" i może tu leży pies pogrzebany?
Nesmeer pisze:Moze dlatego ze zombicide to juz marka, ktora bedac na rynku od dluzszego czasu daje poczucie wartosci i wiedzy na temat tego w co sie inwestuje. Moze dlatego, ze CMoN bardziej ceni wspierajacych bo to ich sposob na biznes i oferuje masek KS exclusive podczas gdy w tej akcji mamy ich tyle co i nic, a mrozimy te sama wartosc pieniezna. Moze dlatego, ze w LoH nawet glupi KS ex jest platny dodatkowo 5£ dla tych co musza sie zastanowic, a tam smoczek jest dla wszystkich. Moze przez to, ze o zombicide wiadomo znacznie wiecej niz o grze wydawnictwa, ktore jeszcze zadnej gry do konca na rynek nie wprowadzilo i efektu ich poprzednich zbiorek, doswiadczen nie widac. Wiele jest tutaj roznic w prowadzeniu kampanii i podejsciu do osob, ktore te gry wspieraja, ale mysle, ze ostatnia z nich jest rozroznianie latki euro/ameri, tu i tu decydujace znaczenie ma plastik, niezaleznie od tego, ktora z tych gier jest lepsza.
Miałem odpisywać Curiosity, ale kolega wyżej trafił w punkt. Dodatkowo kupując podstawowego pledge w CMON dostajesz worek KS exclusives i kupienie drugiej podstawki sfinansuje Ci zakup pierwszej dla siebie :)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 13:03 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

Miałem odpisywać Curiosity, ale kolega wyżej trafił w punkt. Dodatkowo kupując podstawowego pledge dostajesz worek KS exclusives i kupienie drugiej podstawki sfinansuje Ci zakup pierwszej dla siebie :)
Piszesz o LoH czy ZGH?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

PawelWAW pisze:
Miałem odpisywać Curiosity, ale kolega wyżej trafił w punkt. Dodatkowo kupując podstawowego pledge dostajesz worek KS exclusives i kupienie drugiej podstawki sfinansuje Ci zakup pierwszej dla siebie :)
Piszesz o LoH czy ZGH?

Oczywiście, że ZGH.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Spoiler:
Jeśli jesteś kolekcjonerem to fakt, masz w tej chwili minimum 300 zł dodatkowo do wydania. Nie zmienia to jednak faktu, że zawartość samego core pledge będzie podobna jak właśnie w takim BR z KS (oczywiście o ile dorzucą do core armię dla 5 gracza jako SG tak jak zapowiadali), co da podobny content w tej samej cenie.

Oczywiście nie neguję tego, że kampanie CMON (a nawet wcześniejsze kampanie AR) przyzwyczaiły nas, że przy takiej kwocie powinniśmy dostać conajmniej 3x więcej contentu niż aktualnie otrzymamy. Odkładając jednak na bok fakt, że AR chce zarobić jak najwięcej (kto by nie chciał!?) to nadal zapowiada się, że za te 360 zł dostaniemy kawał porządnego euro, które będzie dodatkowo pięknie prezentować się na stole.

No i teraz rodzi się pytanie. Co jest problemem? To, że ta gra kosztuje 360zł czy to, że AR chce jak najwięcej zarobić? :)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 13:49 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Dodatkowo kupując podstawowego pledge w CMON dostajesz worek KS exclusives
Wspieram LoH, ale nie mam żadnego parcia na KS exclusives. Bardziej interesuje mnie, żeby gra wyszła jak najbardziej wypasiona i żebym dostał dzięki temu to, co później będzie dostępne dla wszystkich, ale za dopłatą. Co mnie niepokoi, to że SG są od siebie mocno oddalone i niezbyt dobra jest ich kolejność (o czym już pisałem - pudełko na SG powinno być ukoronowaniem bogatej w te SG kampanii). Cóż, przed nami wciąż 13 dni.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Krwawisz »

KS exclusive od CMON to później w większości można spokojnie na Genconie kupić z półki ;-) A co do Lords of Hellas to czekam tylko na wypłate i rzucam kasą bo wygląda przekozacko. Gratulacje !
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

a czy ktoś sprawdzał ie dostajemy już za free?

Można w miare łatwo policzyć przybliżony koszt

3 bohaterów - 19,5$ (leonidas jest za 6,5 wiec zakladam że reszte dlace lów obliczeń można tak wycenić
3 potwory (bo chiron się ufunduje) - policzmy 8$ za potwora - 24$
set alternatywnych, plastikowych znacznikó kontroli - policze 10$ choć możliwe że to za mało.
Koperta i Pandora box - policze 15$, bo to KS Ex, itp itd
Lords Of Underworld - 25$
extra karty i eventy pomijam na razie
pudło na SG, KS EX - policze 15$ (choć to pewnie za mało)

Wychodzi nam pi razy drzwi ok 100 - 100$

To są przybliżenia więc nie piszcie że jestem walnięty, że cos napewno kosztuje mniej czy więcej :) Pewnie tak będzie ale staram się jak moge :D

Liczyłem troche mniej niż powinno być według mnie ale zakładam że te ceny będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości (Sklepy, ebay, forum itp itd). Choć niewiadomo po ile będą dodatki, żadnego jeszcze awaken nie wypuścił na rynek ;)

Co o tym myślicie ?
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Ja bym tylko chciał nadmienić, że przy porównywaniu do CMoN to chyba każda kampania wypadnie blado. To jest jednak gigant jeżeli chodzi produkcję gier z figurkami. Mają całą rzesze fanów i to widać przy każdej kampanii.

Przypuszczam, że mogą sobie również pozwolić na więcej przy SG ze względu na bardzo dobrze rokujące projekty. Jeżeli AR podciągnie się we wszystkich aspektach w których ich kampanie kuleją to mogą na KS dużo osiągnąć.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

toblakai pisze:Ja bym tylko chciał nadmienić, że przy porównywaniu do CMoN to chyba każda kampania wypadnie blado.
Póki co:

Zombicide:Green Horde to 116 figurek za 120$
LoH to 113 figurek za 95$ (cena jednej sztuki przy zamówieniu sześciopaka).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Krwawisz pisze:KS exclusive od CMON to później w większości można spokojnie na Genconie kupić z półki ;-) A co do Lords of Hellas to czekam tylko na wypłate i rzucam kasą bo wygląda przekozacko. Gratulacje !

Trochę off top, ale takie coś lepiej sprostować ;) Po pierwsze musisz być na Gencon a już widzę ile osób z forum na nim bywa. Po drugie przykładowo na CMON expo, aby mieć nameless campaign musisz wydać tam 6 x 25 USD na inne produkty, które niekoniecznie musisz potrzebować, bo dopiero za nie dostajesz kupony, które możesz wymienić na KS exclusives.
Spoiler:
Curiosity pisze:
toblakai pisze:Ja bym tylko chciał nadmienić, że przy porównywaniu do CMoN to chyba każda kampania wypadnie blado.
Póki co:

Zombicide:Green Horde to 116 figurek za 120$
LoH to 113 figurek za 95$ (cena jednej sztuki przy zamówieniu sześciopaka).

Napiszę większymi literami: SŁOWO KLUCZ: KS EXCLUSIVES
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Krwawisz »

wszystko ok, ale mnie chodzilo tylko o to ze mozna ;-) nic wiecej. koniec offtopu :-)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Spoiler:
To słowo klucz jest istotne tylko w przypadku odsprzedaży. Jeśli grasz to co za róznica czy KSEX czy nie? Poza tym KSEXy mają tendencje być zpsute lub posiadać jedynie alternatywny wygląd
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

Curiosity pisze:
toblakai pisze:Ja bym tylko chciał nadmienić, że przy porównywaniu do CMoN to chyba każda kampania wypadnie blado.
Póki co:

Zombicide:Green Horde to 116 figurek za 120$
LoH to 113 figurek za 95$ (cena jednej sztuki przy zamówieniu sześciopaka).
Jak byśmy już tak porównywali, to w LoH 76 jest w skali 22mm, więc raczej bardziej pionki niż figurki. :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Pojawiły się nowe SG. Progi wydają się bardziej sensowne, ktoś zauważył w końcu, że nie idzie tak szybko jak na początku? :roll:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fojtu »

Ja się dziwię bardziej, że nikt nie zwraca uwagi na to jak statyczne i dziwne są figurki tych hoplitów. Miejscami dziwnie zaburzone proporcje np. typu drzewce włóczni o przekroju mniej więcej jak udo kolesia?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Fojtu pisze:Ja się dziwię bardziej, że nikt nie zwraca uwagi na to jak statyczne i dziwne są figurki tych hoplitów. Miejscami dziwnie zaburzone proporcje np. typu drzewce włóczni o przekroju mniej więcej jak udo kolesia?
Niby tak ale ja się cieszę, mniejsza szansa że mi dzieci na dzień dobry coś pourywają :mrgreen:

Edyta: fajnie że syrena nie będzie exclusivem dla 5/6 graczy.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ