(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Cin »

3,5h a do tego rekordy punktowe... Na pewno nie pomyliliście czegoś w zasadach? Widziałem kiedyś podobną sytuację gdy gracze licytowali wszystkie kafle zamiast przewidzianych 8 rund
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Cin pisze:3,5h a do tego rekordy punktowe...
Rekordy punktowe to raczej w drugą stronę były ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Czy w ten piątek też są chętni do Hannibala Barkasa?
A może do Napoleonic Wars?
A może spotkać się przy tym w sobotę lub niedzielę?
Jeśli w weekend to mozna zastanowić się też nad innymi grami jak np. Orzeł i Gwiazda.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

berem pisze:Czy w ten piątek też są chętni do Hannibala Barkasa?
Przynajmniej jeden chętny jest. Po zasadniczo bezkrwawych "podbojach" Syrakuzami nabrałem ochoty na więcej ;) Przy okazji dziękuję Rzymianom i Kartagińczykom za ciekawą grę. Kilka bitew było naprawdę niesamowitych.
berem pisze:A może do Napoleonic Wars?
HB ma dla mnie tę zaletę, że już raz grałem ;)
berem pisze:A może spotkać się przy tym w sobotę lub niedzielę?
Jeśli w weekend to mozna zastanowić się też nad innymi grami jak np. Orzeł i Gwiazda.
Z przyjemnością zagrałbym i w OiG, ale w weekendy (przynajmniej wrześniowe) nie dam rady.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nahar »

W ten piątek odchamiam się w Teatrze. Ale można umówić się na sb/ndz na HB (bo tak 5h-6h trzeba liczyć jak nic na 5 osób).
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: SeeM »

nahar pisze:W ten piątek odchamiam się w Teatrze. Ale można umówić się na sb/ndz na HB (bo tak 5h-6h trzeba liczyć jak nic na 5 osób).
Trzeba jakoś zrównoważyć granie w planszówki. :)

Ja będę klasycznie z Inwazją i kilkoma deckami. Jeśli się uda gdzieś dosiąść, to się nie popłaczę, ale na nic konkretnego nie przychodzę. Mogę zabrać Pandemic, bo niedawno dostałem i grałem tylko raz.
+ (BGG)
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Ja również dziękuję za grę w HB. Było naprawdę ciekawie . Hannibal to dobry tytuł - aż nabrałem ochotę na kolejną partię. Najlepiej grając samym Hannibalem.

Zgłaszam się jednak tylko na piątek. Sam proponowałem wcześniej sobotę/niedzielę. ale okazuje się, że za nic nie dam rady wygospodarować całego dnia na granie.

radek
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: chiapas »

Ja chętnie zagram w wielosobówke ale raczej sobota/niedziela. Z chęcią też powtórzyłbym Marie - jeżeli są jacyś chętni to zapraszam.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Z pewną taką nieśmiałością poszukuję dwóch osób do pełnej rozgrywki w Cywilizację. Ciekawe, czy będzie, nomen omen, cud i się znajdą.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Czy ktoś ma ochotę w ten piątek na Indonezję? (start tak ok. 16:30 żeby dać sobie dużą szansę na skończenie przed zamknięciem klubu). Bo nie wiem czy przynosić czy może przynieść kilka mniejszych gier..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

jax pisze:Czy ktoś ma ochotę w ten piątek na Indonezję? (start tak ok. 16:30 żeby dać sobie dużą szansę na skończenie przed zamknięciem klubu). Bo nie wiem czy przynosić czy może przynieść kilka mniejszych gier..
A czy masz coś ciężkiego na maksymalnie 2,5 godziny? :) W końcu obiecałem :lol:

Pytam tak z wyprzedzeniem, bo w ten piątek chciałem zagrać w Castle for All Seasons. Tak więc niejako przy okazji reklamuję tę grę: czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink: Na razie zgłaszali akces Jingowawa i ewentualnie Keleno, więc jedno miejsce mamy jeszcze wolne :) Początek około 16.20.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

garg pisze:Pytam tak z wyprzedzeniem, bo w ten piątek chciałem zagrać w Castle for All Seasons. Tak więc niejako przy okazji reklamuję tę grę: czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink: Na razie zgłaszali akces Jingowawa i ewentualnie Keleno, więc jedno miejsce mamy jeszcze wolne :) Początek około 16.20.
Niestety, na chwilę obecną nie wiem czy się w ogóle pojawię w piątek :( A na 16.20 żeby dojechać to już w ogóle szansy nie ma najmniejszej :cry:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

garg pisze:Castle for All Seasons. Tak więc niejako przy okazji reklamuję tę grę: czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink:
To naprawdę ma niewiele wspólnego z Cubą :) Prędzej Havana.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

garg pisze: A czy masz coś ciężkiego na maksymalnie 2,5 godziny? :) W końcu obiecałem :lol:
2,5h? To coś lekkiego przecież.. :P
garg pisze: Pytam tak z wyprzedzeniem, bo w ten piątek chciałem zagrać w Castle for All Seasons. Tak więc niejako przy okazji reklamuję tę grę: czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink:
Ja za CfAS (kwas? :) ) dziękuję. Strasznie mnie znużyła za pierwszym (i jedynym) razem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jacku na Indonesię ciężko namówić graczy-no chyba,że na sobotę ;)
w lżejsze i krótsze jak wiesz bardzo chętnie od 17.15
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

staszek pisze:Jacku na Indonesię ciężko namówić graczy-no chyba,że na sobotę ;)
w lżejsze i krótsze jak wiesz bardzo chętnie od 17.15
ależ ja na sobotę też chętnie (tylko nie tą)
a o 17:15 oczywiscie pamiętam
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: vder »

garg pisze:czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink: Na razie zgłaszali akces Jingowawa i ewentualnie Keleno, więc jedno miejsce mamy jeszcze wolne :) Początek około 16.20.
Będę pewnie koło 16, więc z chęcią się dosiądę. No chyba, że znaleźliby się chętni na Containera?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Jakby tak zacząć nie później niż o 16:30 to moglibyśmy się wyrobić z Hannibalem Barkasem.
Taka sobota czy niedziela to lepsza na bardziej wymagające tytuły jak. np. gra kampanijna w Orzeł i Gwiazda.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

ostatnio mi się nie udało dołączyć, może teraz ktoś zagra w Goę
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Janusz,obiecałem Ci pomoc więc.....
Proszę o przyniesienie gry Goa dla Jansa....
dziękuję

;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Keleno pisze:Niestety, na chwilę obecną nie wiem czy się w ogóle pojawię w piątek :( A na 16.20 żeby dojechać to już w ogóle szansy nie ma najmniejszej :cry:
No to albo szukamy dwóch osób, albo przekładamy na inny dzień :?:
yosz pisze:To naprawdę ma niewiele wspólnego z Cubą :) Prędzej Havana.
Już jako drugi zwróciłeś na to uwagę :) Faktycznie jest podobny do obydwu tytułów, chociaż mnie bardziej kojarzy się właśnie z Cubą :D
jax pisze:Ja za CfAS (kwas? :) ) dziękuję. Strasznie mnie znużyła za pierwszym (i jedynym) razem.
Poczułem się, jakbym (za przeproszeniem) puścił bąka w towarzystwie :oops: :wink:
vder pisze:
garg pisze:czy ktoś chciałby się dosiąść do tej świetnej podróbki Cuby :wink: Na razie zgłaszali akces Jingowawa i ewentualnie Keleno, więc jedno miejsce mamy jeszcze wolne :) Początek około 16.20.
Będę pewnie koło 16, więc z chęcią się dosiądę. No chyba, że znaleźliby się chętni na Containera?
Już od dawna chciałem zagrać w Containera, więc jeśli mógłbyś go wziąć... :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

berem pisze:Jakby tak zacząć nie później niż o 16:30 to moglibyśmy się wyrobić z Hannibalem Barkasem.
Taka sobota czy niedziela to lepsza na bardziej wymagające tytuły jak. np. gra kampanijna w Orzeł i Gwiazda.
Będę około 16:30. Jak już pisałem w sobotę czy niedzielę nie dam rady grać. W październiku może się uda, ale teraz niestety nie. Weekend trzeba poświęcić rodzinie i rpg :)
Ktoś jeszcze chętny na HB?

pozdrawiam
radek
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

garg pisze:Już jako drugi zwróciłeś na to uwagę :) Faktycznie jest podobny do obydwu tytułów, chociaż mnie bardziej kojarzy się właśnie z Cubą :D
I w Havanie i w Cubie jest zamiana surowców na budynki, ale to w Havanie karty ról odgrywają większą rolę niż w Cubie. Dlatego CfAS bliżej właśnie do Havany niż Cuby. Inne podobieństwa: wspólny bank zasobów -> konieczność wyczucia co inny będą chcieli zrobić, żeby nie skończyć z niczym; to co w danej turze możemy zrobić zależy bardzo od tego jak dobrze wyczujemy przeciwników (typowy role selection). No i zagrywane jednocześnie karty osób a nie tura po turze.
Poczułem się, jakbym (za przeproszeniem) puścił bąka w towarzystwie :oops: :wink:
Mi się CfAS bardzo podobał i bym z chęcią zagrał znowu, ale nie wiem czy uda mi się być w piątek.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

jax pisze:Czy ktoś ma ochotę w ten piątek na Indonezję? (start tak ok. 16:30 żeby dać sobie dużą szansę na skończenie przed zamknięciem klubu). Bo nie wiem czy przynosić czy może przynieść kilka mniejszych gier..
Ja bym był chętny.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

ostatnim razem jak proponowałem Indonesie,też zgłosił się tylko Bart...
ODPOWIEDZ