(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

staszek pisze:ostatnim razem jak proponowałem Indonesie,też zgłosił się tylko Bart...
To oznacza, że można na nim polegać, jak na Zawiszy :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Jednak nie będę w piątek i nie przyniosę Hannibal Barkas - siła wyższa bo zmiany w pracy.
Natomiast chętny jestem na sobotę lub ewentualnie niedzielę - napisałem o tym w temacie "[Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela".
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Geko pisze:Z pewną taką nieśmiałością poszukuję dwóch osób do pełnej rozgrywki w Cywilizację. Ciekawe, czy będzie, nomen omen, cud i się znajdą.
Jak widzę, znowu las rąk :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Inermis »

Geko pisze:Z pewną taką nieśmiałością poszukuję dwóch osób do pełnej rozgrywki w Cywilizację. Ciekawe, czy będzie, nomen omen, cud i się znajdą.
Mnie nie będzie w ten piątek.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: vder »

garg pisze: Już od dawna chciałem zagrać w Containera, więc jeśli mógłbyś go wziąć... :mrgreen:
Spoko to wezmę, a na miejscu się zadecyduje co i jak.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Skoro nie ma chętnych na Cywilizację, to chętnie się dołączę do Goa. Sam wezmę Caylusa (ktoś byłby chętny?) i coś jeszcze. Co wyjdzie, to już się okaże na miejscu.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: blind887 »

czesc będę i zagram w cokolwiek :)
najchetniej w jakąś nieznaną mi jeszce pozycję z tłumaczeniem zasad
więc jak komuś brakuje gracza to jestem chętny :)
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Projekt gry w Hannibala chyba upadł (dwie osoby to za mało, cięzko się gra).

Wpisałbym się więc na Cywilizację chętnie.

pozdrawiam
radek
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Ja wpadnę o ok. 17:30 i chetnie sie do czegos dolacze ;) Zostaje do konca :) Przyniose Notre Dame i jakas dwu osobowke.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

A może znalazłby się ktoś chętny na starocie: Bitwa na polach Pelennoru lub Wojny Napoleońskie. Jakby co, mógłbym przynieść. Z tłumaczeniem zasad ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

evergreen pisze:Projekt gry w Hannibala chyba upadł (dwie osoby to za mało, cięzko się gra).

Wpisałbym się więc na Cywilizację chętnie.
Ale znasz grę, czy chciałbyś dopiero poznać?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Geko pisze: Ale znasz grę, czy chciałbyś dopiero poznać?
Nie grałem jeszcze. Czytałem instrukcję tylko. Mogę sobie odświeżyć na jutro.

radek
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

evergreen pisze:
Geko pisze: Ale znasz grę, czy chciałbyś dopiero poznać?
Nie grałem jeszcze. Czytałem instrukcję tylko. Mogę sobie odświeżyć na jutro.

radek
Przekonałeś mnie (również przez PW), więc czemu nie zarazić nowej osoby. Jak ktoś jeszcze chętny na szybką naukę (przeczytanie instrukcji dobrze widziane) lub zna grę i chce pomóc w zarażaniu do zapraszam. Będę ok. 17tej. Do zob. :)

Edytka: Mamy już w sumie trzech graczy :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Raleen »

Chmurnik pisze:A może znalazłby się ktoś chętny na starocie: Bitwa na polach Pelennoru lub Wojny Napoleońskie. Jakby co, mógłbym przynieść. Z tłumaczeniem zasad ;)
Bardzo chętnie, ale przy następnej okazji, bo w tym tygodniu nie dam rady. Raczej wolałbym Bitwę, zasady znam :) . Wojny zresztą także, choć z czasem zdystansowało je zdecydowanie dragonowskie Waterloo 1815.
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Geko pisze:
evergreen pisze: Edytka: Mamy już w sumie trzech graczy :D
Zwerbowałem czwartą osobę.

pozdrawiam
radek
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Będę. Ewentualnie bym się dopisał do Goa, jeśli można (zasad nie znam). Pozdrawiam
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

Raleen pisze:
Chmurnik pisze:A może znalazłby się ktoś chętny na starocie: Bitwa na polach Pelennoru lub Wojny Napoleońskie. Jakby co, mógłbym przynieść. Z tłumaczeniem zasad ;)
Bardzo chętnie, ale przy następnej okazji, bo w tym tygodniu nie dam rady. Raczej wolałbym Bitwę, zasady znam :) . Wojny zresztą także, choć z czasem zdystansowało je zdecydowanie dragonowskie Waterloo 1815.
No to może się uda za tydzień. Wobec aktualnej sytuacji (Hannibal odpłynął a na powyższe gierki chętni są, ale na późniejsze terminy) oraz stanu zdrowia ;) dziś już sobie odpuszczę.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Kolejny udany wieczór. Najpierw Mr Jack w Nowym Jorku - przegrałem na własne życzenie, bo zacząłem szukać podwójnego i potrójnego dna w działaniach Kuby. A on siedział sobie cichutko i był faktycznie tym najbardziej podejrzanym :lol:

Potem miła, choć nieco chaotyczna partyjka w Castle for All Seasons. Tym razem podczas tłumaczenia nie zapomniałem o żadnej istotnej regule :mrgreen: Gra nadal mi się podoba, chociaż elegancją zasad zostaje trochę z tyłu zarówno za Cubą, jak i za Hawaną. A wyniki mieliśmy dość wyrównane i do końca nie było oczywiste, kto zwycięży (chociaż podejrzewałem :) ).

No i na zakończenie Trans Europa w sześć osób i z dodatkiem. Nie spodziewałem się, że przy tak dużej liczbie graczy dodatek aż tak wydłuży rozgrywkę i dołoży mnóstwo taktycznego myślenia. Gra była zacięta, ale po trzech rundach pierwsza lokomotywa walnęła w drewno :D Nadal jest to jeden z moich ulubionych fillerków.

Dziękuję wszystkim za rozgrywki i już zastanawiam się, w co zagrać za tydzień :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: blind887 »

dzięki moim partnerom na GOA fajna gra mimo ze długawa jak na pierwszy raz mialoem sporą kontrolę na tym co się dzieje :)

liczę na jakis rewanż w przyszłości


btw. zostawiłem parasolkę w sali nie ma ktoś może jakiś informacji o jej losie ?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Napewno ktoś ją znalazł(bodajże Micelius) i została w jakiś sposób zabezpieczona,choć nie pamiętam w jaki(mówię o parasolce oczywiście).
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Ja dziękuję prof. Geko za wykład o rozwoju Cywilizacji na przestrzeni wieków.
Trzeba się będzie umówić na egzamin z tego przedmiotu jeszcze w tej sesji egzaminacyjnej.

Gra ciekawa, daje sporo możliwości. Myślę, że partia - mino trzech osób grajacych pierwszy raz - poszła bardzo sprawnie. Kolejny dobrze spędzony wieczór.
Do następnego!
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Na początku chciałam podziękować dobrym ludziom którzy przygarnęli mnie dziś do rozgrywki :)

Trans Europa z dodatkiem rzeczywiście robi się bardziej taktyczna i kosztuje więcej nerwów i emocji :) W wersji podstawowej można było sobie po prostu spokojnie budować te tory, podłączać się pod czyjeś i generalnie gra przebiegała niemal w pokojowej atmosferze, a teraz to po prostu każdy kombinował jak tu zbudować żeby ktoś inny na tym nie skorzystał :lol:

Potem Notre Dame. Jakoś udało mi się wytłumaczyć reguły, mam nadzieję że w miarę jasno, jeśli nie to przepraszam. Gra bardzo fajna, za każdym razem gra mi się w nią tak samo przyjemnie, największą niespodziankę stanowi zawsze ilość szczurów :)

Dzięki wszystkim za grę :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

evergreen pisze:Ja dziękuję prof. Geko za wykład o rozwoju Cywilizacji na przestrzeni wieków.
Trzeba się będzie umówić na egzamin z tego przedmiotu jeszcze w tej sesji egzaminacyjnej.
prof. :lol: A egzamin trzeba będzie zdecydowanie jeszcze zrobić
evergreen pisze: Gra ciekawa, daje sporo możliwości. Myślę, że partia - mino trzech osób grajacych pierwszy raz - poszła bardzo sprawnie.
Zdecydowanie tak. Pierwszy raz, pełna wersja i nie mieliście problemów z ogarnięciem mechaniki. A najważniejsze, że było widać, że się wciągnęliście i kombinujecie, jak dobrze grać, a nie że się męczycie i marzycie o zakończeniu. Wielu zapalonych graczy wysiadało przy pierwszej rozgrywce, a moja pierwsza też nie była lekka. Ale dla tej gry naprawdę warto przebić się przez pierwsze trudności, bo potem wciąga, aż miło.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

poznałem Pelopones z morskim dodatkiem

Mam bardzo mieszane uczucia, nastawiłem się na mózgożera a tu tur 8, kataklizmy wejdą teraz... albo za 6 tur, żywić trzeba raz, albo dwa, albo trzy... a to wszystko ma kolosalne znaczenie dla decyzji strategicznych. Do 3 żywień potrzebuję prawie 3 razy więcej jedzenia o które wcale nie jest tak łatwo, a kataklizmy potrafią być bardzo dotkliwe albo mało co zrobić... dodatkowo nałożenie się kataklizmu i żywienia to coś na co nie sposób się przygotować, a może się wydarzyć dowolny wariant... dodatkowo tur jest 8, więc być elastycznym nie sposób w momencie kiedy ilość decyzji jest tak mała nabierają one większej wagi.... ale ich konsekwencje są zdane na łaskę losu.

Pomysł z brakiem możliwości podbicia jest trochę fajny, a trochę nie. Generalnie mi się podoba, ale możliwość wypadnięcia z 12% decyzji w grze (1 licytacja) bo ktoś mnie przebił to lekka przesada, jakby licytacji było więcej nie miałbym zastrzeżeń do tego mechanizmu.

A jednak gra chyba w dziwny sposób mi się podobała... bo zagrałbym kolejną partię. Może to zasługa tego, że uważam że skopałem tą rozgrywkę (przeżyło mi 6 ludzi i z budynków miałem limit 24, a zwycięzca miał 30 parę z budynków i 3-4 ludzi więcej jak nie lepiej mimo dotkliwych strat przy głodzie) mam chęć rehabilitacji, a może niektóre mechanizmy mi się podobały na tyle że chcę dać im drugą szansę.

przed wyjściem partia w abalone

ta gra jest straszna, zagraliśmy na zmodyfikowanym ustawieniu (na niemieckiej stokrotce patrz link) które miało uczynić ją bardziej dynamiczną. Mimo modyfikacji gra ciągnie sie i ciągnie, premiuje grę defensywną i trudno jest cokolwiek sensownego zrobić bo zwykle przeciwnik może uciekać w nieskończoność

może jak sie zna jakieś sztuczki taktyczne to jakoś sprawniej idzie, ale miałem wrażenie męczarni aż przeciwnik się nie podłoży, wolę eleganckie mechanizmy wymuszające zakończenie np z projektu gipf - jakieś znaczniki których ilość się zmniejsza albo coś, żeby remis nie następował bo graczom się znudziło i ktoś przestał uciekać bo miał dość albo zrobił głupi ruch i już nie cofał...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Ja wczoraj niestety nie mogłem być tak długo jakbym chciał, ale mimo to udało mi się poznać 2 nowe tytuły. Najpierw Castle for All Season - śliczna gra, która jednak trochę mnie rozcarowała faktem swojej nieprzewidywalności. CHoć siedziałem, zastanawiałem się nad jakimiś strategiami i kombinacjami zagrań nic mi to nie dało, poniosłem sromotną klęskę... Niemniej dziękuje za gargowi za możliwość poznania nowej gry oraz pozostałym graczom za miłe towarzystwo, w końcu najbardziej liczy się sama gra, a nie wynik końcowy ;)

Potem była Trans Europa, niestety nie do końca, bo musiałem wyjść po 2 z 3 rund. Tam też byłem na najlepszej drodze do przegranej - to nie był dobry dzień dla żółtych... Nie wiem jak sprawuje się bez, bo grałem 1 raz i od razu z dodatkiem, ale gra bardzo fajna, może nie najładniejsza, ale stosunek grywalności do ceny - rewelacyjny. Fajny tytuł sprawdzający się jako coś lżejszego dla większej liczby osób, dziękuje wszystkim współgraczom i przepraszam, że nie mogłem zostać do końca, by osobiście staranować przeszkodę na końcu toru punktacji ;)
ODPOWIEDZ